Σχολείο Μαχητή

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
sakisal
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 02, 2008 2:05 am
Επικοινωνία:

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από sakisal »

Το Σχολείο Μαχητή δεν το περνάς απαραίτητα στις μονάδες ρε παιδιά. Αυτό γινόταν στις πρώτες σειρές. Τώρα το περνάνε στα Κέντρα και διαρκεί 4 εβδομάδες.

Μην γράφεις με κεφαλαία. Είναι σαν να φωνάζεις (Nassos)
...
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από dn24 »

ρε φιλε ειπε κανεις την λεξη απαραιτητα; αλλο πραγμα με ρωτησε η κοπελα, κ εσυ διαβασες μονο την δικη μου απαντηση για αυτο δεν καταλαβες.
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από illy »

Οντως, αρα κατι σαν τα λυβ... γραπτες εξετασεις περιλαμβανει το σχολειο?
Dum spiro spero
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από dn24 »

illy έγραψε:Οντως, αρα κατι σαν τα λυβ... γραπτες εξετασεις περιλαμβανει το σχολειο?


ακριβως illy, "κατι σαν"... αχ illy μου πανε χρονια που ημουν στο κεντρο οταν το περασα κ δεν θυμαμαι καλα για γραπτες.. κατα 80-90% οχι δεν ειχαμε γραψει, η καταταξη μας στο σχολειο ειχε βγει απο τις επιδοσεις μας στις αθλητικες δοκιμασιες..

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από illy »

Μαλιστα!!! ευχαριστω πολυ!!! κ κατι ακομη, ξερω οτι τα ορια στα αθληματα αυξανονται οσο μεγαλωνει το στελεχος ετσι δεν ειναι; δεν μπορει να εχει τις ιδιες αντοχες οσο μεγαλωνει... σε αυτο ρωταω κ για τα λυβ!!! κ ακτι ακομη, το σχολειο 1 φορα το περναμε; κ ποσες φορες μπορουμε να κοπουμε; διοτι εχω ακουσει πως αν δεν το περασεις μετα απο τις φορες που σου επιτρεπεται σε απολυουν;
Dum spiro spero
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από dn24 »

illy έγραψε:Μαλιστα!!! ευχαριστω πολυ!!! κ κατι ακομη, ξερω οτι τα ορια στα αθληματα αυξανονται οσο μεγαλωνει το στελεχος ετσι δεν ειναι; δεν μπορει να εχει τις ιδιες αντοχες οσο μεγαλωνει... σε αυτο ρωταω κ για τα λυβ!!! κ ακτι ακομη, το σχολειο 1 φορα το περναμε; κ ποσες φορες μπορουμε να κοπουμε; διοτι εχω ακουσει πως αν δεν το περασεις μετα απο τις φορες που σου επιτρεπεται σε απολυουν;


εισαι ευγενικη, ομως χαρα μου ειναι να απαντω σε οτι γνωριζω.(μην νομιζεις κ εγω μαθαινω). βεβαιως κ αυξανονται τα ορια υπαρχει μαλιστα κ σχετικος κανονισμος για αυτο που οι αξιολογητες μας, μας διαβαζουν πριν τις αθλητικες δοκιμασιες. ετσι ακριβως δεν γινεται να εχουν τις ιδιες αντοχες. στα ΛΥΒ ισχυει το ιδιο ακριβως, το σχολειο 1 φορα το περνανε κ μοναδικη. εκτος κ αν αποτυχουν(δεν γινεται ποτε, παρα μονο για λογους απουσιων ή αν κατεβεις "να παιξεις μπαλα" παντελως αδιαφορος.. τα λυβ εαν τα περασεις 2 φορες κ τις 2 αποτυχεις, σε απολυουν. για το σχολειο μαχητη δεν εχει αναφερθει κατι σε αυτο, ολους τους περνανε.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από illy »

μαλιστα, ευχαριστω πολυ! μου ελυσες πολλες αποριες μουΕικόνα
Dum spiro spero
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από illy »

σχολειο μαχητη λοιπον περνανε κ οι φανταροι ετσι; αλλα ειπες οτι δεν ειναι το ιδιο με τους εποπ... ολα αυτα τα θεωρουσα οτι ειναι κοινα γι αολους, οτι ειναι απαραταιτητα να τα ξερουν κ να τα κανουν κ οι επαγγελματιες κ οι οπλιτες.. ευχαριστω για τις απαντησεις σου, ειχα αρκετες αποριες κ χαιρομαι που τις βρισκω εδω μεσα
Dum spiro spero
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από dn24 »

illy έγραψε:σχολειο μαχητη λοιπον περνανε κ οι φανταροι ετσι; αλλα ειπες οτι δεν ειναι το ιδιο με τους εποπ... ολα αυτα τα θεωρουσα οτι ειναι κοινα γι αολους, οτι ειναι απαραταιτητα να τα ξερουν κ να τα κανουν κ οι επαγγελματιες κ οι οπλιτες.. ευχαριστω για τις απαντησεις σου, ειχα αρκετες αποριες κ χαιρομαι που τις βρισκω εδω μεσα


βεβαιως περνανε κ οι φανταροι, αλλα η μεγαλη διαφορα ειναι στην ποσοτητα των επαναληψεων που κανουμε κατι.. πχ τις υπερδιπλασιες πορειες κανουμε εμεις για να μην πω τις τριπλασιες, πολυ περ/ρες φορες περναμε εμεις τον στιβο μαχης(καλυτερα να μην το θυμαμαι αυτο, εκει την πατησα με το χερι), γενικα ολα πολυ περ/ρα..

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από illy »

ολες μου οι αποριες αυτες ειναι επειδη θελω να μαθω κ οτι μαθαινεις ειναι πολυτιμο... οσο ζεις μαθαινεις!!! κ απο δω μεσα εχω μαθει παρα πολλα.. κριμα που δεν κανουμε κ εμεις στρατιωτικη θητεια, εστω τα βασικα... ευχαριστω πολυ... σημερα σε ζαλισα με τις αποριες μουΕικόναΕικόνα
Dum spiro spero
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από dn24 »

illy έγραψε:ολες μου οι αποριες αυτες ειναι επειδη θελω να μαθω κ οτι μαθαινεις ειναι πολυτιμο... οσο ζεις μαθαινεις!!! κ απο δω μεσα εχω μαθει παρα πολλα.. κριμα που δεν κανουμε κ εμεις στρατιωτικη θητεια, εστω τα βασικα... ευχαριστω πολυ... σημερα σε ζαλισα με τις αποριες μουΕικόναΕικόνα


ολες οι αποριες ειναι ανθρωπινες αρκει να μην προσβαλουν! οποτε εσυ δεν εχεις απεναντι μου κανενα προβλημα! μου αρεσει να βαζω κ εγω ενα λιθαρακι σε αυτο το φορουμ!

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από illy »

Εικόνα
Dum spiro spero
dimitrisg7

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από dimitrisg7 »

8 βδομαδες ειναι παντου! Το τελιωσα 23/09/2011 Εικόνα
lepida
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 10, 2009 1:40 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από lepida »

Μηπως ξερει κανεις να μου πει στην 8αρα σε ποιο σημειο βαζουμε το σχολειο μαχητη και το διακριτικο παραμεθοριου.
lepida
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 10, 2009 1:40 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από lepida »

Κανείς;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες