6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από Rafale »

spyran έγραψε:Ευχαριστω!
Δεν μου εχει ερθει το χαρτι οποτε δεν ξερω τι γραφει πανω! Απο στρατολογια εμαθα το ποτε παρουσιαζομαι και που.
Οι πιθανες μεταθεσεις για που ειναι; Δεν αναφερεται τιποτα πιο πανω.
το. Θα σου προτεινα να προτιμησεις τα νησια πλην της κω6ο συνταγμα βρισκεται στη κορινθο εδω και ενα χρονο εχει ανακαινιστει πληρως καλοριφερ μπανια στους θαλαμους κλπ. Απο κορινθο φευγει περιπου τα 3/4 του συνταγματος για εβρο και κυπρο και το υπολοιπο σε νησια
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από Rafale »

cristi έγραψε:
spyran έγραψε:Ευχαριστω!
Δεν μου εχει ερθει το χαρτι οποτε δεν ξερω τι γραφει πανω! Απο στρατολογια εμαθα το ποτε παρουσιαζομαι και που.
Οι πιθανες μεταθεσεις για που ειναι; Δεν αναφερεται τιποτα πιο πανω.
το. Θα σου προτεινα να προτιμησεις τα νησια πλην της κω6ο συνταγμα βρισκεται στη κορινθο εδω και ενα χρονο εχει ανακαινιστει πληρως καλοριφερ μπανια στους θαλαμους κλπ. Απο κορινθο φευγει περιπου τα 3/4 του συνταγματος για εβρο και κυπρο και το υπολοιπο σε νησια
Συγνωμη εγινε ενα λαθος και βγηκαν καπως Οι πληροφοριες τα ξαναγραφω εξ αρχης

εδω και ενα χρονο εχει γινει ανακαινηση στο συνταγμα καινουργια μπανια στους θαλαμους καλοριφερ σκεπες κλπ απο κορινθο φευγουν τα 3/4 του συνταγματος για εβρο και κυπρο και τα υπολοιπα σε νησια προτεινω να προτιμησεις τα νησια πλην της κω

Anonymous

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια σας.10/11 και εγω Κορινθο! Καποιοες ερωτησεις θα ηθελα να κανω:
Διαβασα σε παραπανω απαντησεις οτι τα 3/4 φευγουν για Εβρο-κυπρο. Και θελω να ρωτησω αν μπορω να αρνηθω να παω Κυπρο και γενικα οι πεζικαριοι που πανε. Επισης την ειδικοτητα πως την επιλεγουμε ή μας την δινουν εκει. Και τι παιζει με τα σλιπινγκ μπαγκ. Ευχαριστω και καλη θητεια σε ολους!
Anonymous

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από Anonymous »

Για σας παιδια ειμαι απο θεσσαλονικη κ παρουσιαζομαι κοριθο 3/11 λογο αναβολης, εγω ορκιστικα μια φορα υπαρχει περιπτωση να ξαναορκιστω; Κ μεχρι να μπει η νεα σειρα 11/11 αν δεν κανω λαθος τι προβλεπεται να κανω μεχρι τοτε; Κ κατι ακομα σκεφτομαι να παρω κ το αμαξη υπαρχει καποιος χωρος οπυ μπορουμε να το παρκαρουμε; Οποιος γνωριζει παρακαλω ας μου απαντηση ευχαριστω πολυ

Anonymous

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από Anonymous »

ΖΩΑΡΑ θα κανετε στη κορινθο. Ειμαι με τ γ'εσσο και τωρα βρισκομαι στο 618 ΜΚ ΤΠ. Επιτρεπονται τα σλιπινγκ μπαγκ οπως επισης και πολλα αλλα. Ζωαρα, ζωαρα...
Anonymous

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από Anonymous »

Κωσταντινος έγραψε:ΖΩΑΡΑ θα κανετε στη κορινθο. Ειμαι με τ γ'εσσο και τωρα βρισκομαι στο 618 ΜΚ ΤΠ. Επιτρεπονται τα σλιπινγκ μπαγκ οπως επισης και πολλα αλλα. Ζωαρα, ζωαρα...


Δωσε λεπτομερειες φιλαρακι αν μπορεις γιατι σε 2 βδομαδες παρουσιαζομαι και μ'ενδιαφερει.
Anonymous

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από Anonymous »

Ερωτηση:

-Γινεται μολις τελειωσω την εκπαιδευση στη Κορινθο, αντι να με στειλουν σε καποια μοναδα, να με στειλουν για ειδικευση; Πχ Τεχνικο Πατρα, Μηχανικο Ναυπλιο κ. Ο. Κ

Ευχαριστω
kwstas2701
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 17, 2009 4:52 am
Επικοινωνία:

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από kwstas2701 »

09 δ εσο

κορινθος; ζωαρα με πολυ καλα παιδια και σωστους αξιωματικους.

προτυπο
ventouza29
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 17, 2009 8:22 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από ventouza29 »

kwstas2701 έγραψε:09 δ εσο

κορινθος; Ζωαρα με πολυ καλα παιδια και σωστους αξιωματικους.

προτυπο

στην κορινθο εισαι;
ενας συμφιτητης μου ειναι φανταρος Στην κορινθο στο καψιμι ειναι...
Anonymous

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από Anonymous »

Μια χαρα ειναι κορινθο, ο 6ος λοχος ειναι λιγο πιο μανικι (ο μονος που δεν επιτρεπει sleeping bag) αλλα γενικα ειναι απλα σαν πιο αυστηρη κατασκηνωση, αν αντεχεις τις βλακειες απο τους μονιμους κ τους παλιους περνας μια χαρα!
LeoTheAkuma
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Δεκ 16, 2009 10:20 pm
Τοποθεσία: ΣΤΡ(ΠΖ)
Επικοινωνία:

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από LeoTheAkuma »

Εγω ειχα παρουσιαστει στην Κορινθο αυτο τον Αυγουστο που μας περασε στον 6ο λοχο... Πολυ πικρα. Οπου και αν παμε θα πηγαιναμε τρεχοντας η με βημα, αναφορες μας ξυπνουσαν μεχρι και στις 12 το βραδυ. Ειχα ψιλοφαει μια φρικη.

Vampilectro
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Δεκ 21, 2009 12:25 am
Τοποθεσία: Haunted House
Επικοινωνία:

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από Vampilectro »

Και εγω σειρα αυγουστου ειμαι και παρουσιαστικα στην κορινθο... Οντως ο 6ος λοχος ηταν συνεχεια στο ποδι! Πρωι πρωι εμεις ετοιμαζομασταν για αναφορα και εκεινη ειχαν ξεκiνησει το βημα απο πριν... Παντως τα στελεχη (στον 1ο λοχο που ημουν εγω) ηταν ενα και ενα! Μακαρι να ηταν ολοι σαν αυτα τα στελεχη! Και το στρατοπεδο απο τα καλυτερα! Εικόνα
Anonymous

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από Anonymous »

Ημουν στον 6ο λοχο 3 μερες,2 διμοιρια! Τον διαμαντη ειχα γνωρισει μονο!
ημουν στους τυχερους που πηγαν μεσολογγι!
τβρα λεσβο, πικραααα! Α8ανατο μεσολογγι!

kourpas

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από kourpas »

Αδελφέ και εγώ πάω 10 του μηνός εγώ πάντως έχω ακούσει τα χειρότερα πολύ πικρα...
Θάνος

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από Θάνος »

Εγώ είμαι από Κόρινθο και έχω ένα χρόνο ακόμα για να Μπώ... Πήγα και για την Στρατολόγηση και επέλεξα Πεζικό... Δεν ξέρω καλά πώς είναι μέσα Αλλά μπορώ να σας πώ την γνώμη από κάτι φίλους μου και το μόνο σίγουρο είναι οτι έμειναν ευχαριστημένοι.Εικόνα Και για αυτούς που θέλουν να Τσιμπήσουν κάτι... Έχει ένα σουβλατζίδικο ακριβώς απέναντι από την πύλη... Εικόνα Όλοι οι φαντάροι εκεί τρώνε... Εικόνα
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες