Πως μπαίνω μόνιμος στο στρατό;

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11199
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Πως μπαίνω μόνιμος στο στρατό;

Δημοσίευση από Nassos »

vampire έγραψε:Φίλε μου αν θες να αλλάξουμε, εγώ δουλεύω σε βιβλιοδετείο 12 ώρες στο όρθιος με 15 λεπτά διάλειμμα και 700 ευρώ. Πιστέψτε το δημόσιο έχει τις καλύτερες συνθήκες εργασίας και για αυτό το λόγο θέλουν να μπει το μεγαλύτερο ποσοστό. Μια χαρά είσαι μην το κουνήσεις από εκεί! Οι περισσότεροι επ. Οπ που παραιτούνται είναι αυτοί που δεν είχαν καμία απολύτως εμπειρία σαν ιδιωτικοί υπάλληλοι.


Αλλο ο Δημόσιος τομέας και άλλο οι Ένοπλες Δυνάμεις.

Πίστεψε με, ξέρω άτομα που δούλευαν ως λογιστές/υπάλληλοι γραφείου και δήλωσαν ΕΠΟΠ στο Ναυτικό γιατί νόμιζαν ότι ήταν "Δημόσιο". Έφαγαν την πίκρα και έφυγαν με ελαφριά πηδηματάκια. Υπόψιν, δεν υπηρέτησαν προηγουμένως.

Δεν είναι εύκολη δουλειά. Όσοι έχουν κάνει φανταριλίκι νομίζω καταλαβάινουν.
geo_gio
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 24, 2009 11:41 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πως μπαίνω μόνιμος στο στρατό;

Δημοσίευση από geo_gio »

Nassos έγραψε:
vampire έγραψε:Φίλε μου αν θες να αλλάξουμε, εγώ δουλεύω σε βιβλιοδετείο 12 ώρες στο όρθιος με 15 λεπτά διάλειμμα και 700 ευρώ. Πιστέψτε το δημόσιο έχει τις καλύτερες συνθήκες εργασίας και για αυτό το λόγο θέλουν να μπει το μεγαλύτερο ποσοστό. Μια χαρά είσαι μην το κουνήσεις από εκεί! Οι περισσότεροι επ. Οπ που παραιτούνται είναι αυτοί που δεν είχαν καμία απολύτως εμπειρία σαν ιδιωτικοί υπάλληλοι.


Αλλο ο Δημόσιος τομέας και άλλο οι Ένοπλες Δυνάμεις.

Πίστεψε με, ξέρω άτομα που δούλευαν ως λογιστές/υπάλληλοι γραφείου και δήλωσαν ΕΠΟΠ στο Ναυτικό γιατί νόμιζαν ότι ήταν "Δημόσιο". Έφαγαν την πίκρα και έφυγαν με ελαφριά πηδηματάκια. Υπόψιν, δεν υπηρέτησαν προηγουμένως.

Δεν είναι εύκολη δουλειά. Όσοι έχουν κάνει φανταριλίκι νομίζουν καταλαβάινουν.
ΠΕΣ ΤΑ ΡΕ ΝΑΣΣΟ!
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11199
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Πως μπαίνω μόνιμος στο στρατό;

Δημοσίευση από Nassos »

Εάν ήταν όπως το Δημόσιο, ίσως να πήγαινα και εγώ βάζοντας τα πολύπριζά μου.Εικόνα
geo_gio
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 24, 2009 11:41 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πως μπαίνω μόνιμος στο στρατό;

Δημοσίευση από geo_gio »

Nassos έγραψε:Εάν ήταν όπως το Δημόσιο, ίσως να πήγαινα και εγώ βάζοντας τα πολύπριζά μου.Εικόνα
ΕικόναΕικόνα
Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Πως μπαίνω μόνιμος στο στρατό;

Δημοσίευση από Marina2 »

Ναι οκ αλλα σκεφτηκε ποτε κανενας οτι αν δεν ηταν ή δεν πλσιαζε το δημοσιο, δεν θα εβαζε κανενας τα πολυμπριζα του για να μπει;
geo_gio
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 24, 2009 11:41 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πως μπαίνω μόνιμος στο στρατό;

Δημοσίευση από geo_gio »

marina ακου να δεις γιατι μου φενεται δεν καταλαβαινεις τι θελω να πω... Να στο πω πολυ λαικα. Στον δημοσιο τομεα ξυνεσαι κανονικα ομως. Στης ενοπλες δυναμαεις δυστυχως ΔΕΝ ξυνεσαι οκ;

Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Πως μπαίνω μόνιμος στο στρατό;

Δημοσίευση από Marina2 »

geo_gio έγραψε: marina ακου να δεις γιατι μου φενεται δεν καταλαβαινεις τι θελω να πω... Να στο πω πολυ λαικα. Στον δημοσιο τομεα ξυνεσαι κανονικα ομως. Στης ενοπλες δυναμαεις δυστυχως ΔΕΝ ξυνεσαι οκ;

Σαφως κ δεν ξηνεσαι στο στρατο. Εχει πολυ διαφορετικες απαιτησεις απο καθε αλλο επαγγελμα. Ομως εγω επαναλαμβανω οτι οι περισσοτεροι παμε για την εξασφαλιση κ την σιγουρα που μας δινει μια ΜΟΝΙΜΗ θεση και ενας ΜΟΝΙΜΟΣ Μισθος. Σκεψου μια μητερα στο δημοσιο τομεα και σκεψου κ μια στον ιδιωτικο. Σκεψου διαφορα επιπεδου ζωής στη μια και στην αλλη περιπτωση που κανενας στον ιδωτικο τομεα δεν μπορει να μας παρεχει1 αρα κατι ξερει και η μαζα που βαζει μεσον για να μπει εκει.

geo_gio
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 24, 2009 11:41 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πως μπαίνω μόνιμος στο στρατό;

Δημοσίευση από geo_gio »

Δεν θα βγαλουμε ακρη και δεν θελω να τσακωθουμε οκ; δικιο εχεις στο (οι περισσοτεροι παμε για την εξασφαλιση κ την σιγουρα που μας δινει μια μονιμη θεση και ενας μονιμος μισθος) αλλα ως εκει. ο στρατος δεν δεν ειναι σαν το δημοσιο που ολοι γνωριζουμε. βλεπε τις παραιτησεις παρα πολλων ΕΠΟΠ. μην πω τον λογο οκ; ειναι σαφης ο λογος.
Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Πως μπαίνω μόνιμος στο στρατό;

Δημοσίευση από Marina2 »

geo_gio έγραψε:Δεν θα βγαλουμε ακρη και δεν θελω να τσακωθουμε οκ; Δικιο εχεις στο (οι περισσοτεροι παμε για την εξασφαλιση κ την σιγουρα που μας δινει μια μονιμη θεση και ενας μονιμος μισθος) αλλα ως εκει. Ο στρατος δεν δεν ειναι σαν το δημοσιο που ολοι γνωριζουμε. Βλεπε τις παραιτησεις παρα πολλων ΕΠΟΠ. Μην πω τον λογο οκ; Ειναι σαφης ο λογος.
καλα παλαβωσες; Γιατι να τσακωθούμε; Παρα πολλοι εχουν την γνωμη που διατυπωνεις εσυ κ παρα πολλοι εχουν αυτη ποι διατυπωνω εγω. Ειπα κ πριν οτι σαφως κ ο στρατος δεν ειναι σαν το δημοσιο σε οτι εχει σχεση με τις απαιτησεις του αλλα λειτουργει σε πρακτικα ζητηματα σαν το δημοσιο (μονιμοτητα, μηνιαιος μισθος, αδειες κτλ). Αυτο ειναι το σημειο που πολλοι ανθρωποι βρισκουν το ενδιαφερον κ πανε αυτο ειπα. Δεν αμφισβητω οτι για καποιους ειναι ονειρο ζωής! Και μην εκνευριζεσαι κ μου παθεις τιποτα γιατι τα ιδια λεμε!

geo_gio
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 24, 2009 11:41 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πως μπαίνω μόνιμος στο στρατό;

Δημοσίευση από geo_gio »

sorry κιολας αλλα ειμαι πολυ εκνευρισμενος. Ψαχνομαι απ το 2005 για επ. Οπ. Το 2006 εκανα και φανταρος... Ξερω πολλα γι αυτους παρολο που δεν ειμαι ακομα. Και μου την δινει στα νευρα να ακουω οτι δημοσιος τομεας και ενοπλες δυναμεις ειναι το ιδιο!

Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Πως μπαίνω μόνιμος στο στρατό;

Δημοσίευση από Marina2 »

geo_gio έγραψε: sorry κιολας αλλα ειμαι πολυ εκνευρισμενος. Ψαχνομαι απ το 2005 για επ. Οπ. Το 2006 εκανα και φανταρος... Ξερω πολλα γι αυτους παρολο που δεν ειμαι ακομα. Και μου την δινει στα νευρα να ακουω οτι δημοσιος τομεας και ενοπλες δυναμεις ειναι το ιδιο!

Και εγω που δεν εχω υπηρετησει αλλα εχω ψαξει το θεμα συμφωνω μαζι σου. Οι απαιτησεις εντελως διαφορετικες. Δεν ειναι το ιδιο. Να εχεις προισταμενο πανω απο το κεφαλι σου από Εχεις ταξιαρχο! Με τον προισταμενο απλα διαφωνεις, στο σγτρατο σε διαταζουν κ το κανεις! Σαφως Απο τις λεξεις κ μονο Καταλαβαινουν ολοι την διαφορα! Ομως πολλοι ανθρωποι επειδη εχουν αναγκη απο χρηματα και ο στρατος τους προσφερει εκτος απο μονιμο μισθο κ ολα τα αλλα προνομια που δεν διαφερουν κ πολυ απο το δημοσιο επιθυμουν να καταταγουν απο τα να δουλευουν 12 ωρες/μερα κ να ζουν μεσα στην αβεβαιοτητα για το ΑΝ θα πληρωθούν ή ΑΝ θα συνεχισουν κ για ποσο να εργαζονται εκει. Αυτο θελω να πω μονο, τιποτα αλλο

Anonymous

Πως μπαίνω μόνιμος στο στρατό;

Δημοσίευση από Anonymous »

Ποια βηματα πρεπει να ακολουθησω για μονιμοσ

Anonymous

Πως μπαίνω μόνιμος στο στρατό;

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια θελω να ρωτησο Το εξης. Δεν εχο παει φανταρος θα παο σε λιγο καιρο. Μπορω να συνεχισο μετα τη θητεια μου στο στρατο σαν μονιμος εποπ η κατι αλλο. Εχο ακουση Οι φανταροι Κανουνε χαρτια μεσα στο στρατοπεδο αν θελουν να συνεχισουν εποπ ισχυει αυτο;
Anonymous

Πως μπαίνω μόνιμος στο στρατό;

Δημοσίευση από Anonymous »

Τι πρεπει να κανω για να γινω εποπ;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πως μπαίνω μόνιμος στο στρατό;

Δημοσίευση από Greek_Army »

DIMITRIS έγραψε:Τι πρεπει να κανω για να γινω εποπ;



πρέπει να περιμένεις να βγει προκήρυξη
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες