ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Dmp

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από Dmp »

Έχω ακούσει ότι σε κάποια στρατόπεδα (για Αυλώνα έχω ακουσει συγκεκριμένα) πουλάνε και μέσα στο στρατόπεδο υπνόσακους και μάλιστα σε πολύ καλές τιμές... τώρα δε ξέρω τι παίζει στη Λαμία...

λαμια δ εσσο

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από λαμια δ εσσο »

Γεια σας παιδια, παρουσιαζομαι μεθαυριο 1η νοεμβρη στη λαμια γιατι ειχα παρει αναβολη λογω υγειας

ειναι καλη η φαση εκει απ' οτι εχω ακουσει

οι υπολοιποι παρουσιαζονται καπου 16-17 νοεμβρη ενω η ορκομοσια ειναι 26 νοεμβρη

εμενα θα με κρατησουν μεσα μεχρι τις 26 η θα μας κοιταξουν ολους τους εξ αναβολης για λογους υγειας Να δουνε αμα ειμαστε σε θεση να υπηρετησουμε και θα ξαναπαμε στις 16 μαζι με τους υπολοιπους;

θα μπει ΠΑΡΑ πολυς κοσμος αυτη τη φορα παιδια, αυτο σημαινει οτι θα εχουμε και λιγοτερες αγγαρειες και υπηρεσιες;

μας συμφερει αυτο ε;

Dmp

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από Dmp »

Τελικά με τους υπνόσακους στη Λαμία τι παίζει; Επιτρέπονται; Να πάρουμε μαζί απο το πρώτο βράδυ; Ή να τους αφήσουμε για να μας το φερουν αν ειναι στο επισκεπτήριο;
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από Signaller »

λαμια δ εσσο έγραψε: Γεια σας παιδια, παρουσιαζομαι μεθαυριο 1η νοεμβρη στη λαμια γιατι ειχα παρει αναβολη λογω υγειας

ειναι καλη η φαση εκει απ' οτι εχω ακουσει

οι υπολοιποι παρουσιαζονται καπου 16-17 νοεμβρη ενω η ορκομοσια ειναι 26 νοεμβρη

εμενα θα με κρατησουν μεσα μεχρι τις 26 η θα μας κοιταξουν ολους τους εξ αναβολης για λογους υγειας Να δουνε αμα ειμαστε σε θεση να υπηρετησουμε και θα ξαναπαμε στις 16 μαζι με τους υπολοιπους;

θα μπει ΠΑΡΑ πολυς κοσμος αυτη τη φορα παιδια, αυτο σημαινει οτι θα εχουμε και λιγοτερες αγγαρειες και υπηρεσιες;

μας συμφερει αυτο ε;

Όσον αφορά το πόσο θα σε κρατήσουν, αποκλείεται να μείνεις 26 μέρες και να ορκιστείς με τους άλλους. Κάτι θα γίνει. Για τις αγγαρείες, εννοείται ότι όσο περισσότεροι τόσο το καλύτερο.

Αλλά πού το άκουσες ότι θα είστε λίγοι ;

Ψιλο Ράδιο αρβύλα μου φαίνεται

...
alexis

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από alexis »

Καλησπέρα,παρουσιάζομαι και γω Λαμία στις 16/11 μαζί με τόσο και τόσο κόσμο...

Ήθελα να κάνω τις εξής ερωτήσεις ειδικά για Λαμία όπου από ότι έχω ακούσει τα πράγματα είναι κάπως... Διαφορετικά:

1) Έχω το πρόβλήμα ότι είμαι 1.88 και 145 κιλά. Για τα κιλά μου έχω μια άλφα φυσική κατάσταση σαν πρώην αθλητής (λαχανιάζω εύκολα μεν, αλλά αντέχω δηλαδή ας πούμε το καλοκαίρι ανέβηκα στην Έτνα 5-6 ώρες πεζοπορία) και πιστεύω ότι ως ένα βαθμό θα μπορούσα να υπηρετήσω και ως ένοπλος. Δεδομένου του Σώματος που παρουσιάζομαι με συμφέρει να βγω Ι3 άοπλο όπως και δικαιούμαι;

2) Θα βρω ρούχα στο νουμερό μου (πχ μπλουζάκι 4XL, παντελόνι νο.54) ή θα υποφέρω στα πάντα όπως συνήθως συμβαίνει;

3) Φοράω εδώ και πολλά χρόνια μόνο μαύρα εσώρουχα (σλιπ-φανελάκι), θα χρειαστεί ντε και καλά να πάρω πράσινα (και άντε να τα βρεις);

4) Το χαρτί που μου ήρθε με γράφει ΥΕΑ. Θα πρέπει να έχω όπωσδηποτε μαζί μου τη βεβαίωση φοίτησης (είμαι τελειόφοιτος όχι απόφοιτος) της Σχολής Η' ΚΑΙ το απολυτήριο Λυκείου. Δεν επιθυμώ να είμαι ΥΕΑ.

5) Έχω ακτινογραφία θώρακος από το 31/1/2008. Θα χρειαστώ καινούργια ή και πάλι τα πράγματα στη Λαμία είναι... Διαφορετικά;

Ευχαριστώ θερμά και καλη θητεία σε όλους τους συναδέλφους!

λαμια δ εσσο

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από λαμια δ εσσο »

Επιτρεπονται οι υπνοσακοι εκει ολα ***** γενικα εκει μεσα εκτος απο καποια ποντικακια φερτε λουκετα για τα πραγματα σας

φερτε μαξιλαροθηκες γιατι ειναι σιχαμενες του στρατου, ειναι κιτρινες και βρομανε

ελατε νωρις την επομενη βδομαδα μην αργησετε για να παρετε πιο καλες αρβυλες ροθχα κλπ

θα ερθουν καπου 800 ατομα στη λαμια την επομενη βδομαδα

ΥΓ Το φαι τρωγεται, εχουμε νοβα στο ΚΨΜ

φερτε τσιγαρα γιατι δεν εχει μεσα, κολοχαρτα σαπουνια κλπ δικα σας δεν εχει τιποτα τετοια μεσα... Και θα τα χρειαστειτε

κινητα με καμερα τα παιρνουν, παρτε απο το γερμανο με 10 ευρω μια μαλακειουλα να εχετε, δεν πουλανε καρτες μεσα

λαμια δ εσσο

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από λαμια δ εσσο »

Ρουχα δε θα βρεις στο μεγεθος σου τα παντα,54 νουμερο δεν εχει παντελονι, μπλουζακια κ τετοια αλλα θα βρεις μεσα στο στρατοπεδο εχει πρατηριο που μπορεις να αγορασεις δικα σου πραγματα που απ οτι λες ισως να το χρειαστεις

εσωρουχα φορας οτι θες, το τι φαινεται εξω κανει διαφορα

ακτινογραφια πηγαινε βγαλε καινουργια την δευτερα πριν μπεις

ΥΕΑ θα σε ρωτησουν και θα πεις οχι

αντε καλη επιτυχια

Γιάννης

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από Γιάννης »

Τι γίνεται ρε παιδιά; Γέμισε το ΚΕΥΠ Λαμίας και διώχνουν τους νεοσύλλεκτους. Τους στέλνουν όλους στην Αυλώνα.

Γιάννης

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από Γιάννης »

'Ολοι οσοι ειναι Αεροπορία Στρατού (πιστεύω καμμιά 300 ατομα)

Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από Signaller »

Γιάννης έγραψε: Τι γίνεται ρε παιδιά; Γέμισε το ΚΕΥΠ Λαμίας και διώχνουν τους νεοσύλλεκτους. Τους στέλνουν όλους στην Αυλώνα.

Φαντάζομαι παραμένουν υλικοπόλεμοι έτσι ; Ή έγιναν τεθωρακισμένοι ;Εικόνα
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Γιάννης

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από Γιάννης »

Νέες εξελίξεις. Το μπάχαλο συνεχίζεται. Μισοί πάνε Αυλώνα μισοί πανε Θήβα. Το τι θα γίνουν κανένας δεν ξέρει. Μπορεί να πάρουν και απολυτήριο

Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από Signaller »

Γιάννης έγραψε: Μπορεί να πάρουν και απολυτήριο
ΕικόναΕικόνα

Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες