6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
giorgio_D
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Οκτ 04, 2010 12:19 am
Επικοινωνία:

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από giorgio_D »

Γεια σας σειρές, για την πρώτη ερώτηση αυτό που ξέρω είναι πως εξαρτάται από την ειδικότητα που θα πάρεις, αν το ΚΕΝ που βρίσκεσαι έχει τα κατάλληλα μέσα, προσωπικό κτλ. Για να εκπαιδευτείς εκεί, αν γενικώς θα ακολουθήσει β' κύκλος εκπαίδευσης γιατί και αυτό είναι αναλόγως την ειδικότητα. Γενικώς είναι κάτι που δεν μπορείς να γνωρίζεις από τώρα τι θα συμβεί.

Parisnope, όσο αναφορά τις μεταθέσεις στην κύπρο να σου πω τι συμβαίνει. Πες ότι χρειάζονται ας πούμε γενικώς 1000 φαντάρους να πάνε. Γενικώς, έρχεται κλιμάκιο της ΕΛΔΥΚ στο στρατόπεδο, κάνουνε ενημερώσεις κτλ. Προσπαθούν να στα παρουσιάσουν όλα super και φοβερά και μερικοί πείθονται-θέλουν (γενικώς ο καθένας μπορεί να το επιλέξει για τους λόγους του) και δηλώνουν ότι θέλουν να πάνε. Αν μαζευτούνε ας πούμε 600 εθελοντές τότε τους υπόλοιπους 400 τους παίρνουν από τη λίστα με τους προτεινόμενους. Με άγνωστα σε έμενα τουλάχιστον κριτήρια φτίαχνει μια λίστα το κλίμακιο που έρχεται με φαντάρους που είναι προτεινόμενοι για ΕΛΔΥΚ. Συνήθως αυτή η λίστα είναι μεγάλη, ας πούμε 3000 φαντάροι,(παιδιά τα νούμερα είναι φανταστικά) τότε οι 400 πιο γκαντέμηδες, χωρίς μέσον κτλ. Είναι αυτοί που θα πανε κύπρο χωρίς τη θέληση τους. Αν και τότε ακόμη αν δηλώσεις ότι δν θέλεις υπάρχει μια περλιπτωση να μην σε στείλουνε αλλά τεσπα. Κάπως έτσι είναι τα πράγματα για τις μεταθέσεις σε κύπρο από όσα γνωρίζω. Ελπίζω να βοήθησα... Καλή θητεία να έχουμε σειρές.
...
errik
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 16, 2010 12:43 am
Επικοινωνία:

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από errik »

έγραψε:
Κωσταντινος έγραψε:ΖΩΑΡΑ θα κανετε στη κορινθο. Ειμαι με τ γ'εσσο και τωρα βρισκομαι στο 618 ΜΚ ΤΠ. Επιτρεπονται τα σλιπινγκ μπαγκ οπως επισης και πολλα αλλα. Ζωαρα, ζωαρα...


Δωσε λεπτομερειες φιλαρακι αν μπορεις γιατι σε 2 βδομαδες παρουσιαζομαι και μ'ενδιαφερει.

Επειδή μπαίνω Κόρινθο, σε ένα μήνα, μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες;
Ευχαριστώ.
dim

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από dim »

Καλησπέρα παίδες! Και εγώ 17/11 παρουσιάζομαι Κόρινθο! Τι λέει εκεί; Για να ξέρουμε που πάμε! Εγκαταστάσεις καλές έχει; Μπάνια και λοιπά τι λένε; Φαγητό είναι καλό; Ή θα μας πεθάνουν της πείνας; Πάντως Κόρινθος ωραία πόλη!

@xristos@
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Τετ Ιουν 23, 2010 4:45 am
Επικοινωνία:

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από @xristos@ »

Παιδια σημερα ορκιστηκαμε! Το 6ΣΠ ειναι μια χαρα ειδικα 2 λοχος ***** με πολυ καλα στελεχη και ο λοχαγος και ο ανθυπολοχαγος! Φαγητο πολυ καλυτερο απο οτι περιμεναμε πιστευω ολοι μας και μακαρι να ειναι και στις μοναδες ετσι.
johnytoli

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από johnytoli »

ολα καλα στην κοριν8ο...

ο λοχαγος του 1ου λοχου μετραει πλ !

ig

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από ig »

ναι φιλε ο Λοχαγος ειναι παρα πλ καλος αλλα κ ο Κο... ειναι καλο παιδι
johnytoli

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από johnytoli »

ολοι καλοι ηταν... +ο λελε... +η Φ-λι... απλως τον Κρετα-ρεντμαν δν τον πηγαιναν οι περισσοτεροι πατρινοι !

@xristos@
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Τετ Ιουν 23, 2010 4:45 am
Επικοινωνία:

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από @xristos@ »

Ε ρε σεις μια χαρα η λοχιαςΕικόνα ο ανθυπολοχαγος ο κο... πολυ υφος.. στην εκπαιδευση που τον ειχα πετυχει με το γυαλι και το τζοκεϊ τιγκα ψαροτικος και αν τον δεις χωρις αυτα καμια σχεσηΕικόνα
John_K

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από John_K »

Παιδια τώρα μπένω και εγώ ευχαριστώ ολους τους προηγουμενους για τις συμβουλες τους... Και τις ερωτο-απαντησεις τους... Ελπιζουμε να εχουμε ολοι μια καλη θητεια εμείς η α ΕΣΟ 2011
gpshappiness

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από gpshappiness »

Να ρωτησω κατι.Το αγορι μου μπηκε σημερα μηπως μπορει καποιος να μου πει πως θα παω με τον Προαστιακο και αν ειναι κοντα στο στρατοπεδο;Α! Ποτε και τι ωρα εχει επισκεπτηριο;

Ευχαριστω οποιον απαντησει!

313 558m/k tp komo..

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από 313 558m/k tp komo.. »

Αρχικα καλη θητεια ευχομαι στο παιδι κι υπομονη... Εγω εκει παρουσιαστηκα στην προηγουμενη σειρα. Καλο το κεντρο της κορινθου με καλα στελεχη που το απαρτιζουν... Τουλαχιστον ο 2ος λοχος που ημουν εγω. Ο προαστιακος συμφερει κι ειναι ενα 10λεπτο το πολυ με τα ποδια απ'το 6ο συνταγμα... Στην σταση κεντρο της κορινθου αν θυμαμαι καλα κατεβαινετε κι ειναι μια ευθεια μετα... Επισκεπτηρια, αν δεν εχει αλλαξει κατι που δεν νομιζω, εχει καθε σαββατοκυριακο 8-1 το πρωι...
Μαυρος

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από Μαυρος »

Γεια σας παιδες. Τι γνωριζετε γιαυτην την μοναδα;
αυτο που μ ενδιαφερει κυριως ειναι αν υπαρχει συγκοινωνια νωρις το πρωι για το στρατοπεδο ετσι ωστε να μαι μεσα στις 6:30. Κ γενικοτερα αν υπαρχουν αστικα ή κατι απο κ προς το στρατοπεδο.
δημητρης25
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1655
Εγγραφή: Τετ Αύγ 25, 2010 5:12 pm
Επικοινωνία:

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από δημητρης25 »


ΕΔΕ για εθνικιστικά συνθήματα σε Κέντρο Νεοσυλλέκτων

Ένορκη Διοικητική Εξέταση διατάχθηκε στο Κέντρο Εκπαίδευσης Νεοσυλλέκτων της Κορίνθου, μετά τις καταγγελίες του Δικτύου Ελευθέρων Φαντάρων "Σπάρτακος" για φασιστικά-εθνικιστικά τραγούδια, τα οποία αναγκάζονται να τραγουδούν οι φαντάροι κατόπιν εντολών των εκπαιδευτών τους.Η υπόθεση είχε καταγγελθεί πριν από περίπου 15 ημέρες από το Δίκτυο "Σπάρτακος", όταν φαντάροι βγήκαν παραπονούμενοι στην αναφορά και ακολούθησαν δημοσιεύσεις καταγγελτικών επιστολών.

Σύμφωνα με τις καταγγελίες σε πολλές πρόβες για την παρέλαση, οι φαντάροι αναγκάζονταν να τραγουδάνε εθνικιστικά τραγούδια όπως, «Θα πάμε στην Αγιά Σοφιά, θα βγάλουμε την ημισέληνο και θα βάλουμε τον σταυρό».

Πηγή: lifo.gr
Ωραια πραγματα ε;

ΓΕΩΓΡΙΟΣ

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από ΓΕΩΓΡΙΟΣ »

Δεκανεασ σειρα 135 - 78/δ ΕΣΣΟ 1 λοχος 4 δοιμιρια
ΓΕΩΓΡΙΟΣ

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από ΓΕΩΓΡΙΟΣ »

Δεκανεας σειρα 135 - 78/δ ΕΣΣΟ 1 λοχος 4 δοιμιρια ΠΕΡΑΣΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης