ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Takis
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 20, 2005 5:25 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Takis »

Καλημερα σας, ειμαι νεο μελος... και επειδη ενα θεμα που με καιει ειναι αυτο των επ. οπ...

Εχω κανει τα χαρτια μου στο Ναυτικο... και δεν ξερω ακριβως τι εστι επ. οπ για αυτο το σωμα.. Εχω ακουσει πολλα... Βεβαια δεν ειναι σιγουρο πως θα παω... γιατι δεν υπαρχει ''σπρωξιμο'' αλλα ποτε δεν ξερεις...

(Και πειτε και καμμια καλη κουβεντα στο ''κουναβι'' του forum...)

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από yandr »

Κοίταξε, υπάρχει ένα σχετικό άρθρο με την καριέρα των ΕΠΟΠ, καθώς επίσης θα βρεις και πληροφορίες στο site του Πολεμικού Ναυτικού.

Τώρα να μπαίνουν EΠΟΠ στο site αυτό δεν είναι αδύνατο, αλλά πάντως είναι μάλλον δύσκολο.

καλή επιτυχία σου εύχομαι (αν και δεν θα ακολουθούσα την καριέρα που σκέπτεσαι)

vasilis

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από vasilis »

makari na vgoun prokyrikseis epop mesa apriliou giati alliws den mas vlepw kai polu kala!!!den einai kala epop nautikou; eeeeeee;
288 MARINE

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από 288 MARINE »

αγαπητε βασιλη το χω γραψει και παλαιοτερα αλλα μιασ και ρωτασ δεν μου κανει κοπο να ξαναγραψω 5 πραγματα. εγω μπηκα εποπ στο ναυτικο με τη προκυρηξη του 2005. οταν μπηκα μεσα νομιζα οτι ειχα εκπληρωσει το ονειρο τησ ζωησ μου αλλα γελαστηκα και μαλιστα οικτρα. αλλα μασ λεγανε και αλλα ειδα. ειχαμε πεθανει στα ταξιδια και πιο πολυ στην αγγαρια. πηγε η φασινα συννεφο και το σπιτι δεν το βλεπα καθολου. απ τισ 364 μερεσ του χρονου εγω ελειπα τισ 250. για προσωπικη ζωη δεν το συζηταμε γιατι δεν υπηρχε. ετσι μετα απο 2 χρονια εγω και αρκετα αλλα παιδια αποφασισαμε να φυγουμε γιατι το ονειρο εγινε εφιαλτησ. ηταν μια αποφαση που τη πληρωνω τωρα γιατι δεν μπορω να βαλω για εποπ αεροπορια η στρατο οπου τα πραγματα ειναι χιλιαδεσ φορεσ καλυτερα. φιλικα ενασ πρωην εποπ
kotsos
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Τρί Δεκ 18, 2007 2:04 am
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από kotsos »

Ναυτικο ειναι απο καλα ως τελεια ως κληρωτος δλδ φανταρος
288 MARINE

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από 288 MARINE »

ΣΕ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ. ΣΑΝ ΝΑΥΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ. ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΝΑΥΤΗΣ.
kotsos
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Τρί Δεκ 18, 2007 2:04 am
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από kotsos »

288 MARINE έγραψε:ΣΕ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ. ΣΑΝ ΝΑΥΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ. ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΝΑΥΤΗΣ.


εννοειται ελαχιστη εκπαιδευση λιγα πραγματα καλες υπηρεσεις κ γενικα πολυ ωραια στο ναυτικο
ΝΑΥΤΑΡΑΣ

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από ΝΑΥΤΑΡΑΣ »

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ 19 ΚΑΙ ΦΟΙΤΙΤΗΣ ΑΛΛΑ ΓΟΥΣΤΑΡΑ ΝΑΥΤΙΚΟ Κ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΜΕ ΠΑΝΕΛΑΔΙΚΕΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΟΠ ΤΙ ΠΑΙΖΕΤΕ ΣΤΟ ΝΑΥΤΙΚΟ; ΚΑΙ ΑΝ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΛΗ ΜΟΡΙΟΔΟΤΙΣΗ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΠΑΝΕΛΑΔΙΚΕΣ ΓΙΑ ΣΝΔ ΚΑΙ ΣΜΥΝ
288 ΜΑRINE

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από 288 ΜΑRINE »

ΛΟΙΠΟΝ ΝΑΥΤΑΡΑ ΔΩΣΕ ΒΑΣΗ. ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΕΠΟΠ ΣΤΟ ΝΑΥΤΙΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΙ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ. ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗ ΑΠΟ ΕΠΟΠ ΓΙΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ. ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΝΑΥΤΙΚΟ. ΜΗΝ ΧΑΡΑΜΙΣΕΙΣ ΤΗ ΖΩΟΥΛΑ ΣΟΥ ΕΤΣΙ
vasilis
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 22, 2008 6:39 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από vasilis »

οταν καποιος δηλωσει ΕΠΟΠ για ΠΝ και μπει στη συνεχεια σαν Ο. Υ. Κας απο εκει και περα ποια ειναι η συνεχεια; εννοω για λεφτα , μεταθεσεις και αλλα που μπορει να μην ξερω! περιμενω απαντησεις! ευχαριστω πολυ
ΝΕΟΣ

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από ΝΕΟΣ »

χαιρε vasili. εχω ενα γνωστο που ο ξαδερφος του ειναι απο ΕΠ. ΟΠ. Ο. Υ. Κας(απ΄τους πρωτοκλασατους να σημειωθει που κανουν μυστικες

αποστολες σε τουρκικα στρατοπεδα)και με εχει πει οτι ο μισθος κυμενεται γυρω στα 2000?/μηνα. Ε, για μεταθεσεις τωρα στη σαμο στη χιο και σ'ενα

αλλο νησι νομιζω ειναι αυτοι. συνεπως καπου εκει θα περιπλανιεσαι. επισης με ειπε οτι (επειδη εχει περασασει την εφταετια)θα παει για εκπαιδευτης

σε αμφιβιους. αυτοι ταυτοχρονα συνεργαζονται και με το λιμενικο και εκτελουν αποστολες του λιμενικου.(π. χ. περι λαθρομεταναστευσης). παντως με

ειπε επισης οτι ο ξαδερφος του δεν πηγε για τα λεφτα ουτε και οτι ηταν τρελλαμενος και πηγε. ειχε πληρη συναισθηση του πηγαινε να κανει και οτι

το αγαπουσε και το αγαπαει εργο που επιτελει. μετα εχεις μορια και μπορεις να πας ανετα και στο λιμενικο σωμα. ελπιζω οσο μπορω να σε βοηθησα. αν

θες και τπτ αλλο συγκεκριμενο ρωτα και αν μπορω θα σε απαντησω.
vasilis
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 22, 2008 6:39 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από vasilis »

ευχαριστω πολυ φιλε! και κατι αλλο αν ξερεις! οταν δηλωσεις ΕΠΟΠ και πεις οτι θες ΟΥΚ σε στελνουν αμεσως εκει ή πρεπει να εχει περασει καποιο χρονικο διαστημα ή να εχεις κανει τπτ αλλο και μετα σε στελνουν;
Green Berets
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2008 2:17 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Green Berets »


Βασιλη: Οταν πας σε αμφιβια μοιρα θα ρωτησουν για ενδιαφερομενους
θα σας κανουν καποιες δοκιμασιες να δουν το επιπεδο σας και μετα λογικα εαν εχει θεσεις το σχολειο θα πατε εαν εχετε και εγκριση διοικητη γιατι δεν μπορουν να αφηνουν ετσι τα στελεχη να φευγουν απο τις μοναδες...

Θελει πρωτα να περασεις τα σχολεια(ΣΠΕΕΠΟΠΕΔ, ΣΧΑΛ κτλ) και αφου
πας σε μοναδα της 13ης ΔΕΕ(δηλαδη σε αμφιβια μοναδα που απο οσο ξερω εκει θα πανε σχεδον ολοι οι ΕΠΟΠ ΕΔ στην αρχη)θα σου δωθει η ευκαιρια να δηλωσεις για βατραχανθρωπος...

Κοιταξε την φυσικη σου κατασταση και ολα θα γινουν, ευχομαι να μην το
μετανιωσεις εαν δηλωσεις τελικα και να πετυχεις οτι θες(αυτο εξαρταται απο
εσενα κυριως)Εικόνα

Υπολογισε τουλαχιστον 1.5-2 χρονια μεχρι να γινει αυτο λογικα, εξαρταται και απο την περιοδο που ειναι να πας(δυο σχολεια τον χρονο εχει για ΟΥΚ
εαν θυμαμαι καλα Νοεμβριο και Μαιο-; -)...
H4nnibal
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 2:58 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: Γραφίστας
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από H4nnibal »

vasilis έγραψε:ευχαριστω πολυ φιλε! και κατι αλλο αν ξερεις! οταν δηλωσεις ΕΠΟΠ και πεις οτι θες ΟΥΚ σε στελνουν αμεσως εκει ή πρεπει να εχει περασει καποιο χρονικο διαστημα ή να εχεις κανει τπτ αλλο και μετα σε στελνουν;


Διάβασε τα παραπάνω μου post, τα δικά μου όμως, γιατί εγώ απολύθηκα πρόσφατα και τα ξέρω φρέσκα φρέσκα. Αλλα το καλύτερο που έχεις να κάνεις, όπως είπαν και οι φίλοι συνάδελφοι, είνια να πάς σε ένα στρατολογικό γραφείο και να ρωτήσεις.
288 ΜΑRINE

ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από 288 ΜΑRINE »

ΑΝ ΜΠΕΙΣ ΕΠΟΠ ΝΑΥΤΙΚΟ ΤΑ ΟΥΚ ΝΑ ΤΑ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ. ΤΟ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΑ ΟΥΚ ΜΕΣΩ ΕΠΟΠ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥ ΚΗΒΕΡΝΗΤΗ ΤΟΥ ΠΛΟΙΟΥ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ. ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΑΦΗΣΟΥΝ ΝΑ ΠΑΣ ΟΜΩΣ ΚΑΤΕΥΘΕΙΝ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΛΟΙΑ ΤΟΥ ΣΤΟΛΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΙΣΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΣ ΣΤΟ ΚΑΡΑΒΙ. ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΠΕΡΝΑΣ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΠΟ ΕΠΟΠ ΕΙΔΙΚΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες