ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από Signaller »

Θα είναι πολύ... (ας μην πω την λέξη) Αν κλείσουν αυτό το στρατόπεδο.Εικόνα

Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από Signaller »

Τελικά από ότι φαίνεται δεν θα κλείσει το ΚΕΔΒ. Προς το παρόν τουλάχιστον. Δεν ήταν στη λίστα των κέντρων που έκλεισαν
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Γιαννης

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από Γιαννης »

MΠαινω 2 Μαιου διαδιβασεις Καλαματα. Τι λεει για εκει παιδια;
χρηστος

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από χρηστος »

Καλησπερα παιδια! Γεια σου γιαννη κ εγω 2 μαιου διαβιβασεις καλαματα μπαινω! Γενικα εχω διαβασει καλα λογια μεχρι στιγμης εδω για το στρατοπεδο. Ελπιζω να ισχιουν. Ξερει κανεις να μου πει οι μαγειρες τι εκπαιδευση κανουν;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από Greek_Army »

χρηστος έγραψε:Καλησπερα παιδια! Γεια σου γιαννη κ εγω 2 μαιου διαβιβασεις καλαματα μπαινω! Γενικα εχω διαβασει καλα λογια μεχρι στιγμης εδω για το στρατοπεδο. Ελπιζω να ισχιουν. Ξερει κανεις να μου πει οι μαγειρες τι εκπαιδευση κανουν;


Όσοι επιλέγονται για μάγειρες πάνε για εκπαίδευση στο Γύθειο
ΠΟΥΛΑΩ_ΤΡΕΛΑ

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από ΠΟΥΛΑΩ_ΤΡΕΛΑ »

Αντε και καλη τυχη μαγκες.
guest

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από guest »

Καλα παιδες ολα τα λεφτα το κεδβ.4ος λοχος τερμα χαλαρος. ολη μερα καθομασταν και λιωναμε. οι ανθυπολοχαγοι που ειχαμε και ***** τα παιδια. χθες ορκιστικαμε και πηραμε αδεια. οσοι πατε εκει θα περασετε πολυ καλα.
ΣΑΚΗΣ

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από ΣΑΚΗΣ »

4Ο λοχος αρνταν λεμε, συμφωνω με πολυ καλο διοικητη και ολα τα στελεχη εκσαιρετικα συνεργασιμοι και ομιλητικοι! Ηταν καλα 16 μερες εκει, τωρα να δουμε που 8α παμε! Και μαλλον ημασταν η τελευταια εσσο συμφωνα με τα λεγόμενα των στελεχων!4ο λοχος 2η διμηρια 204 8αλαμος!
makis

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από makis »

Καλησπερα παιδια εγω ημουν στο ΚΕΔΒ Χαιδαρι 2000β ΕΣΣΟ 265 σειρα ετυχε να ειναι περιοδος λιγο μετα το σεισμο αλλα απο τους τυχερους που προλαβα τα λειωμενα κτηρια και οχι σκηνες, εχω καλες αναμνησεις... Σε καθε εξοδο πηγαινα ψηρη στην ταβερνα που δουλευε ο μπαμπας μου και ετρωγα τζαμπα χεχεχε. Και εγω και ολοι οσοι ειναι τελειοφητοι απο λυκειο και πανω εχουν ενδειξη ΥΕΑ αλλα αν θες πας και φυσικα δινεις εξετασεις, Εγω κοπηκα γιατι με επιασε να τω πω ευγενικα μια ταση προς αφωδευση και απαντουσα οτι ναναι στην τυχη για να τελειωσω και να παω τουαλετα Εικόνα.
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από Signaller »

makis έγραψε:Εγω κοπηκα γιατι με επιασε να τω πω ευγενικα μια ταση προς αφωδευση και απαντουσα οτι ναναι στην τυχη για να τελειωσω και να παω τουαλετα Εικόνα.


Χαααχαχαχα Εικόνα
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Pravinos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 08, 2016 4:30 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από Pravinos »

Καλησπέρα, βλέπω ότι καιρό να αναρτηθεί κάτι στην σελίδα και αναφέρονται οι περισσότεροι στο ΚΕΔΒ της Καλαμάτας. Είμαι ΣΤΡ ΔΒ και θα πάω μετά το κέντρο στο Χαϊδάρι για εκπαίδευση ως "Χειριστής Ψηφιακών τερματικων μεσων-Κρυπτογράφος"΄. Έχει ιδέα κανείς πως είναι τα πράγματα στο Χαϊδάρι;
Άβαταρ μέλους
Desmond
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 23, 2016 10:35 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από Desmond »

'Ημουν για εκπαίδευση στο Χαιδάρι για 10 μέρες (10-21 Οκτωβρίου 2016) με ειδικότητα ''Χειριστής Συστημάτων Επικοινωνιών Ζώνης Μάχης'' ή ''Ερμής''. Τα πράγματα ήταν πολύ καλά, ως άψογα. Τα στελέχη σε γενικές γραμμές άψογα, οι εγκαταστάσεις αρκετά καλές, και το πρόγραμμα του στρατοπέδου πολύ ενδιαφέρον. Το πρόγραμμα που είχαμε ήταν το εξής:6ώρα εγερτήριο,6.15 αναφορά και 15 λεπτά γυμναστική (2 κύκλους και κάτι διατάσεις και κάμψεις της πλάκας).6.30-7.00 πρωινό. Μετά 7.45 επιθεώρηση στους θαλάμους.7.30 αναφορά, και μετά χωριζόμασταν ανά ειδικότητες και κάναμε σε αίθουσες μάθημα πάνω στην ειδικότητα μας, το οποίο ήταν πολύ ενδιαφέρον καθώς κάναμε και αρκετή πράξη, ενώ είχαμε και συχνά διαλείμματα για να μην βαριόμαστε. Αυτό γινόταν μέχρι τις 1. Μετά φαγητό.1.30-3.30 ξεκούραση.3.30 αναφορά και συνήθως κάναμε καθαριότητες μέχρι τις 5.15. Μετά είχαμε σχεδόν πάντα έξοδο. Όσοι δεν είχαν διανυκτέρευση έπρεπε να γυρίσουν στο στρατόπεδο στις 10.30. Αρκετή ώρα δηλαδή. Το χαιδάρι είναι σε καλό σημείο, με μετρό είσαι στο μοναστηράκι σε 15 λεπτά. Σε γενικές γραμμές λοιπόν όποιος πάει στο Χαιδάρι θα κάνει ζωάρα.
neosX

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από neosX »

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος πληροφορίες (γιατί όσο έψαξα δεν βρήκα κάτι) για τον 21ο και τον 29ο λόχο διαβιβάσεων οι οποίοι εδρεύουν στην Κομοτηνή. Πώς είναι τα πράγματα για τους διαβιβαστές εκεί;
neosX

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από neosX »

Καλημερα θελω να μαθω δυο πραγματα:1) ποσες μερες διαρκει η εκπαιδευση στο Χαιδαρι προτου παμε σε μοναδα

2) οποιαδηποτε πληροφορια για την ειδικοτητα χειριστης σεζμ

kotsos4u
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 04, 2016 12:03 am
Επικοινωνία:

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από kotsos4u »

Αν γνωρίζει κάποιος ας ενημερώσει για την κατάσταση που επικρατεί στο ΚΕΔΒ και το χρόνο που θα παραμείνουμε για ειδικότητα ΔΒ.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης