Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Sicario
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 5:56 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Sicario »

Επήρεαζει με την έννοια ότι πρέπει να βγούμε να ψηφίσουμε αν ειμαστε μέσα και γίνουν εκλογές.
ΥΕΦΚΚ 2023
Garda
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 23, 2022 3:17 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Garda »

Sicario έγραψε: Παρ Φεβ 24, 2023 10:26 pm Επήρεαζει με την έννοια ότι πρέπει να βγούμε να ψηφίσουμε αν ειμαστε μέσα και γίνουν εκλογές.
Κυριακή ούτος η άλλος εξοδουχοι δεν θα ήμαστε; Απλά πρέπει να πάμε στο τόπο μας εάν αυτό εννοείς
Εξωτερικός φρουρός σειρά 2023 (9Κ/2021)
Sicario
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 5:56 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Sicario »

Και είναι απλό αυτό πιστεύεις; Γιά να πάνε όλοι στο τόπο τους πρέπει να δωθεί άδεια 3,4 ημερών. Μόνο στην Αθήνα θες 11 ώρες να πας με το ΚΤΕΛ. Για να μη πιάσω αυτούς που πρέπει να πάνε στα νησιά.
ΥΕΦΚΚ 2023
Άβαταρ μέλους
ale3andros12
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 428
Εγγραφή: Δευ Ιουν 15, 2015 11:47 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από ale3andros12 »

Propo έγραψε: Παρ Φεβ 24, 2023 9:33 pm Οι μισοί φάκελοι έχουν ελεγχθεί. Μέχρι 10 Μαρτίου θα έχει ολοκληρωθεί. Μετά θα έρθουν τα email ρουχισμού. Σχολή μετά της δεύτερες εκλογές!
Είναι από έγκυρη πηγή αυτη η πληροφορία;
Garda
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 23, 2022 3:17 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Garda »

Sicario έγραψε: Σάβ Φεβ 25, 2023 6:49 am Και είναι απλό αυτό πιστεύεις; Γιά να πάνε όλοι στο τόπο τους πρέπει να δωθεί άδεια 3,4 ημερών. Μόνο στην Αθήνα θες 11 ώρες να πας με το ΚΤΕΛ. Για να μη πιάσω αυτούς που πρέπει να πάνε στα νησιά.
Ναι σωστά τα λες! Κάτι άλλο, υποθετικά μιλάμε εάν ήμαστε εντός σχολής, δεν θα έχουμε την δυνατότητα να ψηφίσουμε στην σχολή η στην Κομοτηνή, η είναι πολύπλοκη η διαδικασία ώστε να γίνει αυτό?
Εξωτερικός φρουρός σειρά 2023 (9Κ/2021)
Lorenzo
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 18, 2023 7:59 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Lorenzo »

YEFKK έγραψε: Παρ Φεβ 24, 2023 2:36 pm Θα καταλάβεις στην τσέπη σου όταν θα μπεις ότι δεν είσαι αστυνομικός. Όπως επίσης και σε διάφορα άλλα θέματα. Όπως οικονομικό, εφάπαξ, περίθαλψη σε στρατιωτικά νοσοκομεία, ιεραρχία κτλπ. Καλά να λέμε ότι είμαστε αστυνομικοί όμως η πολιτεία προς το παρόν σε αντιμετωπίζει ως δημόσιο υπάλληλο. Αυτό που προσπαθώ να σας πω είναι η πραγματικότητα και όχι τι δουλειά θα λέτε πως κάνετε σε φίλους και γνωστούς οι οποίοι όντως δεν θα καταλαβαίνουν την διαφορά. Αυτά από εμένα, καλή συνέχεια παιδιά και με το καλό να μπείτε στην υπηρεσία.
Συνεχίζεις τον ίδιο παραλογισμό σου. Πραγματικά θεωρώ ότι χάνω τον χρόνο μου που κάθομαι και σου απαντάω αλλά δεν αντέχω να διαβάζω χαζομάρες! Τι σχέση έχει η τσέπη με τα καθήκοντα; Δηλαδή τα λεφτά σε κάνουν αστυνομικό; Αυτό μας λες; Είσαι αστυνομικός με συγκεκριμένες αρμοδιότητες και καθήκοντα! Πάρτο χαμπάρι! Ποια είναι αυτά τα καθήκοντα; Τα ίδια καθήκοντα που έχει ένας αστυνομικός που δουλεύει στο μεταγωγών. Δεν συζητάμε πως σε αντιμετωπίζει η πολιτεία. Εδώ μιλάμε για το τι ισχύει! Πρακτικά και ουσιαστικά! Είσαι αστυνομικός της φυλακής. Τελεία και παύλα. Δεν λέω σε φίλους και συγγενείς ότι είμαι αστυνομικός για να το παίξω μούρη. Το λέω αν με ρωτήσουν γιατί αυτό ισχύει και αυτό είμαι. Δεν το παίζω πιστολέρο ούτε δείχνομαι. Ξέρω πολύ καλά τα καθήκοντα μου όπως και τις υποχρεώσεις μου ως ένστολος.
GeorgeMp
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 6:43 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από GeorgeMp »

Όσον αφορά περί εκλογών, εφόσον διεξαχθούν οι δεύτερες είτε 14 είτε 21, καλύτερα να μεταφερθεί η σχολή για τέλη Μάη.
Αν είναι αρχές καλώς τότε, απλά πέρα από τη μετακίνηση είναι και τα έξοδα.
OAEE2023

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από OAEE2023 »

Καλησπερα παιδια!
Εχετε βρει κανα καλο μαγαζι με σηματα και ενδυση για ΥΕΦΚΚ?
Lammmm

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Lammmm »

Και να μπούνε και 20-30 μαϊου μετά της εκλογές 20-30 Ιουλίου θα έχουμε τελειώσει.1 μήνα για το ΦΕΚ οπότε πάει μετά το 15 Αύγουστο και τους βολεύει σε όλα. Και εκλογές χωρίς πέρα δώθε θα κάνουμε. Και κυβέρνηση θα υπάρχει τον Αύγουστο για να μας κάνει διορισμό και εμείς δεν θα τρέχουμε 15 Αύγουστο για δουλειά, επιπλέον θα καθαρίσουν την σχολή να είναι έτοιμη από το Σεπτέμβρη πάλι. Ετσι πιστεύω θα γίνει αν το σκεφτούν καλά
YEFKK

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από YEFKK »

Lorenzo έγραψε: Σάβ Φεβ 25, 2023 12:50 pm
YEFKK έγραψε: Παρ Φεβ 24, 2023 2:36 pm Θα καταλάβεις στην τσέπη σου όταν θα μπεις ότι δεν είσαι αστυνομικός. Όπως επίσης και σε διάφορα άλλα θέματα. Όπως οικονομικό, εφάπαξ, περίθαλψη σε στρατιωτικά νοσοκομεία, ιεραρχία κτλπ. Καλά να λέμε ότι είμαστε αστυνομικοί όμως η πολιτεία προς το παρόν σε αντιμετωπίζει ως δημόσιο υπάλληλο. Αυτό που προσπαθώ να σας πω είναι η πραγματικότητα και όχι τι δουλειά θα λέτε πως κάνετε σε φίλους και γνωστούς οι οποίοι όντως δεν θα καταλαβαίνουν την διαφορά. Αυτά από εμένα, καλή συνέχεια παιδιά και με το καλό να μπείτε στην υπηρεσία.
Συνεχίζεις τον ίδιο παραλογισμό σου. Πραγματικά θεωρώ ότι χάνω τον χρόνο μου που κάθομαι και σου απαντάω αλλά δεν αντέχω να διαβάζω χαζομάρες! Τι σχέση έχει η τσέπη με τα καθήκοντα; Δηλαδή τα λεφτά σε κάνουν αστυνομικό; Αυτό μας λες; Είσαι αστυνομικός με συγκεκριμένες αρμοδιότητες και καθήκοντα! Πάρτο χαμπάρι! Ποια είναι αυτά τα καθήκοντα; Τα ίδια καθήκοντα που έχει ένας αστυνομικός που δουλεύει στο μεταγωγών. Δεν συζητάμε πως σε αντιμετωπίζει η πολιτεία. Εδώ μιλάμε για το τι ισχύει! Πρακτικά και ουσιαστικά! Είσαι αστυνομικός της φυλακής. Τελεία και παύλα. Δεν λέω σε φίλους και συγγενείς ότι είμαι αστυνομικός για να το παίξω μούρη. Το λέω αν με ρωτήσουν γιατί αυτό ισχύει και αυτό είμαι. Δεν το παίζω πιστολέρο ούτε δείχνομαι. Ξέρω πολύ καλά τα καθήκοντα μου όπως και τις υποχρεώσεις μου ως ένστολος.
Σου είπε κανένας να μου απαντήσεις άνθρωπε μου; Δεν απευθύνομαι σε εσένα έτσι κι αλλιώς. Γνωρίζω που εργάζομαι και τι καθήκοντα εκτελώ και αν είμαι αστυνομικός η εξωτερικός φρουρός. Εσύ;
YEFKK

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από YEFKK »

Και σε παρακαλώ θερμά να μην το συνεχίσουμε γιατί δεν ενδιαφέρει κανέναν μια ανούσια κόντρα. Εδώ τα παιδιά θέλουν να ενημερώνονται για ότι ισχύει και όχι για το τι νομίζεις εσύ πως είσαι.
Sicario
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 5:56 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Sicario »

YEFKK έγραψε: Σάβ Φεβ 25, 2023 4:26 pm Και σε παρακαλώ θερμά να μην το συνεχίσουμε γιατί δεν ενδιαφέρει κανέναν μια ανούσια κόντρα. Εδώ τα παιδιά θέλουν να ενημερώνονται για ότι ισχύει και όχι για το τι νομίζεις εσύ πως είσαι.
Prison Police ειναι ο εξωτερικος ουσιαστικα! Σε αλλες χωρες ετσι λεγεται η υπηρεσια!
Και ο Δημοτικος Αστυνομικος, ειναι αστυνομικος του Δημου! Το ιδιο πραγμα λετε και οι 2.
Η Υεφκκ ουσιαστικα Αστυνομια Φυλακων ειναι! Ειναι η δυναμη επιβολης νομου στα σωφρονιστικα καταστηματα!
ΥΕΦΚΚ 2023
edwww

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από edwww »

Sicario έγραψε: Παρ Φεβ 24, 2023 8:36 am
Edwwww έγραψε: Παρ Φεβ 24, 2023 4:52 am Σε άλλον πλανήτη ζεις, εσύ γεννήθηκες για πολιτικός/συνδικαλιστής με τις κοτσανες που πετάς, αν είμαι εγώ κομπλεξικος εσύ είσαι ημιμαθείς.
Άμα είμαστε εμείς ημιμαθείς, εσύ που έλεγες ότι δεν μπορούν να οπλοφορουν εκτός υπηρεσίας οι εξωτερικόι και οι αστυνομικοί τι είσαι; Ένας άσχετος σωστά;
Πάμε πάλι, το να κυκλοφορείς στην πόλη σου ΕΚΤΟΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ με το όπλο τι διαφορά έχει;

Οι αστυνομικοί οπλοφορούν παντού φίλε και εκτος υπηρεσίας και εκτός νομού που εδρεύει η υπηρεσίας τους.

Στο έγραψα και πριν, ένας εξωτερικός με έναν αστυνομικό έχουν μεγάλες διαφορές σε πολλά και σημαντικά θέματα.

Προσπάθησε να μπεις και να κάνεις την δουλειά σου ως εξωτερικός φρουρός και μη ονειρεύεσαι πως είσαι αστυνομικός αλλά σε άλλη υπηρεσία.

Σύνελθε.


Αν δεν κατάφερες να περάσεις αστυφυλάκων ή δεν είχες μόρια για ΕΦ και σου έχει μείνει απωθημένο η αστυνομία δεν σου φταίει κανείς, μην κοροϊδεύεις τον εαυτό σου.

Ντύσου στις αποκριές αστυνομικός ρε μπούφο γιατί με αυτά που γράφεις θα γίνεις επικίνδυνος για τους συναδέλφους σου και για τον ίδιο σου τον εαυτό.
YEFKK

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από YEFKK »

Sicario έγραψε: Σάβ Φεβ 25, 2023 4:41 pm
YEFKK έγραψε: Σάβ Φεβ 25, 2023 4:26 pm Και σε παρακαλώ θερμά να μην το συνεχίσουμε γιατί δεν ενδιαφέρει κανέναν μια ανούσια κόντρα. Εδώ τα παιδιά θέλουν να ενημερώνονται για ότι ισχύει και όχι για το τι νομίζεις εσύ πως είσαι.
Prison Police ειναι ο εξωτερικος ουσιαστικα! Σε αλλες χωρες ετσι λεγεται η υπηρεσια!
Και ο Δημοτικος Αστυνομικος, ειναι αστυνομικος του Δημου! Το ιδιο πραγμα λετε και οι 2.
Η Υεφκκ ουσιαστικα Αστυνομια Φυλακων ειναι! Ειναι η δυναμη επιβολης νομου στα σωφρονιστικα καταστηματα!
Το ξέρω φίλε sicario τι είμαστε. Και ότι εκτελώ τα ίδια καθήκοντα με την αστυνομία.
Όμως η πολιτεία μέχρι στιγμής με αντιμετωπίζει σαν δημόσιο υπάλληλο. Ο δημοσιοϋπαλληλικός κώδικας μας διέπει σε όλα τα δικαιώματα και τις υποχρεώσεις σαν δημόσιους υπάλληλους που είμαστε, σε συνδιασμό βέβαια με το ΠΔ 215/06, δεν έχω όμως τα αυξημένα προνόμια των σωμάτων ασφαλείας αυτό προσπαθώ να σας εξηγήσω και δεν μπορεί να το καταλάβει ο Lorenzo και λέει τα δικά του.
Sicario
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 5:56 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Sicario »

edwww έγραψε: Σάβ Φεβ 25, 2023 4:47 pm
Sicario έγραψε: Παρ Φεβ 24, 2023 8:36 am
Edwwww έγραψε: Παρ Φεβ 24, 2023 4:52 am Σε άλλον πλανήτη ζεις, εσύ γεννήθηκες για πολιτικός/συνδικαλιστής με τις κοτσανες που πετάς, αν είμαι εγώ κομπλεξικος εσύ είσαι ημιμαθείς.
Άμα είμαστε εμείς ημιμαθείς, εσύ που έλεγες ότι δεν μπορούν να οπλοφορουν εκτός υπηρεσίας οι εξωτερικόι και οι αστυνομικοί τι είσαι; Ένας άσχετος σωστά;
Πάμε πάλι, το να κυκλοφορείς στην πόλη σου ΕΚΤΟΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ με το όπλο τι διαφορά έχει;

Οι αστυνομικοί οπλοφορούν παντού φίλε και εκτος υπηρεσίας και εκτός νομού που εδρεύει η υπηρεσίας τους.

Στο έγραψα και πριν, ένας εξωτερικός με έναν αστυνομικό έχουν μεγάλες διαφορές σε πολλά και σημαντικά θέματα.

Προσπάθησε να μπεις και να κάνεις την δουλειά σου ως εξωτερικός φρουρός και μη ονειρεύεσαι πως είσαι αστυνομικός αλλά σε άλλη υπηρεσία.

Σύνελθε.


Αν δεν κατάφερες να περάσεις αστυφυλάκων ή δεν είχες μόρια για ΕΦ και σου έχει μείνει απωθημένο η αστυνομία δεν σου φταίει κανείς, μην κοροϊδεύεις τον εαυτό σου.

Ντύσου στις αποκριές αστυνομικός ρε μπούφο γιατί με αυτά που γράφεις θα γίνεις επικίνδυνος για τους συναδέλφους σου και για τον ίδιο σου τον εαυτό.
Εισαι μεγάλο βλήμα, εγώ δεν είπα ότι ο εξωτερικός έχει καμία σχέση με την αστυνομία.
Για την οπλοφορια μιλούσαμε. ΠΟΝΑΣ που δε κατάφερες να μπεις ούτε καν Υεφκκ.
ΥΕΦΚΚ 2023
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες