ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Swto
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 09, 2022 3:07 pm
Τοποθεσία: ΤΑΞΙΑΡΧΟΣ
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Swto »

Καλή μας επιτυχία παιδιά. Ελπίζω να πάνε όλα καλά σε όλους μας αναμένουμε για τις επόμενες διαδικασίες που είναι οι τελικές λοιπόν.
EFIK
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 27, 2021 3:54 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από EFIK »

Αν στη μια ειδικότητα βγάζει ακατάλληλος και στην άλλη κατάλληλος περιμένουμε τους πίνακες για την μια ειδικότητα που λέει κατάλληλος; Αν περάσαμε
Toniav99
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Τετ Μάιος 05, 2021 9:43 am
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Toniav99 »

Τι έχετε δηλώσει ναυτικό?
DimitrisN61
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 1:50 pm
Τοποθεσία: Hellenic Navy
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από DimitrisN61 »

EFIK έγραψε:Αν στη μια ειδικότητα βγάζει ακατάλληλος και στην άλλη κατάλληλος περιμένουμε τους πίνακες για την μια ειδικότητα που λέει κατάλληλος; Αν περάσαμε


Σωστά, διεκδικείς την ειδικότητα στην οποία είσαι κατάλληλος.

Swto
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 09, 2022 3:07 pm
Τοποθεσία: ΤΑΞΙΑΡΧΟΣ
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Swto »

Παιδιά εάν γνωρίζει κανείς από τους προηγούμενους επιτυχόντες τι έγινε στην διαδικασία των ψυχομετρικων και τι να προσέξουμε ξέρω είναι ακόμα νωρίς ακόμα έχουμε και μόρια αλλά μια ιδέα Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
ΟΒΑ17
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Παρ Αύγ 02, 2019 3:11 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από ΟΒΑ17 »

Δεν έχεις να προσέξεις τίποτα. Απαντάς φυσιολογικά και αυθόρμητα όπως θα απαντούσες. Μην αγχώνεσαι, αν έχεις κάποιο τόσο σοβαρό θέμα θα το δουν αυτοί. Αν πάλι προσπαθήσεις και τα σκέφτεσαι, μην είναι λάθος, μην το απαντήσεις έτσι κλπ τότε κινδυνεύεις είτε να μη προλάβεις, είτε όντως να γράψεις μ@λακια που δεν σε αντιπροσωπεύει και να πεσεις σε αντίφαση. Χαλαρά και όλα καλα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Πέμ Ιούλ 21, 2022 3:41 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Swto
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 09, 2022 3:07 pm
Τοποθεσία: ΤΑΞΙΑΡΧΟΣ
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Swto »

Ευχαριστώ πολύ φίλε με κατατόπισες σε βάζουν να ζωγραφίσεις σε κάτι άκουσα σωστά ;
Άβαταρ μέλους
ΟΒΑ17
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Παρ Αύγ 02, 2019 3:11 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από ΟΒΑ17 »

Είχε ένα με 72 λέξεις και έπρεπε να επιλέξεις ποσό σε αντιπροσωπεύει. Καθόλου σχεδόν μέτρια καλά αρκετά κάπως έτσι. Πχ είχε έξυπνος 5η λέξη και έγραφες εσυ αρκετά και μετά από 10 ερωτήσεις σου πετούσε ευφυής. Αν εσυ έγραφες καθόλου εεε τότε κάτι δεν κόλλουσε. Είχε ένα άλλο που είχε 4 ερωτήσεις να γράψεις τα θετικά και τα αρνητικά του εαυτού σου, και τι πιστεύεις ότι θα σε βοηθούσε στη δουλειά και τι θα σε δυσκόλευε. Όλα τα ενδεικτικά δεν θυμάμαι απ έξω απλά ν έχεις μια εικόνα, για τη ζωγραφική με τα ανθρωπάκια δεν θυμάμαι αν το κάναμε. Τέλος μπαίνεις στην επιτροπή θα σε ρωτήσουν δυο απλές ερωτήσεις τύπου από είσαι γιατί θες να μπεις στο στρατό και τέτοια. Αν έχεις απαντήσει βλακείες πιο πριν θα σε ξεψαχνίσουν όμως περισσότερο
Ζ'ΜΑΚ
Swto
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 09, 2022 3:07 pm
Τοποθεσία: ΤΑΞΙΑΡΧΟΣ
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Swto »

Ευχαριστώ πολύ φίλε. Καλή επιτυχία σε όλους μας ελπίζω να πάνε όλα Καλά
Άβαταρ μέλους
Nikoseuamcs
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 15, 2022 3:17 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Nikoseuamcs »

Καλησπέρα... Ερωτήσεις: 1) έχει επιλέξει κάποιος/ κάποια ειδικότητες (Αρμενιστής/ Αρμενιστής -φαροφυλακας;)

2) αν είμαστε 6-7 χρόνια μέσα στο πλοίο τι ζωή κάνουμε εκεί μέσα ξέρει κάποιος;

3) θα έχουμε καμιά άδεια για στεριά να δούμε Και τους δικούς μας ή σερί 6-7 ;

Έχω λίγο στεναχωρηθεί γιατί έχω τον σύντροφό μου έξω και αν μπω για 6-7 χρόνια... (Ξέρετε ... 😔😔)

Άβαταρ μέλους
Tanto
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 03, 2020 7:06 am
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Tanto »

Nikoseuamcs έγραψε:Καλησπέρα... Ερωτήσεις:1) έχει επιλέξει κάποιος/ κάποια ειδικότητες (Αρμενιστής/ Αρμενιστής -φαροφυλακας;)

2) αν είμαστε 6-7 χρόνια μέσα στο πλοίο τι ζωή κάνουμε εκεί μέσα ξέρει κάποιος;

3) θα έχουμε καμιά άδεια για στεριά να δούμε Και τους δικούς μας ή σερί 6-7 ;

Έχω λίγο στεναχωρηθεί γιατί έχω τον σύντροφό μου έξω και αν μπω για 6-7 χρόνια... (Ξέρετε ... 😔😔)

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω. Ωστόσο θα σου απαντήσω.6-7 χρόνια δεν είσαι εσώκλειστη σε ένα πλοίο. Το πλοίο είναι η υπηρεσία στην οποία ανήκεις. Υπάρχει κανονικό εργάσιμο ωράριο που είναι 0800-1400. Μετά τις 1400 σχολάς. Εάν έχεις βάρδια η οποία είναι 24ωρη, μένεις μέσα στο πλοίο και το πρωί στις 0800 φεύγεις. Αυτά ισχύουν πάνω κάτω και όταν θα είσαι ταξίδι, ανάλογα βέβαια τις επιχειρησιακές ανάγκες και το που βρίσκεσαι. Θα σου πρότεινα να ξανασκεφτείς την επιλογή σου. Φαίνεται πως δεν είσαι προετοιμασμένη για κάτι τέτοιο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Tanto την Δευ Αύγ 01, 2022 5:31 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Nikoseuamcs
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 15, 2022 3:17 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Nikoseuamcs »

Tanto έγραψε:
Nikoseuamcs έγραψε:Καλησπέρα... Ερωτήσεις:1) έχει επιλέξει κάποιος/ κάποια ειδικότητες (Αρμενιστής/ Αρμενιστής -φαροφυλακας;)

2) αν είμαστε 6-7 χρόνια μέσα στο πλοίο τι ζωή κάνουμε εκεί μέσα ξέρει κάποιος;

3) θα έχουμε καμιά άδεια για στεριά να δούμε Και τους δικούς μας ή σερί 6-7 ;

Έχω λίγο στεναχωρηθεί γιατί έχω τον σύντροφό μου έξω και αν μπω για 6-7 χρόνια... (Ξέρετε ... 😔😔)

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω. Ωστόσο θα σου απαντήσω.6-7 χρόνια δεν είσαι εσώκλειστη σε ένα πλοίο. Το πλοίο είναι η υπηρεσία στην οποία ανήκεις. Υπάρχει κανονικό εργάσιμο ωράριο που είναι 0800-1400. Μετά τις 1400 σχολάς. Εάν έχεις βάρδια η οποία είναι 24ωρη, μένεις μέσα στο πλοίο και το πρωί στις 0800 φεύγεις. Αυτά ισχύουν πάνω κάτω και όταν θα είσαι ταξίδι, ανάλογα βέβαια τις επιχειρησιακές ανάγκες και το που βρίσκεσαι. Θα σου πρότεινα να ξανασκεφτείς την επιλογή σου. Φαίνεται πως δεν είσαι προετοιμασμένη για κάτι τέτοιο.
Φίλε μου tanto, σήμερα το πρωί διάβασα σε ένα φόρουμ που έλεγε το εξής (6-7 χρόνια μέσα στο πλοίο, στοίχημα να έβλεπα το σπίτι μου,3 φορές το μήνα και πάλι για να μαζέψω και να πληρώσω λογαριασμούς, ταξίδια πάρα πολλά και αγγαρείες πάρα πολλές.) Εγώ θέλω να πάω ΠΝ γιατί μου αρέσει η θάλασσα και τα ταξίδια γενικά... Αν είναι να είμαι μέσα στη θάλασσα για 6 και 7 χρόνια ναι σίγουρα δεν θα το ήθελα (λόγο του Ότι είμαι κοπέλα και θέλω να φτιάξω κάποια στιγμή οικογένεια 😀🤫) αν όμως είναι όντως με ωράριο οκ...

Και μιας σε βλέπω να ξέρεις πράγματα... Κατά τη διάρκεια της εκπαίδευσης μας (αρχικά που θα είναι και για πόσο θα κρατήσει) ;

OTI NA NE
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Παρ Απρ 08, 2022 7:03 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από OTI NA NE »

Nikoseuamcs έγραψε:Φίλε μου tanto, σήμερα το πρωί διάβασα σε ένα φόρουμ που έλεγε το εξής (6-7 χρόνια μέσα στο πλοίο, στοίχημα να έβλεπα το σπίτι μου,3 φορές το μήνα και πάλι για να μαζέψω και να πληρώσω λογαριασμούς, ταξίδια πάρα πολλά και αγγαρείες πάρα πολλές.) Εγώ θέλω να πάω ΠΝ γιατί μου αρέσει η θάλασσα και τα ταξίδια γενικά... Αν είναι να είμαι μέσα στη θάλασσα για 6 και 7 χρόνια ναι σίγουρα δεν θα το ήθελα (λόγο του Ότι είμαι κοπέλα και θέλω να φτιάξω κάποια στιγμή οικογένεια 😀🤫) αν όμως είναι όντως με ωράριο οκ... Και μιας σε βλέπω να ξέρεις πράγματα... Κατά τη διάρκεια της εκπαίδευσης μας (αρχικά που θα είναι και για πόσο θα κρατήσει) ;


Nikoseuamcs Πηγαινε και διαβασε στη σελιδα 31 σε αυτο το νημα του ΠΝ εχουν ανεβασει πολλα παιδια που ειναι ΕΠΟΠ και ΟΒΑ πολλες απαντησεις απο τις ερωτησεις που κανεις

Ειμαι σιγουρος οτι θα σε καλυψουν σε μεγαλο βαθμο για τις αποριες που εχεις για τη ζωη στο ΠΝ και στο καραβι

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Δευ Αύγ 01, 2022 8:51 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Tanto
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 03, 2020 7:06 am
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Tanto »

Nikoseuamcs έγραψε:Φίλε μου tanto, σήμερα το πρωί διάβασα σε ένα φόρουμ που έλεγε το εξής (6-7 χρόνια μέσα στο πλοίο, στοίχημα να έβλεπα το σπίτι μου,3 φορές το μήνα και πάλι για να μαζέψω και να πληρώσω λογαριασμούς, ταξίδια πάρα πολλά και αγγαρείες πάρα πολλές.) Εγώ θέλω να πάω ΠΝ γιατί μου αρέσει η θάλασσα και τα ταξίδια γενικά... Αν είναι να είμαι μέσα στη θάλασσα για 6 και 7 χρόνια ναι σίγουρα δεν θα το ήθελα (λόγο του Ότι είμαι κοπέλα και θέλω να φτιάξω κάποια στιγμή οικογένεια 😀🤫) αν όμως είναι όντως με ωράριο οκ... Και μιας σε βλέπω να ξέρεις πράγματα... Κατά τη διάρκεια της εκπαίδευσης μας (αρχικά που θα είναι και για πόσο θα κρατήσει) ;

Αυτό που παραθέτεις είναι μια ίσως τραβηγμένη άποψη με μια δόση υπερβολής, για να τονίσει ωστόσο το τραγικό της υποθέσης που επικρατεί στο ΠΝ. Θα κάνεις 40ήμερα+ ταξίδια, θα γυρνάς σπίτι για κανα 20ήμερο και πάλι έξω. Εάν πας στην αποστολή IRINI κάθεσαι 4 μήνες εν πλώ, δένεις στην Σούδα και με το πέρας του 4μηνου γυρνάς Αθήνα πάλι για κανα μήνα και πάλι από την αρχή. Χώρια από τις ολιγοήμερες ασκήσεις. Ενδεικτικά στα λέω αυτά για να έχεις μια εικόνα. Η εκπαίδευση γίνεται στο Ναυτικό Οχυρό Σκαραμαγκά στη βάση Κανελλόπουλος. Η διάρκεια εξαρτάται. Η βασική εκπαίδευση νομίζω είναι 3 εβδομάδες με έναν μήνα και μετά ακολουθεί σχολείο ειδικότητα και ότι άλλο προκύψει.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες