Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από D.Y.K »

Βασική εκπαίδευση θα κάνεις στην Τρίπολη. Εκπαίδευση ειδικότητας θα κάνεις στο Τατόϊ.

(Τα παραπάνω μπορεί να αλλάξουν κατόπιν διαταγής του ΓΕΑ, φυσικά).

Από εκεί και πέρα, θα τοποθετηθείς σίγουρα σε πτέρυγα μάχης οπότε ζωή να χεις, διαλέγεις και παίρνεις από:

- Σκύρο

- Λήμνο

- Χίο

- Τανάγρα

- Άραξο

- Λάρισα

- Ελευσίνα

Οι της ΠΑ δεν μετατίθενται συχνά, εκτός και αν το ζητήσουν και ικανοποιηθεί το αίτημά τους φυσικά, από το συμβούλιο μεταθέσεων.

007
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 12, 2021 10:17 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από 007 »

Ευχαριστώ για απάντηση. Δηλαδή θα έχω την δυνατότητα επιλογής του μέρους που θέλω πάρω την μετάθεση. Δεν θα είναι υποχρεωτικό το να πάω σε κάποιο νησί ;
maria1256
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Αύγ 31, 2021 1:27 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις ΕΠΟΠ (Πολεμική Αεροπορία)

Δημοσίευση από maria1256 »

Καλησπέρα! Το αγόρι μου είναι εποπ στην αεροπορια με ειδικότητα μηχανικού και θέλω να ρωτήσω πόσες μεταθέσεις πρόκειται να έχει και στα ποσα χρονια θα τοποθετηθεί στον τόπο καταγωγής του. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από D.Y.K »

Αναρτήθηκε σήμερα στη Διαύγεια η προκήρυξη του ΓΕΣ για τη μετάταξη Μονίμων Υπαξιωματικών-Ανθυπασπιστών Εθελοντών Μακράς Θητείας (ΕΜΘ) και Επαγγελματιών Οπλιτών (ΕΠΟΠ) Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης στα Σώματα των Αξιωματικών και Μονίμων Υπαξιωματικών, αντίστοιχα, για την κάλυψη Νομοθετημένων Οργανικών Θέσεων.

Πηγή
Almone22
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 24, 2022 4:08 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Almone22 »

Καλησπέρα σας, θα μπορούσε κάποιος γνώστης να με κατατοπίσει σχετικά με τις μετατάξεις ΕΠΟΠ από πεζικό, ΠΒ, Τθ σε Ειδικές Δυνάμεις; Γνωρίζω για το σπεεποπεδ αλλά δεν ξέρω λεπτομέρειες σχετικά με το πότε δικαιούται ο ΕΠΟΠ να πάρει την μετάταξη για Ειδικές Δυνάμεις (πόσο χρόνο υπηρεσίας απαιτείται)

Ευχαριστω.

Χριστίνα

Μεταθέσεις ΕΠΟΠ Τεχνολόγων-Ακτινολόγων

Δημοσίευση από Χριστίνα »

Καλησπέρα, είμαι τεχνολόγος ακτινολόγος και έχω κάνει τα χαρτιά μου για ΕΠΟΠ και στα τρία σώματα. Ήθελα να μάθω τι ακριβώς ισχύει με τις μεταθέσεις σε αυτόν τον κλάδο.
2022eso
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Μάιος 17, 2022 2:45 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από 2022eso »

Καλησπέρα μπήκα εποπ τον Αύγουστο του 22 ειδικές δυνάμεις είμαι Κρήτη από το Μάρτιο σαν μονάδα καλή είναι αλλά θα ήθελα να ρωτήσω πόσα χρόνια θα κάτσω εδώ υπάρχει περίπτωση να πάρω μετάθεση στα 4 χρόνια η θα κάτσω 10ετια απ ότι λένε.
marilenaskr
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 08, 2022 12:34 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από marilenaskr »

Ξερει κανεις τι ισχυει αν η γυναικα ειναι εποπ και ο αντρας αξιωματικος; Παντρεμενοι εννοω. Παιρνουν μαζι μεταθεσεις εστω και αν ο ενας ειναι πβ και ο αλλος πζ?
Kostantinos2017
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 442
Εγγραφή: Τρί Δεκ 29, 2020 11:47 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Kostantinos2017 »

Θα ήθελα να ρωτήσω γίνονται μετατάξεις εποπ που πέρασε με άλλη ειδικότητα να πάει σε κάποια άλλη; Π. Χ Να περάσει χειριστής όλμου (πζ) και μετά απο λίγα χρόνια να πάρει πτυχίο (ΑΕΙ, ΙΕΚ κ. Α) νοσηλευτικής και να πάρει μεταταξει π. Χ στο υγειονομικό γίνετε αυτο;
Άβαταρ μέλους
Kapitooo
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Αύγ 04, 2021 3:35 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις ΕΠΟΠ Τεχνολόγων-Ακτινολόγων

Δημοσίευση από Kapitooo »

Καλημέρα! Είναι ανάλογα το σώμα που θέλεις να πας. Εσύ σε ποιο από τα 3 επέλεξες. Μιλω σαν συνάδελφος που μπήκα με την τελευταία προκήρυξη.
<<ΤΗ ΤΟΥ ΙΗΤΡΟΥ ΕΠΙΕΙΚΕΙΗ ΕΥΔΟΚΕΟΝΤΕΣ>>
Armyforce
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Κυρ Απρ 24, 2022 4:00 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Armyforce »

marilenaskr έγραψε:Ξερει κανεις τι ισχυει αν η γυναικα ειναι εποπ και ο αντρας αξιωματικος; Παντρεμενοι εννοω. Παιρνουν μαζι μεταθεσεις εστω και αν ο ενας ειναι πβ και ο αλλος πζ;
Ναι, μαζί μετάθεση ασχέτως όπλου ή σώματος.
fnikos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Μάιος 25, 2022 4:22 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από fnikos »

Καλησπέρα στην παρέα

Σκαπανέας Διασώστης (που δήλωσε Ο γιός μου στους ΕΠΟΠ 2022) ξέρει κανείς αν και που πάει με μεταθέσεις;(αν μπει βέβαια)

Ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
re pate kala re
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1568
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 23, 2020 1:43 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από re pate kala re »

fnikos έγραψε:Καλησπέρα στην παρέα

Σκαπανέας Διασώστης (που δήλωσε Ο γιός μου στους ΕΠΟΠ 2022) ξέρει κανείς αν και που πάει με μεταθέσεις;(αν μπει βέβαια)

Ευχαριστώ



Βασική Και μαχητή ΚΕΤΘ και μετα Κορινθία

giorgos2419
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Τρί Ιουν 07, 2022 12:58 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις ΕΠΟΠ Μηχανικού

Δημοσίευση από giorgos2419 »

Γεια σας παιδια ηθελα να μου απαντησει καποιος που γνωριζει να μου πει αν το μηχανικο σωμα στον στρατο ξηρας εχει πολλες μεταθεσεις!
Mixaniko
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 25, 2022 5:22 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις ΕΠΟΠ Μηχανικού

Δημοσίευση από Mixaniko »

Το όπλο του μηχανικού έχει σχεδόν σε όλη την Ελλάδα μονάδες νησιά ανατολικού Αιγαίου στην Κρήτη Θράκη Έβρο παντού από εκεί και πέρα παίζει ρόλο η ειδικότητα που έχεις από την φετινή προκήρυξη οι σκαπανεις -διασώστες θα πάνε αμετάθετο Λουτράκι οι υπόλοιπες ειδικότητες Θράκη Έβρο νησιά ανατολικού Αιγαίου
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες