ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
nikos521
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1279
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2020 2:30 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από nikos521 »

MAYROS.ODERPAS έγραψε:Ποσα μορια πρεπει να χει καποιος τελικα για να μπει!ειναι μια ισως χαζη... Ερωτειση αλλα πολλα παιδια που ειναι εξω περιμενουν να ακουσουν ενα νουμερο

αν και η καθε μια ειδικοτητα εχει τα δικα της μορια και διαφορες μεταξη τους



Δεν μπορει να το γνωριζει κανεις.

NeosEPOP
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Τετ Δεκ 09, 2020 3:12 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από NeosEPOP »

MAYROS.ODERPAS έγραψε:Και γω 21 ειμαι και Υπηρετω σαν πεζοναυτης Στο 575 εκωψα της σπουδες μου για να υπηρετησω αλλα ανακαληψα οτι μου αρεσει πολυ και ετσι εκανα την αιτηση δεν μπορουσα ομως να παρω μορια για της σπουδες και γι αυτο εχω λιγα μορια (460). Ομως το καλο ειναι οτι θα γινουν κι αλλες προκυρηξεις.Εχω βεβαια ενα θειο ο οποιος με παρακηνει για να γινω ΕΠΟΠ στης ΕΔ μιας και ο ιδιος ειναι πλεον εκπεδευτης στη ΔΥΚ

φίλε εσύ που θεωρείς λίγα τα 460 μόρια... Αμφιβάλω αν έχεις τόσα... Για εξήγησε μας από που τα έχεις
Odym
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 28, 2021 9:38 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Odym »

Εγώ βγάζω 450 χωρίς καν δίπλωμα αυτοκινήτου, με λοουερ (όχι προφισενσι) και με 13 Μ. Ο. Βγαίνουν τα μόρια. Δεν νομίζω ότι το 460 είναι τόσο ώστε να χρειάζεται αμφισβήτηση
Άβαταρ μέλους
MAYROS.ODERPAS
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 150
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 06, 2021 6:39 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από MAYROS.ODERPAS »

Ποιος ο λογος να περασω απο ανακρηση... Για το αν εχω 460 μορια! Εχεις πλακα φιλε μουβασικα δεν με νοιαζει Αν εσυ πιστευεις οτι δεν εχω 460 μορια αυτα θα τα δουν στην επιτροπη

Σε σενα πες μου για ποιο λογο να σου πω;

Odym
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 28, 2021 9:38 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Odym »

Θα του φας την θέση😅
Odym
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 28, 2021 9:38 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Odym »

Για να αγχώθηκε για τα μόρια σου τόσο πολύ. Ποσιμπολ
Gio sax
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Τρί Μάιος 11, 2021 3:40 am
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Gio sax »

Καλη σας ημέρα κ καλη επιτυχία εύχομαι σε όλα τα παιδιά! Ηθελα να κανω μια ερώτηση μιας κ δεν μπορω να βρω πουθενα μια σαφή απάντηση! Έχω κάνει τα χαρτιά μου κ εγώ για τον τρέχων διαγωνισμό με την ειδικότητα οδηγός εφοδιασμού μεταφορών ! Πως γίνετε να καταταγω όμως στην συνέχεια στις ειδικές δυνάμεις; Ήθελα εξαρχής για εκεί αλλά δεν είχα πολλά μόρια! Ενας γνωστός εποπ μου είπε πως είναι μια διαδικασία όπως με τους εφέδρους, δηλαδή αφού μπεις στο κέντρο θα έρθει κλιμάκιο από τις ειδικές δυνάμεις κ θα πάρει όποιον επιθυμεί, το γνωρίζεται ; Ισχύει κάτι τέτοιο; Σας ευχαριστω για τον χρόνο σας!
Odym
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 28, 2021 9:38 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Odym »

Από ότι ξέρω και από ότι έχω διαβάσει εδώ δηλαδή μην φανταστείς, δεν γίνεται έτσι. Στις ειδικές δυνάμεις τα στελέχη πάνε αφού έχει σταλθεί χαρτί στη μονάδα που να ζητάει ενδιαφερόμενους. Που σημαίνει ότι θα πρέπει εσύ να έχεις μπει, να έχεις τελειώσει την εκπαίδευση και να έχεις πάρει τοθετηση σε μονάδα στην οποία φαντάζομαι θα είσαι κάποιο καιρό ενδεχόμενος πριν έρθει αυτό το χαρτί. Τότε εσύ δηλώνεις ενδιαφέρον Και απο ότι εχω καταλάβει, ξαναλέω, Τότε ξεκινάει μια σχετικά παρόμοια διαδικασία με την προκήρυξη (εκτός από το κομμάτι των μορίων) δηλαδή κάποια επιτροπή ενδεχομένως ψυχοτρχνικων αθλημάτων κτλπ. Είμαι σχετικά σίγουρος ότι δεν γίνεται έτσι όπως λες.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Κατά την κατάταξή σας και κατόπιν αποφάσεως του ΓΕς, με βάση πάντα τις υπηρεσιακές ανάγκες σε έμψυχο δυναμικό, θα περάσει κλιμάκιο από όλα τα κέντρα προς αναζήτηση υποψηφίων για μεταπήδηση στις καταδρομές. Θα κάνετε γραπτή αναφορά προς την ΔΕΔ / ΓΕΣ (θα ενημερωθείτε σχετικώς) και θα περάσετε από κάποιες επιλογικές διαδικασίες.

Κατά τα άλλα, όσοι δεν επιθυμείτε να κάνετε αναφορά στο ΚΕΝ, κάθε χρόνο κοινοποιείται περί της αρχές του φθινοπώρου διαταγή πρόσκλησης σε όλες τις διευθύνσεις για τους ενδιαφερόμενους υποψηφίους. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι μόνο οι του πεζικού είναι "άνετοι" στο κομμάτι της αποδέσμευσης, λόγω κοινής αποστολής και πολλών υπηρετούντων, έναντι των υπολοίπων όπλων / σωμάτων, που δεν αποδεσμεύουν εύκολα κόσμο και σίγουρα θέλει και "σπρώξιμο" η δουλειά.

Τα υπόλοιπα θα τα δείτε μέσα. Δεν θα απαντήσω σε περαιτέρω ερωτήσεις διότι τη δεδομένη χρονική στιγμή δεν σας απασχολεί το ζήτημα. Όταν μπείτε με το καλό θα λυθούν όλες οι απορίες σας.

Φιλικά,

Gio sax
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Τρί Μάιος 11, 2021 3:40 am
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Gio sax »

Μάλιστα! Κ ο κύριος που ρώτησα ήταν από πεζικό κ μετέπειτα κατατάχθηκε στις ειδικές δυνάμεις! Σας ευχαριστω πολύ για τον χρόνο σας!
Odym
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 28, 2021 9:38 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Odym »

Άρα γίνεται και με τους δύο τρόπους. Να κάτι που δεν ήξερα. Αν και δεν μου κολλάει Από θέμα λογικής δεν φησες περιθώρια αμφισβήτησης ησουν σαφής!
Άβαταρ μέλους
eaalexandros
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Σάβ Απρ 24, 2021 3:14 pm
Τοποθεσία: πολιτης
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από eaalexandros »

Ξερω βγαινουν τα αποτελεσματα οπου να ναι αλλα η αγωνια υπαρχει...460 μορια για ομαδα ειδικων αποστολων τι πιθανοτητες δινετε;

pezonauths
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 10, 2020 5:34 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από pezonauths »

Φίλε μου κάνεις δεν θα σ απαντήσει γτ τα πάντα διαφέρουν από ειδικότητα δεν ειδικότητα και εξαρτάται από πολλούς παράγοντες μη τρελενεσαι και μη το σκέφτεσαι τόσο ζηστο και ότι γίνει όλοι έτσι πάμε
Pk9
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Παρ Απρ 10, 2020 3:06 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Pk9 »

Παιδιά μια ερώτηση θα ήθελα να κανω, αν περασεις ΕΠΟΠ ελευθέρων σκοπευτών και εν τέλη δεν περασεις την δοκιμασία για να παραμεινεις στις ειδικές δυνάμεις στην ρεντινα, σε διώχνουν από ΕΠΟΠ η πας πεζικο;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες