ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Dark Dominion
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 14, 2010 11:05 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από Dark Dominion »

Παρουσιάζομαι στις 17-8 τμήμα έρευνας πληροφορικής χωρίς να έχω βάλει βύσμα.
niikos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 14, 2010 3:00 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από niikos »

Γενικά τι επιλογές έχουμε με το σωμα αυτό μετά την εκπαιδευση;
κοπ

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από κοπ »

Παρουσιαζομαι 16 Αυγουστου στην Λαμια Υλ. Πολ. Μπορω μετα να δηλωσω σε καποια μοναδα στην Θεσσαλονικη; Δεν ειμαι απο Θεσσαλονικη
Chris82

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από Chris82 »

Παρουσιάζομαι κι εγω λαμία ΚΕΥΠ 16/8 καλο έχω ακούσει είναι... Τωρα θα δούμε πως ειναι τώρα τα πραγματα... Παντως λέγεται οτι ειναι βυσματικό κέντρο... Κ δεν έβαλα μέσον... Απο τεθωρακισμένα που ήμουν στην ΕΣΣΟ Β' με πήγαν ΚΕΥΠ... Και φοβάμαι μετάταξη... Άσχετο κάνεις απο χαλκίδα που να παρουσιάζεται εκει;: Ρ... Χλωμό ε : Ρ
themaras7
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 04, 2010 1:37 am
Επικοινωνία:

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από themaras7 »

Καλησπέρα παιδιά! Ενδιαφέρομαι πιο πολύ για πληροφορίες για μεταθέσεις! Όποιος γνωρίζει θα με βοηθήσει πολύ
niikos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 14, 2010 3:00 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από niikos »

17 αυγ και εγω. Πόσο μένουμε μέχρι την ορκωμοσία?
Dimitris

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από Dimitris »

Στη Λαμία θα περάσετε καταπληκτικά. Εγώ παρουσιάστηκα εκεί στη Β' ΕΣΣΟ. Τις πρώτες μέρες θα είναι λίγο δύσκολα με τους ιατρούς και τη γραφειοκρατεία. Μετά αρχίζει η ζωάρα.10 μέρες πρόβα για την ορκομωσία. Το πρώτο ΣΚ θα έχετε επισκεπτήριο. Μετά την ορκωμοσία θα πάρετε 4 μέρες άδεια ορκομοσίας και μόλις γυρίσετε θα χρεωθείτε όπλα. Όποιοι μπουν στον 1ο Λόχο θα περάσουν ακόμα καλύτερα. Λιγότερες αγγαρείες και καλύτεροι αξιωματικοί και πολύς ύπνος. Από εξόδους θα είστε 1-1. Η Λαμία είναι μικρή και θα τη βγάζετε στην πλατεία Ελευθερίας που έχει και ωραίο κόσμο. Από τη Λαμία δεν θα θέλετε να φύγετε. Μακάρι να μπορούσα να περάσω όλη μου τη θητεία εκεί.
john25
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Σεπ 29, 2010 8:33 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από john25 »

Καλησπερα παιδεσ. Ηθελα να ρωτησω σε περιπτωση που μπω υλικου πολεμου λαμιας μετα απο πόσο καιρό δικαιούμαι μεταθεση για θεσ/νίκη;(εννοείται με την βοήθεια βύσματοσ) σημείωση ότι είμαι απο θεσ/νίκη.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από Greek_Army »

john25 έγραψε:Καλησπερα παιδεσ. Ηθελα να ρωτησω σε περιπτωση που μπω υλικου πολεμου λαμιας μετα απο πόσο καιρό δικαιούμαι μεταθεση για θεσ/νίκη;(εννοείται με την βοήθεια βύσματοσ) σημείωση ότι είμαι απο θεσ/νίκη.


περίπου σε 30 μέρες θα πάρεις μετάθεση από το κευπ για την μονάδα
stn

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από stn »

Τι ειδικότητες παίρνουν όσοι παρουσιαστούν σώμα ΕΠ; Υπάρχει περίπτωση να βγουν απλοί τυφεκιοφόροι;
marquez
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 14, 2010 7:34 am
Επικοινωνία:

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από marquez »

Λοιπον παιδια. Εγω δεν θα παρουσιαστω λαμια, για το στρατοπεδο δεν ξερω πολλα να πω, αλλα επειδη σπουδαζω εκει εχω να πω τα εξης:
1. Δεν ειναι πολη που θα πεις "δεν θελω να φυγω", γνωμη μου φυσικα κ μαλλον επειδη εζησα εκει 5 χρονια. Απτην αρχη βαριομουν παντως
2. Μεχρι τις 10 το βραδυ η πολη ειναι γεματη κοσμο, ειδικα το απογευμα. Ωραιες γυναικες λαμιωτισες και φοιτητριες (σχολες νοσηλευτικη και φυσιοθεραπεια), κοσμος ευγενικος σχετικα με αλλου. Καλα φαγαδικα οπως νοστιμουλης ή ποστο οπου θα δεις αρκετο κοσμο και 3-4 ηωρα το πρωι.
3. Για βραδυ υπαρχουν κλαμπακια που συχναζουν πολλοι φοιτητες κυριως. Κατα τη γνωμη μου δεν αξιζουν πολυ, εγω ομως δεν ειμαι του "κλαμπ".
4. Προσοχη στους οδηγους, και ιχ και λεοφορειων. Το φλας δεν αναβει για κανενα λογο κ εμενα μου ειχαν "φαει" 2 φορες το χερι με καθρεφτη ενω ημουν στο πεζοδρομιο
5. Πλατεια λαου εχει φαγαδικα. Πλ. Ελευθεριας καφετερειες κ πλ. Παρκου παπουδες να κανουν περα δωθε απτο πρωι ως το μεσημερι.
6. Περιπτερας στη πλ. Λαού πρωτη εβδομαδα που ημουν πανω:
περ.- φοιτητες ειστε;
εγω - ναι!
περ.- τη βλεπεις τη βρυση εκει απεναντι; Λενε πως αν πιεις νερο θα παντρευτεις λαμιωτισα. Μην κανετε τη μ... Α και πιειτε!

αυτα, καλη θητεια! Εγω παρουσιαζομαι Σπαρτη!
Stn
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Οκτ 19, 2010 3:36 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από Stn »

Θέλω να πάρω μαζί μου υπνόσακο όταν παρουσιαστώ με τη 313 τον άλλο μήνα, ουτως ώστε αν δω ότι είναι χαλαρά τα πράγματα να τον χρησιμοποιήσω. Θα τον έχω μέσα στη βαλίτσα. Παίζει να μου τον πάρουν εφόσον δεν επιτρέπεται, όταν ψάξουν τα πράγματα; Αν εγώ γουστάρω να τον έχω έτσι μέσα για να τον κουβαλάω;Εικόνα
odysseas85
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Οκτ 19, 2010 11:34 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από odysseas85 »

Εχω ακουσει απο φιλαρακι που ηταν στην παραπροηγουμενη εσσο Λαμια οτι απο το 1ο βραδυ το χρησιμοποιησε κανονικα, γιατι οι κουβερτες απλα δεν αγγιζονται. Και εγω που παρουσιαζομαιμ εκει με Δ ΕΣΣΟ θα παρω μαζι μου και οτι γινει...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες