Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από fideas emk »

30 ελξεις Εικόνα Ρε 297 τι λενε αυτοι εδω μεσα; ε ρε ξυπνημα που εχεις να φας νιντζα, μεσα.

αμα Βαλω να κανεις ελξεις οπως πρεπει δε θα βγαλει ουτε 12 απ'τις 30, αυτος που λεει οτι βγαζει 30. Βγαζεις. Πολυ λιγα ατομα εχω δει ποτε (μαζι και με ταινιες) που παιρνουν 30 ελξεις ΣΩΣΤΕΣ -αν εχω δει κανενα. Παντως οτι χρειαζεται να ειναι τουλαχιστον καλος σε ολα ο ΚΔ, χρειαζεται. Το πιο σημαντικο ομως ειναι ψυχη, καλα ποδια και πλατη Εικόνα

Giannhs224
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τετ Μάιος 25, 2011 2:22 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Giannhs224 »

... Νομίζεις... Εγώ φυσικά εννοούσα για "τέλειες" έλξεις. Από πάνω προς τα κάτω, από τον ουρανό μέχρι τη γη, άλλοι τις βγάζουν έτσι και αργά 60+, απλά δεν είναι όλοι φτιαγμένοι, όπως και να χει...

πάντως έχω μια απορία 40 κάμψεις και μόνο 4-6 έλξεις. Αναλογικά δε στέκει. Ειδικά αν λες ότι χρειάζεται πλάτη, αν είσαι ικανός (δυνατός) για 40 κάμψεις τότε πρέπει να βγάζεις 10 έλξεις. Εκτός κι'αν στις κάμψεις -αμάς αέρα όπως έχω δει να κάνουν στα γυμναστήρια, παίζει και το σωματότιπο ρόλο

και κάτι τελευταίο... Εκτός από την εκπαίδευση του στρατού είτε ΕΔ είτε αλλού που σίγουρα δεν είναι αρκετή για να δυναμώσεις πραγματικά, αν θες να χτίσεις και λίγη δύναμη, να υποθέσω βάρη δε βρίσκεις, μονόζυγο θα χει ή απ'το δέντρο θα κρεμόμαστε; ... Τουλάχιστον μας ταίζουνΕικόνα

fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από fideas emk »

Ναι το παγκοσμιο ρεκορ μπορει να ειναι πανω απο 60... Αλλα δε θα δεις κανενα τετοιο στη ζωη σου.

εχω δει πολλες εκατονταδες ατομα μεσα, φανταρους αλλα και μονιμαδες, ΟΥΚαδες και μη και τα νουμερα που αναφερεις ειναι εξωφρενικα. Αν κανεις σωστες ελξεις. Αν τις νερωσεις ναι μπορει και γω να βγαζω πανω απο 100 και να μη το ξερω... Υπαρχουν παρα πολλοι τροποι να "κλεψεις"...

40 καμψεις και καμια ελξη στεκει μια χαρα γιατι δεν εχουν ιδιαιτερη σχεση η μια και η αλλη ασκηση...

μια χαρα δυναμωνεις στις ΕΔ, αναλογα που θα πεσεις κι ολας και τι εννοεις να δυναμωσεις "πραγματικα". Επισης για μενα η "δυναμη" και αυτες οι ασκησεις ειναι δευτερευουσες, πρωτα ειναι Η καρδια-πλεμονια (που λεει κι ο Αλεφας δηλ. Η φυσικη κατασταση), μετα τα ποδια (περπατημα ατελειωτο) και η πλατη-ωμοι (κουβαλημα μεγαλων αποστασεων σα το γαιδουρι).

Αν κανεις 180 καμψεις και 80 ελξεις αλλα ψοφας στις πορειες με 25 κιλα εισαι αχρηστος... Για ΕΔ. Καλυτερα 50 καμψεις και 6 ελξεις... Και πορειες ατελειωτες...

Giannhs224
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τετ Μάιος 25, 2011 2:22 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Giannhs224 »

Για τα ελληνικά δεδομένα ίσως να είναι όπως τα λες
απλά ξέρω ότι αλλού βγάζουν τέρατα.
sintoma lokatzis
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 12:57 am
Τοποθεσία: Επιθετικός χαφ
Ενδιαφέροντα: Στρατός, Γυμναστική και Αθλητισμός, Φίλοι και Γυναίκες
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από sintoma lokatzis »

Που βγαζουν τερατα και απο που το ξερεις; Οσον αφορα την αλλη απορια σου ορισμενα κεντρα εκπαιδευσης και καποιες μοναδες εχουν και γυμναστηρια

Και κατι ακομα επειδη βλεπω οτι επιμενεις στο θεμα της γυμναστικης να ξερεις πως οταν μπει μεσα ο τουρκος δε θα σε ρωτησει ποσες ελξεις κανεις...
Άβαταρ μέλους
OMEGA
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Παρ Ιαν 01, 2010 1:43 am
Τοποθεσία: Inside Forward
Ενδιαφέροντα: Game Developer-Μπασκετ-Πολο
Επάγγελμα: Web Designer
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από OMEGA »

Στο ΚΕΕΔ εχει γυμναστηριο μονο στην Πτερυγα τις Ζ΄΄ΜΑΚ αλλα δεν προκειται να σας αφησουν να πατε εκει. Τωρα αναφορικα με τι μοναδες. Σχεδον σε ολες υπαρχουν γυμναστηρια... Αλλα πρεπει να παρετε αδεια απο τον αυδμ που ειναι υπευθυνος του στρατοπεδου και παντα στην ελευθερη σας Ωρα. Που κατα την γνωμη μου στην ελευθερη σας ωρα δεν θα πατε στο γυμναστηριο αλλα θα πεσετε να Κοιμηθητε... Γιατι εχει τρεξιμο...

"Η Κρήτη έχει διαφορά απο τους άλλους τόπους γιατι έχει αντάρτικη καρδιά και κουζουλούς ανθρώπους"
sintoma lokatzis
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 12:57 am
Τοποθεσία: Επιθετικός χαφ
Ενδιαφέροντα: Στρατός, Γυμναστική και Αθλητισμός, Φίλοι και Γυναίκες
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από sintoma lokatzis »

Δικιο εχεις ς αυτο που λες... Μιλησα με ενα φιλο που ηταν στη δραμα (ε'μκ) και μου πε πως στον ελευθερο χρονο μονο ενας! Πηγαινε στο γυμναστηριο... Οι υπολοιποι Πεθαινανε απο την κουραση και προσπαθουσαν να ξεκουραστουν...
Δημήτρης

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Δημήτρης »

Τις εχουν καταντησει τις ειδικες δυναμεις μπροκολο τωρα δεν εχει τιποτα απο αθληματα και επιλογη υποψηφιων, ολοι οι ακαταλληλοι με αντοχη ψυχη μηδεν με κοιλαρες μπαινουν γιατι εχει πεσει πολυ κλαμα οτι τους ζοριζουν και οι γονεις ζαλιζαν τα παπα@@α των πολιτικων οτι τα μουλικα τους περνανε ασχημα και κοψαν τελιως την εκπαιδευση και το καψωνι στους ορεινους που εχουν τη μεγαυτερη ιστορια εχει γινει προπολου ζημεια αλλα τελευταια εκει που στεναχωριεμαι ειναι στους αλεξιπτωτιστες που παιρνουν ατομα ακαταλληλα και για εφοδιασμου μεταφορων οταν υπηρετησα εγω κοβαν ατομα ακομα και για το υψος παρολο που ειχε αρχησει η παρακμη παλι καλα που υπηρετησα πριν 10 χρονια και δεν εζησα τη παρακμη στο ζενιθ
GiannhsAk

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από GiannhsAk »

Τι α8λητικες δοκιμασιες εχουν στις ειδικες διναμεις καταδρομων; Τα ορια και καλα.
Άβαταρ μέλους
ΣΤΡΑΤΟΚΑΥΛΟΣ
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 178
Εγγραφή: Τρί Αύγ 17, 2010 2:15 am
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΣΤΡΑΤΟΚΑΥΛΟΣ »

Δημήτρης έγραψε:Τις εχουν καταντησει τις ειδικες δυναμεις μπροκολο τωρα δεν εχει τιποτα απο αθληματα και επιλογη/* υποψηφιων, ολοι οι ακαταλληλοι με αντοχη ψυχη μηδεν με κοιλαρες μπαινουν γιατι εχει πεσει πολυ κλαμα οτι τους ζοριζουν και οι γονεις ζαλιζαν τα παπα@@α των πολιτικων οτι τα μουλικα τους περνανε ασχημα και κοψαν τελιως την εκπαιδευση και το καψωνι στους ορεινους που εχουν τη μεγαυτερη ιστορια εχει γινει προπολου ζημεια αλλα τελευταια εκει που στεναχωριεμαι ειναι στους αλεξιπτωτιστες που παιρνουν ατομα ακαταλληλα και για εφοδιασμου μεταφορων οταν υπηρετησα εγω κοβαν ατομα ακομα και για το υψος παρολο που ειχε αρχησει η παρακμη παλι καλα που υπηρετησα πριν 10 χρονια και δεν εζησα τη παρακμη στο ζενιθ
Δυστυχως ετσι ειναι οπως τα λες φιλε μου δυστηχως...
ΟΜΑΔΕΣ ΥΠΟΒΡΥΧΙΩΝ ΚΑΤΑΣΤΡΩΦΩΝ
Άβαταρ μέλους
Vessty
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Vessty »

Παιδια τελικα το τρεξιμο ειναι 1χλμ η 1μιλι?
Giannis Ni
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 630
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 10, 2010 11:25 pm
Τοποθεσία: Αναλυτης Εν.Δυν
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Giannis Ni »

Επίσης, ρε παίδες επειδή έχω ένα ξαδελφάκι που μπαίνει ή που θέλει να μπεί Ειδικές Δυνάμεις και δεν έβγαλε άκρη ας μου απαντήσει κάποιος τις 30 κάμψεις σύμφωνα με τον Digar στην σελίδα 13 της σχετικής συζήτησης τις θέλουν μονοκόματα δλδ χωρίς πχ να σταματήσεις για ένα διάλειμμα για 10 με 15 δευτερόλεπτα; Όπως το ίδιο ισχύει και για τους κοιλιακούς; Εγώ υπηρέτησα πριν 6 χρόνια και μπήκα κατευθείαν στο ΚΕΕΔ οπότε δεν ξέρω τι ισχύει σήμερα στην επιλογή από άλλα όπλα ή σώματα του Σ. Ξ.
Άβαταρ μέλους
Vessty
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Vessty »

Giannis Ni έγραψε:Επίσης, ρε παίδες επειδή έχω ένα ξαδελφάκι που μπαίνει ή που θέλει να μπεί Ειδικές Δυνάμεις και δεν έβγαλε άκρη ας μου απαντήσει κάποιος τις 30 κάμψεις σύμφωνα με τον Digar στην σελίδα 13 της σχετικής συζήτησης τις θέλουν μονοκόματα δλδ χωρίς πχ να σταματήσεις για ένα διάλειμμα για 10 με 15 δευτερόλεπτα; Όπως το ίδιο ισχύει και για τους κοιλιακούς; Εγώ υπηρέτησα πριν 6 χρόνια και μπήκα κατευθείαν στο ΚΕΕΔ οπότε δεν ξέρω τι ισχύει σήμερα στην επιλογή από άλλα όπλα ή σώματα του Σ. Ξ.
Και γω κατευθειαν ΚΕΕΔ μπαινω δηλαδη δεν θα δωσω αθληματα;
Άβαταρ μέλους
Vessty
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Vessty »

Vessty έγραψε:
Giannis Ni έγραψε:Επίσης, ρε παίδες επειδή έχω ένα ξαδελφάκι που μπαίνει ή που θέλει να μπεί Ειδικές Δυνάμεις και δεν έβγαλε άκρη ας μου απαντήσει κάποιος τις 30 κάμψεις σύμφωνα με τον Digar στην σελίδα 13 της σχετικής συζήτησης τις θέλουν μονοκόματα δλδ χωρίς πχ να σταματήσεις για ένα διάλειμμα για 10 με 15 δευτερόλεπτα; Όπως το ίδιο ισχύει και για τους κοιλιακούς; Εγώ υπηρέτησα πριν 6 χρόνια και μπήκα κατευθείαν στο ΚΕΕΔ οπότε δεν ξέρω τι ισχύει σήμερα στην επιλογή από άλλα όπλα ή σώματα του Σ. Ξ.
Και γω κατευθειαν ΚΕΕΔ μπαινω δηλαδη δεν θα δωσω αθληματα;
Eυχαριστω τα παιδια που απαντησαν στο ερωτημα μου στο αλλο ποστ. Οσοι παρουσιαζονται Πευκο δινουν αθληματα για δοκιμος η ΛΥΒ η αλεξιπτωτα. Αθληματα δινεις αν θες απο αλλο μερος να πας Ε. Δ
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης