ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
vasilis

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από vasilis »

καλησπερα παιδια, ειμαι απο ροδο, ειμαι πτυχιουχος φυσικοθεραπειας και παρουσιαζομαι στις 16/8 στην αρτα, ξερετε ποσο καιρο θα μεινω εκει; Και επισης, μετα απο την αρτα θα παω πχ στο τ/θ στη ροδο η μπορει να παω και οπου να ναι;
patriot
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2009 5:57 am
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από patriot »

Κι εγώ 16/8 στο ΚΕΥΓ. Από παλιούς ξέρω ότι θα μείνουμε γύρω στις 6 εβδομάδες όλοι και +2 εβδομάδες όσοι πάρουν ειδικότητα γιατρού ή Ν/Τ. Στην 9μηνη θητεία απολύονται όλοι από παραμεθώριο αλλά επειδή τυχαίνει και είσαι και από Ρόδο δεν ξέρω αν μπορείς να πας εκεί.
vasilis

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από vasilis »

Λογικα απο οτι ξερω θα παω ροδο, η απορια που εχω ειναι ως τι θα πω, τι ειδικοτητα δηλαδη; το σιγουρο ειναι οτι θελει βυσμα. απο που εισαι εσυ; Τουλαχιστον αν εχεις καλη παρεα περνας καλα συνηθως.
patriot
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2009 5:57 am
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από patriot »

Σου ξαναλέω ότι πρέπει να κάνεις υποχρεωτικά παραμεθώριο (για να μην κάνεις πρέπει να έχει πάρα πολύ αστεράτο βύσμα). Στην πόλη σου δεν θεωρείται για σενα παραμεθώριος (και ας είναι για τους αλοους) Γι'αυτο και δεν παίρνεις ούτε άδεια παραμεθωρίου. Από Αθήνα είμαι εγώ. ...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος patriot την Παρ Ιούλ 09, 2010 7:36 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Ρόδο θα πάει απλά δεν θα παίρνει ΤΑΠ (τιμητική άδεια παραμεθωρίου)
vasilis

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από vasilis »

Ευχαριστω για την βοηθεια παιδια
vasilis

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από vasilis »

Μια ερωτηση, τι γινεται με την προσκληση που θα παρουμε; Την στελνουν με ελτα η το παιρνω απο αστυνομια; Γιατι οταν πηγα να κοψω την αναβολη μου παν οτι σε δυο βδομαδες θα μπαινα, οποτε δεν με ειχε ειδοποιησει καποιος.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Nassos »

Θα σε πάρουν τηλέφωνο από το αστυνομικό τμήμα της περιοχής σου.
ΝΙΚΟΣ

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΣ »

Φιλε εισαι σιγουρος; Εγω παρουσιαζομαι αρτα υγειονομικο στις 16 αυγουστου. δεν μου εχει ερθει το χαρτι ακομα απλα μπικα στο σαιτ του στρατου εγραψα ασμ κ επιθετο κ μου το εβγαλε... αν οντως εχει κλεισει τι γινεται;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΝΙΚΟΣ έγραψε:Φιλε εισαι σιγουρος; Εγω παρουσιαζομαι αρτα υγειονομικο στις 16 αυγουστου. Δεν μου εχει ερθει το χαρτι ακομα απλα μπικα στο σαιτ του στρατου εγραψα ασμ κ επιθετο κ μου το εβγαλε... Αν οντως εχει κλεισει τι γινεται;


Είναι νωρίς να σου έρθει το χαρτί πάρε στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής σου και ρώτα τους
patriot
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2009 5:57 am
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από patriot »

ΝΙΚΟΣ έγραψε:Φιλε εισαι σιγουρος; Εγω παρουσιαζομαι αρτα υγειονομικο στις 16 αυγουστου. Δεν μου εχει ερθει το χαρτι ακομα απλα μπικα στο σαιτ του στρατου εγραψα ασμ κ επιθετο κ μου το εβγαλε... Αν οντως εχει κλεισει τι γινεται;
Αν εννοείς να κλείσει το ΚΕΥΓ είπαμε ότι δεν κλείνει τελικά.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Greek_Army »

stavrosit έγραψε:ειμαι αποφοιτος ιατρικης απο το εξωτερικο. Επισης εχω και την Ευρωπαικη αδεια ασκησεως επαγγελματος και εχω πραγματοποιηση το πρωτο ετος της ειδικοτητας μου στην Γερμανια. Επιθυμω τωρα να γυρισω στην ελλαδα και να διακοψω την ανυποταξια (λογο εξωτερικου) μου. Υπαρχει περιπτωση να παω στο υγειονομικο; Αν ναι υπαρχουν καποιες συγκεκριμενες ημερομηνιες οπου παρουσιαζονται στην συγκεκριμενη μοναδα (εφοσον θα επιστρεψω στην ελλαδα τον Νοεμβριο ποια θα ειναι η επομενη-πιθανη-ημερομηνια) ; Τι χρειαζεται κανεις για να δουλεψει (μετα την θητεια) στον κλαδο αυτο εφοσον δεν εχει αποφοιτηση την αναλογη σχολη;Σας ευχαριστω για την βοηθεια

Y. Γ. Συγνωμη αν το ξαναεστειλα (αλλα δεν τα παω καλα με την τεχνολογια)



1) Yπάρχει περίπτωση να μπεις στο υγειονομικό
2) Οι ημερομηνίες είναι ίδιες για όλο τον στρατό ξηράς και φυσικά δεν την γνωρίζουμε από τώρα
3) εννοείς να γίνεις μόνιμος στο υγειονομικό; Αν εννοείς αυτό μόνο με προκήρυξη η οποία είναι με μοριοδότηση. Αν θες ρίξε μια ματιά εδώ /forum/forum_topics.asp?FID=20

Θάνος

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Θάνος »

Καλησπέρα,

Μπήκα και εγώ στο site έβαλα Όνομα και ΑΣΜ και μου έβγαλε 6ο ΣΠ το οποίο είναι στην Κόρινθο στις 19.08.2010. Υπάρχει άλλος γιατρός που να μπαίνει στο ίδιο κέντρο ; Ή είμαι μονό ΕΓΏ ;
patriot
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2009 5:57 am
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από patriot »

Κατά τη γνώμη μου πήγαινε στο στρατολογικό και κάνε μια αίτηση να πας υγειονομικό.
vasilis

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από vasilis »

Παιδια να ρωτησω, οσοι πανε υγειονομικο, μετα την βασικη εκπαιδευση πανε σε αλλη πολη παλι σε νοσοκομειο κτλ; Η μπορει να πανε και σε ασχετο μεροσ?
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Terminator και 0 επισκέπτες