Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Manolis

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Manolis »

Γεια σας θέλω να σας πω ότι έχω ένα όρχις είμαι από γενετικός θα πάω στρατό

milos
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 09, 2020 6:16 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από milos »

ρε μαγκες με ελλειψη ενζυμου τι γινεται; ποια ειναι η ηπια μορφη της;

Ασαρκος
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2019 2:10 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Ασαρκος »

Καλησπερα, θελω να με βοηθήσετε σε κατι αν μπορειτε. Εχω παρει αναβολη ειδη 1 φορα το 2018 απο το στρατο για 1 χρονο λογω κιλων επειδη ειμαι 1.70 στα 155 κιλα. Και το μαιο του 2019 ξαναπηρα αναβολη για 1 χρονο παλι λογω κιλων. Τωρα οταν τελειωσει η αναβολη ειναι η τρίτη φορα που θα παρουσιαστω και ειμαι στα ιδια κιλα. Δεν μπορω να υπηρετήσω λογω κιλων οπως καταλαβαινεται, τωρα για να παρω το ι5 μιας και θα παρουσιαστω 3η φορα, λετε να παω σε καποιον Ψυχολογο και να κανουμε καποια ραντεβου ετσι ωστε να μου δωσει καποιο χαρτι οτι εχω παθει καποιου ειδους αγοραφοβια και καταθλιψης λογω κιλων για να εχω σιγουρο το ι5 η δεν χρειαζεται; Ευχαριστω εκ των προτέρων
Aγνωστος

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Aγνωστος »

Καλησπερα, παιρνω μια θεραπεια για υποθυρεοειδισμο ένα χαπι το οποιο φυσικα και θα το δηλωσω, δεν νομιζω αυτο να μου προκαλεσει θεμα στο να κανω κανονικη θητεια. Παιρνω όμως και άλλη μια θεραπεια που εκεινο το χαπι μπορει να συνδεθει και με σημαντικη νοσο, αλλα εγω δεν το παιρνω για αυτην την νοσο. Το ''προβλημα'' μου είναι αμελητεο και γελοιο σε οτι αφορα την σωματικη ικανοτητα και την ικανοτητα μου να βγαλω μια κανονικη θητεια. Αλλα λογο αυτου του χαπιου που δεν ξερω το πως μπορει να το διαχειριστουν στον στρατο δεν θα ηθελα με τιποτα να με βαλουν αν υπηρχε εστω και η παραμικρη περιπτωση σε μη κανονικη θητεια (Ι4 Ι5). Οποτε δεν ξερω αν το εχει ρωτησει κι άλλος αυτό αλλα θελω να ρωτησω κατά ποσο μπορω να κρυψω αυτά τα χαπια, δηλαδη να τα παιρνω κρυφα. Τι ελεγχο σου κανουν στον στρατο και κατά ποσο είναι αυτό εφικτο;
Άβαταρ μέλους
tsagkalakis
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Φεβ 18, 2020 2:51 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από tsagkalakis »

Παιδιά ας απαντήσει κάποιος που έχει πάει σχετικά πρόσφατα στρατό όσο πιο γρήγορα γίνεται γιατί θα καταταγώ στις 9 Μαρτίου. Τι γίνεται με εμάς που έχουμε γεννηθεί με έναν όρχι; Κάνουμε κανονικά θητεία; Αν γίνεται να απαντήσει κάποιος που ξέρει από δική του εμπειρία πρόσφατη, ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
Mpell13
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2020 1:08 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Mpell13 »

tsagkalakis έγραψε: Παιδιά ας απαντήσει κάποιος που έχει πάει σχετικά πρόσφατα στρατό όσο πιο γρήγορα γίνεται γιατί θα καταταγώ στις 9 Μαρτίου. Τι γίνεται με εμάς που έχουμε γεννηθεί με έναν όρχι; Κάνουμε κανονικά θητεία; Αν γίνεται να απαντήσει κάποιος που ξέρει από δική του εμπειρία πρόσφατη, ευχαριστώ.
Υπάρχει περίπτωση και να απαλλαγείς από την θητεία
GiannisTsi

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από GiannisTsi »

Καλησπέρα παιδιά.'Εχω κάποιο νόσημα το οποίο από τον στρατό διακρίνεται ως Ι4/Ι5 κατά περίπτωση. Σκοπεύω να παρουσιαστώ σύντομα, αλλά στο ενδεχόμενο που δε μου δωθεί Ι5 προτιμώ να κυριχθώ ανυπότακτος (εξωτερικού) καθώς έχω να φροτίσω αρκετές εκρεμμότητες και έχω ήδη κάνει χρήση της αναβολής για κοινωνικούς λόγους. Γνωρίζετε αν υπάρχει συγκεκριμένη διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω; Απ'ότι ξέρω εξέταση πριν παρουσιαστείς (στο φρουραρχέιο) γίνεται μόνο για ψυχιατρικούς λόγους. Κάνω λάθος; Ευχαριστώ πολύ!
Guest

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Guest »

Καλησπέρα έχω χρόνια αυθόρμητη κνίδωση, παίρνω αντιισταμινικό κάθε 3 ημέρες περίπου. Θέλω να ρωτήσω, επειδή είδα ότι βγαίνω Ι3 ενώ δεν θέλω, μπορώ να ζητήσω να με βγάλουν Ι1 ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Άβαταρ μέλους
Nontas
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 28, 2020 10:55 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Nontas »

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει συνοπτικά πως βγαίνει η σωματική ικανότητα με τι κριτήρια δηλαδή γίνεσαι Ι1-5 αν τα λέω σωστά;

Grteo
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 1:01 pm
Τοποθεσία: Glyfada, Ελλάδα
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Grteo »

Καλησπέρα παιδιά εδώ και ένα μισή χρόνο περνώ χάπι για τις ταχυπαλμιες στο πολεμικό Ναυτικό που είναι να πάω κάνω κανονικά όλες τις ασκήσεις γνωρίζεται?
george

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από george »

Καλησπέρα είμαι 19 ετών Έχω μυωπία στο ένα μάτι 4 και στο άλλο 2,5 και είμαι 86 και 181-182 ύψος βγαίνω Ι 1
Grteo
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 1:01 pm
Τοποθεσία: Glyfada, Ελλάδα
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Grteo »

Καλημέρα εγώ μπαίνω ναυτικό είμαι 115 κιλά και έχω και ερυθμιες με συνταγή γιατρού βγαίνω Γιώτας;
Grteo
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 1:01 pm
Τοποθεσία: Glyfada, Ελλάδα
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Grteo »

Κάποιος να ξέρει κάτι παιδιά;
Άβαταρ μέλους
lancecorporal
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: Τρί Μαρ 24, 2020 12:48 pm
Τοποθεσία: Δεκανέας
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από lancecorporal »

Grteo έγραψε:Κάποιος να ξέρει κάτι παιδιά;


λογικα ι3 θα σε πανε αφου εχεις αρρυθμιες, αν ηταν μονο τα κιλα θα μπορουσες και ι2 αν βεβαια εχεις το καταλληλο υψος για τα κιλα.

You couldn't beat me even if you wanted to.
Grteo
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 1:01 pm
Τοποθεσία: Glyfada, Ελλάδα
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Grteo »

1.92 περίπουΜε 110 115 κιλά είμαι

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες