ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
guest

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από guest »

Γεια! Παρουσιάζομαι και εγώ 8/2 στο Κετχ, αλλά συμβαίνει το εξής περίεργο που δεν καταλαβαίνω. Με γράφουν πεζικό. Πως γίνεται; Παρουσιάζομαι σε Κ. Ε. Τεχνικού και είμαι πεζικό;
andreas

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από andreas »

Εγο θα ηθελα. να ροτισο... πια ειναι τα πιθανα μερι π μπορει να με στιελουνε μετα την ορκομοσια. και την εκπεδευση...
guest

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από guest »

Εγώ θέλω να ρωτήσω το εξής: Τι παίζει με τα κινητά στο στρατόπεδο;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Nassos »

guest έγραψε:Εγώ θέλω να ρωτήσω το εξής: Τι παίζει με τα κινητά στο στρατόπεδο;


Δές εδώ

Επιτρέπονται τα κινητά στο Στρατό;
guest

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από guest »

Ευχαριστώ πολύ... Και κάτι άλλο. Στην Πάτρα είναι ανεκτικοί ως προς τα κινητά; Διάβασα ότι εξαρτάται από το ΚΕΝ
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Nassos »

Δεν το γνωρίζω, και προσωπικά δεν νομίζω γιατί είναι διαταγή του Γενικού Επιτελείου Στρατού.
Γιαννισ-ελδυκ

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Γιαννισ-ελδυκ »

Παιδια καλημέρα. Ειμαι 09 Γ Στην Ελδυκ 3/1 στην Κυπρο και στις 17/3 επαναπατριζομαι για Ελλάδα. Ειμαι απο Πατρα οποτε κατα 99% θα παω Πατρα. Τι γινεται με οσους επαναπατριζονται στην Πατρα; Πως παει απο υπηρεσίες και εξοδους; Εχω ακουσει οτι αυτοι που ειναι απο Ελδυκ πανε στην μομα της Πατρας. Ξερεις κανεις κατι για εκει;
nikxat
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 02, 2010 6:40 am
Επικοινωνία:

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από nikxat »

Αδερφέ δεν ξέρω οι προηγούμενες ΕΣΣΟ τι λένε για το τεχνικό και σίγουρα δεν είναι πεζικό αλλά βλέπω να έχει μαυρίσει το στρατόπεδο. Αν μιλήσεις με κάποιον από εκεί θα σου πεί γιατί.

Εύχομαι βέβαια να μην επιβεβαιωθώ. Καλή θητεία!
Cpt.Tsakalof
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Τρί Απρ 13, 2010 3:38 am
Επικοινωνία:

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Cpt.Tsakalof »

Γνωρίζει κανείς αν δίνεται κάποια πιστοποίηση η αν γίνονται κάποια μαθήματα για τεχνικές ειδικότητες; Παρακαλώ ας απαντήσει κάποιος που ξέρει σίγουρα, όχι ικασίες.
Λεωνίδας Σπαρτιάτης

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Λεωνίδας Σπαρτιάτης »

Δίνονται πιστοποιήσεις για κάθε θέση-ειδικότητα στην οποία θα εκπαιδευτείς και ανάλογα με τον βαθμό που θα γράψεις στις εξετάσεις παίρνεις και το ανάλογο πτυχίο. Παραδόξως οι υψιλόβαθμοι πτυχιουχοι μπορουν να διδάξουν σε πανεπιστήμια και στρατιωτικές σχολές. Όχι σε λύκεια ομως.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος yandr την Παρ Ιούλ 02, 2010 3:17 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
neous

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από neous »

Σε 1 μηνάκι είναι να παρουσιαστώ κι εγώ.

Τι μεταθέσεις έχει η όλη φάση; Θέλουμε κάπου Σαλονίκη/Λάρισα/Βόλο. Παίζουν ελπίδες για εκεί ή δύσκολα;
Τεχνικάριος

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Τεχνικάριος »

Μετα απο δυο μηνες φευγω απο την Πατρα με αναμεικτα συναισθήματα. Ναι το κέντρο κρίνεται χαλαρό σε σχέση με άλλα πχ. Πευκο αλλα η τυπικότητα πρέπει να είναι εφόδιο για όποιον θέλει να επιβιώσει. Ιδιαίτερη προσοχή στα όπλα και πυρομαχικά σε όσους κάνουν ένοπλες. Μετράτε πυρομαχικά μην αφήνεται τπτ στην τύχη. Κατα τα λοιπά, οι υπηρεσίες έβγαιναν 2-1,3-1,4-1 και αυτο γιατί υπήρχαν αρκετά βύσματάκια, λουφαδόροι - Α. Π και μετρημένος κόσμος.
ΥΠΟΜΟΝΗ όμως γιατί θα υπάρχουν και καλές στιγμές βλ. Βραδιά οπλίτη. Τα κινητά με κάμερα θα κυνηγηθούν δια ροπάλου ειδικά τον πρώτο μήνα. Οι διμοιρίτες είναι καλά παιδιά, αρκεί να είστε ευγενικοί και να υπακούτε. Τσαμπουκάδες, αρνήσεις και λοιπές ταρζανίες μόνο σε δυσμένεια θα σας ρίξουν και δεν θα οφεληθείτε πουθενά.
Αυτά τα ολίγα!
ΝΙΚΟΣ

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΣ »

Παρουσιαζομαι ΚΕΤΧ... Παρολαυτα ειμαι φοιτητης Μαθηματικου και οχι Πολυτεχνικων σχολων. Υπαρχει περιπτωση να γινει καμμια μεταταξη;(δεν χρησιμοποιησα κανενα βυσμα)
Χρήστος

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Χρήστος »

Καλησπερα και απο μενα. Παρουσιαζομαι στο ΚΕΤΧ 16.8 και εχω ενδειξη ΥΕΑ. Η αληθεια ειναι οτι αλλους 5 μηνες δεν προκειται να κατσω οποτε δεν προκειται να το επιλεξω. Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω, ειναι αν ξερετε που ειναι η πιο ευνοικη μεταθεση εφοσον καταφερω και μεινω τεχνικο και αποφυγω καποια μεταταξη. Ευχαριστω εκ των προτερων
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Nassos »

Ευνοϊκή θα είναι στη περίπτωση που υπάρχει κοντά στο τόπο κατοικίας σου υπό ορισμένες βέβαια προϋποθέσεις.

Μονάδες Τεχνικού υπάρχουν σε όλη την Ελλάδα.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης