Σχολείο Μαχητή

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Νικος

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από Νικος »

Νικος έγραψε:Το αναφερουν πιο πανω για το ποσο διαρκει ρε παιδια αλλα για το αν υπαρχουν εξοδοι και ποσες ειναι αυτες δεν αναφερει κανεις τιποτα, για πειτε ρε παιδια;


Ρε παιδια δε ξερει κανεις; Ας απαντησει καποιος.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από D.Y.K »

Πρός τους Συντονιστάς / Διαχειριστάς : Θερμή Παράκληση να μεταφερθεί το θέμα στο ΕΠΟΠ/ΕΜΘ/ΕΦΥΕΣ/ΟΒΑ καθώς δεν έχει καμμία σχέση με Σχολεία των Ειδικών Δυνάμεων ! Είναι απλά ένα απαραίτητο σχολείο που υποχρεωτικά παρακολουθούν οι ΕΠΟΠ του Πεζικού και φυσικά το επίπεδο δεν έχει καμμία σχέση ! Φανταστείτε ότι δεν υπάρχει κάν διακριτικό για τους αποφοιτήσαντες !
Θα μπορούσε κάλλιστα σε αυτό το forum να ανοιχτεί ένα αντίστοιχο για τις Ειδικές Δυνάμεις όπως το ΣΠΕΕΠΟΠΕΔ π. Χ άν δεν έχει γίνει ήδη!
Ευχαριστώ!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος D.Y.K την Κυρ Ιουν 20, 2010 12:23 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από yandr »

ΟΚ, μπορούσες να στείλεις ένα απλό ΠΜ
καλησπέρα

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από καλησπέρα »

Αντε να τελειώνει το σχολείο του μαχητη να βαλουμε μπρος για πιτσιρικι να αραξει και η γυναικα μου 14 μηνες!
xristoslamia
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Μάιος 05, 2010 7:19 pm
Επικοινωνία:

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από xristoslamia »

Νικος έγραψε:
Νικος έγραψε:Το αναφερουν πιο πανω για το ποσο διαρκει ρε παιδια αλλα για το αν υπαρχουν εξοδοι και ποσες ειναι αυτες δεν αναφερει κανεις τιποτα, για πειτε ρε παιδια;


Ρε παιδια δε ξερει κανεις; Ας απαντησει καποιος.
το σχολειό διαρκεί 8 εβδομάδες.

στις 8 εβδομάδες αυτές θα κανεις πορείες νυχτερινές βολές βολές Με διαφορα όπλα. Επίσης θα μάθεις να διαβάζεις τον χάρτη Την πυξίδα Και γενικά να προσανατολίζεσαι. Περνάς στίβο μάχης και πολλά πολλά αλλα.

εγώ που το πέρασα στην κόρινθο

μας βάλαν να κάνουμε υπηρεσίες μονο θαλαμοφύλακα στον λόχο μας

3-4 αν θυμάμαι καλά ανάλογα και τα άτομα.

σχετκά με τις εξόδους είναι κάθε τρίτη και πέμπτη απογευματινή και κάθε σάββατο πρωί "γυμανστικι" η a8lopaidieies αυτό το σάββατο μας Γ... Σε την ψυχολογία πάντως ! Τις άλλες μέρες είσαι free από το μεσημέρι Και μετά

σε γενικές γραμμές δεν πέρασα ούτε καλά ούτε άσχημα ! Ισα ισα που είναι μια Εμπειρία ! Πλακα είχε!

Αααα! Στο τέλος κάθε εβδομάδας (παρασκευή) γράφεις Διαγώνισμα και στο τέλος του σχολειου γραφεις το τελειωτικό

υπάρχουν περιπτώσεις που έκοψαν άτομα. Επίσης θέλω να ξέρετε πως έχεις δικαίωμα εάν θες να λείψεις το 1/3 του σχολειου για σοβαρούς λόγους !

όσο ανφορά τώρα το "μαχητοσιμο" το φοράνε όλοι τουλάχιστον έτσι μας είπε ο διοικητής και γενικά όσους ρωτήσαμε εκεί

Ep

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από Ep »

Μαλιστα εχω ετσι μια απορια οι πορειες ποσα χιλιομετρα ηταν περιπου?
ALEX

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από ALEX »

Καλησπερα παιδια εγω ημουνα στρ (ΠΒ) περασα σχολειο μαχητη στο κεντρο οπου και παρουσιαστικα τα ιδια ισχυουν και για τους κληρωτους... Και το σήμα το Μαχητη το φορανε οι 3 πρωτοι με διαταγη που βγηκε το 2009...

297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

SKY DIVER έγραψε:Γνωρίζει κάποιος τον αριθμό της διαταγής της ΓΕΣ/ΔΕΚΠ;
Το 1ο γραφειο της μοναδας σου

seagul28
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 01, 2009 8:05 pm
Επικοινωνία:

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από seagul28 »

Εγω απο οσο ξερω οι 3 πρωτοι επιτυχοντες φορανε το διακριτικο απο την εκπαιδευση ενω ολοι οι υπολοιποι το φοράνε μονο οταν παρουσιαστουν στη μοναδα. Ισχυει αυτο; Κ κατι αλλο... Ξερει κανεις τι γινεται αν χασει το σχολειο μαχητη λογω απουσιων για λογους υγειας; Κατι ακουγεται οτι θα πρεπει να το περασει ξανα του χρονου. Αληθευει; Και που το ξαναδινει; Στο κεντρο που εκανε αρχικα εκπαιδευση; Παντως δεν παιζει να κοβεσαι. Απλα πιστευω το δινεις ξανα μεχρι να το περασεις. Ε; Ευχαριστω.
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από dimitris mak »

Θα ηθελα να μου πειτε αν ξερετε ποια σχολεια μπορει να περασει ενας εποπ που ειναι σε ειδικοτητα των ειδικων δυναμεων... ; και αν μετα απο αυτα τα σχολεια παιρνεις καποιο διακρητικο το οποιο το φορας πανω στην στολη σου οταν τελειωνεις το σχολειο! Ευχαριστω!
ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ »

ΔΗΜΗΤΡΗΣ Β έγραψε:Θα ηθελα να μου πειτε αν ξερετε ποια σχολεια μπορει να περασει ενας εποπ που ειναι σε ειδικοτητα των ειδικων δυναμεων... ; Και αν μετα απο αυτα τα σχολεια παιρνεις καποιο διακρητικο το οποιο το φορας πανω στην στολη σου οταν τελειωνεις το σχολειο! Ευχαριστω!
ΟΥΚ
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από dimitris mak »

Ενωω εκτος απο το σχολειο μαχητη... Ενας εποπ με ειδικοτιτα των εδ εκπαιδευετε σαν αλεξιπτωτιστης και αμφιβιος και οτι θελει; Και μετα τα σχολεια μπορει να φοραει τα διακρητικα στην στολη του?
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από dimitris mak »

Και δεν ξερω ποια ειναι ακριβως τα σχολεια... Εκτος απο μαχητη...
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από D.Y.K »

ΔΗΜΗΤΡΗΣ Β έγραψε:Θα ηθελα να μου πειτε αν ξερετε ποια σχολεια μπορει να περασει ενας εποπ που ειναι σε ειδικοτητα των ειδικων δυναμεων... ; Και αν μετα απο αυτα τα σχολεια παιρνεις καποιο διακρητικο το οποιο το φορας πανω στην στολη σου οταν τελειωνεις το σχολειο! Ευχαριστω!


Υπάρχει ήδη σχετικό θέμα!

Ρίξε μια ματιά και άν δεν καλυφθούν οι απορίες σου εδώ είμαστε εμείς!

/forum/forum_posts.asp?TID=2786
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Σχολείο Μαχητή

Δημοσίευση από dn24 »

το σχολειο μαχητη περιλαμβανει οτι περιπου κ τα Λ. Υ. Β. πορειες, βολες, πυρ κ κινηση! τιποτα το διαφορετικο φιλη μου illy... δεν το περνας ανα πασα στιγμη ακριβως, μαλλον καταλαβαινω πως το εννοεις, αλλα απλως να το διατυπωσω καλυτερα ερχεται απο τον εκαστοτε σχηματισμο σημα για τις ημερομηνιες διεξαγωγης του σχολειου κ ποια ατομα θα περιλαμβανει, κ τοτε το περνουν το σχολειο.. οχι δεν εχει καμια σχεση με την βασικη εκπαιδευση καθως σε αυτην μαθαινεις πως να χειριζεσαι τα οπλα κ τον τροπο που ριχνεις με αυτα, μαθαινεις στρατιωτικα παραγγελματα να τα εκτελεις..

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες