ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Sotiris-Kavala
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 08, 2007 4:56 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Sotiris-Kavala »

Εγώ παρουσιάζομαι 13 φεβρουαρίου 2007 στο ΚΕΥΓ στην Άρτα! Είμαι λογοθεραπευτής από Καβάλα. Όλοι μόλις ακούν υγειονομικό μου λένε πολύ χύμα και ότι είναι κολέγιο. Θα περάσω καλά κτλ... Δεν έχω βάλει βύσμα ειλικρινά.. άλλωστε έχω σχέση με την υγεία λόγω της σχολής που τέλειωσα αλλά κατέχω και πτυχία Α βοηθειών του ελληνικού ερυθρού σταυρού... οπότε δεν είμαι άσχετος με το αντικείμενο! Εικόνα Αυτο που θέλω να μάθω είναι το μετά... δηλαδή τι γίνεται με μας του υγειονομικού αφού φύγουμε από το Κέντρο; ωραία το λέτε χημείο αλλά μόνο στην Άρτα ή σε όλη τη θητεία μας; υπάρχει πιθανότητα να με αλλάξουν όπλο ή σώμα; γενικά θα ήθελα να μου πουν όσοι ξέρουν τι γίνεται αφού φύγουμε από το Κέντρο στην Άρτα τι γίνεται;

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από yandr »

Σε όλη την θητεία σου, καθώς υπάρχουν ελάχιστοι κομπλεξικοί αξιωματικοί στο υγειονομικό και τουλάχιστον πολύ λιγότεροι σε σχέση με τα υπόλοιπα όπλα/σώματα. Αφού φύγεις από το κέντρο θα τοποθετηθείς σε κάποια μονάδα υγειονομικού και εδώ υπάρχουν πολλές θέσεις και σε πολλές περιοχές της χώρες.
Sotiris-Kavala
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 08, 2007 4:56 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Sotiris-Kavala »

Έχω ακούσει ότι υπάρχει πιθανότητα να πάω και σε στρατιωτικά νοσοκομεία. Αληθεύει; Μόνο τα βύσματα πάνε;

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από yandr »

Βεβαίως και υπάρχει αυτή η πιθανότητα και βεβαίως το βύσμα βοηθά πολύ γιατί οι θέσεις δεν είναι άπειρες. Προσωπικά προσπάθησα (ΔΕΑ Υγειονομικού), αλλά δεν τα κατάφερα.
YEA

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από YEA »

Einai na parousiastw Mai 2007 sto KEYG stin Arta me ptyxio Texnologias Iatrikwn Ergastiriwn ws YEA alla tha parw anavoli 2 xronia logw metaptixiakou.Otan paroysiastw meta ti liksi tis anavolis tha isxiei i thesi i borei kai oxi;
ΥΕΑ

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από ΥΕΑ »

yandr έγραψε:Δεν θα ισχύει.


Γιατί; Καπου διάβασα οτι είναι με κλήρωση... Αποκλείεσαι αν πάρεις αναβολή;
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από yandr »

Θα σε τοποθετήσουν ξανά, από την αρχή.

Μπορεί να είσαι τόσο τυχερός ώστε να πέσεις πάλι στο ίδιο σώμα, όμως οι πιθανότητες είναι εναντίον σου.

Δεν αποκλείεται φυσικά.
kriss

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από kriss »

simera irthe to xarti gia tin kataksi mou sto keyg.thelw na rwtisw...leei oti exw epilagei gia ygeionomiko opl...parakatw..leei ...gia tin epilogi sou ws YEA den apeteitai pleon na proskomiseis pinika mitoa ... k.a.Egw exw kamia sxesi me YEA; (epidi kserw oti kata kapoio tropo sistegazwde) i eimai ,opws leei sto igeionomiko;Ti einai to eigeionomiko; Metatheseis;Efxaristw ek twn prwterwn
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από yandr »

Τι είναι το Υγειονομικό; 'Ελα ρε συ...

Ένδειξη ΥΕΑ έχουν όλοι όσοι έχουν βγάλει το Λύκειο.

Εάν το επιλέξεις περνάς ορισμένα αθλήματα και 4-μηνη εκπαίδευση για να γίνεις έφεδρος αξιωματικός.

Τα υπέρ και τα κατά της επιλογής αναλύνται διεξοδικά στο site, οπότε ρίξε μια ματιά στα σχετικά άρθρα και θα σου λυθούν όλες οι απορίες.
kore
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 27, 2007 5:11 am
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από kore »

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ! ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΗ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ ΑΡΤΑ. ΚΑΜΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΕΚΕΙ; ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΩ ΑΘΗΝΑ 401; ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΘΕΣΗ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από yandr »

401 θα πας αν υπάρχει μονάχα μεγάλο βύσμα.

Οι μεταθέσεις περιλαμβάνουν όλες τις μονάδες και διευθύνσεις του υγειονομικού, όπως νοσοκομεία, ΚΙΧΝΕ, ταξιαρχίες υποστηρίξεως κ. λπ.

Οι μονάδες αυτές υπάρχουν διάσπαρτες σε όλες τις περιοχές της χώρας.
stavrosit
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 28, 2007 6:02 pm
Τοποθεσία: Italy
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από stavrosit »

ειμαι αποφοιτος ιατρικης απο το εξωτερικο. Επισης εχω και την Ευρωπαικη αδεια ασκησεως επαγγελματος και εχω πραγματοποιηση το πρωτο ετος της ειδικοτητας μου στην Γερμανια. επιθυμω τωρα να γυρισω στην ελλαδα και να διακοψω την ανυποταξια(λογο εξωτερικου) μου. Υπαρχει περιπτωση να παω στο υγειονομικο; Αν ναι υπαρχουν καποιες συγκεκριμενες ημερομηνιες οπου παρουσιαζονται στην συγκεκριμενη μοναδα(εφοσον θα επιστρεψω στην ελλαδα τον Νοεμβριο ποια θα ειναι η επομενη-πιθανη-ημερομηνια); Τι χρειαζεται κανεις για να δουλεψει (μετα την θητεια) στον κλαδο αυτο εφοσον δεν εχει αποφοιτηση την αναλογη σχολη; Σας ευχαριστω για την βοηθεια

Y. Γ. Συγνωμη αν το ξαναεστειλα (αλλα δεν τα παω καλα με την τεχνολογια)

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από yandr »

Όπως σου απάντησα με ΠΜ και γράφω και εδώ για να βλέπουν όλοι:

Δεν είναι σίγουρο ότι θα πας Υγεινομικό επειδή έχεις τέτοιες σπουδές, μπορεί να γίνει μπορεί και όχι. Μήπως εννοείς απόφοιτος, γιατί τελειόφοιτος σημαίνει ότι χρωστάς μαθήματα και είναι δύσκολο να κάνεις ειδικότητα έτσι.

Δεν υπάρχουν συγκεκριμένες ημερομηνίες για το Υγειονομικό. Για τις ημερομηνίες κατάταξης στον ελληνικό στρατό ρίξε μια ματιά στο /thiteia/katataksi_1.asp

Τι χρειαζεται κανεις για να δουλεψει (μετα την θητεια) στον κλαδο αυτο εφοσον δεν εχει αποφοιτηση την αναλογη σχολη;

Αυτό δεν το κατάλαβα. Τι εννοείς;
kore
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 27, 2007 5:11 am
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από kore »

Μετα την αρτα δεν πανε οι ιατροι στο 401 (Αθηνα ) ενα μηνα για εκπεδευση; Ευχαριστω!

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες