Επιτρέπονται τα κινητά στο στρατό;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
The_Mailman

Επιτρέπονται τα κινητά στο στρατό;

Δημοσίευση από The_Mailman »

Καλησπέρα παιδιά... Καθώς έψαχνα εδώ τα φόρουμ με διακατέχει μία απορία. Μπαίνω στις 12 του μήνα για Διαβιβαστής Λάρισα και μετά πάω μονάδα τοποθέτησης 32 ΛΔΒ. Δεν με νοιάζουν μία οι φωτό κλπ, άλλωστε και από μόνος δεν πολυβγάζω. Αλλά σκεφτόμουν να πάρω το κινητό μου κρυμμένο σε καμμιά κάλτσα και απλά να το έχω που και που να μπαίνω λίγο Messenger για κανά μνμα να περνάει η ώρα στον ελεύθερο χρόνο... Κανένας που να πήγε πρόσφατα Λάρισα στην 1η Στρατιά και να ξέρει τι συμβαίνει στον έλεγχο νεοσύλλεκτων; Μετά στην 32 ΛΔΒ θα έχω θέμα πάλι, γιατί πήρε το αυτί μου πως είναι αυστηρά και εκεί.

Ευχαριστώ πολύ και καλή θητεία Εικόνα
giorgos xr

Επιτρέπονται τα κινητά στο στρατό;

Δημοσίευση από giorgos xr »

KΑλημέρα... Τελικά πως ήταν στην Λαρισα; Που συμφερει να το κρυψεις, τσέπη ή καλτσες;

ευχαριστώ πολύ

Άβαταρ μέλους
TasosPl
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Ιαν 02, 2019 11:53 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα κινητά στο στρατό;

Δημοσίευση από TasosPl »

Τίποτα φρέσκο για το θέμα των κινητών από κανένα που μπήκε με την ΣΤ 2018; Όχι πως παίζει να έχουν αλλάξει πολλά απλά λέω :P
Ashen
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Παρ Δεκ 28, 2018 8:45 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα κινητά στο στρατό;

Δημοσίευση από Ashen »

Το μόνο που έχει αλλάξει είναι ότι τώρα βάζουν και WiFi στα φυλάκια αχαχα

τίποτα αδερφέ μην το σκέφτεσαι καν.

Όσοι γνωστοί μου απολύθηκαν πρόσφατα όλοι ήταν με τα κινητά τους μαζί σε έναν μάλιστα στο στρατόπεδο του στον θάλαμο έβλεπες σειρές με κινητά (σε κοινή θέα) να φορτίζουν.

Εγώ προσωπικά θα το έχω σίγουρα μαζί μου από την πρώτη μέρα.

Γιάννης

Επιτρέπονται τα κινητά στο στρατό;

Δημοσίευση από Γιάννης »

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση ισχύει ότι βγάζεις τα ρούχα σου όταν μπαινεις και αν ναι σίγουρα δεν μπορώ να κρύψω κινητό μποξερακι. ξερει κάνεις που θα μπορουσα να το κρύψω?
Christofer
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 24, 2019 10:57 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα κινητά στο στρατό;

Δημοσίευση από Christofer »

Κανενα ταμπλετ για ταινιες ειναι ονειρο θερινης νυκτος;
Άβαταρ μέλους
Colby
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Μαρ 25, 2019 9:27 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα κινητά στο στρατό;

Δημοσίευση από Colby »

Καλησπέρα σας! Ξέρει κανένας τι παίζει με τα κινητά αυτή την περίοδο; Έχω ακούσει πολλά και αντικρουόμενα και δεν ξέρω τι να πιστέψω!
Ashen
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Παρ Δεκ 28, 2018 8:45 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα κινητά στο στρατό;

Δημοσίευση από Ashen »

Να σου πω την δική μου εμπειρία μιας και παρουσιάστηκα τώρα τον Φεβρουάριο στην Χιο

Έπεσε πολύ έλεγχος στις αποσκευές όπως και πολύ ψάρωμα για να παραδώσεις το τηλέφωνο. Και πάνω σου να το είχες και να τους έδειχνες το παλιό σου το ξέρανε ότι έχεις πάνω σου κανονικό τηλέφωνο και σε ψαρώνανε για να τους το δώσεις.

Και μετά σε όλη την διάρκεια των ΣΥΠΟ μέχρι να ορκιστείς έπρεπε να είσαι πολύ προσεκτικός γιατί σε εμάς υπήρχαν παιδιά που τα τσάκωσαν με το κινητό στο χέρι, τους τα έψαλαν και το έπαιρναν αμέσως. Ακόμα και στο θάλαμο είχε τύχει να μπει ανώτερος και να πάρει κινητό από φαντάρο.

Μετά την ορκωμοσία και αφού επιστρέψαμε απλά δεν τους ένοιαζε. Και λίγο πιο μακρυά από τον Διοικητή να καθόσουν και να έπαιζες με το κινητό δεν θα σου έκανε τίποτα.

Μερικές συμβουλές, την πρώτη μέρα έχε το κινητό πάνω σου και απλά μην ψαρώσεις, δεν έχουν δικαίωμα να σε ψάξουν έτσι και αλλιώς και πολύ προσοχή στα ΣΥΠΟ, προσπάθησε να το χρησιμοποιείς όσο λιγότερο μπορείς.

Άβαταρ μέλους
Kafetzis13
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 24, 2019 12:35 pm
Τοποθεσία: Ταγματάρχης
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα κινητά στο στρατό;

Δημοσίευση από Kafetzis13 »

Ασχετο με το θεμα των κινητων, φιλε ashen ποσο καιρο εμεινες στο ΣΥΠΟ?
bill_ts

Επιτρέπονται τα κινητά στο στρατό;

Δημοσίευση από bill_ts »

8/5 παρουσιάζομαι Γιάννενα, Χαραλαμπου Κατσιμητρου. Με τα κινητά τι παίζει εκεί;
Νικος

Επιτρέπονται τα κινητά στο στρατό;

Δημοσίευση από Νικος »

KΕυπ λαμιας τι παιζει με κινητα
Άγγελος

Επιτρέπονται τα κινητά στο στρατό;

Δημοσίευση από Άγγελος »

Παιδιά για το θέμα του κινητούτι γίνεται; Εγώ θέλω να περάσω το κανονικό μου κινητο
Ashen
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Παρ Δεκ 28, 2018 8:45 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα κινητά στο στρατό;

Δημοσίευση από Ashen »

Κλασσική συνταγή, έχε πάνω σου το κανονικό κινητό και έχε ένα χωρίς κάμερα για να το δείξεις στον έλεγχο. Πολύ πιθανό να μην ασχοληθούν καν αλλά σε εμάς έπεσε ψάρωμα του τύπου "Αφού το ξέρουμε ότι το έχεις, δεν πειράζει δώστω ίσα ίσα για 1-2 μέρες και μετά θα το πάρεις πίσω"

Ε μερικοί ψαρώσανε και το έδωσαν και μέχρι να ορκιστούν τους έδιναν το τηλέφωνο μόνο για 1 ώρα κάθε μέρα.

Επίσης μην το έχεις κρυμμένο στο σάκο, σε εμάς έπεσε και μεγαλο ψάξιμο στα πράγματα, σε ένα παιδί μάλιστα βρήκανε το κινητό που το είχε κρυμμένο στον υπνόσακο για να καταλάβεις. Άλλωστε δεν υπάρχει περίπτωση (απαγορεύετε) να σου κάνουν σωματικό έλεγχο.

Jakarta
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 31, 2018 12:04 am
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα κινητά στο στρατό;

Δημοσίευση από Jakarta »

Καλησπέρα παιδιά.

Θα ήθελα να ρωτήσω που ειναι καλυτερο να κρυψω το smartphone μου; Μπαινω στις 8 στον Πορο (Ναυτικο). Δεν θελω φωτογραφιες κλπ ουτε προκειτε να κανω καφριλες (27 ειμαι γερασα γι αυτα) απλα η κοπελα μου μενει εξωτερικο και με κλησεις κ μηνυματα θα μας ερθει ο κουκος αηδονι. Ευχαριστω!

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες