Λεγεώνα των ξένων

Συζήτηση για θέματα που σχετίζονται με το στρατό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Κωστας

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από Κωστας »

Ανυπομονω να φυγω απλα μαθαινω λιγα γαλλικα ακομα.Jason εσυ εχεις παει?
Άβαταρ μέλους
Jason98
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 11, 2017 5:08 pm
Επικοινωνία:

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από Jason98 »

Όχι φίλε όμως δουλεύω στο γαλλικό στρατο
Άβαταρ μέλους
Κρισναμουρτι
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 23, 2017 2:59 pm
Επικοινωνία:

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από Κρισναμουρτι »

Jason98 έγραψε:Όχι φίλε όμως δουλεύω στο γαλλικό στρατο
αδερφε πως μπηκες γαλλικο στρατο ειχες υπηκοοτηα?
Δεν είναι δείγμα υγείας να είσαι καλά προσαρμοσμένος σε μια βαθιά άρρωστη κοινωνία.
Άβαταρ μέλους
Jason98
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 11, 2017 5:08 pm
Επικοινωνία:

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από Jason98 »

Ναι έχω διπλή υπηκοτητα
anker
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2018 10:03 pm
Επικοινωνία:

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από anker »

Η εκπαιδευση ειναι σκληρη, εως αρκετα σκληρη θα φας κλωτσιες πολλες και δυνατες. Τα χρηματα δεν ειναι το μεγαλο δελεαρ , υπαρχουν πολυ πιο ανωδυνοι τροποι να βγαλεις 25-30K Καμμια αναγνωριση , εισαι ενας μισθοφορος ενα σκουπιδι για πολλους. Η εκπαιδευση και η ειδικοτητα θα σου δωσουν τρομερα εφοδια για να γινεις ενας καλος στρατιωτης και πολυ δυσκολα θα γινεις κυνηγος κεφαλων, αυτα καποτε οχι σημερα. Εχει πολλους ουκρανους και σλαβους. Το πιο δυσκολο ειναι να βρεις εναν πολυ καλο λογο περα απο τα χρηματα, αν δεν το εχεις αυτο θα φυγεις γρηγορα. Αν ασχολεισαι με 5αθλο και η αντοχη ειναι αρετη που εχεις θα σε βοηθησει πολυ. επισης η ζεστη που θα εκτεθεις ειναι τρομακτικη και στην εκπαιδευση και στο πεδιο των αποστολων εκτος. Επισης εισηχθει νεο οπλο το 416 Hk το famas θα φυγει αλλα θα αργησει. Οσο πιο πολλα ρωτας τοσο λιγοτερο αποφασισμενος εισαι.
Άβαταρ μέλους
Jason98
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 11, 2017 5:08 pm
Επικοινωνία:

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από Jason98 »

Το HK416F έχει εισαχθεί ήδη και σχεδόν σε όλες τις μονάδες της λεγεώνας
???

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από ??? »

Σε λιγο καιρο φευγω για λεγεωνα θα ειχα φυγει αλλα εκανα μαθηματα γαλλικων. Καμια τελευταια συμβουλη αν εχετε; Α και σας ευχαριστω για ολα με βοηθησατε πολυ
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από D.Y.K »

; έγραψε:Σε λιγο καιρο φευγω για λεγεωνα θα ειχα φυγει αλλα εκανα μαθηματα γαλλικων. Καμια τελευταια συμβουλη αν εχετε; Α και σας ευχαριστω για ολα με βοηθησατε πολυ


Καλή τύχη και να προσέχεις τον εαυτό σου. Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Jason98
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 11, 2017 5:08 pm
Επικοινωνία:

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από Jason98 »

Καλή τύχη λοιπόν ελπίζωντας ότι θα επιλεχθεί και θα μπορούμε να είμαστε συνάδελφοι. Μια λίστα με πράγματα που θα χρειαστείς για την εκαιδευση θα ήταν πολύ χρήσιμη
Odysseas

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από Odysseas »

Μιλάω λίγα αγγλικά καθόλου γαλλικα Τι ελπίδες έχω να με δεχθούν; Υπηρέτησα στα αλεξίπτωτα δεν ξέρω αν μετράει για εκεί. Η άλλη απορία μου είναι ποιο αεροδρόμιο προορισμού να επιλέξω. Απο όσο έψαξα το στρατόπεδο είναι στο aubange . Αλλα μέχρι εκεί πως θα πάω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Άβαταρ μέλους
Jason98
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 11, 2017 5:08 pm
Επικοινωνία:

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από Jason98 »

Καλημέρα Οδυσσέα Αν ξέρεις γαλλικά δε παίζει κανένα ρόλο ούτε άμα έχει υπηρετήσει στα αλεξιπτωτα. Γενικά οι πιθανότητες είναι μικρές για όλους. Ψαχνουν συγκεκριμένα προφίλ, πολύ καλά αποτελέσματα στα αθλήματα. Νομίζω πιο πολύ βολεύει να πας παρισι! Καλή επιτυχια

Roktok

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από Roktok »

Ξέρει κανείς αν χρειαζεται και η σφρσγιδα της χαγης στην μεταφραση του πιστοποιητικου γεννησης;
akardos

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από akardos »

Φιλε μου σε παρακαλώ απάντησε μου πάω στρατό του χρονου θα κάνω την θητεία μου όχι σαν απλός στρατιώτης αλλά στις ειδικές δυναμεις. Γνώριζω πυγμαχια έχω γυμνασμενο σωμα έχω ανάσες και ξερω άπταιστα αγγλικά. Θα ήθελα να σε Ρώτησα για να πάω τι να κάνω μετα απο τον στρατοο
Άβαταρ μέλους
death4glory
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2015 5:03 pm
Επικοινωνία:

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από death4glory »

Με το πού τελειώσεις τον στρατό πας σε ένα κεπ και βγάζεις ένα πιστοποιητικό γέννησης το οποίο το δίνεις σε κάποιον δικηγόρο ο οποίος στα μεταφράζει ή στα γαλλικά ή στα αγγλικά. Έπειτα παίρνεις το διαβατήριο /ταυτότητα σου, το πιστοποιητικό σου, καθώς και τα απαραίτητα υλικά που χρειάζονται και παίρνεις αεροπλάνο για Γαλλία
Αλεχ

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από Αλεχ »

Παιδια πριν πατε να κανετε πολλα ψυχομετρικα τεστ. Κανουν πλέον τεστ στην πυλη. Πηγα δυο φορεσ φέτος. Ειναι δύσκολα
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες