Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
giannismar
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Τετ Οκτ 28, 2015 1:17 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από giannismar »

Τετοιες εξετασεις γινονται αν υπαρχει λογος.
BOSS

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από BOSS »

Όποτε γίνονται μόνο εξετάσεις αίματος; Ρωτάω γτ παρουσιαζομαι στις 15 και θα ηθελα λίγο πολύ να ήξερα λίγα πράγματα..
Άβαταρ μέλους
Vaggelis77
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 30, 2017 12:49 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Vaggelis77 »

Απο ότι κατάλαβα φίλε μου μόνο εξετάσεις αίματος και αυτές εφόσον δεν έχεις κάποιο έγγραφο που να λέει τι ομάδα αίματος έχεις. Οτιδήποτε άλλο γίνεται μόνο αν υπάρχει λόγος, και εγώ παρουσιάζομαι στις 15...
Άβαταρ μέλους
Silvio
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2017 3:56 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Silvio »

Μαγκες καλησπερα! Ειμαι σε μοναδα στην ΚΩ! Μπορω να φτιαξω τα δοντια μου τσαμπα στα Στεπ;
thanos77
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Αύγ 17, 2018 4:14 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από thanos77 »

Καλησπέρα σας, Έχω ακούσει ότι όταν παρουσιάζεσαι γίνονται εξετάσεις ούρων επιλεκτικά σε κάποια άτομα για τυχόν χρήση ναρκωτικών ουσιών. Ισχύει κάτι τέτοιο;

fsafa

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από fsafa »

thanos77 έγραψε:Καλησπέρα σας,Έχω ακούσει ότι όταν παρουσιάζεσαι γίνονται εξετάσεις ούρων επιλεκτικά σε κάποια άτομα για τυχόν χρήση ναρκωτικών ουσιών. Ισχύει κάτι τέτοιο;



Όχι εκτός και αν τους πεις πως είσαι χρήστης.

Επιλεκτικά πως το άκουσες ρε λεβέντη;Εικόναδηλαδή τι λένε; Εσύ ο πίσω και ο πιο πίσω του παραδίπλα σήμερα είστε οι τυχεροί και θα κάνετε εξετάσεις για ναρκωτικές ουσίες; Εικόνα

Στραβάδι7

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Στραβάδι7 »

Καλησπέρα,

παρουσιάζομαι τον ερχόμενο Νοέμβρη στο ΠΝ Αθήνα και θα'θελα να ρωτήσω αν χρειάζεται να γνωρίζω οπωσδήποτε την ομάδα αίματος μου για την υποβολή αίτησης-υπεύθυνης δήλωσης τόπου προτίμησής μου πριν παρουσιαστώ ή απλά θα μου πάρουν μια μικρή δόση από κει μαζί με τα εμβόλια; Να ξέρω για να μην πάω να κάνω μέσω κρατικού νοσοκομείου ή ιδιωτικού μικροβιολογικού πριν με βάλουν μέσα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

1

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από 1 »

Ξερετε αν κανουν τοξικολογικες εξετασεις αιματος στο ναυτικο;

Χαος Γενετο

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Χαος Γενετο »

Ειχα παρει αναβολη 6μηνη για να τελειωσω την σχολη μου απο την επιτροπη αναβολών μεσω ψυχιατρου. Τωρα που κανω διακοπη αναβολης 6 μηνες μετα, ο ψυχιατρος με εβγαλε ι2 ενω του ειχα πει οτι θελω να υπηρετησω Ειδικες Δυναμεις και μου ειπε ζητα επανεξεταση στην μοναδα σου αν θελεις για να σου αλλαξουν το Ι. Εναν μονιμο που ρωτησα μου ειπε σχυει οτι μπορει να γινει και εναν αλλος μου ειπε οτι δεν χρειαζεται να το κανω απλα λεει να σηκωσω χερι στο κλιμακιο που θα ερθει απο τις ειδικες δυναμεις να περασω αθληματα και μετα θα τα κανονισουν αυτοι. ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΑΠ ΟΛΑ ;
Dave

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Dave »

Καλησπέρα. Μπαίνω τον Νοεμβριο. Ειχα παρει αναβολη 1ος χρόνου για αγχωδη διαταραχη απο το 404 και ειχα παει και στο στρατιωτικο νοσοκομειο σε γιατρο και με βγαλανε Ι4 για ακωστικη κωφωση (ακουω μονο 30% απο το ενα μου αφτί εκ γενετής) Εκοψα την αναβολη για να μπω πριν κλεισει ο ένας χρονος.

Περασα παλι απο την επιτροπη και τους ειπα οτι ειμαι ετοιμος να μπω. Θελω να μπω να τελειωνω. Εφτασα 30 χρονων και πρεπει να προχωρησω στη ζωη μου και ειναι εμποδιο ολο αυτο το θεμα με τον στρατο. Εχω επισης πλατυποδια, μυωπια 4 και 5 βαθμων και Volf Parkinson White απο παιδί (αρρυθμια της καρδιάς). Διαγνωστηκα με VPWοταν ημουν 7 χρονων. Επισης ειμαι προστάτης. Εχει πεθανει ο πατερας μου και εχω μονο τη μανα μου. Μενουμε Αθηνα.

Ηθελα να ρωτησω, οταν μπω στο κεντρο, θα με στειλουνε στο 401 για εξετασεις καρδιας; Οταν ειχα παει στο 401 και με ειχε δει ενας παθολογος, μου ειχε πει οτι μπορουνε να με φτιαξουνε, δηλαδη να διορθωσουνε την αρρυθμια της καρδιας. Μου ακουγεται πολυ δυσκολο εως ακατορθωτο αλλά εχω ακουσει οτι στο στρατο εχουν καλους γιατρους! Αν θα με στειλουνε στο 401 απο το κεντρο που θα παρουσιαστω, μετα απο ποσες μερες θα με στειλουνε; Και ποσο θα κατσω στο 401; Μεταθεση για Αθηνα γινεται; Επειδη ειμαι προστατης. Και ποσο καιρο θα κατσω στο κεντρο απο την μερα που θα μπω μεσα, πριν παρω μεταθεση για Αθηνα;

Θα μεινω στο κεντρο 1 μηνα ας πουμε;4 μηνες; Ή με το που μπω,1-2 μερες μερα θα με στειλουνε στο 401; Ρωταω γιατι δεν εχω ιδεα απο ολα αυτα! Εγω με ταβανοπροκες ασχολουμαι... Δε ξερω αν με καταλαβαινετε... Ευχαριστω εκ των προτέρων!
Ζήσης

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Ζήσης »

Καλησπέρα σας. Δε ξέρω αν ταιριάζει στη συγκεκριμένη ενότητα αυτό που θέλω να ρωτήσω. Παρουσιάζομαι στη Λήμνο και λόγω κάποιων θεμάτων υγειας( κήλες σε αυχένα και μέση) θα χρειαστεί να κάνω εξετασεις σε στρατιωτικό νοσοκομείο για τη σωματική ικανότητα. Ξερετε μήπως σε ποιο στρατιωτικό νοσοκομείο σε στελνουν από τη Λήμνο για εξετάσεις;
Άβαταρ μέλους
Xav1er
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 25, 2018 2:38 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Xav1er »

Καλησπερα παιδια τι ξερουμε για 95 τυπεθ ροδο; Πιοι θα πανε απο ηρακλειο κρητης για να παρουσιαστουν 15/11 να γνωριστουμε. Επισης τι ξερουμε για τοξικολογικες;
Zisis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 27, 2018 1:00 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Zisis »

Καλημέρα. Αν η κατάταξη σου είναι σε νησί και χρειαστεί να κάνεις εξετάσεις για κάποιο πρόβλημα σε στρατιωτικό νοσοκομείο στην Αθήνα ή τη Θεσσαλονίκη π. Χ. Το ταξίδι αυτό το πληρώνει ο στρατός ή τα βάζεις από την τσέπη σου;
keypnoemvrios2018

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από keypnoemvrios2018 »

Παιδιά εγώ έχω θέμα με τις ενέσεις και την αιμοληψία και λιποθυμάω. Δεν προσπαθώ να το αποφύγω αλλά πχ στην ιατρική εξέταση υπάρχει περίπτωση να το λάβουν υπόψη τους και να είμαι καθιστός σε ένα πιο ιδιωτικό μέρος η θα σκάσω στο πάτωμα μπροστά σε 20 άτομα;
Jim

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Jim »

Όταν παρουσιάζεσαι τωρα περνάς από οδοντίατρο σε Στρατό Ξηράς;

Αν έχεις πρόβλημα και χρειάζεσαι πολλά σφραγίσματα κλπ, υπάρχει περίπτωση να σου δώσουν αναβολή η σε αφήνουν να υπηρετήσεις κανονικά;

Ευχαριστώ.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες