Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
John

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από John »

Καλησπερα σε ολη την ομαδα! Αν εχω το βιβλιαριο υγειας μου που αναγραφει την ομαδα αιματος μου και τις εξετασεις αιματος που εκανα προσφατα θα μου παρουν παλι αιμα η το γλυτωνω; Σας ευχαριστω!
lol

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από lol »

Μαγκες εχω καπνισει φουντα και θελω να παω πεζοναυτης, θα εχω προβλημα με τις εξετασεις;
Άβαταρ μέλους
BigSoldier
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Σάβ Απρ 04, 2020 11:00 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από BigSoldier »

Με ποια σειρά γίνονται οι εξετάσεις; Όσοι θέλουν αναβολή περνούν και αυτοί από εξετάσεις; Σκέφτομαι να παρουσιαστώ, να επωφεληθώ των εξετάσεων και αν είναι να πάω μετά για αναβολή. Ευχαριστώ.

Αιντα

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Αιντα »

lol έγραψε:Μαγκες εχω καπνισει φουντα και θελω να παω πεζοναυτης, θα εχω προβλημα με τις εξετασεις;
φιλε τι έγινε τελικά γτ φιλαράκι έχει το ίδιο θέμα και έχει αγχωθει φουλ

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11237
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από yandr »

Έλεγχος για κορωνοϊό σε όλους τους υπόχρεους σε στράτευση, που παρουσιάζονται τον Σεπτέμβριο, θα πραγματοποιείται με εντολή του υφυπουργού Πολιτικής Προστασίας και Διαχείρισης Κρίσεων, Νίκου Χαρδαλιά και σε συνεργασία με το υπουργείο Εθνικής Άμυνας, στο πλαίσιο των μέτρων για την ασφάλεια του προσωπικού των Ενόπλων Δυνάμεων και τον περιορισμό της διασποράς των επιπτώσεων της νόσου COVID-19, σύμφωνα με ανακοίνωση της Γενικής Γραμματείας Πολιτικής Προστασίας. https://www.protothema.gr/greece/article/1040017/koronoios-upohreotika-test-gia-olous-tous-strateusimous-pou-parousiazodai-ton-septemvrio/

Άβαταρ μέλους
pilot_gr
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Σεπ 30, 2020 4:32 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από pilot_gr »

Ρε μάγκες τελικά στην ιατρικη εξέταση στο ΚΕΠΒ σας γδύσανε για να δούνε και να ψηλαφήσουν τα γεννητικά όργανα ή όχι ;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Τετ Οκτ 14, 2020 5:42 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Voliotis93
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 06, 2020 5:38 pm
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Voliotis93 »

Παρουσιαστηκα στο μεγάλο πεύκο για πεζοναύτης τον Νοέμβριο που πέρασε όχι δεν σε κάνουν τοξικολογικές αδερφέ μην αγχώνεστε
Wolf

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Wolf »

pilot_gr έγραψε:Ρε μάγκες τελικά στην ιατρικη εξέταση στο ΚΕΠΒ σας γδύσανε για να δούνε και να ψηλαφήσουν τα γεννητικά όργανα ή όχι ;


Εγω που πήγα στο ΚΕΠΒ το 2009 δεν ειχε τιποτα τετοιο. Μονο μας ειπαν να βγαλουμε το μπλουζακι -ηταν καλοκαιρι- και να πουμε αν εχουμε καποια ασθενεια και απολυτως τιποτα αλλο. Τα περι γδυσιματος και γεννετικων οργανων ειναι ιστοριες για αγριους.

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Nassos »

Wolf έγραψε:\Εγω που πήγα στο ΚΕΠΒ το 2009 δεν ειχε τιποτα τετοιο. Μονο μας ειπαν να βγαλουμε το μπλουζακι -ηταν καλοκαιρι- και να πουμε αν εχουμε καποια ασθενεια και απολυτως τιποτα αλλο. Τα περι γδυσιματος και γεννετικων οργανων ειναι ιστοριες για αγριους.


Σε εμάς στο ΚΕΤΘ το 2007 έγινε αυτή η εξέταση, φυσικά ο καθένας σε διαχωριστικό παραβάν.
WhoDaresWins
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 04, 2021 8:05 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από WhoDaresWins »

Παιδιά καλησπέρα, έχω δηλώσει Ειδικές Δυνάμεις (συγκεκριμένα καταδρομείς). Το θέμα είναι ότι έχω κάποια φυσιματάκια στη καρδιά (χωρίς όμως να επηρεάζεται η φυσική μου κατάσταση η οποία είναι πολύ καλή) αλλά φοβάμαι να το δηλώσω μην με κόψουν. Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω κάποια πραγματάκια...

1) Αν μπω στο κέντρο και δεν πω τίποτα πάλι θα μου κάνουν καρδιογράφημα;

2) Σε περίπτωση που εντοπίσουν το θέμα, με κόβουν κατευθείαν ή μου δίνεται επιλογή να πω "παρόλο που έχω αυτό το θέμα θέλω να μπω ειδικές δυνάμεις" ;

Όποιος μπορεί ας απαντήσει, ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος WhoDaresWins την Τετ Απρ 21, 2021 11:10 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Pngs

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Pngs »

Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τις εξετάσεις που γίνονται στο κέντρο την πρώτη μέρα αλοι λένε σε κάνουν φίλο κια φτερό κια αλοι λένε σου κάνουν εξετάσεις μόνο αν δηλώσεις πως έχεις θέμα... Ισχύει αυτό γιατί εγώ έχω άκουσε περνάς από όλους τους γιατρούς
Eden10
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 13, 2021 4:23 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Eden10 »

Γεια σας ! Μπαινω 19 Ιουλιου και το χαρτι λεει απο 08:00 εως 11:00 να βρισκομαι στο στρατοπεδο

Εχω ακουσει οτι την πρωτη μερα ολη η διαδικασια των εξετασεων, του ελεγχου κλπ διαρκει αρκετες ωρες

Αν παω νωρις (εστω 08:00) στο στρατοπεδο, θα ξεκινησει ο ελεγχος και οι εξετασεις αμεσως ή περιμενουν να μαζευτουν ολοι και μετα ξεκιναει η διαδικασια;

Ευχαριστω.

Γιαννης

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Γιαννης »

Καλημέρα, είχα δει πως για να μπεις σε κάποια στρατιωτική σχολή ή για να κάνεις την θητεία σου πρέπει να έχεις άρτια σωματική διάπλαση. Σχετικά με αυτό είμαι δεξιόχειρας αλλά στο αριστερό χέρι έχω 4 δάχτυλα. Το περίεργο δεν τελειώνει εκεί. Ο αντίχειρας μου είναι στην πραγματικότητα ο δείκτης μου και ο δείκτης μου ο κανονικός λείπει. Παραταύτα εγώ μπορώ και κάνω κανονικά την κινήσεις που πρέπει, δηλαδή μπορώ και κουνώ το δάχτυλο, μπορώ και πιάνω αντικείμενα. Η ερώτηση μου είναι η έξεις: Θα κάνω κανονικά την θητεία μου ή θα απαλλαγώ (εγώ θέλω να την κάνω)
ΑΝΝΥΜΟΣ

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από ΑΝΝΥΜΟΣ »

Γιαννης έγραψε:Καλημέρα, είχα δει πως για να μπεις σε κάποια στρατιωτική σχολή ή για να κάνεις την θητεία σου πρέπει να έχεις άρτια σωματική διάπλαση. Σχετικά με αυτό είμαι δεξιόχειρας αλλά στο αριστερό χέρι έχω 4 δάχτυλα. Το περίεργο δεν τελειώνει εκεί. Ο αντίχειρας μου είναι στην πραγματικότητα ο δείκτης μου και ο δείκτης μου ο κανονικός λείπει. Παραταύτα εγώ μπορώ και κάνω κανονικά την κινήσεις που πρέπει, δηλαδή μπορώ και κουνώ το δάχτυλο, μπορώ και πιάνω αντικείμενα. Η ερώτηση μου είναι η έξεις: Θα κάνω κανονικά την θητεία μου ή θα απαλλαγώ (εγώ θέλω να την κάνω)


Το πιο πιθανό είναι να κριθείς από τους γιατρούς: Σωματικής Ικανότητας 4 (Ι4), οπότε θα υπηρετήσεις κανονικά τη θητεία σου ως άοπλος

GeorgeYNWA
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τρί Σεπ 15, 2020 2:36 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από GeorgeYNWA »

Καλησπερα, ειμαι αεροπορια Α ΕΣΣΟ 2021 και απολυομαι αρχες Ιανουαριου. Πριν κανα εναμιση μηνα μου ειχαν γραψει να κανω μια μαγνητικη ανω κοιλιας την οποια δεν πηγα ποτε να την κανω γιατι δεν ηθελα. Σημερα μου ειπαν πως αν δεν την κανω δεν μπορω να απολυθω τον Ιανουαριο οποτε επειδη επεμεινα να μην την κανω μου ειπαν πως δεν μπορουν να με αναγκασουν να κανω εξεταση που δεν θελω αλλα θα πρεπει να υπογραψω υπευθυνη δηλωση οτι αρνουμαι να κανω την εξεταση και παιρνω εγω την ευθυνη για οποιοδηποτε θεμα προκυψει στην υγεια μου. Υπεγραψα την δηλωση και μου ειπαν πως μαλλον δεν θα εχω προβλημα εφοσον δεν φαινεται πλεον σαν εκρεμοτητα. Υπαρχει περιπτωση να υπαρχει το παραμικρο προβλημα και να μην με αφησουν να απολυθω; Γινεται να μου ριξουν καμια ποινη για κατι τετοιο ή με την υπευθηνη δηλωση καθαρισα?
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες