Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
KamiRai
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Οκτ 12, 2018 2:53 pm
Επικοινωνία:

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από KamiRai »

Μιας και αναφερθηκατε ρε παιδια στα γκρουπ του πασχα, η αδεια ειναι υποχρεωτικη για εμας; Γιατι μου λενε κατι περιεργα οτι πολυ πιθανο να μη μου δωσουν αδεια και δε ξερω τι να κανω. Εχω δικαιωμα να την παρω; Μπορω να το κυνηγησω; Το γραφειο προσωπικου της μοναδας μου λεει οτι ναι υποχρεωτικα πρεπει να παρω 10 μερες αδεια και οι προυσταμενοι εκει που ειμαι μου λενε οτι δεν ειναι υποχρεωτικο και οτι δυσκολα να παρω.
Ashen
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Παρ Δεκ 28, 2018 8:45 pm
Επικοινωνία:

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από Ashen »

Η άδεια στο Πασχα είναι υποχρεωτική από τον νόμο.

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να μην την πάρεις.

Πάνος

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από Πάνος »

η προσωπική άδεια πότε δίνεται;
KamiRai
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Οκτ 12, 2018 2:53 pm
Επικοινωνία:

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από KamiRai »

Υπαρχει καπου να λεει οτι ειναι υποχρεωτικη; Μπορεις να.. μου το δειξεις?; Γιατι εδω μου λενε πως αδεια παιρνει το στρατιωτικο προσωπικο υποχρεωτικά κ εμείς ειμαστε στρατευσιμο αρα δεν τη δικαιουμαστε
Άβαταρ μέλους
kostas888
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 20, 2018 11:28 am
Επικοινωνία:

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από kostas888 »

KamiRai δεν σας ρώτησαν από τον λόχο ποια εβδομάδα των διακοπών του Πάσχα θέλετε να πάρετε άδεια; Ξέρω ότι η άδεια του Πάσχα είναι υποχρεωτική και δίνεται σε 2 γκρουπ. Το ένα γκρουπ την πρώτη εβδομάδα του Πάσχα και το δεύτερο για μετά το Πάσχα.
fsafas

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από fsafas »

KamiRai έγραψε:Υπαρχει καπου να λεει οτι ειναι υποχρεωτικη; Μπορεις να. Μου το δειξεις; Γιατι εδω μου λενε πως αδεια παιρνει το στρατιωτικο προσωπικο υποχρεωτικά κ εμείς ειμαστε στρατευσιμο αρα δεν τη δικαιουμαστε


Να πας στο 1ο γραφείο και να ρωτήσεις. Τόσα χρόνια κανείς δεν έχει χάσει εορταστική άδεια.

Διονύσιος

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από Διονύσιος »

Καλησπέρα είμαι Έβρο αμετάθετος 6μηνος λόγω πολυτεκνίας, γνωρίζετε σύνολο πόσες μέρες άδεια δικαιούμαι; ΕΤΑΠ+ΚΑ πως τα λένε...
Egweimai

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από Egweimai »

Καλημέρα Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει αν μετά τα ΣΠΕΝ δικαιούμαστε αδεια, και αν ναι για πόσες μερες;

Δευτέρα ξεκινάω σπεν και θέλω να πάρω άδεια αμέσως μετά την λήξη τους, δηλαδή σε 3 εβδομαδες.

Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει σχετικά με αυτό και αν δικαιούμαι άδεια έτσι κι αλλιώς μετά τα ΣΠΕΝ, όπως στην ορκωμοσία;

Επίσης, οι 3 μέρες άδειας ανά δίμηνο μετράνε ήδη μετά την ορκομωσια;

Τέλος, καθαρά Δευτέρα που από ότι είδα δικαιούμαστε άδεια, μπορώ να την κρατήσω και να την πάρω 4-5 μέρες μετά που τελείωνω σπεν;

Αν γνωρίζει κάποιος θα το εκτιμούσα να με βοηθουσε

Oxxx..taminos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 17, 2020 6:22 pm
Επικοινωνία:

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από Oxxx..taminos »

Καλημερα Εχω τις 10 αγραφες (τιμητικες;) μερες που δωθηκαν σε τμημα τουλαχιστον του στρατευματος.

Ηταν να τις παρω αυτη την εβδομαδα ξεκινωντας απο 21/5 αλλα μου ηρθε η μεταθεση για 25/5 οποτε προφανως και τα πλανα ανατραπηκαν.

Απο τη μοναδα μου ειπαν οτι θα μου δωσουν μια βεβαιωση για το γεγονος οτι εχω αυτες τις μερες αλλα εγω θελω να ρωτησω το εξης, αυτο το εγγραφο θα εχει καποια ισχυ ωστε να τις παρω απο τη νεα μοναδα μου ή το αν θα δωθουν ή οχι εξαρταται αποκλειστικα απο τη θεληση του εκαστοτε διοικητη ;

Πληροφοριακα θα παρουσιαστω στα ΚΑΑΥ Αγιου Ανδρεα.

Ευχαριστω

Lela

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από Lela »

Καλησπέρα παίδες Ερώτηση: το καλοκαίρι δίνονται γκρουπακια αδειών για κάποιες μέρες διακοπών, όπως τα Χριστούγεννα και το Πάσχα; Αν ναι, τι ημερομηνίες παίζουν περίπου;

Δημήτρης

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από Δημήτρης »

Καλησπέρα. Γνωρίζει κάποιος τι παίζει με τις άδειες; Πόσες είναι οι κανονικές που δικαιούται κάποιος ανάλογα με το χρόνο θητείας, αν υπάρχουν επιπλέον άδειες για όσους υπηρετούν παραμεθόριο και πόσες είναο αυτές, τι παίζει με την άδεια ορκωμοσίας και τις άδειες Χριστουγέννων και Πάσχα?
Δημήτρης

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από Δημήτρης »

Γνωρίζει κάποιος αν όσοι υπηρετούν μειωμένη θητεία (6μηνο/8μηνο) δικαιούνται κανονικά τις άδειες Χριστουγέννων και Πάσχα;
Im2StepsFromHell

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από Im2StepsFromHell »

Γνωρίζει κανείς την άδεια ορκωμοσίας της ΣΤ' ΕΣΣΟ (369) αν θα την χορηγήσουν στο τέλος της θητείας; Κι αν ναι πόσες μέρες είναι;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες