Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
lancecorporal
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: Τρί Μαρ 24, 2020 12:48 pm
Τοποθεσία: Δεκανέας
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από lancecorporal »

Εγω για ι3 ενοπλο σε βλεπω αμα οι αρρυθμιες δεν ειναι προβλημα.
You couldn't beat me even if you wanted to.
Bill

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Bill »

Καλησπερα επιθυμώ να μπω ΕΔ αλλα το 2013 εκανα χειρουργειο και μου αφαιρεσαν τη χολη. Εχω αναρρώση πληρως και δεν εχω κανενα προβλημα υγειας. Οταν συμπληρώνα την υγειονομικη καρτελα στο parousiasi.army.gr εβαλα οτι εχω χειρουργικο ιστορικοθα ηθελανα μαθω αμα λογο αυτου του χειρουργειου θα με βγαλουν Ι2 και αν ναι αμα υπαρχει καποιος τροπος να βγω Ι1
Sarimpalidis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 20, 2020 11:23 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Sarimpalidis »

Καλησπέρα παρουσιαζομαι στην Νέα Σάντα (Κιλκίς) στις 7/9/20 με την Ε ΕΣΣΟ (Σεπτεμβρίου) και θα ήθελα να μάθω αν μπορώ να βγω Ι5 βάση των χαρακτηριστικών μου.

Είμαι 1.90 και 165kg δεν έχω κάποιο κόλλημα στην βάδιση η οτιδήποτε άλλο προβλήμα εξ αιτίας των κιλών μου.

Αποσκοπώ λοιπόν στο να βγω Ι5 παθολογικό. Υπάρχει τέτοια δυνατότητα; Και αν ναι ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη για την επανάληψη αν τυχόν εχει ξαναυποθει παρομοια ερωτηση.

aciconco

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από aciconco »

Καλημερα παιδια και απο εμενα παρουσιαζομαι στης 14/9 στην τριπολη και εχω ριξη χιαστου στο δεξι γονατο θα πρεπει να προσκομισω καποιο δικαιολογητικο η οχι
Theologosvr
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 02, 2020 3:59 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Theologosvr »

Καλησπέρα παιδιά Νοέμβριο μπαίνω πόλεμικο ναυτικό ήταν να μπω Μάη αλλά πήρα αναβολή για κοινωνικούς λόγουςΕδώ και 1.5 χρόνο περίπου περνώ χάπι για τις ταχυπαλμιες έχω βεβαίωση

Μετά τον κορονοιο αγχώθηκα και θα αρχίσω ψυχιατρο αν μου γράψει γνωμάτευση ο ψυχίατρος μαζί με την γνωμάτευση του καρδιολογου ίσως βγω ι4 η κάτι άλλο;

Συνήθως άτομα με τέτοια προβλήματα είναι σε κάποιο γραφείο η υπηρετούν κανονικά;

Vasizour

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Vasizour »

Καλησπέρα Παιδια! Εχω διαγνωστεί 6 μήνες με καρκίνο του θυροειδους ένα καρκινο που έχει ποσοστό ιασεις μεγάλο! Εκανα επεμβαση και θεραπειες με ιωδιο και πλέον όλα τα χαρτία δειχνουν πως δεν εχω κατι και ειμαι υγειης. Ξερετε τι Ι θα με καταταξουν; Μιλησα με εναν ειδικευομενο γιατρο στο 424 και μου ειπε μαλλον βαση του ΦΕΚ Θα ειμαι Ι2 αλλα δεν ηταν σιγουρος επρεπε να με εξετασει. Γνωριζει καποιος;
vasizour

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από vasizour »

Καλημέρα Παιδιά! Είχα διαγνωστεί με καρκίνο του θυροειδούς σε πολυ πρώιμο στάδιο και έκανα επέμβαση εδώ και 6 μήνες και όλα πήγαν καλά, πλέον όλα τα χαρτία μου δείχνουν οτι δεν έχω κατι και οτι είμαι καθαρός και υγειής. Ξέρει κανεις τι Ι θα βγω; Είχα μιλήσει με εναν ειδικευομένο χειρουργο και είπε κατα πασα πιθανότητα Ι2.
Βασίλης8197

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Βασίλης8197 »

Με έβαλαν στα τεθωρακισμένα αλλά είμαι 120 κιλά και έχω και μυωπία και τα είχα δηλώσει όλα αυτά. Υπάρχει περίπτωση να με αλλάξουν γιατί δεν βλέπω να χωράω να μπω στο άρμα.
Theologosvr
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 02, 2020 3:59 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Theologosvr »

Καλημέρα παιδιά είναι να μπω πολεμικό Ναυτικό είμαι 120 κιλάΈχω δύο γνωματεύσεις γιατρών μια για ταχυκαρδίες με χάπι που περνώ

Και από ψυχίατρο για κρίσεις πανικού με δύο χάπια που περνώ

Τι ι θα με βγάλουν;

Θέλω να υπηρετήσω

GIannos kappa
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Δεκ 29, 2020 8:01 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από GIannos kappa »

Καλησπέρα παιδιά.
Έχω αλλεργικό άσθμα που προκαλείται από σκόνες και από έντονη σωματική δραστηριότητα με δύσπνοια και συριγμό και παίρνω εισπνεόμενο Αερολιν.

Τι γίνεται με μενα;

Ευχαριστώ

Grigoris

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Grigoris »

Δηλαδή έχω που έχω έναν όρχη και θέλω να πάω ειδικές δυνάμεις μπορώ κανονικά;
Grigoris

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Grigoris »

Καλησπέρα, εγώ που γεννήθηκα με έναν όρχη Και έκανα πλαστική και πρόσθεσα δεύτερο μπορώ να πάω στις ειδικές δυνάμεις αφού το θέλω; Παρακαλώ απαντήστε μου...
GIannos kappa
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Δεκ 29, 2020 8:01 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από GIannos kappa »

Καλησπερα. Χαρτι γιατρου για χαπι και ανασες εισπνεομενες για αλλεργικο ασθμα ριχνουν την ΣΙ;
Manolo97
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 21, 2021 6:31 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Manolo97 »

Μια ερώτηση έχω κάνει μια επέμβαση στην καρδιά και έχωια μεταλλική ομπρέλα μέσα στην καρδιά και πλέον έχω ένα συγκεκριμένο όριο καρδιακών παλμών απαλασσομαι από την στρατιωτική θητεία παντελώς έτσι;
Periklis1232
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 24, 2020 1:28 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Periklis1232 »

Στη περιπτωση της ελλειψης ενζυμου G6PD γνωριζει καποιος τι γινεται; Εννοω πας Ι2, Ι3;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες