6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από Anonymous »

για πειτε ονοματα, αξιωματικων, λοχιων του εκτου λοχου για να τους αποφευγουμε οταν παρουσιάσουμε ωστε να μην παμε στον 6 λοχο

Dionisis311
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 16, 2010 1:03 pm
Επικοινωνία:

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από Dionisis311 »

Μπορει κανενας να μας το δειξει στο google earth;
χρηστος10

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από χρηστος10 »

Γτ ρε φιλε πικρα; Εγω εχω ακουσει τα καλυτερα εκει περα σχετικα με τις συνθηκες... Πολλοι μαλιστα το λεν και παιδικη χαρα η μπουρδελο... Ειδικα 2ο κ 4ο λοχο. Μονο για τον 6ο εχω ακουσει οτι ειναι πολυ πιθαρχεια κ ετσι... Τωρα αν πεσουμε εκει τι να σε πω... (εγω μπαινω 9φεβρ.)
nina

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από nina »

o dikos mou einai apo tous pio atuxous pantws.ston 6o loxo...simera mpike apo anavoli k skeftetai na ksanaparei...egw vevaia tou lew na katsei alla poios akouei...ti na kanw gia na ton empsuxwsw?
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από Rafale »

Νινα σε παρακαλω γραφε ελληνικα. Τα γκρικλς απαγορευονται
nina

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από nina »

Οκ ζητω συγνωμη... Τι να κανει για να περασει καλα; Διαβασα αρκετα για τον 6ο λοχο κ εχω αγχωθει... Πως να τον εμψυχωσω; Θελει να παρει αναβολη παλι κ τον κραταω με νθχια κ με δοντια. Ας μου απαντησει καποιος... Ευχαριστω πολυ...
nina

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από nina »

Που ειναι ο κος στρατηγος που μου απαντησε πριν; Ο αρραββωνιαστικος μου μπηκε σημερα απο αναβολη στην κορινθο κ επεσε στον 6ο λοχο... Θελει να ξαναπαρει αναβολη κ τον κραταω με νυχια κ με δοντια για να τελειωνει... Πειτε μου κι εσεις την γνωμη σας... Ευχαριστω...

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από Rafale »

nina έγραψε: Που ειναι ο κος στρατηγος που μου απαντησε πριν; Ο αρραββωνιαστικος μου μπηκε σημερα απο αναβολη στην κορινθο κ επεσε στον 6ο λοχο... Θελει να ξαναπαρει αναβολη κ τον κραταω με νυχια κ με δοντια για να τελειωνει... Πειτε μου κι εσεις την γνωμη σας... Ευχαριστω...

καλησπερα νινα. Θα σου προτεινα Σα γυναικα να ριξεις μια ματια εδω /forum/forum_posts.asp?TID=1593 Το θεμα δεν ειναι αν παει στον εναν λοχο η στον αλλο μα πως πρεπει να σταθεις εσυ στο θεμα. Αν πχ σταθεις εσυ σωστα απο πλευρας συζητησης κλπ θα αλλαξει γνωμη. Και τι διαολο μωρε; Ενος αντρα γνωμη δεν μπορεις να αλλαξεις.Εικόνα Παντα φιλικα
elfang3l
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Ιαν 26, 2010 9:01 pm
Επικοινωνία:

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από elfang3l »


nina έγραψε:Που ειναι ο κος στρατηγος που μου απαντησε πριν; Ο αρραββωνιαστικος μου μπηκε σημερα απο αναβολη στην κορινθο κ επεσε στον 6ο λοχο... Θελει να ξαναπαρει αναβολη κ τον κραταω με νυχια κ με δοντια για να τελειωνει... Πειτε μου κι εσεις την γνωμη σας... Ευχαριστω...

Μιας κ είναι στο 6 σπ δεν ρώτας να μάθουμε μερικά απο τα ερωτήματα που είναι σε προηγούμενο ποστ μου πιο πάνω;
xrhstos10

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από xrhstos10 »

Ρε παιδια να σας ρωτησω κατι... Εγω ειμαι 18 χρονων κ εχω περασει σε μια σχολη αλλα προτιμησα να παω πρωτα στρατο να τελειωνω... Ξερετε τι παιζεται με τις φοιτιτικες αδειες (αν δικαιουμαι στην εξεταστικη μου τον ιουνιο κ σεπτεμβριο κ αν ναι ποσες μερες:
Dionisis311
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 16, 2010 1:03 pm
Επικοινωνία:

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από Dionisis311 »

Δεν ξερω στους λοχους 3 και 6 γιατι γινεται αυτο...

αλλα ολοι οι αλλοι λοχοι κανουν ζωαρα... Κατασκηνωση. Και λιγα λεω.

ειναι καθαρα θεμα λοχαγων

MixalisRockMetal
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Μαρ 01, 2010 11:06 pm
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από MixalisRockMetal »

Και εγω κορινθο παρουσιαστικα τον αυγουστο! Οντως ο 3ος και ο 6ος λοχος ειναι πολυ μαυροι λοχοι σε σχεση με τους υπολοιπους. Θυμαμαι εμας στις 7 το πρωι να εχουμε αναφορα και να ακουμε το χαρακτηριστηκο "3ος λοχος δυναμη 3ος λοχος αρετη". Απο τις 6 μιση το πρωι σχεδον τρεχανε. Πρωτοι αρχιζαν τελευταιοι τελειωναν.Βεβαια επειδη ειχαμε ενωθει οι λοχοι οταν ηρθαν οι μεταθεσεις οσοι ειμασταν για ελδυκ κλπ (1-2-3 λοχος) μας πηγανε στον 2ο λοχο. Δεν εχω να πω και τα καλυτερα για εναν λοχαγο σε αυτον τον λοχο... Χιλιες φορες στον τριτο λοχο να τρεχω παρα με τον συγκεκριμενο λοχαγο... Μην τα πολυλογω στην κορινθο μπορει να περασεις ζαχαρη μπορει και να περασεις χαλια! Ολα ειναι θεμα τυχης και σε τι λοχο - ανωτερους θα τυχεις! Μπορει ο λοχαγος του 3ου λοχου πχ να παει στον 1ο και να μαυρισει ο 1ος λοχος και παει λεγοντας.

ΥΓ: Ο λοχαγος στον 1ο λοχο που ηταν (δεν ξερω αν ειναι ακομα) τον αυγουστο ειναι μακραν ο ποιο συμπαθης (για μενα τουλαχιστον) λοχαγος που γνωρισα στη θητεια μου και μακαρι να τον πετυχω στον δρομο να του σφιξω το χερι ως πολιτης!

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MixalisRockMetal την Τετ Απρ 07, 2010 1:57 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Andy

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από Andy »

Παιδιά, να ρωτήσω κάτι; Στην Κόρινθο λειτουργεί πράγματι το "σύστημα διαστασιομέτρησης", το μηχάνημα στο οποίο μπαίνεις και βγάζει τις διαστάσεις σου για τα ρούχα;
Κωστας9

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από Κωστας9 »

Αποφυγετε 3 κ 6 λοχο παιδια κ θα περασετε ζωαρα στην κορινθο, ειδικα στον 2 λοχο θα περασετε τελεια.
Μεσα στο στρατοπεδο εννοειτε γαιτι εξω δεν εχει Σχεδον καθολου ζωη.
Μονο οι φανταροι κυκλοφορουν.
KOSTAS

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από KOSTAS »

Παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος που ακριβώς είναι ο σιδηροδρομικός σταθμός στην Κόρινθο γιατί όπως το βλέπω στο Google Earth ένας σταθμός είναι μέσα στην πόλη ενώ ένας άλλος είναι στην εθνική οδό σχεδόν δίπλα στο στρατόπεδο και γράφει προαστιακός. Επειδή σ'αυτόν που γράφει προαστιακός δεν φαίνεται να έχει γραμμές (μάλλον λόγω παλαιότητας των φωτογραφιών) ξέρει κάποιος που ακριβώς σταματάει το τρένο από Αθήνα;

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες