ΚΕΠΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Πυροβολικού

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ReD-RevolutioN
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2011 4:46 am
Επικοινωνία:

ΚΕΠΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Πυροβολικού

Δημοσίευση από ReD-RevolutioN »

Giannis ναι ακριβως ετσι. Π/Δ ολοι οι μονιμοι ειναι. Αθηνα την κοπαναγαμε σαββατο η κυριακη αν δεν ειχαμε υπηρεσια που η εξοδος ηταν απο τις 12 (11 για Κυριακη) το πρωι. Οποτε σε 1.30 ωρα με το λεωφορειο ησουν σπιτι, χαλαρα!
Άβαταρ μέλους
ArtillerySoldier
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: Παρ Μαρ 08, 2013 12:15 am
Επικοινωνία:

ΚΕΠΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Πυροβολικού

Δημοσίευση από ArtillerySoldier »



Λίγο τραγικά μάς τά περιγράφει...

Στο /forum/forum_posts.asp; TID=11180 άλλα μαθαίνουμε από τους χρήστες του forum:

Ventic:

«Εγώ ειμαι με την προηγουμενη σειρα και μπορω να πω οτι εκτος του ζεστου νερου και λιγο του φαγητου εκανα ζωαρα. Χωρις πιεση και με τον μεσημεριανο μου υπνο»

Guests:

«Εγω ημουν στην α ΕΣΣΟ, μολις χτες εφυγα, ζωαρα, και καλο φαγητο τις περισσοτερες μερες, και ζεστο νερο το βραδακι και γενικως ολα μια χαρα ειναι μεσα»

Προβλήματα υπάρχουν πάντα, όμως ο αληθινός Στρατιώτης δεν γκρινιάζει...

Αδυνατώ φυσικά να πιστέψω το λόγο του «Δικτύου Ελεύθερων Φαντάρων» από το οποίο ενημερώθηκε το on alert... Αυτοί είναι αναρχο-αριστεροί, με μηδαμινή αγάπη για το Στρατό. Είναι ένα βήμα πρίν τους αντιρρησίες συνείδησης.

Κατ' αρχήν, απ' ό, τι γνωρίζω, δεν υπάρχει «Γ' Πυροβολαρχία» στο Κ. Ε. Π. Β. Το Κέντρο έχει 5 Μοίρες με δύο Πυροβολαρχίες η καθεμία...

Όσο για το on alert, ένα έχω να πώ: Δεν τό πολυ-εμπιστεύομαι, ειδικά από τότε που πήρε το μέρος των διαμελιστικών για το Στρατό, φίλων του Συ. Ριζ. Α. οπορτουνιστών συνδικαλιστών του Στρατού, του ΣΥΣΜΕΔ... Τώρα που βλέπω ότι αυτό το site συνεργάζεται και με το «Δίκτυο Ελεύθερων Φαντάρων», γίνομαι ακόμη περισσότερο καχύποπτος...

stam88
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 06, 2013 1:58 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΠΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Πυροβολικού

Δημοσίευση από stam88 »

ΚΕΠΒ Δ' ΕΣΣΟ 2013, έρχεται το πεζικό! Εικόνα

ΘΑ ΠΗΞΟΥΜΕ!!!
π.

ΚΕΠΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Πυροβολικού

Δημοσίευση από π. »

MΠράβο. Θα πάρετε Διδακτορικό Καθαριότητας...

Εικόνα

Vakinho
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: Δευ Φεβ 11, 2013 9:12 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΠΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Πυροβολικού

Δημοσίευση από Vakinho »

Θήβα είμαι παίδες,
έχουμε βαρεθεί τη ζωη μας εδώ, όλοι μέρα τρώμε και κοιμόμαστε : Ρ
Η Γυμναστική είναι epic fail, περπάτημα 200Μ και πίσω
Οι λοχίες είναι και ***** τα άτομαΗ πόλη της Θήβας είναι τραγική, δεν έχει τίποτα καλό να περάσεις την ώρα σου

Το ΚΨΜ φαρμακείο

αυτά :P
αν θελει να ρωτήσει κανεις τπτ PM

Άβαταρ μέλους
expedition
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 332
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 15, 2011 2:55 am
Επικοινωνία:

ΚΕΠΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Πυροβολικού

Δημοσίευση από expedition »

Vakinho έγραψε:Θήβα είμαι παίδες,
έχουμε βαρεθεί τη ζωη μας εδώ, όλοι μέρα τρώμε και κοιμόμαστε : Ρ
Η Γυμναστική είναι epic fail, περπάτημα 200Μ και πίσω
Οι λοχίες είναι και #@^&@! Τα άτομαΗ πόλη της Θήβας είναι τραγική, δεν έχει τίποτα καλό να περάσεις την ώρα σου

Το ΚΨΜ φαρμακείο

αυτά :P
αν θελει να ρωτήσει κανεις τπτ PM

Τελικά τίποτα δεν έχει αλλάξει και πριν 3 χρόνια έτσι ήταν Εικόνα
ReD-RevolutioN
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2011 4:46 am
Επικοινωνία:

ΚΕΠΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Πυροβολικού

Δημοσίευση από ReD-RevolutioN »

Πραγματικα και εγω που ημουν Οκτωβρη και Νοεμβρη του 2011 εκει, χαλαρα ήταν.3η μοιρα 4 ever!
Ψηλός

ΚΕΠΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Πυροβολικού

Δημοσίευση από Ψηλός »



Σιγά να μην ε'ισαι εσύ νεοσύλλεκτος. Και αν σου άρεσε το φαγητό στο ΚΕΠΒ τι να πω. Εμάς μας κράζανε οι ΕΠΟΠίνες της ΣΜΥ επειδή πέρναμε μια φέτα ψωμί παραπάνω. Ευγενικός δεν ήταν κανείς φυσικά, κομπλεξικοί όμως ήταν όλοι. Ένας λοχαγός μόνο είχε επίπεδο να συνενοηθείς. Στην 3η μοίρα. Επίσης δεν πήραμε παντόφλες, πετσέτες ο'υτε αθλητικά παπούτσια. Πολλά παιδιά κάνανε ντούζ με σακούλες στα πόδια και όλλοι οι άλλοι περιμένανε να φέρει το ΚΨΜ παντόφλες για να αγοράσουνε 8,50 ευρώ. Λειτουργούσαν οι 3 απο τις 8 τουαλέτες και έπρεπε να υπολογίζεις την ώρα της αφόδευσης για να μην τις βρείς λερωμένες.(Μέχρι και στους τοίχους ζωγραφίες κάναν μερικοί. Ξέρετε με τι υλικό.) Το πρόγραμμα ήταν όντως χαλαρό και επίσης στηυν 3η μοίρα υπήρχαν πρίζες μέσα στο θάλλαμο, ενώ οι άλλες μοίρες είχαν 3 για όλο το κτήριο. Το ντύσικο στο χακί περιελάμβανε τον πιο κομπλεξικό άνθρωπο που γνώρισα σε όλη μου τη θητεία και μιλάω για έναν λοχιάκο ο οποίος την είχε δει καταδρομέας και ανάλογα τα μούτρα σου ήταν και η συμπεριφορά του. Για να αλλάξω ενα χιτώνιο ήθελε βύσμα. Ελπίζω να έχει φύγει απο κεί αλλά και γενικά απο το στρατό. Η τάξη και η καθαριότητα βαραίνουν ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ τον νέο στρατιώτη. Ειδικά όσοι μείνετε εκεί για οδηγοί να ξέρετε πως θα ανακαινήσετε ΟΛΟ το στρατόπεδο. ΟΛΟ. Ναι ΟΛΟ.
Παρ'ολη τη δυσκολία και τα νεύρα δε μετανοιώνω καθόλου για τη θητεία μου. Ήταν καλό σχολέιο. Απλά να λέμε τα πράγματα όπως είναι.

Tolis91
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 09, 2014 3:35 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΠΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Πυροβολικού

Δημοσίευση από Tolis91 »

Καλησπέρα, μπαίνω θήβα με Β έσσο μαρτίου. Από κεπθ λογικά μπορεί κάποιος να πάει ελδυκ;
Άβαταρ μέλους
expedition
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 332
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 15, 2011 2:55 am
Επικοινωνία:

ΚΕΠΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Πυροβολικού

Δημοσίευση από expedition »

Tolis91 έγραψε:Καλησπέρα, μπαίνω θήβα με Β έσσο μαρτίου. Από κεπθ λογικά μπορεί κάποιος να πάει ελδυκ;
Μπορείς.
Vakinho
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: Δευ Φεβ 11, 2013 9:12 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΠΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Πυροβολικού

Δημοσίευση από Vakinho »

Tolis91 έγραψε:Καλησπέρα, μπαίνω θήβα με Β έσσο μαρτίου. Από κεπθ λογικά μπορεί κάποιος να πάει ελδυκ;


ναι μπορεις, εγω α εσσο είμαι στην θηβα και με πήραν :)

3-Β, 3-2 JL

ΚΕΠΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Πυροβολικού

Δημοσίευση από 3-Β, 3-2 JL »

Παίδες καλησπέρα κι από μένα. Σήμερα πήρα άδεια ορκομωσίας. Όπως λέει το όνομά μου, ήμουν στην 3η μοίρα μέχρι τώρα, στην Β πυροβολαρχία με πολύ καλά στελέχη: Ο Λοχαγός μας είναι ο άνθρωπος με τις σωστές συμβουλές και συνεννοήσιμος, επίσης η Λοχίας μας πολύ καλή στη δουλειά της, μαζί με τους συναδέλφους της 2 Λοχίες και τα όργανα. Από την πλευρά μου έχω να αναφέρω τα εξής. Οι τουαλέτες είναι παλιές και θα πρέπει να αναφέρονται άμεσα στον Αξιωματικό Υπηρεσίας οποιοδήποτε πρόβλημα με αυτές ή τα λουτρά. Γενικά να έχετε πάντα γάντια μιας χρήσεως μαζί σας για να μπορείτε να κάνετε άνετοι καθαριότητες. Για τα κινητά smartphone, η αλόγιστη χρήση τους επιφέρει και συχνή φόρτιση. Τέλος να επικοινωνείτε με τα στελέχη και με όπλο σας την υπομονή θα περάσετε μια χαρά στο κέντρο εκπαίδευσης και αλλού. Καλή κατάταξη και καλή θητεία σε όλους
ΣΑΡΔΕΛΑ

ΚΕΠΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Πυροβολικού

Δημοσίευση από ΣΑΡΔΕΛΑ »

Καλησπερα επιτρεπετε στο Κεντρο Πυροβολικου Θηβας Κομποσχοινι; Αλλοι λενε ναι αλλοι οχι. Και τα παρακατω;
βελονες ραψιματος, παραμανες, οδοντοκρεμα, μπλοκακι σημειωσεων , ξυριστικα, μπατονετες, Φανελες Στρατιωτικες, σαμπουαν, σαπουνι, Αφρολουτρο, σφουγγαρι σωματος, νυχοκοπτη, κλωστη ραψιματος, στυλος, αρωματικες σολες,camel βαφη για τις αρβυλες,mp3, βιβλια αν ναι ποσα (εκτος αισχρων) , εικονες Της Παναγιας, Του Χριστου, Των Αγιων (τουλαχιστον μικρες) και εαν καποιος παρουσιαστηκε Εκει περσινος ας μας πει πως ηταν η κατασταση εκει γενικα (εψαξα και αλου αλλα δεν βρηκα και πολλα) .
Άβαταρ μέλους
georg
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Ιουν 20, 2014 11:35 pm
Τοποθεσία: εφ. λοχαγος
Επικοινωνία:

ΚΕΠΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Πυροβολικού

Δημοσίευση από georg »

Εκανα 14 μηνες ΚΕΠΒ 2 ειδικοτητα 2 ΠΥΒ και 10 μετα τη μοναδα ουλαμαγος στη τριτη μοιρα! Ποτε δεν βγηκα εξω στη θηβα! Μονο όταν ειχα υπηρεσια ΑΥΔΜ πεταγομουν εξω από την κεντρικη πυλη στο ταβερνακι για καμια μπυριτσα! Υπαρχει ακομα αυτή η ταβερνα?
ΕΦ ΛΟΧΑΓΟΣ ΠΒ
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες