Τατουάζ, σκουλαρίκια και body piercing

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Babis tefa
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 12, 2013 4:15 pm
Επικοινωνία:

Τατουάζ, σκουλαρίκια και body piercing

Δημοσίευση από Babis tefa »

Το δικο μου πιανει ολο το μεσα μερος απο τον καρπο μεχρι και αγκωνα, και ηθελα κιολας να το κανω μανικι. Δεν παζει ρολο το μεγεθος; Να μην φοβαμαι μηπως με κοψουν δηλαδη ε?
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Τατουάζ, σκουλαρίκια και body piercing

Δημοσίευση από dn24 »

Babis tefa έγραψε:Το δικο μου πιανει ολο το μεσα μερος απο τον καρπο μεχρι και αγκωνα, και ηθελα κιολας να το κανω μανικι. Δεν παζει ρολο το μεγεθος; Να μην φοβαμαι μηπως με κοψουν δηλαδη ε;


Αν είναι σε τόσο εμφανές σημείο και εάν πέσεις και σε άτομο της επιτροπής επιλογής το οποίο είναι αυστηρό σε αυτά τα θέματα, τότε θα σε κόψει. Υπάρχει ελαστικότητα και συνήθως δεν κόβουν, πλήν των ανωτέρω εξαιρέσεων που σου προανέφερα. Ευχαριστώ.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Themis82
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 29, 2013 1:29 am
Επικοινωνία:

Τατουάζ, σκουλαρίκια και body piercing

Δημοσίευση από Themis82 »

Καλησπερα παιδια. Ειμαι καινουργιος στο φορουμ και θα ηθελα μια διευκρινηση. Τον Γεναρη παρουσιαζομαι και θελω να δηλωσω αλεξιπτωτα. Γνωριζω οτι τα ταττουαζ επιτρεπονται αλλα θελω να μαθω αν θα εχω πολυ περισσοτερο καψωνι λογω οτι εχω απο ενα μανικι λιγο πιο πανω απο τον αγκωνα και στα δυο χερια. Επισης ενα ταττουαζ που καλυπτει ολη την επιφανεια της πλατης. Στα πλευρα και κατι αλλα μικρα σε διαφορα σημεια κυριως ποδια. Επισης θα εχω προβλημα στην εκπαιδευςη λογω piercing στη ρωγα; ( θα φοραω διαφανο σιλικονης για να μην φαινεται.
Themis82

Τατουάζ, σκουλαρίκια και body piercing

Δημοσίευση από Themis82 »

Καλησπερα παιδια. Ειμαι καινουργιος στο φορουμ. Γνωριζω οτι τα τατουαζ - δερματοστιξια δεν απαγορευονται στις ειδικες δυναμεις. Ωστοσο θα εχω καποιο ιδιαιτερο προβλημα που εχω δυο μανικια μεχρι λιγο πανω απο τον αγκωνα, ενα που ειναι ολοκληρη η πλατη και κατι μικρα απο τη μεση κ κατω;
Αρης

Τατουάζ, σκουλαρίκια και body piercing

Δημοσίευση από Αρης »

Καλημέρα παιδιά, έχω ένα μικρό τατουάζ στον καρπό τα αρχικά της οικογένειας μου! Υπαρχει περίπτωση να μην με πάρουν στις Ειδικές Δυνάμεις (αλεξίπτωτα) γι αυτό το θέμα;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Τατουάζ, σκουλαρίκια και body piercing

Δημοσίευση από D.Y.K »

Αρης έγραψε:Καλημέρα παιδιά, έχω ένα μικρό τατουάζ στον καρπό τα αρχικά της οικογένειας μου! Υπαρχει περίπτωση να μην με πάρουν στις Ειδικές Δυνάμεις (αλεξίπτωτα) γι αυτό το θέμα;


Δεν θα έχεις πρόβλημα.

Γενικά υπάρχει θέμα μόνο με τα πολύ εμφανή τατουάζ και μάλιστα σε σημεία όπως πχ σε λαιμούς κλπ. Δηλαδή ακραίες καταστάσεις.

Ελληνας

Τατουάζ, σκουλαρίκια και body piercing

Δημοσίευση από Ελληνας »

Εχω ενα σκουλαρικι στο αυτι θα μπορω να μπω στις ειδικες δυναμεις;

Άβαταρ μέλους
Kourtembeu
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 01, 2015 8:49 pm
Επικοινωνία:

Τατουάζ, σκουλαρίκια και body piercing

Δημοσίευση από Kourtembeu »

Ελληνας έγραψε:Εχω ενα σκουλαρικι στο αυτι θα μπορω να μπω στις ειδικες δυναμεις;



Δεν θυμάμαι να ήταν ποτέ ΜΠΑΡ, οι Ειδικές Δυνάμεις... Εικόνα

Ελληνας

Τατουάζ, σκουλαρίκια και body piercing

Δημοσίευση από Ελληνας »

Ναι αλλα αν το εβγαζα θα μπορουσα να μπω;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Τατουάζ, σκουλαρίκια και body piercing

Δημοσίευση από D.Y.K »

Ελληνας έγραψε:Ναι αλλα αν το εβγαζα θα μπορουσα να μπω;


Φυσικά φίλε μου και μπορείς.

Άβαταρ μέλους
ΕΒΡΟΣ
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 28, 2014 7:41 pm
Επικοινωνία:

Τατουάζ, σκουλαρίκια και body piercing

Δημοσίευση από ΕΒΡΟΣ »

Στην 243 στο κεεδ δεν τους δεχτικαν αλλα μονο στην 243 γιατι στην μοναδα 505 βρηκα παλιους αλλα και νεους με τατοο και σκουλαρκι τα φορουσαν στην εξοδο. Νομιζω στην 25η ημερα στο κεεδ μας ξεβρακοσαν Και κοιταζαν πισω απο αυτια και σωμα. Οταν ηρθαν τα αποτελεσματα απο σχαλ πολλοι που περασαν για ο τοτε σβεα τους ειχαν παει στο ηδη στο πεζικο και τους Εψαχναν.

Άβαταρ μέλους
Bourne
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Δευ Μαρ 02, 2015 7:07 pm
Επικοινωνία:

Τατουάζ, σκουλαρίκια και body piercing

Δημοσίευση από Bourne »

Ενας φιλος μου εχει ενα ταουαζ στο κεφαλι ακριβως οπως του mike tyson αν εχετε δει λετε να μην τον δεχτουν?
zetitsa

Τατουάζ, σκουλαρίκια και body piercing

Δημοσίευση από zetitsa »

Καλησπερα σας θα ηθελα ν ρωτησω σχετικα με τα τατουαζ Θελω να κανω τατουαζ αλλα δισταζω λιγο γιατι ειχα διαβασει σε ενα αρθρο οτι πρεπει να προσεχουμε τα μελανια γιατι μπορει να ειναι και μολυσμενα και οτι επεισεις πρεπει να ρωτησουμε τον καλιτεχνη για τα μελανια και να δουμε αν εχουνε εμπορικο σημα και απο που ειναι η προελευση τους. Παντως ειχα ακουσει πριν τρια χρονια οτι μια κοπελα στην ιταλια εφυγε απο την ζωη οταν εκανε τατουαζ Επαθε συπιτικη καταπληξια και οτι μαλλον ηταν αλλεργικη σε καποιο απ τα μελανια που χρησιμοποιηθικαν διλαδη οτι μαλλον ηταν μολυσμενα και απο τοτε ειχα ξεχασει την ιδεα του τατου εσεις τι μου συμβουλετε να κανω; Πρεπει να ρωτησουμε τον καλιτεχνη σχετικα με τα μελανια που χρησιμοποιει; Και επισης δεν θα τον φερουμε σε δυσκολη θεση; Θα περιμενω απαντηση σας ευχαριστω...
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Τατουάζ, σκουλαρίκια και body piercing

Δημοσίευση από D.Y.K »

zetitsa έγραψε:Καλησπερα σας θα ηθελα ν ρωτησω σχετικα με τα τατουαζ Θελω να κανω τατουαζ αλλα δισταζω λιγο γιατι ειχα διαβασει σε ενα αρθρο οτι πρεπει να προσεχουμε τα μελανια γιατι μπορει να ειναι και μολυσμενα και οτι επεισεις πρεπει να ρωτησουμε τον καλιτεχνη για τα μελανια και να δουμε αν εχουνε εμπορικο σημα και απο που ειναι η προελευση τους. Παντως ειχα ακουσει πριν τρια χρονια οτι μια κοπελα στην ιταλια εφυγε απο την ζωη οταν εκανε τατουαζ Επαθε συπιτικη καταπληξια και οτι μαλλον ηταν αλλεργικη σε καποιο απ τα μελανια που χρησιμοποιηθικαν διλαδη οτι μαλλον ηταν μολυσμενα και απο τοτε ειχα ξεχασει την ιδεα του τατου εσεις τι μου συμβουλετε να κανω; Πρεπει να ρωτησουμε τον καλιτεχνη σχετικα με τα μελανια που χρησιμοποιει; Και επισης δεν θα τον φερουμε σε δυσκολη θεση; Θα περιμενω απαντηση σας ευχαριστω...


Οι περισσότεροι χρησιμοποιούν καλά μελάνια.

Ωστόσο αν θέλει να λέγεται σωστός επαγγελματίας φυσικά και θα σου απαντήσει εκτενώς σε όλες σου τις ερωτήσεις και ενδεχομένως να σου δείξει και αναλυτικά το πως κάνει την δουλειά του.

Να σε ενημερώσω μόνο όμως το ότι το παρόν νήμα αναφέρεται σε πολίτες που καλούνται να υπηρετήσουν την θητεία τους κατόπιν επιθυμίας στις Ειδικές Δυνάμεις και το ενδεχόμενο του να μην τους δεχτούν λόγω των ταττού.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες