ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
E.D.
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Κυρ Απρ 25, 2021 12:43 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από E.D. »

Καλησπέρα φίλε μου αυτό δεν το γνωρίζω να στο απαντήσω, αλλά θα ήθελα να μου πεις αν πέρασες τώρα ως ελεύθερος σκοπευτής με ποσά μορια ήσουν γιατί θέλω να μάθω ποια ήταν η βάση περίπου

Σε ευχαριστώ πολυ

Anarg
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Αύγ 20, 2021 11:44 am
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anarg »

Γεια σε όλους!Σκέφτομαι να μπω ΕΠΟΠ στην επόμενη προκήρυξη να περάσω ΣΠΕΕΠΟΠΕΔ και να καταταχτώ σε μονάδα ειδικών δυνάμεων.

Οι ερωτήσεις μου είναι τρεις:

1. Πως μπορώ να γίνω μόνιμος σε μονάδα αλεξιπτωτιστών; Γίνεται με κάποιον τροπο ή είναι τυχαίο;

2. Ποια είναι τα επιπλέον επιδόματα που παίρνουν τα στελέχη ειδικών δυνάμεων;

3. Στις υγειονομικές εξετάσεις, τις αιματολογικές τις κανείς από πριν σε κάποιο νοσοκομείο (ή ιδιωτική κλινική), ή σου παίρνουν αίμα εκεί μέσα;

Martsis26

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Martsis26 »

Καλησπέρα μια ερώτηση θέλω να κάνω σκέφτομαι να κάνω τα χαρτιά μου σε ειδικότητα στο πεζικό λόγο μορίων, ωστόσο γίνετε μετέπειτα να συνεχίσω στις ειδικές δυνάμεις; Έρχεται κάποιο χαρτί στις μονάδες που ζητάνε άτομα για ειδικές; Πρέπει εμείς να κάνουμε κάποια αναφορά;(Εννοείται με προϋπόθεση να περαστούν συγκεκριμένα όρια που θέτουν για ειδικές)
Makhskotsampashs

Re: ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Makhskotsampashs »

Ευνοεί η εντοπιότητα σε παραμεθόριο την κατάταξη σε μονάδα που βρίσκεται σε αυτήν και για το ποσό θα κάτσεις σε αυτή ως ΕΠΟΠ ειδικών δυνάμεων;
Πχ στο πεζικό αν μένεις σε παραμεθόριο είναι σχεδόν σίγουρο ότι εκεί θα μείνεις, στις ειδικές γνωρίζει κανείς πως πάει;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες