Πεζοναύτες: Γενικές Πληροφορίες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
kritikaros
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Οκτ 26, 2011 7:03 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από kritikaros »

Σε ευχαριστω πολυ. Καποια συμβουλη για την δυσχρωματοψια;

Και επειδη αυτα που μου εστειλες τα εχω διαβασει, μπορεις να μου δωσει καποιος, απαντησεις στις ερωτησεις μου; Αυριο πρεπει να κανω τα χαρτια.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Greek_Army »

kritikaros έγραψε:Σε ευχαριστω πολυ. Καποια συμβουλη για την δυσχρωματοψια;

Και επειδη αυτα που μου εστειλες τα εχω διαβασει, μπορεις να μου δωσει καποιος, απαντησεις στις ερωτησεις μου; Αυριο πρεπει να κανω τα χαρτια.


Ρώτησες για εκπαίδευση σου έδωσα το θέμα να το διαβάσεις, κάτσε και διάβασε το Εικόνα

Αύριο θα πας να κάνεις τα χαρτιά σου θα δηλώσεις ειδικές δυνάμεις, από εκεί και πέρα αν δεν σου έρθει το χαρτί για ειδικές δυνάμεις θα μπορέσεις να δηλώσεις και όταν παρουσιαστείς και θα κάνεις αυτά που διάβασες στο θέμα με την κατάταξη και τα αθλήματα!

για την δυσχρωματοψία δες εδώ

kritikaros
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Οκτ 26, 2011 7:03 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από kritikaros »

Greek_Army έγραψε:
kritikaros έγραψε:Σε ευχαριστω πολυ. Καποια συμβουλη για την δυσχρωματοψια;

Και επειδη αυτα που μου εστειλες τα εχω διαβασει, μπορεις να μου δωσει καποιος, απαντησεις στις ερωτησεις μου; Αυριο πρεπει να κανω τα χαρτια.


Ρώτησες για εκπαίδευση σου έδωσα το θέμα να το διαβάσεις, κάτσε και διάβασε το Εικόνα

Αύριο θα πας να κάνεις τα χαρτιά σου θα δηλώσεις ειδικές δυνάμεις, από εκεί και πέρα αν δεν σου έρθει το χαρτί για ειδικές δυνάμεις θα μπορέσεις να δηλώσεις και όταν παρουσιαστείς και θα κάνεις αυτά που διάβασες στο θέμα με την κατάταξη και τα αθλήματα!

για την δυσχρωματοψία δες εδώ



ωραια. Ειμαι στα μισα. Κατι τελευταιο. Πεζοναυτες μετα το κεντρο μπορουν να πανε αυλωνα ή βολο. Σωστα;
kritikaros
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Οκτ 26, 2011 7:03 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από kritikaros »

Greek_Army έγραψε:Ναι

επισης επειδη θα πρεπει να δινω μαθηματα στις εξεταστικες, σαν πεζοναυτης θα εχω αδειες στις εξεταστηκες μου;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Greek_Army »

kritikaros έγραψε:
Greek_Army έγραψε:Ναι

επισης επειδη θα πρεπει να δινω μαθηματα στις εξεταστικες, σαν πεζοναυτης θα εχω αδειες στις εξεταστηκες μου;


Φοιτητική άδεια

Φίλε μου στο φόρουμ έχουμε πολλά θέματα μπορείς να ψάξεις και να τα διαβάσεις, δεν είναι τσατ για να σου απαντάω σε κάθε ερώτηση Εικόνα

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις την αναζήτηση Εικόνα

Άβαταρ μέλους
NikosSTD
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Σεπ 02, 2011 5:33 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από NikosSTD »

Καλησπέρα! Είχα ξαναγράψει σε αντίστοιχο θέμα αλλά δεν έλαβα απάντηση τότε (Εικόνα) Και γι'αυτό και ξαναρωτώ εδώ. Σκέφτομαι να κόψω την αναβολή μου με σκοπό να καταταγώ στους ΠΖΝ αλλά δεν μου είναι ξεκάθαρα κάποια πράγματα. Τα πτυχία από τις ξένες γλώσσες, το δίπλωμα από τη σχολή και άλλες ιδιότητες τα δηλώνουμε όλα; Παίζουν ρόλο στην απόκτηση ειδικότητας;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Greek_Army »

NikosSTD έγραψε:Καλησπέρα! Είχα ξαναγράψει σε αντίστοιχο θέμα αλλά δεν έλαβα απάντηση τότε (Εικόνα) Και γι'αυτό και ξαναρωτώ εδώ. Σκέφτομαι να κόψω την αναβολή μου με σκοπό να καταταγώ στους ΠΖΝ αλλά δεν μου είναι ξεκάθαρα κάποια πράγματα. Τα πτυχία από τις ξένες γλώσσες, το δίπλωμα από τη σχολή και άλλες ιδιότητες τα δηλώνουμε όλα; Παίζουν ρόλο στην απόκτηση ειδικότητας;


Βασικά είχες ρωτήσει και για ΜΑΚ και ΠΖΝ οπότε στο μετέφερα στο κατάλληλο θέμα , τώρα για την σχολή σου δεν γνωρίζω που θα σε βοηθήσει το δίπλωμα του μηχανολόγου.

babis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 10:21 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από babis »

Καλησπερα στην παρεα! Εχω να μπω παρα πολυ καιρο εδω μεσα και κατα λαθος βρηκα αυτο το θεμα καθως εψαχνα την τρελα μου... Τους Πεζοναυτες. Λοιπον να σας πω. Ειμουν στο σωμα το 2007-2008. Παρουσιαζεσε Βολο στο 505. Μεσα στο στρατοπεδο ειναι και το 521 δηλαδη η μεταθεση θα ειναι 150 μετρα μακρια. Οποιος παει θα δει οτι αυτη η μοναδα ειναι μαυρη... Το 575 που ηταν χαλκιδα πηγε Αυλωνα τωρα. Παιδες οι ασκησεις ειναι ολλα τα λεφτα ειναι λιγο ζορι με την ζωη που εχουμε μαθει αλλα ειναι πολυ καλα. Μια χαρη αν παει καποιος εκει και διαβασει αυτο το μνμ παρακαλω ας μου στειλει ενα μηνυμα.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Greek_Army »

babis έγραψε:Καλησπερα στην παρεα! Εχω να μπω παρα πολυ καιρο εδω μεσα και κατα λαθος βρηκα αυτο το θεμα καθως εψαχνα την τρελα μου... Τους Πεζοναυτες. Λοιπον να σας πω. Ειμουν στο σωμα το 2007-2008.Παρουσιαζεσε Βολο στο 505. Μεσα στο στρατοπεδο ειναι και το 521 δηλαδη η μεταθεση θα ειναι 150 μετρα μακρια. Οποιος παει θα δει οτι αυτη η μοναδα ειναι μαυρη...


Πλέον παρουσιάζονται αυλώνα

nikolas7
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Ιαν 18, 2012 7:05 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από nikolas7 »

Καλησπέρα παίδες! Θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις προκειμένου να ξεδιαλύνω λίγο τα πράγματα στο μυαλό μου. Παρουσιάζομαι στο ΚΕΜΧ Ναύπλιο αλλά θέλω να πάω στους πεζοναύτες. Οπότε όταν με το καλό περάσει το κλιμάκιο των ΕΔ από το στρατόπεδο θα τους το δηλώσω. Έχουμε και λέμε τώρα:
1) Εφόσον με πάρουν, θα ενταχθώ στο αντίστοιχο τμήμα ΠΕΝ αφού πρώτα ορκιστώ στο Ναύπλιο; Η' θα μεταβώ στο ΚΕΕΔ και θα ορκιστώ εκεί;
2) Διάβαζα στο σχετικό άρθρο για το ΚΕΜΧ ότι το μηχανικό αποτελεί αναπόσπαστο μέρος των ΠΖΝ. Υπάρχει δηλαδή τομέας μηχανικού στους Πεζοναύτες;
3) Εαν ναι, τότε θα ανήκω στο 32 ΤΥΠ (σε περίπτωση που είμαι στο Βόλο) ή κανονικά στο κυρίως σώμα των πεζοναυτών;

Σόρρυ προκαταβολικά αν πέταξα καμιά κοτσάνα Εικόνα
nikolas7
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Ιαν 18, 2012 7:05 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από nikolas7 »



Οπότε αν κατάλαβα σωστά, στο ΤΥΠ εντάσσονται όσοι προέρχονται από τα σώματα, έτσι;

Greek_Army έγραψε:Υ. Γ οι πεζοναύτες δεν έχουνε κάποια σχέση με το ΚΕΕΔ


Α ναι σωστός, αφου δεν ανήκουν στις ΕΔ. Ευχαριστώ Greek_Army
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11197
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Nassos »

Στις Ειδικές Δυνάμεις ανήκουν, το Κέντρο Εκπαίδευσης των είναι το 575 Τάγμα Πεζοναυτών στο ΚΕΤΘ στον Αυλώνα Αττικής.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες