ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
teo85007

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από teo85007 »

ΕικόναΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΚΕΔΒ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ!!! ΕΙΝΑΙ ΤΑΓΜΑ ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΩΝ... ΝΑΙ, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΑΥΤΑ ΕΝ ΕΤΕΙ 2007! ΚΥΡΙΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΥΠΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΙ. ΟΛΟΙ ΟΙ ΒΑΘΜΟΦΟΡΟΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!! ΝΤΡΟΠΙΑΖΟΥΝ ΤΗ ΣΤΟΛΗ ΚΑΙ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΠΟΥ ΦΟΡΟΥΝ!! ΦΥΓΕΤΕ ΜΑΚΡΙΑ!!! 2007Α'ΕΣΣΟ ΚΕΥΠ FOREVER!!!
Anonymous

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από Anonymous »

Γνωρίζει κανείς ακριβώς τι αγωνίσματα περνάνε για να πάνε ΥΕΑ Διαβιβάσεις απο το Κέντρο στην Καλαμάτα;

Εχω ακούσει για 3χλμ σε λιγότερο απο 20 λεπτά και για κάμποσες κάμψεις και κοιλιακούς. Τί ακριβώς ισχύει; Γνωρίζει κανείς;

ευχαριστώ
Athan
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: Τρί Δεκ 18, 2007 12:32 am
Επικοινωνία:

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από Athan »

Τι λένε οι διαβιβάσεις, εμπειρίες κανείς;
οι ειδικότητες ποιές είναι;
297 apolele
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Ιαν 09, 2008 6:22 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από 297 apolele »

Παει κανεις το Φεβρουάριο ΚΕΔΒ; Θα πείξεται χειρότερο δεν υπάρχει. Πολύ ανηφόρα πολύ σκοπιά πολύ τρέξιμο πολύ αγκαρία, πολλές φωνές... Οι υπαξιωματικοί την έχουν δει στρατηγοί. Περυσι ήμουν εκεί. Ποτέ ξανά!!!

nikos_veria
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 06, 2008 7:59 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: Δημοσιογράφος
Επικοινωνία:

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από nikos_veria »

Τελικά, τι ισχύει ρε παιδιά... Άλλοι λένε πως είναι χαλαρά τα πράγματα, άλλοι πως είναι αστα να πάνε... Κάποιος που να μπορεί να απαντήσει υπεύθυνα και με στοιχεία υπάρχει;
Μάλλον θα τα διαπιστώσουμε μόνοι μας... Μου φαίνεται πως οι απόψεις είναι όσοι και οι νεοσύλλεκτοι που έχουν πάει εκεί...
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από yandr »

nikos_veria έγραψε:Μου φαίνεται πως οι απόψεις είναι όσοι και οι νεοσύλλεκτοι που έχουν πάει εκεί...

Δεν πέφτεις και πολύ έξω, με μία παρατήτηση όμως.

Όταν αλλάζει ο διοικητής ενός στρατοπέδου μπορεί να αλλάξει δραματικά και η ζωή για τους στρατεύσιμους.

Αυτό σημαίνει ότι από χρόνο σε χρόνο ένα στρατόπεδο μπορεί να είναι κολλέγιο, μάυρο και ξανά κολλέγιο.

Δεν έχει σημασία πως ήταν πριν από ένα ή δύο χρόνια.
nikos_veria
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 06, 2008 7:59 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: Δημοσιογράφος
Επικοινωνία:

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από nikos_veria »

3 ερωτήσεις για όσους έχουν παρουσιαστεί στο ΚΕΔΒ...

1) Την μέρα της κατάταξης, θα έχω πρόβλημα με το κινητό; Να το κρύψω, να το έχω απλά στην τσέπη, πως θα γίνει; (Η ερώτηση αφορά κυρίως προσφάτως υπηρετήσαντες, οπότε θα έχουν υπόψη τους τα σημερινά δεδομένα)

2) Ποιά ειδικότητα προτείνεται να πάρω, ώστε να μην πάω σε κανα λόχο Διαβιβαστών, αλλά να πάω σε μονάδα όπου θα έχω αρμοδιότητες διαβιβαστή (κυρίως-όσο μπορώ) και όχι "σκοπάνθρωπου" (ΑΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΣΤΗΝ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΕΣ ΣΤΙΣ ΜΟΝΑΔΕΣ, ΔΙΟΡΘΩΣΤΕ ΜΕ)

3) Είμαι 9μηνος, απο Μακεδονία (Πολύτεκνος)... Άρα, αμετάθετο Έβρος...Θα βοηθούσε κάποια ειδικότητα ώστε να μπορέσω να πάρω απόσπαση στο Β ' Σ. Σ. Είμαι δημοσιογράφος να σημειωθεί...
Anonymous

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από Anonymous »

Νικος Βεροια, και γω Καλαματα μπαινω 11/2/08. Δυστυχως εχω επιλεγει ως ΥΕΑ και απο τις εξετασεις που βλεπω, για να ΜΗΝ τις περασω μαλλον στο τρεξιμο θα πρεπει να..."περπαταω", ενω στα ψυχολογικα τεστ μπορει να με βγαλουν και τρελο. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι, που περιπου βρισκεται το ΚΕΔΒ Καλαματας; Ανατολικα της πολης; Δυτικα; Σε ποια περιοχη; Και γενικοτερα υπαρχει site με τις τοποθεσιες των στρατοπεδων;

Ευχαριστω πολυ!

nikos_veria
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 06, 2008 7:59 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: Δημοσιογράφος
Επικοινωνία:

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από nikos_veria »

Μανολης έγραψε:Νικος Βεροια, και γω Καλαματα μπαινω 11/2/08. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι, που περιπου βρισκεται το ΚΕΔΒ Καλαματας; Ανατολικα της πολης; Δυτικα; Σε ποια περιοχη; Και γενικοτερα υπαρχει site με τις τοποθεσιες των στρατοπεδων;



Είναι στον δρόμο προς Σπάρτη, λίγο μετά τα ΚΤΕΛ της πόλης... Το έχω βρει μάλιστα στο google earth... Φαίνεται ωραίο απο ψηλά... Βόρεια λογικά είναι, από ότι έχω καταλάβει. Τώρα, όσον αφορά τις τοποθεσίες στρατοπέδων στο internet, δε νομίζω να υπάρχει, πέρα φυσικά από την γενική τοποθεσία (Καλαμάτα-Πάτρα-Μύρηνα Λήμνου κλπ)
Έλα δήλωσε παρών στο Post που έχω για τη σειρά μας.

korkiras
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Ιαν 22, 2008 11:35 am
Επικοινωνία:

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από korkiras »

Eγω παρουσιάζομαι Τριπολη διαβιβάσεις τι λεει;
μετα πάω καλαμάτα;
???

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από ??? »

Gia sas.

Parousiazomai 11/2 kalamata (ΚΕΔΒ/ΕΟΔ)/ ΥΕΑ,kapoios na mou e3igisei ti oplo einai auto;k pws eiani ta pragmata ekei;exw diavasei oti exei poles duskoles swmatikes askiseis!!!hsxuei kati tetoio; ;k ti einai to (ΕΟΔ);

Euxaristw
eleni sti
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2007 1:53 am
Επάγγελμα: ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ
Επικοινωνία:

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από eleni sti »

kΕδβ ειναι το κεντρο εκπαιδευσης διαβιβαστων δεν εχει ιδιατερα δυσκολες σωματικες ασκησεις. οσο για το εοδ νομιζω οτι ειναι ειδικοτητα οδηγου
nikos_veria
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 06, 2008 7:59 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: Δημοσιογράφος
Επικοινωνία:

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από nikos_veria »

ΕΟΔ σημαίνει Εκτός Οργανικής Δύναμης και αφορά όλους τους νεοσύλλεκτους, καθώς δεν ανήκουν στην κυρίως δύναμη ενός στρατοπέδου, αλλά είναι εκπαιδευόμενοι.
Όσο για τις ασκήσεις, η βασική εκπαίδευση είναι πάνω κάτω η ίδια...
eleni sti
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2007 1:53 am
Επάγγελμα: ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ
Επικοινωνία:

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από eleni sti »

Α. ΟΚ SORRY ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ Εικόνα Εικόνα
nikos_veria
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 06, 2008 7:59 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: Δημοσιογράφος
Επικοινωνία:

ΚΕΔΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων

Δημοσίευση από nikos_veria »

Σημασία έχει η πρόθεση, που ήταν σίγουρα καλή...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες