Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Dom

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Dom »

Καλησπέρα, θέλω να ρωτήσω αν γίνονται τοξικολογικές εξετάσεις κατά την διάρκεια όλης της θητείας.Ευχαριστώ!

Άβαταρ μέλους
gimitrop
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2016 1:43 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από gimitrop »

Dom έγραψε:Καλησπέρα, θέλω να ρωτήσω αν γίνονται τοξικολογικές εξετάσεις κατά την διάρκεια όλης της θητείας.Ευχαριστώ!

Δεν γίνονται τοξικολογικές εξετάσεις ΓΕΝΙΚΑ, ούτε όταν παρουσιάζεσαι. ΕΚΤΟΣ κι αν δηλώσεις στο χαρτί που θα σου δώσουν να συμπληρώσεις ότι έχεις κάνει χρήση ή σε πιάσουν στην πορεία. Βέβαια, αν δηλώσεις στην αρχή ότι δεν έχεις κάνει και με κάποιο τρόπο το ανακαλύψουν μέσα από άλλες εξετάσεις, θα έχεις μεγάλο πρόβλημα.

Στρ (ΠΖ) Τ/Φ 2016 Β´ ΕΣΣΟ 343 Καλαμάτα --> Καστελλόριζο --> Πύργος
Άβαταρ μέλους
Cross
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τετ Αύγ 16, 2017 8:33 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Cross »

Καλημερα. Απο φιλους μου, που μαλιστα ηταν σε διαφορετικη σειρα και KEN εχω μαθει, οτι πλεον οι εξετασεις δεν γινονται, οπως θα επρεπε. Συγκεκριμενα, απλα τους ρωτουσαν, εαν ''ολα ειναι καλα'' και εαν ''εχουν κατι να τους πουν'' οι ιδιοι οι νεοσυλλεκτοι. Ειναι δυνατον να μην σε εξεταζουν σοβαρα;
gr_ar

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από gr_ar »

Cross έγραψε:Καλημερα. Απο φιλους μου, που μαλιστα ηταν σε διαφορετικη σειρα και KEN εχω μαθει, οτι πλεον οι εξετασεις δεν γινονται, οπως θα επρεπε. Συγκεκριμενα, απλα τους ρωτουσαν, εαν ''ολα ειναι καλα'' και εαν ''εχουν κατι να τους πουν'' οι ιδιοι οι νεοσυλλεκτοι. Ειναι δυνατον να μην σε εξεταζουν σοβαρα;


Άμα δεν δηλώσεις ιατρικό ιστορικό δεν σε εξετάζουν, τους αρκεί η ακτινογραφία θώρακος που κάνεις πριν μπεις ή σου κάνουν εκεί την επόμενη μέρα. Και το αίμα που σου παίρνουν.

Άβαταρ μέλους
GREEKDIVER
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Παρ Αύγ 18, 2017 12:25 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από GREEKDIVER »

Δεν νομιζω να ισχυει κατι τέτοιο
ΕΔ-ΜΑΚ-ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ - ΕΛΛΑΣ - ΧΕΛ -
Άβαταρ μέλους
GREEKDIVER
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Παρ Αύγ 18, 2017 12:25 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από GREEKDIVER »

Δεν θα έπαιρνε την ευθύνη ο ΕΣ αν παθεις κατι δεν ειναι λογικο;
ΕΔ-ΜΑΚ-ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ - ΕΛΛΑΣ - ΧΕΛ -
gr_ar

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από gr_ar »

Το δεν νομίζεις αν ισχύει κάτι τέτοιο το λες από την προσωπική εμπειρία που έχεις στο στρατό. Που δεν έχεις υπηρετήσει καν, ο στρατός δεν είναι υπεύθυνος να σε περάσει εσένα από 300 γιατρούς. Επειδή έτσι σου την έδωσε, δηλώνεις πρόβλημα υγείας και σε εξετάζουν. Δεν δηλώνεις. Και έχεις εσύ την ευθύνη μεγάλε. Απόκρυψη ιατρικού προβλήματος=στρατοδικείο. Και άντε βγάλε άκρη μετά Εικόνα

Όταν παρουσιάζεσαι σε Κέντρο συμπληρώνεις αίτηση αν έχεις προβλήματα υγείας.

Άβαταρ μέλους
Cross
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τετ Αύγ 16, 2017 8:33 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Cross »

Ρε παιδια, συγγνωμη κιολας αλλα μιλαμε σοβαρα τωρα; Υπαρχουν ανθρωποι με προβληματα, οπως καρδιοπαθειες και αλλα πολλα τα οποια μπορει να μην τα γνωριζουν ειτε επειδη δεν ετυχε να τα ψαξουν ειτε επειδη ειναι προσφατα. Πριν μπουν ολοι οι στρατεύσιμοι θα επρεπε να εξεταζονται λεπτομερως και δωρεαν και μαλιστα σε στρατιωτικα νοσοκομεια, ωστε να ειναι βεβαιο πως ειναι υγιεις. Δηλαδη, ουτε αυτο, που ειναι απο τα πιο αυτονοητα δεν γινεται. Για να μην μιλησουμε για αυτους, που μπαινουν ενοπλοι με ψυχολογικα προβληματα και ευχεσαι απλα να μην τυχεις με κανεναν τετοιον και σε γαζωσει σε καμια σκοπια. Ξαναλεω, μιλαμε για πραγματα, που θα επρεπε να ειναι αυτονοητα.
gr_ar

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από gr_ar »

Cross έγραψε:Ρε παιδια, συγγνωμη κιολας αλλα μιλαμε σοβαρα τωρα; Υπαρχουν ανθρωποι με προβληματα, οπως καρδιοπαθειες και αλλα πολλα τα οποια μπορει να μην τα γνωριζουν ειτε επειδη δεν ετυχε να τα ψαξουν ειτε επειδη ειναι προσφατα. Πριν μπουν ολοι οι στρατεύσιμοι θα επρεπε να εξεταζονται λεπτομερως και δωρεαν και μαλιστα σε στρατιωτικα νοσοκομεια, ωστε να ειναι βεβαιο πως ειναι υγιεις. Δηλαδη, ουτε αυτο, που ειναι απο τα πιο αυτονοητα δεν γινεται. Για να μην μιλησουμε για αυτους, που μπαινουν ενοπλοι με ψυχολογικα προβληματα και ευχεσαι απλα να μην τυχεις με κανεναν τετοιον και σε γαζωσει σε καμια σκοπια. Ξαναλεω, μιλαμε για πραγματα, που θα επρεπε να ειναι αυτονοητα.


Τις δαπάνες για όλα αυτά που λες. Ποιος θα τις καλύψει;

Άβαταρ μέλους
Cross
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τετ Αύγ 16, 2017 8:33 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Cross »

gr_ar έγραψε:
Cross έγραψε:Ρε παιδια, συγγνωμη κιολας αλλα μιλαμε σοβαρα τωρα; Υπαρχουν ανθρωποι με προβληματα, οπως καρδιοπαθειες και αλλα πολλα τα οποια μπορει να μην τα γνωριζουν ειτε επειδη δεν ετυχε να τα ψαξουν ειτε επειδη ειναι προσφατα. Πριν μπουν ολοι οι στρατεύσιμοι θα επρεπε να εξεταζονται λεπτομερως και δωρεαν και μαλιστα σε στρατιωτικα νοσοκομεια, ωστε να ειναι βεβαιο πως ειναι υγιεις. Δηλαδη, ουτε αυτο, που ειναι απο τα πιο αυτονοητα δεν γινεται. Για να μην μιλησουμε για αυτους, που μπαινουν ενοπλοι με ψυχολογικα προβληματα και ευχεσαι απλα να μην τυχεις με κανεναν τετοιον και σε γαζωσει σε καμια σκοπια. Ξαναλεω, μιλαμε για πραγματα, που θα επρεπε να ειναι αυτονοητα.


Τις δαπάνες για όλα αυτά που λες. Ποιος θα τις καλύψει;

Αν δεν μπορουν να καλυψουν τις δαπανες, φιλε μου, για τετοια βασικα ζητηματα τοτε ας το κλεισουν το μαγαζακι. Δεν ειναι μονο οικονομικο το θεμα. Απλα για οικονομια χρονου περνανε διαδικασιες σε χρονο DT. Νομιζα, οτι ειναι τυπικος ο στρατος αλλα τελικα δεν διαφερει και πολυ απο το υπολοιπο ελληνικο δημοσιο. Τυπικοι μονο οπου τους βολευει ειναι.
Άβαταρ μέλους
GREEKDIVER
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Παρ Αύγ 18, 2017 12:25 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από GREEKDIVER »

Ακριβώς με την υγεια μας και την ασφαλεια μας ΔΕΝ παίζουμε
ΕΔ-ΜΑΚ-ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ - ΕΛΛΑΣ - ΧΕΛ -
Άβαταρ μέλους
GREEKDIVER
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Παρ Αύγ 18, 2017 12:25 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από GREEKDIVER »

Και χαλάρωσε λιγο φίλε
ΕΔ-ΜΑΚ-ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ - ΕΛΛΑΣ - ΧΕΛ -
Άβαταρ μέλους
GREEKDIVER
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Παρ Αύγ 18, 2017 12:25 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από GREEKDIVER »

Μιλαω σαν διασωστης και εκπαιδευτης οχι σαν φαντάρος... Οταν παω μεσα τωρα με το καλο θα σου απαντήσω αν γίνονται κανονικά ή όχι
ΕΔ-ΜΑΚ-ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ - ΕΛΛΑΣ - ΧΕΛ -
Άβαταρ μέλους
Cross
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τετ Αύγ 16, 2017 8:33 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Cross »

GREEKDIVER έγραψε: Μιλαω σαν διασωστης και εκπαιδευτης οχι σαν φαντάρος... Οταν παω μεσα τωρα με το καλο θα σου απαντήσω αν γίνονται κανονικά ή όχι
Και εγω μιλαω με βαση αυτα, που μου εχουν πει, φιλοι, μου που υπηρετησαν τα 3-4 τελευταια χρονια.
Boss

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Boss »

Παιδιά καλησπέρα θα ηθελα να ρωτήσω αν γίνονται πλέον εξετάσεις ούρων;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες