Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Kratoulis
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 17, 2019 1:33 am
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Kratoulis »

Αφού δεν περνούν αθλήματα αν πας κατευθείαν στο κέντρο. Ο φίλος μου που πήγε κατευθείαν εκεί δε. Τους έκαναν τίποτα.
Τόλης

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Τόλης »

Ηταν για ειδικες δυναμεις; Στο κεεδ όλοι πέρναγαμε αθληματα
361 β' εσσο

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από 361 β' εσσο »

Κεεδ οσοι ειναι Ι1 περνανε ολοι τα αθληματα. Εγω που υπηρετω ναουσα βμκ και περασα κ τπεν εκει ειδα οτι κοβεσαι μονο αν θελεις εσυ. Θα σου πριζουν τα αρχιδια κοψου κ κοψου αλλα κλαιν. Ειναι δυσκολα τα τπεν αλλα ειναι 3 βδομαδες μονο. Μετα εχει φουλ ακησεις κ εκπεδευση. Καθε βδομαδα κανουμε κ αλλη ασκηση/εκπεδευση. Κατα τα αλλα η πιο κομπλεξηξη μοιρα σου γαμανε την ψυχολογια οβα κ εποπ.
Kratoulis
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 17, 2019 1:33 am
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Kratoulis »

Ξέρει κανείς να μου πει τι αθλήματα είναι;
Νεκταριος

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Νεκταριος »

Δεν γινεται να μην δωσεις αθληματα και στο κεεδ να πας, και εγω εκει παρουσιαστηκα. Χθες ηρθαν στη σχ. αλ οι νεοι 364 για να δωσουν και για ε. δ και για σχαλ νομιζω, και το 80% ΚΟΠΗΚΕ, ο αλλος εκανε 9 καμψεις, ξεφτιλα πραγματικα, αν δεν το χετε, μην το δηλωσετε καν για ε. δ και ειδικα αλεξιπτωτα.
Kratoulis
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 17, 2019 1:33 am
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Kratoulis »

Σχαλ είναι πολύ πιο δύσκολα και δεν είναι καθόλου ελαστικοί. εγώ ΛΟΚ θέλω, το θέμα είναι ότι το μόνο που δεν βγάζω είναι οι έλξεις. Όλα τα άλλα τα μπορώ, λες να με κόψουν; Από εμπειρίες παιδιών εδώ μέσα έχω καταλάβει ότι περνάνε σχεδόν όποιον να ναι (αν είναι για πεζοναύτης-λοκ)
ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ »

Θελω να ρωτησω κατι. Μπαινω τον Μαρτιο και εχω δηλωσει ειδικες δυναμεις ξερει καποιος ΣΗΓΟΥΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ με ακριβεια τα αθληματα που πρεπει να δωσω ;
Kratoulis
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 17, 2019 1:33 am
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Kratoulis »


Λ. Ο. Κ/Μ. Α. Κ/Πεζοναύτες;

Κάμψεις - τάσεις αγκώνων:25 ή 30 - σε χρόνο έως 2΄ λεπτά

Αναδιπλώσεις κορμού:25 ή 30 - σε χρόνο έως 2΄ λεπτά

Έλξεις σε μονόζυγο:0-4 επαναλήψεις - με οποιαδήποτε λαβή (βλέπε Πώς κάνουμε μονόζυγο (έλξεις;) )

Αγώνας ημιαντοχής: Δρόμος 1000 μέτρων σε χρόνο μικρότερο ή ίσο από 5' λεπτά

Cozmos99
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Δεκ 30, 2019 3:13 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Cozmos99 »

Εάν όντως είναι αυτά τα αθλήματα τότε κανένα πρόβλημα είναι εύκολα.. Και ελξεις έχω αρχίσει να πιάνω, το θέμα είναι ότι έχω διαβάσει και μου έχουν πει ένα σορό διαφορετικά πράγματα.. μου έχουν πει για 40 καμψεις για 50 κοιλιακούς για 1 μίλι 6 ελξεις αλλού 8 ελξεις ότι να νε γι'αυτό δεν του δίνω σημασία πια, είμαι στην φάση βελτιώσεις, και 40 καμψεις μπορώ να κάνω αλλά θα προσπαθήσω να κάνω ακόμα πιο πολλά για να μπω να είμαι κομπλέ. Και επίσης και εγώ δήλωσα στο parousiasi.gr για πεύκο αλλά περνάς δεν περνάς από ασκήσεις εκεί δεν το σκέφτομαι γιατί εάν δεν μπορούμε να βγάλουμε αυτά τα όρια τότε νομίζω δεν θα κάνουμε τίποτα εκεί μέσα. Τώρα περιμένουμε για το πότε ακριβώς τον Μάρτιο μπαίνω ελπίζω προς τέλος του μήνα για να γυμναστω όσο πιο πολύ μπορώ και να χάσω καμία 10αρια κιλά. Τέλος πάντων εγώ ανυπομονώ να πάω.
Οδυσσέας

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Οδυσσέας »

Σωστα αυτα που λέτε, αλλά καλό ειναι να μην πάει κανεις και κουραδας στις ειδικες δυναμεις. Θυμαμαι χοντρούληδες στους πεζοναυτες. Φαινοταν δεν το ειχαν τα παιδια κ πηγαιναν με το ζορι, λιποθυμαγαν, πέφταν κατω κλαιγανε ζηταγαν αναβολη καθε μερα και τρελοχαρτο. Εγω ειχα το ΚΨΜ τότε και τους εβλεπα και τους λυπομουν, τον αλλον τον κυνηγαγαμε στη στεγη ηθελε να φουνταρει- δεν κανω πλακα.

Αν εχεις μια καλη φυσικη κατασταση θα σε βοηθησει, σιγουρα μετραει και η ψυχολογια πάνω απ ολα.

Ο στρατός ειναι ψυχολογια πανω απο ολα, παιδακια μικροκαμωμενα που δε σου γεμίζαν το ματι στο τελος την παλευαν και 2 μετρα θηρια κλαιγαν καθε βραδυ κ στο τέλος βαραγανε αναβολες, επειδη τους ελειπε η ζωη εξω απο το στρατο ή δεν αντέχαν μεσα την πίεση και τη ρουτινα

Εγω που έτρεχα πολυ πριν μπω ήμουν φετες και λογω ΚΨΜ ειχα παρει 10 κιλα στο στρατο, δε μου κανανε τα μπλουζακια στο τελος

George

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από George »

Καλησπέρα. σχετικάμε τις εξετάσεις για κατάταξη στις ειδικές δεν θα ρωτήσω για τις ασκήσεις απλός θέλω να ρωτήσω αν έχει κοπεί κάποιος λόγο 2-3 παρά πάνω κιλων από αυτων που ορίζουν η λόγο 2-εκατοστα λιγότερο υψος. και κάτι ακόμα υπάρχει περίπτωση να μην περάσει κλημακιο για να ρωτήσει ποιοι θέλουν ειδικές σε αυτή την περίπτωση τι κάνουμε ;
Kotsos Koza
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Μάιος 06, 2020 11:56 am
Τοποθεσία: Ανήλικος
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Kotsos Koza »

Μητσεας έγραψε:Αγωνίσματα δίνουν όσοι πάνε αλεξιπτωτιστές και ΗΕΑ. Ολοι οι άλλοι αμφιβιοι, λοκ περνάνε με την ορκομωσία ΠΕΝ. Που και εκεί για να κοπείς πρέπει να τους πείς κόβομαι δεν την παλευω.
Δηλαδή και 10 κάμψεις να κανεις που λέει ο λόγος περνας; Άμα έχεις αντοχές λεμε

Kotsos Koza
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Μάιος 06, 2020 11:56 am
Τοποθεσία: Ανήλικος
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Kotsos Koza »

Κοίτα κανένας δεν μπορεί να σου δώσει σαφή απαντηση... Αλλά άκου την γνώμη μου από ότι κατάλαβα είσε λίγο κοντούλης η έχεις 1-2 παραπανισια κιλά... Αυτό όμως μην σε κάνει να δυσανασχετείς γιατί αυτά πολύ απλά δεν τους πολύ ενδιαφέρουν απλά για εσένα θα έλεγα να είσαι σωματικά και ψυχικά ικανός να ανταπεξέλθεις στις συνθήκες... Αυτό και πάντα με καλές σκέψεις!
Cozmos99
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Δεκ 30, 2019 3:13 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Cozmos99 »

Μιλάω από προσωπική εμπειρία (παρουσιάστηκα ΚΕΕΔ 365 και περασα ειδικες) και θα απαντήσω στις ερωτήσεις, πρώτα με βύσμα περνάς εύκολα. Για αθλήματα είναι εύκολα όποτε εάν είσαι σε μια σχετικά εντάξει φυσική κατάσταση περνάς, εγω παρουσιάστηκα στο ΚΕΕΔ και ναι παίζει ρόλο ο δείκτης μάζας σου εάν φενεται ότι έχεις παραπανίσια κιλά τότε θα σε στείλουν 401 παθολόγο εάν βέβαια είσαι 100 κιλά αλλά δεν σου φαίνεται και είσαι φέτες τότε κομπλέ. Για το ΚΕΕΔ δεν ξέρω πώς ήταν παλιά τώρα πάντως περνάς από αθλήματα και αλεξίπτωτα να μην πας, βέβαια είναι τις πλάκας 20 καμψεις 1χιλιομετρο σε 5 και 4 ελξεις, για αλεξίπτωτα λίγο πιο δύσκολα. Ότι άλλες ερώτησης έχετε και έχω απάντηση θα βοηθήσω.
Kostaskokk

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Kostaskokk »

Είμαι 18 χρόνων. Οι 18αρηδες μπορούν να ανταπεξελθουν στις ειδικές δυνάμεις και στα αλεξιπτωτα; Επίσης τώρα που πάω γυμναστήριο να δώσω έμφαση στα βάρη η στο τρέξιμο για να μπω Νοέμβρη η Γενάρη
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες