Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
ΝΟΑ
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Μάιος 24, 2017 4:50 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από ΝΟΑ »

Είμαι στον τρίτο μήνα στα λοκ. Το γόνατο μου με ενόχλησε αρκετά τον τελευταίο καιρό. Θέλω να μείνω, υπάρχει περίπτωση να με διώξουν αν χρειαστεί εγχείρηση; η έστω κάποια άλλη θεραπεία; Τι ισχύει συνήθως;

Μάκης

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Μάκης »

Θα έχω πρόβλημα να πάω ειδικές δυνάμεις επειδή φοράω ακουστικό βαρηκοΐας;
Gr_Ar

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Gr_Ar »

Εννοείται δεν μπορείς να υπηρετήσεις σε επίλεκτα σώματα.
greek

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από greek »

Καλησπερα. Θα μας κανουν εξετασεις στους ορχεις και στον κωλο με μια ραβδο για να δουν αν ειμαστε πηραγμενοι; Ισχυει κατι τετοιο;
Άβαταρ μέλους
gimitrop
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2016 1:43 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από gimitrop »

greek έγραψε:Καλησπερα. Θα μας κανουν εξετασεις στους ορχεις και στον κωλο με μια ραβδο για να δουν αν ειμαστε πηραγμενοι; Ισχυει κατι τετοιο;


Nαι. Επίσης, θα πρέπει να συνουσιαστείτε μέσα σε 1 ώρα με 3 γυναίκες αρχιλοχίες και φυσικά θα σας επιτηρεί ειδική επιτροπή η οποία θα κρίνει το Ι σας ανάλογα με την επίδοση που θα έχετε

Στρ (ΠΖ) Τ/Φ 2016 Β´ ΕΣΣΟ 343 Καλαμάτα --> Καστελλόριζο --> Πύργος
Άβαταρ μέλους
JohnTehGreek
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2015 2:27 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από JohnTehGreek »

Όταν λες αν είστε πειραγμένοι;

Αν έχεις βάλει κανένα μοντ πάνω στην παπαρδέλα σου ας πούμε;

Όχι μην ψαρώνετε με βλακείες. Καμία τετοια εξέταση δεν σου κάνουν.

Ίσως απλά πίσω απο το παραβάν να σου ζητήσει ο γιατρός να κατεβάσεις το παντελόνι σου απλά για να δει αν είσαι κομπλε, αλλά και αυτό ακόμα σπάνια γίνεται.

marine

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από marine »

Καλησπερα. Ειμαι 198 και 115 κιλα θα με βαλουν Ι1; Απο θεμα ψυχολογιας και υγειας ειμαι μια χαρα
Giannis

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Giannis »

Καλησπέρα παιδιά, υπάρχει περίπτωση να με κόψουν από Ι1 με μικρό πρόβλημα βαρηκοΐας; Ένας φίλος μου είπε ότι δεν το πάνε με το γράμμα του νόμου και μόνο σε περίπτωση σοβαροτατου προβληματος σε κοβουν από ειδικές δυνάμεις. Ισχύει;
nowitzki
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 10, 2017 3:33 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από nowitzki »

Καλησπέρα παιδιά ξέρω ότι έχει κουράσει αυτή η ερώτηση αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν έχω πάρει μέχρι τώρα από αυτά που έχω διαβάσει ξεκάθαρη απάντηση... το πρώτο σκέλος της ερώτησης έχει να κάνει με το τι Ι παίρνεις αν έχεις έναν ορχι εκ γενετής και το δεύτερο σκέλος έχει να κάνει με το αν είναι θέμα τύχης σε τι. γιατρό θα πέσεις να σε. εξετάσει να. δει αν έχεις όντως ένα κλπ... Σορρυ και πάλι. για τη γραφικότητα αλλά θα ήθελα μια υπεύθυνη απάντηση Ευχαριστώ εκ των προτέρων
gr_ar

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από gr_ar »

nowitzki έγραψε:Καλησπέρα παιδιά ξέρω ότι έχει κουράσει αυτή η ερώτηση αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν έχω πάρει μέχρι τώρα από αυτά που έχω διαβάσει ξεκάθαρη απάντηση... Το πρώτο σκέλος της ερώτησης έχει να κάνει με το τι Ι παίρνεις αν έχεις έναν ορχι εκ γενετής και το δεύτερο σκέλος έχει να κάνει με το αν είναι θέμα τύχης σε τι. Γιατρό θα πέσεις να σε. Εξετάσει να. Δει αν έχεις όντως ένα κλπ... Σορρυ και πάλι. Για τη γραφικότητα αλλά θα ήθελα μια υπεύθυνη απάντηση Ευχαριστώ εκ των προτέρων


Βγαίνεις Ι3/Ι4 άοπλο. Και δεν είναι θέμα τύχης... Την πρώτη ημέρα εξετάζονται όλοι στα γεννητικά όργανα.

nowitzki
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 10, 2017 3:33 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από nowitzki »

Το ΦΕΚ γράφει. συγκεκριμένα: συγγενής ή επίκτητη έλλειψη του ενός ορχεος Για οποιαδήποτε αιτία πλην της κακοηθειας, ενώ ο άλλος παραμένει υγιης(Ι2)... οπότε πόσο σίγουρος Είσαι για αυτό που λες;
gr_ar

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από gr_ar »

Αρχηγέ για να μην σε γελάσω. Εγώ απλά ήξερα άτομα που βγήκαν άοπλοι επειδή είχανε έλλειψη του ενός όρχεος παραπάνω πληροφορίες δεν γνωρίζω! Εικόνα
νεους
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 10:27 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από νεους »

καλημέρα σας ,

μπαίνω σε κανα μηνα περίπου...

το πρόβλημα μου είναι ένας φρονιμητησ που βγαινει πλάγια και πρεπει να βγει.. υπάρχει περίπτωση να τον βγάλω στο στρατό ή να κλεισω ραντεβού για έξω (δεν μου περισσεύουν χρήματα...)

ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
greenalexyo
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2015 2:14 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από greenalexyo »

nowitzki έγραψε:Καλησπέρα παιδιά ξέρω ότι έχει κουράσει αυτή η ερώτηση αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν έχω πάρει μέχρι τώρα από αυτά που έχω διαβάσει ξεκάθαρη απάντηση... το πρώτο σκέλος της ερώτησης έχει να κάνει με το τι Ι παίρνεις αν έχεις έναν ορχι εκ γενετής και το δεύτερο σκέλος έχει να κάνει με το αν είναι θέμα τύχης σε τι. γιατρό θα πέσεις να σε. εξετάσει να. δει αν έχεις όντως ένα κλπ... Σορρυ και πάλι. για τη γραφικότητα αλλά θα ήθελα μια υπεύθυνη απάντηση Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Εάν δεν επιθυμείς να πας ειδικές δυνάμεις, δεν θα έχεις θέμα με έναν όρχι. Το Ι θα το κρίνει ο ιατρός , ίσως σου γράψει ένα τριπλεξ να κάνεις , εγώ είχα κάνει (για άλλο θέμα βέβαια ) .

nowitzki
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 10, 2017 3:33 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από nowitzki »

Όταν λες "δεν θα έχεις θεμα" εννοείς ότι κατά πάσα πιθανότητα θα. έχω όπλο;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες