ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από Nassos »

Ναι σε ρωτάνε, αν και σπάνια το λαμβάνουν υπόψιν... Με εξαίρεση την ΕΛΔΥΚ. Άπαξ και δηλώσεις ΕΛΔΥΚ σε στέλνουν "πακέτο".Εικόνα
...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Παρ Αύγ 06, 2010 12:06 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Lock
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: Δευ Φεβ 22, 2010 1:23 am
Επικοινωνία:

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από Lock »

Παιδια ξερει κανενας ποιες ειδικοτητες μενουν και δευτερο μηνα Καλαματα;

το πολυ 2 μηνες γενικα μενουμε στα κεντρα νεοσυλλεκτων και μετα ολοι οι 9μηνίτες μεταθεση καπου μακρια ;
Hyper
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 6:01 am
Επικοινωνία:

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από Hyper »

Ναι το πολυ 2 μηνες 6 βδομαδες εκει περιπου δεν ειναι απολυτο οτι θα πας κ πολυ μακρυα

Ανώνυμος

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από Ανώνυμος »

Δεύτερο μήνα Καλαμάτα μένουν ΧΨΤΣ-Κ, ΧΑΜ και Ερμήδες (ΧΣΕΖΜ).

Αν και απ' ότι ξέρω από την 312 ΕΣΣΟ, η ειδικότητα θα γίνει 2 εβδομάδες από 4 που ήταν. Γνώμη μου; Καλύτερα. Η ειδικότητα είναι μια μαλακία και μισή. Τουλάχιστον στο ΚΕΔΒ. Αυτά που είναι να μάθεις είναι θέμα 1 άντε 2 ωρών. Στην ουσία μένεις για να συντηρείς το Κέντρο. Άρα καλύτερα να φεύγεις γρηγορότερα.
poliths

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από poliths »

Μεγαλε για εμενα δεν αξιζει τζαμπα χρονο θα χασεις
maverick
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 03, 2010 6:53 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από maverick »

Καλησπερα σε ολους. Μπαινω ΚΕΔΒ το Νοεμβρη. Μου έχει όπλο κατάταξης Πεζικό. Αυτό αλλάζει π. Χ σε Διαβιβάσεις, η είναι σίγουρο ότι θα μείνω πεζικάριος; Οχι οτι με ενοχλεί αλλά μήπως πάρω καμια ενδιαφερουσα ειδικότητα, μαζί φυσικά με καλύτερη μετάθεση αργότεραΕικόνα
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από Greek_Army »

maverick έγραψε:Καλησπερα σε ολους. Μπαινω ΚΕΔΒ το Νοεμβρη. Μου έχει όπλο κατάταξης Πεζικό. Αυτό αλλάζει π. Χ σε Διαβιβάσεις, η είναι σίγουρο ότι θα μείνω πεζικάριος; Οχι οτι με ενοχλεί αλλά μήπως πάρω καμια ενδιαφερουσα ειδικότητα, μαζί φυσικά με καλύτερη μετάθεση αργότεραΕικόνα


με βύσμα όλα γίνονται
ALEX

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από ALEX »

Καλησπερα παιδια και απο εμενα. παρουσιαζομαι νοεμβρη καλαματα διαβιβασεις. ειμαι 9μηνητης. απο εκει τι πιθανοτητα εχω να με στειλουν χαιδαρι εαν εχω καποιο βυσμα; Δλδ να γλιτωσω παραμεθωριο?
milan

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από milan »

Παιδιά καλησπέρα. Μόλις είδα οτι παρουσιαζομαι στις 16/11 στο ΚΕΔΒ Μπορει καποιος που να γνωριζει να μας πει τι παιζει εκει γενικοτερα πως ειναι το κλιμα στο στρατοπεδο και τα πλεονεκτηματα και τα μειωνεκτηματα του να εισαι διαβιβασεις. Ευχαριστω!
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από Nassos »

milan έγραψε:Παιδιά καλησπέρα. Μόλις είδα οτι παρουσιαζομαι στις 16/11 στο ΚΕΔΒ Μπορει καποιος που να γνωριζει να μας πει τι παιζει εκει γενικοτερα πως ειναι το κλιμα στο στρατοπεδο και τα πλεονεκτηματα και τα μειωνεκτηματα του να εισαι διαβιβασεις. Ευχαριστω!


Διάβασε τις προηγούμενες σελίδες. Κάποια άτομα από προηγούμενες σειρές έχουν γράψει τι συμβαίνει, ποίες είνια οι συνθήκες στο Στρατόπεδο κλπ. για να πάρεις μια ιδέα.
Nikosseven

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από Nikosseven »

Τι φαση εκει το στρατοπαιδο, δισκολα - ευκολα?
Θωμάς

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από Θωμάς »

KΑλημέρα σας. Παρουσιάζομαι ΚΕΔΒ στις 17 /11. Με τρομοκράτησε ένας φίλος προχθές, όταν μου είπε πώς στο ξύπνημα πρέπει σε 5 λεπτά να έχουμε πάει τουαλέτα/ πλυθεί, να στρώσουμε κρεβάτι κλπ. Το πιο τρομακτικο, τό ότι το μεσημεριανό διαρκεί 10 λεπτά και αν δεν προλάβω δεν θα φάω.
Αυτά όμως δεν ταιρίαζουν με το επίσημο πρόγραμμα του army.gr.
Λέει λοιπόν μπαρούφες ο φίλος;
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11237
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από yandr »

Δες λίγο την βασική εκπαίδευση που περιλαμβάνει και το ημερήσιο πρόγραμμα
Θωμάς

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από Θωμάς »

yandr έγραψε:Δες λίγο την βασική εκπαίδευση που περιλαμβάνει και το ημερήσιο πρόγραμμα


Εδώ βλέπω 15 λεπτά ατομικής καθαριότητας,20 λεπτά για πρωινό,45 για μεσημεριανό και βραδυνό γεύμα.
Πολύ ανετα δλδ.
Τηρείται όμως αυτό το πρόγραμμα; Μήπως είναι σχετικό; Τί λεει η εμπειρία σας;

Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από Signaller »

Θωμάς έγραψε:
yandr έγραψε:Δες λίγο την βασική εκπαίδευση που περιλαμβάνει και το ημερήσιο πρόγραμμα


Εδώ βλέπω 15 λεπτά ατομικής καθαριότητας,20 λεπτά για πρωινό,45 για μεσημεριανό και βραδυνό γεύμα.
Πολύ ανετα δλδ.
Τηρείται όμως αυτό το πρόγραμμα; Μήπως είναι σχετικό; Τί λεει η εμπειρία σας;

Χαλάρωσε φίλε. Μην τρελαίνεσαι. Όλα γίνονται. Τόσοι και τόσοι τα κάναμε... Εικόνα
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες