Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΑΛΕΞ

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από ΑΛΕΞ »

Παιδια ξερει κανεις ποσο θα κρατησει η εκπαιδευση στον αυλωνα;
ας μου απαντησει καποιος αν ξερει!
R

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από R »

Μαθατε ποσο θα ειναι η εκπαιδευση?
lizet

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από lizet »

Εμαθα απο μια γνωστη (δεν ξερω αν οντως ειναι ετσι) οτι η 1η σειρα ειχε κανει 5 βδομαδες καλαματα και μετα κατευθειαν στα γραφεια. Βεβαια απο τοτε εχουν περασει 7 χρονια (προκυρηξη 2003) και ισως εχουν αλλαξει τα πραγματα.
mary

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από mary »

lizet έγραψε:Εμαθα απο μια γνωστη (δεν ξερω αν οντως ειναι ετσι) οτι η 1η σειρα ειχε κανει 5 βδομαδες καλαματα και μετα κατευθειαν στα γραφεια. Βεβαια απο τοτε εχουν περασει 7 χρονια (προκυρηξη 2003) και ισως εχουν αλλαξει τα πραγματα.
η κοπελα που σηκωσε το τηλ στρατολογια που πηρα μου ειπε ακριβως αυτο, οτι δηλ εμεις μου λεει τοτε κΑ=αναμε 40 μερες, ορκιστηκαμε και μετα τοποθετηση που πηγε η καθεμια. Αλλα τωρα δεν ξερει ειπε τι θα κανουμε εμεις. Μου ειπε, οταν την ρωτησα για εκπαιδευση ειδότητας, οτι κανανε στον 6ο χρονο, δηλ. Περισυ

θα ρωτησω αυριο που θα παω για το χαρτι μηπως ξερουνβπλεον Κατι να μου πουν. Ρωτηστε και εσεις μηπως καποιος μαθει κατι.

olimp.
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Τετ Μαρ 24, 2010 2:23 pm
Επικοινωνία:

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από olimp. »

Παιδιά ξέρετε αν θα υπάρχει επισκεπτήριο κατά τη διάρκεια της εκπαίδευσης; και αν ναι κάθε πότε
insomniacgr
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 378
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 06, 2009 6:22 pm
Επικοινωνία:

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από insomniacgr »

KΑλησπέρα παιδιά!

Ενημερώθηκα από στελέχη που υπηρετούν στον Αυλώνα Αττικής και εμπλέκονται στην κατάταξη μας πως η ορκομωσία θα είναι με το πέρας της 6ης εβδομάδος, ήτοι 28/05 και πως εν συνεχεία (καλώς ή κακώς) θα ακολουθήσει σχολείο μαχητή 8 εβδομάδων. Αυτό αρχικά είχε προγραμματιστεί να μη γίνει, αλλά για λόγους "στρατιωτικοποίησης", το αρχηγείο το ενέταξε στο πρόγραμμα. Συνεπώς συνολική εκπαίδευση --->14 εβδομάδες.
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από kallitexnis »

insomniacgr έγραψε:KΑλησπέρα παιδιά!

Ενημερώθηκα από στελέχη που υπηρετούν στον Αυλώνα Αττικής και εμπλέκονται στην κατάταξη μας πως η ορκομωσία θα είναι με το πέρας της 6ης εβδομάδος, ήτοι 28/05 και πως εν συνεχεία (καλώς ή κακώς) θα ακολουθήσει σχολείο μαχητή 8 εβδομάδων. Αυτό αρχικά είχε προγραμματιστεί να μη γίνει, αλλά για λόγους "στρατιωτικοποίησης", το αρχηγείο το ενέταξε στο πρόγραμμα. Συνεπώς συνολική εκπαίδευση --->14 εβδομάδες.
Απ'όσο γνωρίζω 6-8 εβδομάδες είναι Β. Ε. Και Σ. Μ.. Βέβαια ανάλογα τις αποφάσεις του ΓΕΣ αλλάζουν τα χρονικά όρια κάθε σειράς... Επίσης αν θυμάμαι καλά η 1η σειρά ΕΠ. ΟΠ. Μπήκε το 2001 και η 3η το 2003.

Τέλος δεν νομίζω να παραμείνουν τόσο καιρό σε ΚΕΝ οι ΕΠ. ΟΠ. Διότι έχει και την 2010Β' ΕΣΣΟ και θα γίνει χαμός αν κρατήσουν τόσο καιρό ΕΠ. ΟΠ. Και οπλίτες μέσα... (απώλεια χώρου) ... Θα δούμε... Σήμερα παρουσίαση... Καλή σταδιοδρομία συνάδελφοι...

ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
Guest

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Guest »

Καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω μετά την ορκομωσία έχουν και οι επόπ (όπως και οι υπόλοιποι φαντάροι) κανονικά 2-3 μέρες άδεια, ή συνεχίζουν κανονικά σχολείο μαχητή;
S

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από S »

Τελικά και η στρατολογία θα περάσει σχολή μαχητήΕικόνα
ΑΛΕΞ

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από ΑΛΕΞ »

Τη σχολη μαχητη κ' ***** ειναι αυτα ρε! για στρατολογοι παμε οχι για ο. υ. κ! απο ποτε θα αρχισουμε να βγαινουμε εξοδους ξερει κανεις;

HLEKTROLOGOS
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 985
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2010 12:17 am
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από HLEKTROLOGOS »

ΑΛΕΞ έγραψε:Τη σχολη μαχητη κ' #@^&@! Ειναι αυτα ρε! Για στρατολογοι παμε οχι για ο. Υ. Κ! Απο ποτε θα αρχισουμε να βγαινουμε εξοδους ξερει κανεις;

xaxaxaxaxaxxaxaxaxaxaxaxaxxaxaxaxaxxaxa

takis2
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 642
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 29, 2009 7:23 pm
Επικοινωνία:

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από takis2 »

Μπον βουαγιαζ Ηλεκτρολογε. Σι γιου ον δε σιπ
ELEFTHERIA

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από ELEFTHERIA »

28 μαιου θα ορκιστουν.2 και 9 μαιου εχουν επισκεπτηριο. εξοδο μετα την ορκομοσια. μπορει να τους βγαλουν του αγιου γεωργιου και πρωτομαγια. με ειπε το αγορι μου ειναι στο μεσολογγι
panagiotis

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από panagiotis »

Καλησπερα! ειμαι κ εγω επιτυχων στην ειδικοτητα αμυνα αεροδρομιων. συγχαρητηρια σε ολους! μηπως ξερει κανεις ποσο ειναι η διαρκεια εκπαιδευσης; οκ θα μπουμε στις 10-5 αλλα μετα απο ποσο καιρο θα βγουμε μετα?
antonis1070
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Τρί Μαρ 23, 2010 2:36 am
Επικοινωνία:

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από antonis1070 »

Καλησπερα φιλε, αν δεν κανω λαθος θα ορκιστουμε περιπου 28 Μαιου! Μετα αδεια και επιστροφη περιπου για ενα μηνα για αυτους που η ειδικοτητα τους δεν μενει τριπολη για εκπαιδευση! Νομιζω πως η δικη σου ειδικοτητα θα παραμεινει τριπολη επιπλεον αλλους 4 μηνες για εκπαιδευση! Πιστευω να βοηθησα!

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες