Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Vagelisss
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Δεκ 28, 2018 2:56 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από Vagelisss »

Γεια σας και καλή χρονιά θα ήθελα να κανω μια ερώτηση είναι 23 και είχα πάρει αναβολή για σπουδές σε ΙΕΚ η οποία έληξε στις 31 Δεκέμβρη θα ήθελα να πάρω και άλλη αναβολή για να γραφτώ πάλι σε μια ιδιωτική σχολή καθώς δεν ολοκλήρωσα τη προηγουμενη; Δικαιουμε πιστεύετε; Και ποιες είναι οι διαδικασίες;
Άβαταρ μέλους
Νεκταριος Κ
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Παρ Μαρ 22, 2019 9:25 pm
Τοποθεσία: Στρατηγος
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από Νεκταριος Κ »

Καλησπερα παιδια. Να ρωτησω, ποτε καταταγονται οι γεννημενοι του 2001; Αν δεν κανω λαθος φετος;
FN

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από FN »

Νεκταριε, το 2020 , εχεις καιρο ακομα, εδω εγω που ειμαι β 'εσσο 2019[ γεννημενος το 2000] και δεν μας εχουν πει ακομα Που παρουσιαζομαστε τι να πω; Ολα την τελευταια στιγμη γινονται, αραξε και μην αγχωνεσαι , αν εχεις περασει περιοδευων να κοιτας το μειλ σου που και που για τυχον μειλ απο την στρατολογια, καποια στιγμη[ πολυ πιθανον το 2020] θα σου ερθει μειλ απο την στρατολογια που θα σου λεει να συμπληρωσεις την φορμα για την Παρουσιαση σου, τοτε θα μαθεις με ποια ΕΣΣΟ εισαι.
Άβαταρ μέλους
Νεκταριος Κ
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Παρ Μαρ 22, 2019 9:25 pm
Τοποθεσία: Στρατηγος
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από Νεκταριος Κ »

Η βλακεια ειναι οτι ειμαι αποσυνδεδεμενος απο το εμαιλ, αλλα μπορω να μπω και στη Στρατολογια να δω. Αλλα μπορει και φετος να μας καταταξουν γιατι φετος ειναι 30.000 ανυποτακτοι, μηπως θελουν ατομα ξερω γω. Αλλα και να μην ερθει λεω να παω Στρατολογια ιουνιο να δηλωσω να μπω με την επομενη ΕΣΣΟ.
FN

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από FN »

Αν δεν εχεις προσβαση στο μειλ τοτε μονο απο την στρατολογια μπορεις να μαθαινεις νεα, δεν ειναι κατι το σπουδαιο αλλα αν δεν εχεις προσβαση στο μειλ τοτε πιθανως Να μην ενημερωθεις για να Συμπληρωσεις την φορμα επιλογης σημειου υποδοχης καθ'οτι Σε ειδοποιουν μεσω μειλ. Τωρα για το αλλο θεμα που λες, ναι, το ξερω οτι εχουμε 30.000 Ανυποτακτους, αυτοι ειναι μαζεμενοι διαφορων χρονολογιων οχι Μονο φετος, παρ'ολα αυτα οι καταταξεις γινονται μεσω νομων δεν Γινονται οπως πανε Και οπως ερθουν οποτε δεν νομιζω οτι εχεις πιθανοτητα για φετος, τωρα για τον ιουνιο που λες ναι γινεται να πας Να δηλωσεις για προτακτος αν φυσικα τον ιουνιο εισαι 18 ετων. Συμβουλη δικια μου ειναι να πας κανονικα [να περιμενεις να σε καλεσουν ], απο 'κει και περα ολα ειναι στο χερι σου.
Άβαταρ μέλους
Νεκταριος Κ
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Παρ Μαρ 22, 2019 9:25 pm
Τοποθεσία: Στρατηγος
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από Νεκταριος Κ »

Ναι το ξερω αυτο δεν ειναι θεμα, και ναι Ιουνιο γινομαι 18, απλα σκεφτομαι να δηλωσω να μπω προτακτος να τελειωνω.
FN

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από FN »

Για να δηλωσεις για προτακτος θα χρειαστει να πας στρατολογια πρωινες ωρες [δεν θυμαμαι ακριβως τις ωρες που μου ειχαν πει]και Να εχεις οπωσδηποτε την ταυτοτητα σου καθως φυσικα και τον ΑΣΜ σου. Στα λεω αυτα διοτι περσυ τετοια εποχη τους ειχα παρει τηλεφωνο Για το ιδιο θεμα και ταλαιπωρηθηκα πολυ καθ'οτι δεν σηκωνουν τα τηλεφωνα. Ιουνιο ακριβως γινεσαι 18;
Άβαταρ μέλους
Νεκταριος Κ
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Παρ Μαρ 22, 2019 9:25 pm
Τοποθεσία: Στρατηγος
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από Νεκταριος Κ »

Ρε παιδια τι γινεται, τωρα καλεσαν στρατευσιμους κλασης 2022 στη Β ΕΣΣΟ Στρατο Ξηρας,2001 κλαση δηλαδη, τι φαση; Μηπως ειναι προτακτοι; Δεν νομιζω:/
FN

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από FN »

Απο που προεκυψε αυτο; Χθες βγηκε η προσκληση για την Β'ΕΣΣΟ Και δεν αναφερει τιποτα τετοιο. Διαβασε την προσκληση Στην ιστοσελιδα αυτοδιοικηση, Μπορει να μπερδευτηκες.
Δημήτρης

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από Δημήτρης »

Παιδιά καλησπέρα παρουσιαζομαι τωρα το Μάιο με τη Β ΕΣΣΟ αλλά μπαίνω στο site και λέει ότι ακόμα δεν έχει οριστικοποιηθεί ο τόπος και η ημερομηνία που θα παρουσιαστώ. Ξερτε περίπου ποτέ θα το μάθω; Ευχαριστώ
FN

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από FN »

Καλα που σου το λεει ακομα και αυτο, χαχαχαχ, ειναι ακομα νωρις, το συστημα ανανεωνεται, δοκιμασε απο Δευτερα και ριχνε και καμια Ματια στο μειλ σου μπας και σου στειλει η στρατολογια κατι [καποια στιγμη θα στειλει].
Pavlos

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από Pavlos »

Παλι καλά που σου εμφανίζει κι αυτό... Σε εμένα λέει οτι δεν βρέθηκε πρόσωπο με τα υποβληθέντα στοιχεία.
FN

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από FN »

Αυτο μου εμφανιζει και εμενα φιλε Παυλο, ειναι που ανανεωνεται το Συστημα, απο την αλλη εβδομαδα θα αρχισουν να λενε λογικα.
Δημήτρης

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από Δημήτρης »

Έγινε παιδιά ευχαριστώ!
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες