Προκήρυξη ΟΒΑ (2023)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Certificate
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 05, 2023 11:40 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΟΒΑ (2023)

Δημοσίευση από Certificate »

Λέτε να βγει φέτος προκήρυξη ΟΒΑ; Επίσης, ποιον μήνα περίπου βγαίνουν συνήθως, Σεπτέμβριο;
Panagiotisvrg

Re: Προκήρυξη ΟΒΑ (2023)

Δημοσίευση από Panagiotisvrg »

Λοιπόν δεν ξέρω ποσο ισχύει αλλά έμαθα απο στέλεχος που έχει πόστο στο γραφείο της μονάδας που υπηρετώ πως ήρθε σήμα πως η σειρά ΟΒΑ που μπήκαμε τώρα το 2022 είμαστε και η τελευταία, τουλάχιστον για τα επόμενα χρόνια. Απο εδώ και πέρα μου είπε μονο ΕΠ. ΟΠ θα παίρνει καθώς πολλοί δεν ενδιαφέρεται για ΟΒΑ. Επιπλέον εμείς οι ΟΒΑ θα έχουμε προτεραιότητα για τις επόμενες προκηρύξεις ΕΠ. ΟΠ.
Giannaros

Re: Προκήρυξη ΟΒΑ (2023)

Δημοσίευση από Giannaros »

Το είδαμε και στις προηγούμενες προκηρύξεις ΕΠΟΠ πόσο προτεραιότητα είχαν οι οβα φίλε δεν μπορώ να κάνω μαλακειες! Προτιμούν να πάρουν πολίτες που με την πρώτη δυσκολία φεύγουν και κόβουν άτομα που είναι 5 χρόνια στο στράτευμα και έχουν δώσει και την ψυχή τους για αυτό!
MrMiragelover
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τετ Φεβ 01, 2023 12:49 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη ΟΒΑ (2023)

Δημοσίευση από MrMiragelover »

Οδεύουμε προς Αύγουστο, το φεκ για τον αριθμό των Εποπ δημοσιεύθηκε. Για ΟΒΑ φέτος πως το βλέπετε, ξέρει κάποιος κάτι;
Άβαταρ μέλους
lakis69
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Παρ Οκτ 22, 2021 12:05 am
Τοποθεσία: Λοχιας
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη ΟΒΑ (2023)

Δημοσίευση από lakis69 »

Έχω παιδιά άκουσα ότι δε θα ξαναπάρει οβα. Δε πάει κόσμος. Πέρα από μορια δε είναι κάτι αλλο
Εν καιρώ πολέμου ο νόμος σιωπά ΚΙΚΕΡΩΝ
MrMiragelover
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τετ Φεβ 01, 2023 12:49 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη ΟΒΑ (2023)

Δημοσίευση από MrMiragelover »

Λοιπόν, έκανα μια έρευνα και βάση με του σχεδιασμού του ΥΕΘΑ, κατά την περίοδο 2021-2026 θα προσληφθούν 5000 ΟΒΑ. Μέχρι τώρα έχουν προσληφθεί 2370 ΟΒΑ, οπότε μας μένουν άλλες 2630 θέσεις. Οι φήμες λένε πως οι ΟΒΑ του 2022 ήταν οι τελευταίοι, οι αριθμοί όμως δε βγαίνουν. Εκτός άμα άλλαξε κάτι, θα πρέπει να αναμένουμε κι προκυρηξη οβα
PaliosOBA

Re: Προκήρυξη ΟΒΑ (2023)

Δημοσίευση από PaliosOBA »

Αλάνια απλά μην μπαίνετε Οβα. Ήμουν Οβα για 3 χρόνια, απλά πέταξα 3 χρόνια απ την ζωή μου χωρίς λόγο, ούτε εποπ μπήκα γιατί δεν είχα και το ανάλογο μέσον και πολύ τρέξιμο πολύ κράξιμο πεταμένα 800αρια και άλλα πολλά... Το χω μετανιώσει που μπήκα, την Παρασκευή απολύομαι και σήμερα φυλάω σκοπιά στην κεντρική πύλη. Οι άνθρωποι μέσα είναι τραγικοί... Οπότε μας θελουν για αγγαρεία είμαστε φαντάροι και όποτε θέλουν να μας φορτώσουν ευθύνες είμαστε στελέχη... Έξω υπάρχουν δουλειές κοιτάξτε να βρείτε κάτι έξω μάγκες κάτι που να σας αρέσει και να σας γεμίζει, και που να μπορείτε να το βάλετε στο βιογραφικό σας ως προϋπηρεσία, το φανταριλικι βραχείας ανακατάταξη πιστέψτε με δεν ενδιαφέρει κανέναν εργοδότη στον ιδιωτικό τομέα σε περίπτωση που δεν μπείτε εποπ... Αυτή ήταν η γνώμη μου από τις εμπειρίες μου ως Οβα ειδικών δυνάμεων, από κει και πέρα δικιά σας είναι η απόφαση και η επιλογή για το τι θα πράξετε
Tsolias

Re: Προκήρυξη ΟΒΑ (2023)

Δημοσίευση από Tsolias »

Τι βύσμα μας λες από την στιγμή που είναι με εποπτια ασεπ; Απλά κόπηκες πες.
PaliosOBA

Re: Προκήρυξη ΟΒΑ (2023)

Δημοσίευση από PaliosOBA »

Καλά να σε σίγουρος αδερφέ, δεν παίζει και πάλι βύσμα... Αλλά και πες δεν παίζει απ όσα είπα αυτό σε έκανε εντύπωση;
Edwwww

Re: Προκήρυξη ΟΒΑ (2023)

Δημοσίευση από Edwwww »

Για ΕΠΟΠ πάντως σίγουρα για αρχή δεν είχες μόρια. Μην βαφτίζουμε τα πάντα με την λέξη βυσμα για να νιώθουμε καλύτερα σαν άνθρωποι.
PaliosOBA

Re: Προκήρυξη ΟΒΑ (2023)

Δημοσίευση από PaliosOBA »

Εντάξει σεβαστό, αλλά ξαναλέω άστο αυτό εντάξει δεν είχα μόρια, όλα τα άλλα όμως, όλα αυτά που είπα ότι τραβάμε σαν Οβα, που μέχρι τελευταία στιγμή φυλάμε σκοπιές
edwww

Re: Προκήρυξη ΟΒΑ (2023)

Δημοσίευση από edwww »

PaliosOBA έγραψε: Τρί Αύγ 22, 2023 7:56 am Εντάξει σεβαστό, αλλά ξαναλέω άστο αυτό εντάξει δεν είχα μόρια, όλα τα άλλα όμως, όλα αυτά που είπα ότι τραβάμε σαν Οβα, που μέχρι τελευταία στιγμή φυλάμε σκοπιές
Φίλε ο ΟΒΑ είναι ο τελευταίος τροχός της αμάξης... Λογικό να σου φέρονται έτσι... Στο στρατό άλλωστε δεν υπάρχει λογική.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης