Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Giannisgsxr
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 09, 2017 10:29 am
Επικοινωνία:

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από Giannisgsxr »

Προκςιται να παω στον ναυτικο σταθμο της κω. Ξερει κανεις τι γινεται με τις αδειες. Αν παιζουν 20 10 κτλ?
George

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από George »

Νομιζω μονο 3 βδομαδες κεντρο ειναι δυσκολο να κανουμε, γνωριζοντας και απο προηγουμενες σειρες ορκιζονται παντα την 4η παρασκευη, τα σπεν πανε σιγουρα για Ιανουαριο (μετα το γκρουπ της πρωτοχρονιας δλδ) σε ολους αρα γιατι να μην παρουμε την αδεια της πρωτοχρονιας που ειναι και το πιο λογικο; Γνωριζεις κατι παραπανω;

kek

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από kek »

Επειδή την άδεια πρωτοχρονιάς την παίρνουν οι πιο παλιοί. Εσύ νέος θα πήξειςΕικόνα
Παυλος

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από Παυλος »

Αυτο ακριβώς. Εμεις το πιο πιθανόν ειναι να πάρουμε απλα λίγες παραπάνω μερες άδεια μετα την ορκομωσία
george

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από george »

To χω ακουσει, αλλα επισης και οι νεοι εμαθα δικαιουμαστε μια απ τις δυο ο κοσμος να ρθει τουμπα Εικόνα
giannismar
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Τετ Οκτ 28, 2015 1:17 pm
Επικοινωνία:

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από giannismar »

Παιδια όλοι παιρνουν την αδεια των γιορτων! Και εινια για ολους στανταρ μερες! Όπως και η αδεια ορκομωσιας ειναι προκαθορισμενη εκτος αν πεσει καμια τιμιτικη. Μπορεις να κολλησεις και δικες σου μερες Στην εορταστικη για να μεγαλωσει, αν και καλυτερα να στην αρχη να τις κανεις οικονομια γιατι μετα θα τις χρειαστεις. Ως νεεοι μαλλον θα παρετε το γκρουπ των χριστουγεννων. Λογικα γυρνατε απο αδεια ορκομωσιας-> Φευγετε για μοναδα μπορει και την ιδια μερα η σε 2-3 μερες max και απο τη μοναδα μετα απο 2-3 μερες θα παρετε την αδεια σας. Σε εμας ετσι ειχε παιχτει
Άβαταρ μέλους
GREEKDIVER
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Παρ Αύγ 18, 2017 12:25 am
Επικοινωνία:

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από GREEKDIVER »

Μην ακουτε παπατζηδες σαν αυτον τον Kekk... Αδειες θα περνετε αυτες που προβλεπονται για τον καθε νσ στρατιωτη και μετα κανονικο στρατιωτη... καλη θητεια σειρουλες.
ΕΔ-ΜΑΚ-ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ - ΕΛΛΑΣ - ΧΕΛ -
nix15
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τετ Ιαν 11, 2017 6:17 pm
Επικοινωνία:

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από nix15 »

Ρε παιδια να ρωτησω μπορουμε καπως να κερδισουμε εξτρα αδειες στον στρατο πχ αν βοηθαμε στο μαγειρεμα η κανοντας καποια αλλη δουλεια κτλ; Ξερει κανεις?
steve0
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Παρ Ιουν 16, 2017 7:03 pm
Επικοινωνία:

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από steve0 »

Να βοηθησεις στα μαγειρια σε τι; Στη λατζα; Αυτο υποτιθεται οτι ειναι κανονικη υπηρεσια οποτε δεν παιρνεις τιποτα εξτρα απο τιμιτικες. Μονο αν μπεις εργα στρατοπεδου και βαψεις κανα τοιχο ή κοψεις χορτα σε βλεπω να παιρνεις το κατι τοις... Εικόνα
nix15
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τετ Ιαν 11, 2017 6:17 pm
Επικοινωνία:

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από nix15 »

steve0 έγραψε:Να βοηθησεις στα μαγειρια σε τι; Στη λατζα; Αυτο υποτιθεται οτι ειναι κανονικη υπηρεσια οποτε δεν παιρνεις τιποτα εξτρα απο τιμιτικες. Μονο αν μπεις εργα στρατοπεδου και βαψεις κανα τοιχο ή κοψεις χορτα σε βλεπω να παιρνεις το κατι τοις... Εικόνα
Καταλαβα να ρωτησω κατι αλλο μπορω να μαζεψω τις αδειες ορκομωσιας, καλοκαιριου, πασχα κτλ να μην βγω απο τον στρατο για να τελειωσω πιο νωρις;

asffas

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από asffas »

nix15 έγραψε:
steve0 έγραψε:Να βοηθησεις στα μαγειρια σε τι; Στη λατζα; Αυτο υποτιθεται οτι ειναι κανονικη υπηρεσια οποτε δεν παιρνεις τιποτα εξτρα απο τιμιτικες. Μονο αν μπεις εργα στρατοπεδου και βαψεις κανα τοιχο ή κοψεις χορτα σε βλεπω να παιρνεις το κατι τοις... Εικόνα
Καταλαβα να ρωτησω κατι αλλο μπορω να μαζεψω τις αδειες ορκομωσιας, καλοκαιριου, πασχα κτλ να μην βγω απο τον στρατο για να τελειωσω πιο νωρις;



Όχι.

el_greco

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από el_greco »

Καλησπερα!
Θα ηθελα να κανω δυο ερωτησεις πανω στις αδειες παραμεθωριου και αιμοδοτικες.
Πρωτον τις αδειες παραμεθωριου μπορω να τις παρω αφου ολοκληρωθει το πρωτο διμηνο θητειας μου Μεσα στον μηνα υποχρεωτικα και μετα να τις χρησιμοποιησω επιτοπου ειτε μπορω να τις παρω και να τις χρησιμοποιησω μετα την μεταθεση μου;
Δευτερον τις αδειες αιμοδοσιας μπορω να τις παρω αφου συνεννοηθω με διοικητη ειτε μπορω να παω χωρις την συγκαταθεση του εφοσον δεν ειναι συνεργασιμος σε μια εξοδο Πηγαινοντας του το χαρτι μετα;
Τριτων οι αιμοδοτικες αδειες μεταφερονται μετα απο μεταθεση; Αν ναι μπορω τις χρησιμοποιησω οποτε θελω η μεσα στο μηνα που εγιναν;
GiannisJohn

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από GiannisJohn »

Καλησπέρα σε όλους.Μπορεί να μου πει κάποιος τι παίζει με τις προσωπικές άδειες; Αλλού διαβάζω ότι μπορείς να πάρεις προσωπική άδεια από 10 εως 60 μέρες αλλά πρέπει να τις υπηρετήσω μετά! Αλλού διαβάζω ότι δικαιούμε 3 μέρες προσωπική άδεια κάθε μήνα και αλλού διαβάζω ότι είναι μέχρι 10 μέρες.

Εγώ που θέλω να πάρω 10 μέρες προσωπική άδεια λόγω προβλήματος υγείας (πρέπει να γίνουν πολλές εξετάσεις) τον Μάρτιο θα τις υπηρετήσω έξτρα;

Ashen
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Παρ Δεκ 28, 2018 8:45 pm
Επικοινωνία:

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από Ashen »

Επειδη μπαινω σε λιγο φανταρος θα ηθελα να ξερω απο πριν τι ισχυει με τις αδειες. Ας πουμε εκτος απο τις στανταρ αδειες οπως Χριστουγεννων, Ορκωμοσιας κτλ.

Πως ακριβως παιρνω αδειες οποτε θελησω εγω; Εχω μια συγκεκριμενη καβατζα Χ ημερων αδειας που μπορω να χρησιμοποιησω κατα την διαρκεια της θητειας μου;

Ή ειναι σαν την δουλεια που καθε μηνα παιρνω λιγες μερες και μετα μπορω να τις κραταω για να παρω αδεια πολλων ημερων;

giwrgisHard
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:36 pm
Επικοινωνία:

Άδειες στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από giwrgisHard »

Ξέρει κανείς πότε περίπου θα ειναι τα γκρουπ του πάσχα ; Ημερομηνίες;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης