Γενικές πληροφορίες για Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Vessty
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

Γενικές πληροφορίες για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Vessty »

Στα αλεξιπτωτα κανεις κανονικα μειωμενη θητεια απλα το δηλωνεις 1 με 1.5 πριν απολυθεις.Μην γραφετε ανακριβειες χωρις να γνωριζετε τι γινεται στην πραγματικοτητα.

Εκει υπηρετησα και παρα πολλοι κανανε 8μηνο και πηραν και τα μορια και τα λεφτα

Vasos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Μάιος 24, 2017 10:21 pm
Επικοινωνία:

Γενικές πληροφορίες για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Vasos »

Καλημέρα σας, όταν πέρασα περιοδεύον δηλωσα μειωμένη θητεία γιατί είμαι πολυτεκνος υπάρχει πιθανότητα να με στείλουν Ε. Δ; και εαν δεν με στείλουν Ε. Δ υπάρχει πιθανότητα να με πάρουν όταν ερωτηθω στο κέντρο;
βασιλης

Γενικές πληροφορίες για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από βασιλης »

Καλησπερα σας, στο περιοδευων δηλωσα ειδικες δυναμεις στρατου ξηρας (πεζοναυτες) αλλα αλλαξα γνωμη και θελω να παω ειδικες δυναμεις ναυτικου, οι οποιες ηταν σαν επιλογη στο περιοδευων. Πρεπει να μιλησω με τη στρατολογια ή την μερα που θα παρουσιαστω θα περασει αξιωματικος απο τις ειδικες δυναμεις να με ρωτησει> Ευχαριστω εκ των προτερων
Άβαταρ μέλους
Vessty
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

Γενικές πληροφορίες για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Vessty »

βασιλης έγραψε:Καλησπερα σας, στο περιοδευων δηλωσα ειδικες δυναμεις στρατου ξηρας (πεζοναυτες) αλλα αλλαξα γνωμη και θελω να παω ειδικες δυναμεις ναυτικου, οι οποιες ηταν σαν επιλογη στο περιοδευων. Πρεπει να μιλησω με τη στρατολογια ή την μερα που θα παρουσιαστω θα περασει αξιωματικος απο τις ειδικες δυναμεις να με ρωτησει> Ευχαριστω εκ των προτερων


Δηλαδη θες να γινεις βατραχος; Θα παρουσιαστεις Μ. Πευκο οπως ολοι και αν ειναι και ξεκιναει σχολειο του Π. Ν θα περασει επιτροπη βατραχανθρωπων και θα δηλωσεις ενδιαφερον να δωσεις τα αθληματα.

Τωρα δεν ξερω αν εισαι γνωστης αλλα ειναι η μερα με την νυχτα να πας σας εφεδρος Ε. Δ (πεζοναυτης) και διαφορετικο να επιλεξεις να περασεις το πιο δυσκολο σχολειο του ελληνικου στρατου.

Τουλαχιστον κανε προετοιμασια γιατι αν πας ετσι η πιθανοτητες να αποφοιτησεις ειναι κατω απο 0%.

Άβαταρ μέλους
wolver
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2016 11:23 am
Επικοινωνία:

Γενικές πληροφορίες για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από wolver »

Παιδες ζηταω συγνωμη για τις λαθος πληροφοριες που εδωσα. Αλλα επεσα και εγω θυμα παραπληροφορησης.
Βασίλης

Γενικές πληροφορίες για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Βασίλης »

Ξερω τη διαφορα αναμεσα σε αυτα τα δυο σωματα και κανω ηδη προετοιμασια (αν και αθλουμαι απο μικρος) και τα ορια τα εχω περασει απο τωρα. Το θεμα ειναι πως εμαθα τρεια πραγματα που δεν ηξερα και για αυτο : Α) οτι τωρα που δηλωσα πεζοναυτες θα με καλεσουν κατευθειαν Βολο και οχι Μ. Πευκο και β) επειδη ειμαι του 1999 δεν μπορω να μπω αυτον τον σεπτεμβρη που ξεκιναει η εκπαιδευση αλλα νοεμβρη ή φλεβαρη και γ) πως αν και φιλοι μου εχουν δηλωσει για ουκ (δυκ τωρα), οι οποιοι δεν ηταν στον στρατο, η στρατολογια που ρωτησα μου ειπε πως δεν παιρνουν πια εφεδρους αλλα πας σε ενα αλλο σωμα (π. Χ πεζοναυτες, λοκ κλπ), κανεις αιτηση απο εκει για ουκ και αν χρειαζονται ατομα τοτε παιρνουν. Το να γινω βατραχος ειναι ονειρο ζωης για εμενα και θα ηθελα να το ακολουθησω και επαγγελματικα.
Vasos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Μάιος 24, 2017 10:21 pm
Επικοινωνία:

Γενικές πληροφορίες για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Vasos »

Καλημερα, θα ήθελα να ρωτησω εαν μπω ειδικές δυνάμεις ενω είμαι πολυτεκνος τι μισθό θα παίρνω
G.gr
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τετ Ιουν 14, 2017 8:37 am
Επικοινωνία:

Γενικές πληροφορίες για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από G.gr »

Καλημέρα, παρουσιαζομαι στο 586 στα Γρεβενά και σκέφτομαι να δηλωσω Ορεινός Καταδρομεας... εαν με δεχτούν και δηλωσω μονο Δράμα, Νάουσα και Ρεντίνα υπάρχει περιπτωση να με στείλουν Κύπρο; Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
osfp7
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Δευ Ιαν 30, 2017 6:11 pm
Επικοινωνία:

Γενικές πληροφορίες για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από osfp7 »

εγώ που θέλω να πάω ορεινός θα μας δώσουν να δηλώσουμε που θέλουμε να πάμε και συμπληρώνω για ρεντινα, δράμα και Νάουσα θα είναι 100% ότι θα πάω σε κάποιες αυτές; Γιατί δεν θέλω να πάω σε αμφίβια μονάδα μήπως λόγω αυτό με το σεισμό θα μας στείλουν σε αμφιβιες μονάδες;

Άβαταρ μέλους
JohnTehGreek
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2015 2:27 pm
Επικοινωνία:

Γενικές πληροφορίες για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από JohnTehGreek »

Υπάρχει κάποια λογική στο να σε στείλουν αμφίβιο λόγο του σεισμού;
Άβαταρ μέλους
osfp7
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Δευ Ιαν 30, 2017 6:11 pm
Επικοινωνία:

Γενικές πληροφορίες για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από osfp7 »

υπέθεσα γιατί ξέρω σε δύσκολα φαινόμενα στέλνουν τον στρατό για αυτό είπατέλος πάντων υπάρχει περίπτωση χωρίς να δηλώσω αμφιβιος να με πάνε αυτή;

Άβαταρ μέλους
JohnTehGreek
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2015 2:27 pm
Επικοινωνία:

Γενικές πληροφορίες για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από JohnTehGreek »

Ναι στα δύσκολα στέλνουν τον στρατό όχι τις Ειδικές δυνάμεις όμως.

Στα ΛΟΚ πάντως είναι πολύ δύσκολο να δηλώσεις και να μην πας.

G.gr
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τετ Ιουν 14, 2017 8:37 am
Επικοινωνία:

Γενικές πληροφορίες για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από G.gr »

Ας απαντήσει κάποιος που γνωρίζει
Άβαταρ μέλους
osfp7
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Δευ Ιαν 30, 2017 6:11 pm
Επικοινωνία:

Γενικές πληροφορίες για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από osfp7 »

JohnTehGreek έγραψε:Ναι στα δύσκολα στέλνουν τον στρατό όχι τις Ειδικές δυνάμεις όμως.

Στα ΛΟΚ πάντως είναι πολύ δύσκολο να δηλώσεις και να μην πας.



έχω διαβάσει και νομίζω εδώ πως αν συμπληρωθούν άτομα για ορεινούς και πεζοναυτες μπορεί να τους στέλνουν σε αμφιβιες μονάδες

ένας γνωστός είχε δηλώσει λοκ και τον έστειλαν στην Ρόδο δεν ξέρω αν μου ειπε αλήθεια η κατάλαβα λάθος αν τον βρω και μάθω θα σας ενημερώσω

δηλαδή αν μείνω στο πεζικο θα έχω περισσότερες πιθανότητες να πάω σε νησί παρά αν πάω ειδικές δυνάμεις και με στείλουν σε μακ σωστά;

Άβαταρ μέλους
osfp7
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Δευ Ιαν 30, 2017 6:11 pm
Επικοινωνία:

Γενικές πληροφορίες για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από osfp7 »

JohnTehGreek έγραψε:Ναι στα δύσκολα στέλνουν τον στρατό όχι τις Ειδικές δυνάμεις όμως.

Στα ΛΟΚ πάντως είναι πολύ δύσκολο να δηλώσεις και να μην πας.



και αν δηλώσουν όλοι για λοκ και κανένας για μακ τι θα κάνουν σε αυτή την περίπτωση;

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης