Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Τασος

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από Τασος »

Καλησπερα και απο εμενα παιδια. Μια ερωτηση. Εχω κοψει την αναβολη μου και δηλωσα και πτυχιο εμπορικου ναυτικου και με ειπανε αυτοματα παω στο ναυτικο. Αλλα μπηκα στο katataxi.army και μου βγαζει πυροβολικο ! Θελω να ελπιζω πως ακομα δεν εχει ενημερωθει γνωριζει κανενας τιποτα;
Χρηστος

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από Χρηστος »

Καλησπερα, ληγει η αναβολη μου 7 μαιου.

Ποτε ειναι λογικο να με καλεσουν να παρουσιαστω;

Άβαταρ μέλους
Adrikos1994
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τρί Απρ 16, 2019 6:35 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από Adrikos1994 »

Ρε παιδιά μου ήρθε το χαρτι εντωμεταξύ είμαι απόφοιτος πανεπιστημίου και έχει ένδειξη οπλίτη να τους πάρω τηλ η να το αφήσω έτσι, ούτος ή άλλος δε πάω για δόκιμος, απλά θέλω να ρωτήσω θα θεωρούμαι ότι ούτε λύκειο έχω βγαλει;
Alex22
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Μάιος 01, 2019 7:54 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από Alex22 »

Καλησπέρα παιδιά έχω κόψει αναβολή απο Απρίλιο και αναμένω κατάταξη. Τον μαιο μου είχαν στείλει μήνυμα οτι ειμαι υπόχρεος κατάταξης τον Αύγουστο με την (Γ ΕΣΣΟ), σήμερα κοίταξα ξανά στο σιτε και είδα οτι μου εμφανίζει οτι είμαι υπόχρεος (Γ ΕΣΣΟ) αλλά τον Ιούλιο. Γνωρίζει κανείς τίποτα; Υπάρχει πιθανότητα να μπω Ιούλιο; Η ισχύει το πρώτο που μου εμφάνιζε τόσο καιρό οτι μπαίνω Αύγουστο. Αν γνωρίζει κανείς ας απαντήσει. Επίσης πόσο καιρό πριν θα μου εμφανίσει στο σιτε τα σχετικά με τοποθεσία και ημερομηνία κατάταξης; Εμφανίζονται νωρίτερα απ την ημέρα που σου στέλνουν το σημείωμα κατάταξης; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όλες τις απαντήσεις.
Panos61

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από Panos61 »

Καλησπερα, πως σου εβγαλε την καταταξη απο την στιγμη που στο site εχει ακομα την προσκληση της Β΄ΕΣΣΟ 2019?
Zephiwrathx
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Ιουν 10, 2019 5:07 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από Zephiwrathx »

Μολις διαβασα καποια αρθρα για αυτο το θεμα και ναι, λογω των εκλογων τον μαιο, η προηγουμενη σειρα μπηκε νωριτερα ωστε να εχουν βγει με την αδεια ορκομωσιας για να πανε να ψηφισουν. Οποτε πρεπει να υπαρχει συγκεκριμενο χρονικο διαστημα μεταξυ των ΕΣΣΟ. Μαλλον θα μπουμε πιο νωρις απο οτι φαινεται.
Stream

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από Stream »

Μάλλον θα μπούμε 1-2 βδομάδες πιο νωρίς, και όχι μετά το 15αυγουστο όπως παλιότερα.
Alex22
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Μάιος 01, 2019 7:54 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από Alex22 »

'Υστερα απο τηλεφωνική επικοινωνία μου επιβεβαίωσαν οτι η ΕΣΣΟ αυγουστου θα μπει απο 15-19 ιουλιου. ηθικον ακμαιοτατον. καλη θητεια σε ολους μας (γ'εσσο)
Ashen
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Παρ Δεκ 28, 2018 8:45 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από Ashen »

Μέσα Ιουλίου;

Απλά καλό κουράγιο και καλή δύναμη σε όσους παρουσιαστείτε τώρα.

Σίγουρα θα είναι πολύ δύσκολο να βγάλετε βασική εκπαίδευση και ΣΠΕΝ στον καύσωνα, αλλά να έχετε στο μυαλό σας ότι το επόμενο Καλοκαιράκι θα είναι 100% δικό σας για ταξίδια, μπάνια, βόλτες κτλ. Κτλ.

Με το καλό και καλή θητεία στην Γ ΕΣΣΟ,

firm

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από firm »

Μας μάμησαν στην κυριολεξία. Τέλος πάντων, η θετική πλευρά οτι έχουμε όλο το 10ημερο άδεια ορκομωσίας μέσα στον Αύγουστο, οπότε γλιτώνουμε κάτι. Καλή μας θητεία 362
Minas

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από Minas »

Έχουμε κανένα νέο για την 2019 Γ ΕΣΣΟ; Το μήνυμα που έχω από τη στρατολογία είναι για Ιούλιο αντί Αυγούστου. Ύστερα χθες έγινε ανακοίνωση για 15-19/7 (εκτός των εξ'αναβολής). Σήμερα όμως η ανακοίνωση κατέβηκε.

Υπάρχει καμιά ενημέρωση;

Mazo

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από Mazo »

Ποσο εβδομαδες θα κατσω για εκπαιδευση στο ΚΕΝ οταν θα μπω 15 Ιουλιου;3 4?
Άβαταρ μέλους
Giannis101994
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 24, 2019 1:00 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από Giannis101994 »

Παιδιά εχω πάρει εξάμηνη αναβολή τον Μάιο του 2019. Ο άνθρωπος που μου έδωσε την αναβολή όταν του παρέδωσα τα χαρτιά μου είπε ότι υπάρχει περίπτωση να μην καταταγώ τον Νοέμβριο αλλά υπάρχει περίπτωση να μπω στη σειρά του Γενάρη. Πώς θα μπορέσω να το μάθω αυτό πρώτον και κατά πόσο είναι δυνατόν να γίνει αυτό;
1oul1a1964
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Σεπ 02, 2019 2:49 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από 1oul1a1964 »

Ποιες ημερομηνίες παρουσιάζεται η 2019δ εσσο;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες