Πότε γίνεται η κατάταξη;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
patriot
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2009 5:57 am
Επικοινωνία:

Πότε γίνεται η κατάταξη;

Δημοσίευση από patriot »

Τι εννοείς ότι είσαι Οκτώβρη; Η σειρά μπαίνει Νοέμβρη.
ΧΡΗΣΤΟΣ

Πότε γίνεται η κατάταξη;

Δημοσίευση από ΧΡΗΣΤΟΣ »

Μπαινω φανταρος στον στρατο ξηρας (μαλλον) γιατι χαρτι δεν εχει ερθει ακομα. μπαινω νοεμβριο, αλλα πρεπει να φυγω εξωτερικο τιν πρωτη εβδομαδα. ξερετε αν μπαινουν οι σειρες τις πρωτες μερες η μετα τις 10; ευχαριστω!
BILIS

Πότε γίνεται η κατάταξη;

Δημοσίευση από BILIS »

Γεια σας μποερειτε να μου πειτε ποιους μηνες γινεται η καταταξη;

Άβαταρ μέλους
Palioseira
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:56 pm
Επικοινωνία:

Πότε γίνεται η κατάταξη;

Δημοσίευση από Palioseira »

BILIS έγραψε:Γεια σας μποερειτε να μου πειτε ποιους μηνες γινεται η καταταξη;



Φεβρουαριο, Μαιο, Αυγουστο και Νοεμβριο.
Xloup

Πότε γίνεται η κατάταξη;

Δημοσίευση από Xloup »

Καλη Χρονια σε ολους! Ευχομαι να εχετε ολοι υγεια για εσας κ τα αγαπημενα σας προσωπα κ αυτη την χρονια να σας συμβουν πραγματα που θα σας κανουν γεματους κ ευτυχισμενους! Εικόνα

Να ρωτησω κατι για με τις αλλαγες στις ΕΣΣΟ εχω μπερδευτει.

Τα παιδια που παρουσιαζονται στις 30/1-02/2 παρουσιαζονται με το καινουργιο συστημα; Δηλαδη θεωρουνται οτι ειναι στην ΕΣΣΟ Ιανουαριου (καινουργιο συστημα με τις 6 ΕΣΣΟ) ή στην ΕΣΣΟ Φεβρουαριου (παλιο συστημα με τεσσερις ΕΣΣΟ) ;

Εχω μπερδευτει γιατι στην στρατολογια λεει οτι ειμαι υποχρεος για καταταξη με την Β ΕΣΣΟ του 2012, αλλα στην παρενθεση λεει Μαιος 2012 κ οχι Μαρτιος. Απο την αλλη βλεποντας ποτε δημιουργουνται οι λογοι καταταξης στο σαητ της στρατολογιας, βλεπω οτι αφου ειχα αναβολη μεχρι τις 31/12 κ απο την 1/1 επαψε να ισχυει, λογικα θα επρεπε να με καλεσουν με την Γ ΕΣΣΟ του 2012, Η οποια οντως ειναι τον Μαιο του 2012 με το καινουργιο συστημα. Εικόνα

Xloup

Πότε γίνεται η κατάταξη;

Δημοσίευση από Xloup »

Τιποτα ρε παιδια; Κανεις δεν ξερει εαν οσοι μπαινουν τωρα ειναι με το καινουργιο συστημα των 6 ΕΣΣΟ, ή με το παλιο των τεσσαρων;
bradname
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 22, 2011 11:55 pm
Τοποθεσία: πολιτης
Επικοινωνία:

Πότε γίνεται η κατάταξη;

Δημοσίευση από bradname »

Παιδια η β εσσο μπαινει μαρτιο η μαιο απαντηστε σας παρακαλω αν ξερετε φυσικα
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πότε γίνεται η κατάταξη;

Δημοσίευση από Greek_Army »

bradname έγραψε:Παιδια η β εσσο μπαινει μαρτιο η μαιο απαντηστε σας παρακαλω αν ξερετε φυσικα


Δεν έχει βγει ακόμα η σχετική υπουργική απόφαση, οπότε με τα σημερινά δεδομένα η β εσσό μπαίνει Μάιο

Xloup

Πότε γίνεται η κατάταξη;

Δημοσίευση από Xloup »

Δηλαδη Greek Army, αυτοι που μπαινουν τωρα 30/1- 2/2 Ειναι με την παλια ΕΣΣΟ Φεβρουαριου; Μου φαινεται παραξενο γιατι δεν εχω ακουσει ποτε η καταταξη να ειναι τοσο νωρις. Το νωριτερο που ειχα ακουσει για την ΕΣΣΟ Φεβρουαριου ηταν στις 9 του μηνος. Εισαι σιγουρος Greek Army οτι αυτοι που μπαινουν τωρα δεν ειναι η Α' ΕΣΣΟ Γεναρη;(δηλαδη με το καινουργιο συστημα).
bradname
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 22, 2011 11:55 pm
Τοποθεσία: πολιτης
Επικοινωνία:

Πότε γίνεται η κατάταξη;

Δημοσίευση από bradname »

Σε ευχαριστω αρα λογικα θα υπαρξουν ανακοινωσεις και επισημα αν η αναβολη μου ληξει 27 μαρτιου ξερετε με ποια σειρα μπαινω;
ioannis-georgios
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 08, 2012 3:14 pm
Επικοινωνία:

Πότε γίνεται η κατάταξη;

Δημοσίευση από ioannis-georgios »

Xloup έγραψε:Δηλαδη Greek Army, αυτοι που μπαινουν τωρα 30/1- 2/2 Ειναι με την παλια ΕΣΣΟ Φεβρουαριου; Μου φαινεται παραξενο γιατι δεν εχω ακουσει ποτε η καταταξη να ειναι τοσο νωρις. Το νωριτερο που ειχα ακουσει για την ΕΣΣΟ Φεβρουαριου ηταν στις 9 του μηνος. Εισαι σιγουρος Greek Army οτι αυτοι που μπαινουν τωρα δεν ειναι η Α' ΕΣΣΟ Γεναρη;(δηλαδη με το καινουργιο συστημα).


Ας μην κολλάμε στο όνομα του μήνα. Γεγονός είναι ότι πρόκειται για την Α ΕΣΣΟ. Στην εφαρμογή "Μάθε πού θα καταταγείς" στο stratologia.gr για όσους μπαίνουν τώρα λέει "Α ΕΣΣΟ (Φεβρουάριος) ". Προφανώς το έβαλαν πολύ νωρίς Φεβρουάριο (και τέλη Ιανουαρίου για την ακρίβεια) κάπως μεταβατικά, ώστε η επόμενη σειρά (Β ΕΣΣΟ Μάρτιος) να έχει άνετη χρονική απόσταση.
Mpatminit0

Πότε γίνεται η κατάταξη;

Δημοσίευση από Mpatminit0 »

Γεια σας.

Θέλω να κόψω την αναβολή για να μπω τον Σεπτέμβρη. Πήρα τηλέφωνο τη Στρατολογία και μου είπαννα πάρω τον επόμενο μήνα να μου πουν τελικές ημερομηνίες. Απ'όσο μου είπαν βέβαια πρέπει να το κόψεις

2 μήνες πριν περίπου.

Κάτι που ήθελα να ρωτήσω. Έχω δηλώσει Πυροβολικό (δεν ξέρω βέβαια που θα με καλέσουν). Μήπως ξέρετε

αν είναι συγκεκριμένες ημερομηνίες που παρουσιάζονται τον Σεπτέμβρη; Ίσως να έχω κάποια μαθήματα να δώσω στην αρχή του μήνα και δεν ξέρω αν θα τα προλάβω.

Άβαταρ μέλους
kosmas10
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τρί Ιαν 03, 2012 2:34 pm
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Πότε γίνεται η κατάταξη;

Δημοσίευση από kosmas10 »

Αν τελικά οι εκλογές γίνουν στις 6 Μαίου όπως λένε, όσοι μπαίνουν τον Μάιο ξέρει κανένας πότε περίπου θα μπούμε?
Άβαταρ μέλους
Palioseira
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:56 pm
Επικοινωνία:

Πότε γίνεται η κατάταξη;

Δημοσίευση από Palioseira »

Mpatminit0 έγραψε:Γεια σας.

Ίσως να έχω κάποια μαθήματα να δώσω στην αρχή του μήνα και δεν ξέρω αν θα τα προλάβω.



Την δικη μου. Παλαιολιθικη επχοη ειχα παρει φοιτητικη αδεια αορκιστος. Δεν ξερω αν ισχυει ακομα

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες