Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
MAK!!
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2011 5:11 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από MAK!! »

Ρε παιδια ειστε σιγουροι οτι μετα απο τα 1000 μετρα καπακια κανεις τις καμψεις κ τις ελξεις με 1-2 λεπτα ξεκουραση μονο ανα διαγωνισμα;
μ φαινεται λιγο δυσκολακι να το πιστεψω, ειδικα για να τα καταφερουν πολλοι "λαπαδες" που πιγαινουν.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

MAK! έγραψε:Ρε παιδια ειστε σιγουροι οτι μετα απο τα 1000 μετρα καπακια κανεις τις καμψεις κ τις ελξεις με 1-2 λεπτα ξεκουραση μονο ανα διαγωνισμα;
μ φαινεται λιγο δυσκολακι να το πιστεψω, ειδικα για να τα καταφερουν πολλοι "λαπαδες" που πιγαινουν.


Απόλυτα Εικόνα

K.G
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Δευ Απρ 11, 2011 1:41 am
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από K.G »

Παιδια καλησπέρα και παλι!
σημερα μιλησα με τον πατερα ενος φιλου μου που μπηκε στο πευκο την δευτερα 2/5.
Βασικα αυτος θελει ΥΕΑ καταδρομων και δεν ξερω αν αλλαζει κατι στα αθληματα και στις δοκιμασίες στο πευκο σε σχεση με αυτα που κανουν οι απλοι καταδρομεις...
Ο λογος που σας τα λεω αυτα είναι οτι μου ειπε ο πατερας του που μιλισε μαζι του οτι τους περασανε δεν ξερω και γω απο τι! Ωυχολογικα τεστ και γραπτα τεστ πολλπλων επιλογων λεει... Και τα στα αθληματα τους ζορισαν με αποτελεσμα να κοπούν οι μισοι... !
μηπως αλλαξαν καποια πραγματα εκει; Μηπως γνωριζετε κατι παραπανω; Τα γραπτα τι ειναι;

ευχαριστω
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

K.G έγραψε:Παιδια καλησπέρα και παλι!
σημερα μιλησα με τον πατερα ενος φιλου μου που μπηκε στο πευκο την δευτερα 2/5.
Βασικα αυτος θελει ΥΕΑ καταδρομων και δεν ξερω αν αλλαζει κατι στα αθληματα και στις δοκιμασίες στο πευκο σε σχεση με αυτα που κανουν οι απλοι καταδρομεις...
Ο λογος που σας τα λεω αυτα είναι οτι μου ειπε ο πατερας του που μιλισε μαζι του οτι τους περασανε δεν ξερω και γω απο τι! Ωυχολογικα τεστ και γραπτα τεστ πολλπλων επιλογων λεει... Και τα στα αθληματα τους ζορισαν με αποτελεσμα να κοπούν οι μισοι... !
μηπως αλλαξαν καποια πραγματα εκει; Μηπως γνωριζετε κατι παραπανω; Τα γραπτα τι ειναι;

ευχαριστω


Για τους ΔΕΑ Ειδικών Δυνάμεων υπάρχει ολόκληρο θέμα και εννοείται ότι περνάνε άλλες δοκιμάσιες οι δόκιμοι από τους φαντάρους
Άβαταρ μέλους
MAK!!
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2011 5:11 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από MAK!! »

Τοτε να ρωτησω το εξης. Μηπως οσοι πηγαινουν κατευθειαν στο πευκο δεν περνανε τα συγκεκριμενα αθληματα, παρα μονο οσοι επιλεγουν να πανε στις Ε. Δ. Αφου παρουσιαστουν;

Επιμενω επειδη αφενος δεν γνωριζω, αλλα ξερω ατομα που ηταν πραγματικα λαπαδες πριν μπουν κ δν νομιζω οτι μπορουσαν να ανταπεξελθουν σε τετοιες απαιτησεις ανευ προπονησεων... Γιατι οσο και να θελει καποιος η καρδια εχει καποια ορια.

ευχαριστω και για την απαντηση.Εικόνα
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

MAK! έγραψε:Τοτε να ρωτησω το εξης. Μηπως οσοι πηγαινουν κατευθειαν στο πευκο δεν περνανε τα συγκεκριμενα αθληματα, παρα μονο οσοι επιλεγουν να πανε στις Ε. Δ. Αφου παρουσιαστουν;



Φίλε το έχουμε απαντήσει καμια 10αρια φορές το συγκεκριμένο θέμα, δεν είναι κακό να διαβάζουμε και προηγούμενα μηνύματα
sintoma lokatzis
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 12:57 am
Τοποθεσία: Επιθετικός χαφ
Ενδιαφέροντα: Στρατός, Γυμναστική και Αθλητισμός, Φίλοι και Γυναίκες
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από sintoma lokatzis »

Παντως να κανεις ολα τα παραπανω μεσα σε 5 λεπτα δυσκολο μου φαινεται... Καταρχιν το 1000αρι απο μονο του θα σου παρει απο 3 λεπτα και πανω... Και μετα χωρις ξεκουραση να κανεις καπακι και 20 καμψεις, κοιλιακους και 4 ελξεις δε μου φαινονται και λιγα... Εγω προσωπικα μπορω να τα κανω... Αλλα καποιοι ενδεχομενως να χρειαζονται διαλειμα για να τα βγαλουν...
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Αφού μπορείς να τα κάνεις εσύ γιατί να μην μπορεί να τα βγάλει και ο φίλος πιο πάνω αγορίνα; Εικόνα
sintoma lokatzis
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 12:57 am
Τοποθεσία: Επιθετικός χαφ
Ενδιαφέροντα: Στρατός, Γυμναστική και Αθλητισμός, Φίλοι και Γυναίκες
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από sintoma lokatzis »

Προσεξε με γιατι μαλλον με παρεξηγησες... Εγω δεν υποτιμω τις σωματικες δυναμεις και αντοχες κανενος αλλα μπορει καποιος να μην το παρει στα σοβαρα και να νομιζει οτι θα τα περασει για πλακα ενω δεν εχει γυμναστει ποτε του... Εννοειται πως ολοι μπορουνε να τα περασουνε αλλα θεωρω πως πρεπει να εχουν κανει μια (αλλοι πολυ και αλλοι λιγο) γυμναστικη απο πριν. Για παραδειγμα οταν περασανε απο το Κ. Ε. Πυροβολικου στη σειρα του νοεμβριου τα κλιμακια μου πε ο αδερφος πως καποιοι δε τα περασανε
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Όσοι το πιστέψουν θα τα καταφέρουν με λίγη προσπαθεια. Δεν είναι τίποτα. Σίγουρα όμως όσοι υποτιμήσουν τον εαυτό τους και τις ικανότητές τους θα την 'πατήσουν'.
Άβαταρ μέλους
MAK!!
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2011 5:11 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από MAK!! »

Το θεμα οτι "οποιος το πιστεψει το μπορει" το εχουμε παρεξηγησει νομιζω. Για να κανει καποιος τα παραπανω συνεχομενα πρεπει να εχει αντοχη και δυναμη... Κ εγω συγκεκριμενα που γυμναζομαι 2 χρονια κ ειμαι σε ενα πολυ καλο επιπεδο τα βγαζω με αρκετο ζορι. Ωστοσο να διευκρινισουμε οτι τα 5 λεπτα ειναι για να βγει το χιλιομετρο κ οχι ολες οι ασκησεις μαζι.
Mpouldozas
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 12, 2011 7:57 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Mpouldozas »

Μάλλον είναι άσχετο με το topic αλλά μιας και φαίνεστε όλοι βαρβάτοι είπα να ρωτήσω
μπορώ να πάρω γάντια του μποξ; Αν βρω κανένα του αθλήματος λέτε να μας αφήνουν εκεί οι "υπεύθυνοι" να κάνουνε προπόνηση στον ελεύθερο χρόνο ας πούμε (μπουνιές. Βρώμικα πράματα κτλπ.) στις Ε. Δ. Λένε δεν είναι όπως παλιά Εικόνα που έριχναν ξύλο. Απλά είμαι της άποψης ότι αν δε βρεθείς απέναντι σε κάποιον να θέλει να σε διαλύσει πραγματικά δε θα μάθεις να παλεύεις σωστά. Εσείς τι λέτε;

και επι την ευκαιρία αν είμαι ΥΕΑ σ'ένα απλό κέντρο και δηλώσω Ε. Δ και περάσω, υπάρχει περίπτωση να με πάρουν κι εκεί ΥΕΑ αν το επιλέξω?
fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από fideas emk »

Μπουλντοζα, πολλες ταινιες. Τον τσακ νορις θα τον κανεις παντως. Θα σπρωχνεις τη γη αρκετες φορες. Τα παλια ΛΟΚ ειχανε ξυλο αλλα οχι με γαντακι του μποξ. Αν θες να μαθεις τρωγωντας τον πατο απο τα αρβυλα τον παλιων στα πλευρα - δε θα το μαθεις. Αν θες να μαθεις να πυροβολεις - θα το μαθεις.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες