Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Sicario
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 5:56 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Sicario »

Το καλύτερο ποιο είναι; Που θα μείνεις περισσότερο καιρό άνεργος; Είναι οι εκλογές στη μέση οπότε ο διορισμός θα καθυστερησει κι άλλο.
ΥΕΦΚΚ 2023
GeorgeMp
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 6:43 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από GeorgeMp »

Και στην 6κ Γενάρη τους στείλανε email και σχολή Ιούνιο μπήκανε.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ο καθένας την παρτη του βλέπει μόνο απ ότι κατάλαβα. Σικαριο φίλε μου εχεις κανονίσει και συ για σεζόν και στην χαλάμε; Σχολή ΤΩΡΑ... Και όποιος δεν θελει και μα και μου
και κλάψτε παραπανω... Ας μην παει... Απλά τα πραγματα, δεν θέλω θαυματα, αγάπη θέλω μόνο
ARN
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 769
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 12, 2018 3:05 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από ARN »

Δεν έχει νόημα αυτό που κάνετε, η άποψη του καθενός πάει περίπατο. Το υπουργείο θα αποφασίσει.
Τα δικαιολογητικά παίρνει χρονικά τουλάχιστον 2-3 μήνες να ελεγχθούν, από εκεί και πέρα θα πρέπει ΑΡΧΙΚΆ να αποφασίσουν σε ποιο χώρο θα πάτε για σχολή και δεύτερον να προκηρυχθούν τα έξοδα της σχολής σίτιση ρουχισμός εκπαιδευτικό προσωπικό κτλπ.
Garda
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 23, 2022 3:17 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Garda »

ARN έγραψε: Σάβ Φεβ 04, 2023 3:22 pm Δεν έχει νόημα αυτό που κάνετε, η άποψη του καθενός πάει περίπατο. Το υπουργείο θα αποφασίσει.
Τα δικαιολογητικά παίρνει χρονικά τουλάχιστον 2-3 μήνες να ελεγχθούν, από εκεί και πέρα θα πρέπει ΑΡΧΙΚΆ να αποφασίσουν σε ποιο χώρο θα πάτε για σχολή και δεύτερον να προκηρυχθούν τα έξοδα της σχολής σίτιση ρουχισμός εκπαιδευτικό προσωπικό κτλπ.
Σωστά, απλά για τον έλεγχο πιστεύω θα κάνουν πιο γρήγορα αυτή την φορά, όπως επίσης και για αυτό έδωσαν πιο μικρή προθεσμία για να στείλουμε τα δικαιολογητικά (Εσάς νομίζω ήταν 20 μέρες ενώ σε εμάς 5)
Εξωτερικός φρουρός σειρά 2023 (9Κ/2021)
ARN
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 769
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 12, 2018 3:05 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από ARN »

Garda έγραψε: Σάβ Φεβ 04, 2023 4:15 pm
ARN έγραψε: Σάβ Φεβ 04, 2023 3:22 pm Δεν έχει νόημα αυτό που κάνετε, η άποψη του καθενός πάει περίπατο. Το υπουργείο θα αποφασίσει.
Τα δικαιολογητικά παίρνει χρονικά τουλάχιστον 2-3 μήνες να ελεγχθούν, από εκεί και πέρα θα πρέπει ΑΡΧΙΚΆ να αποφασίσουν σε ποιο χώρο θα πάτε για σχολή και δεύτερον να προκηρυχθούν τα έξοδα της σχολής σίτιση ρουχισμός εκπαιδευτικό προσωπικό κτλπ.
Σωστά, απλά για τον έλεγχο πιστεύω θα κάνουν πιο γρήγορα αυτή την φορά, όπως επίσης και για αυτό έδωσαν πιο μικρή προθεσμία για να στείλουμε τα δικαιολογητικά (Εσάς νομίζω ήταν 20 μέρες ενώ σε εμάς 5)
Ναι, είναι σωστή η παρατήρηση σου
Sicario
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 5:56 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Sicario »

Επισκέπτη πήγαινε στη γωνία να δεις αν έρχομαι χεστη!
ΥΕΦΚΚ 2023
Sicario
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 5:56 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Sicario »

Μάλλον δεν έχετε πάρει χαμπάρι ότι λόγω των εκλογών θα αργήσει κι άλλο ο διορισμός. Οπότε όσο πιο γρήγορα μπούμε σχολή, τόσο πιο πολύ θα μείνουμε στο περίμενε.
Μου κάνει εντύπωση που δε το καταλαβαίνετε.
Εκτός και αν έχετε τίποτα χιλιάρικα στην άκρη, ή σας ταΐζει ο μπαμπάς σας ακόμα. Πιο πιθανό το 2ο.
ΥΕΦΚΚ 2023
Kouvadex

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Kouvadex »

Περνάς σχολή και μετά δουλεύεις κάπου μέχρι να βγει το ΦΕΚ και να σε ενημερώσουν να πας στο κατάστημα κράτησης για ορκωμοσία sicario. Δεν σε δεσμεύσει κάτι. Μέχρι την ανάληψη υπηρεσίας μπορείς να εργάζεσαι οπότε οκ χαλάρωσε όλα καλά. Είτε περάσουμε τώρα είτε αργότερα σχολή είναι κάτι που δεν μας επηρεάζει σε κάτι.
lolas

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από lolas »

Παιδιά πρέπει να καταλάβετε τον λόγο που συμβαίνει όλο αυτό. Ζούμε σε μια χώρα όπου το παλεύει με την οργάνωση και με την ενημέρωση. Είναι σαφώς καλύτερη από προηγούμενα χρόνια αλλά και πάλι θέλει δουλειά το πράγμα. Δεν θα έπρεπε η ενημέρωση μας να γίνεται από δημόσια φόρουμ. Ούτε από γνωστούς ή από κοινωνικά δίκτυα ή από ένα μπατζανάκη υπουργό ή δεν ξέρω και εγώ τι. Θα έπρεπε να υπάρχει μία καλύτερη οργάνωση και μία σωστή ενημέρωση. Καταρχάς έχουμε 2023. Είναι απαράδεκτο να στέλνουμε δικαιολογητικά με φυσική μορφή χαρτιού. Υπάρχουν πολλοί λόγοι γιατί. Επίσης σε κάθε βήμα της προκήρυξης θα έπρεπε να έχουμε άμεση ενημέρωση για το πότε θα ενημερωθούμε ξανά για το επόμενο βήμα. Δηλαδή να υπάρχουν επίσημες διορίες για κάθε βήμα της διαδικασίας, και σε περίπτωση καθυστέρησης πάλι ξανά να βγαίνει καινούργια διορία. Πχ. Στείλτε κύριε τα δικαιολογητικά στo email. Μετά email επιβεβαίωσης και μετά ότι θα σας ειδοποιήσουμε σε μία εβδομάδα. Μετά πάλι email ότι τα χαρτιά θα ελεγχθούν και θα σας απαντήσουμε μέχρι την τάδε ημερομηνία. Παράδειγμα είναι όλο αυτό. Και έτσι ούτε εικασιές ούτε παραξηγήσεις ούτε τπτ. Αύτο πρέπει να φτιάξει η κυβέρνηση. Οργάνωση και άμεση ενημέρωση για τα πάντα.
Joel91

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Joel91 »

Kouvadex έγραψε: Σάβ Φεβ 04, 2023 5:43 pm Περνάς σχολή και μετά δουλεύεις κάπου μέχρι να βγει το ΦΕΚ και να σε ενημερώσουν να πας στο κατάστημα κράτησης για ορκωμοσία sicario. Δεν σε δεσμεύσει κάτι. Μέχρι την ανάληψη υπηρεσίας μπορείς να εργάζεσαι οπότε οκ χαλάρωσε όλα καλά. Είτε περάσουμε τώρα είτε αργότερα σχολή είναι κάτι που δεν μας επηρεάζει σε κάτι.
Στα λόγια εύκολα είναι όλα φίλε μου. Θα παραιτηθεί ο καθένας απο τη δουλειά του να πάει στη σχολή και να μείνει ένα 6μηνο στον αέρα; Ή μήπως να πω στον εργοδότη μου να φύγω για δυο μήνες και μετα να ξαναγυρίσω σα να μη συμβαίνει τίποτα; Όταν το όριο ηλικίας είναι στα 32 το υπουργείο και το κάθε υπουργείο πρέπει να σκέφτεται και το ενδεχόμενο κάποιοι υποψήφιοι να έχουν παιδιά από πίσω να ταΐσουν. Δε φοβάμαι για μένα μη δεν έχω να πάρω το καφέ μου. Τρολάκια σα τον Επισκέπτη δε τα βλέπω καν. Κλασσική νοοτροπία του Έλληνα. Εγώ να βολευτώ και στα παλιά μου τα παπούτσια για τους υπόλοιπους. Τέλος ότι και να λέμε το παιδί παραπάνω έχει δίκιο. Το υπουργείο θα αποφασίσει.
Gian_Arg
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Δευ Φεβ 21, 2022 11:31 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Gian_Arg »

Την κυβέρνηση και το υπουργείο δεν την ενδιαφέρει ούτε για τις εικασίες που κάνει ο καθένας μας πόσο μάλλον για τις παρεξηγήσεις που μπορεί να υπάρξουν σε ένα site, αυτοί απλά κάνουν την δουλειά τους και το αν θα μείνει και ποιος άνεργος και το πόσο είναι κάτι αναπόφευκτο όταν παίρνεις μέρος σε έναν τέτοιο διαγωνισμό! Τώρα για την 6κ ήταν 10ημερη η διορία για την κατάθεση των δικαιολογητικών! Και η καθυστέρηση γίνετε στον έλεγχο γιατί η μηχανογράφηση είναι ακόμα πίσω και πρέπει να επικοινωνήσει το υπουργείο με το κάθε σχολείο και τον κάθε φορέα ξεχωριστά για να διασταυρώσει ότι τα πτυχία και τα χαρτιά που κατάθεσε ο καθένας είναι γνήσια! Και αυτό για την αποφυγή θεμάτων του παρελθόντος που διόριζαν άτομα με πλαστά πτυχία και δικαιολογητικά. Η γνωστή παλιά ιστορία !
Gian_Arg
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Δευ Φεβ 21, 2022 11:31 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Gian_Arg »

Και όλη αυτή η διαδικασία δεν γίνεται με ένα τηλεφώνημα. Πήρα, μου είπαν OK και όλα καλά ! Ζητάνε να σταλούν υπηρεσιακά όλα τα στοιχεία για διασταύρωση. Και όπως μπορείτε να καταλάβατε είναι μια χρονοβόρα διαδικασία και δεν ευθύνεται μόνο το υπουργείο! Όσο και αν θέλει να το τρέξει εμπλέκονται και εξωγενείς παράγοντες!
Garda
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 23, 2022 3:17 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Garda »

Καλά ναι γίνεται διασταύρωση οκ (βασικά τον λόγο δεν τον καταλαβαίνω αφού έχουν έχει γίνει αυτός ο έλεγχος από το ΑΣΕΠ αλλά τέλος πάντων έτσι είναι η διαδικασία). Τώρα η διαδικασία δεν θα πάρει τόσο καιρό, οι εσωτερικοί μέχρι αρχές Απριλίου θα έχει βγεί ΦΕΚ διορισμού, και τοποθετηθούν στις θέσεις τους, για τους έξω θα δείξει τι έχει κανονιστεί στην ώρα του και αυτό. Οπότε το σίγουρο είναι ότι οι εσωτερικοί να ετοιμάζεστε σιγά σιγά!

Και να ξέρετε όπως βάζουν διορία για εμάς, έτσι βάζουν και οι φορείς μεταξύ τούς (να το κάνω λιανα η διασταύρωση στοιχείων ξεκινάει την εβδομάδα που μας έρχεται και θα έχει τελειώσει τέλος του μήνα).

Και να σου πω εσένα φίλε σικαριο εγώ δεν εμπιπτω στην δεύτερη κατηγορία σου. Μακάρι βέβαια να είχα περιουσία πίσω και να με βοηθάγε ο μπαμπάς, αλλά δυστυχώς δεν. Απλά εγώ έχω κάνει ήδη τα κουμάντα μου και τα σχεδίαζα εδώ και κάνα τετράμηνο πίσω. Αυτό εννοώ ότι κάθε αρχή και δύσκολη και όλοι θα ήμαστε χαμένοι οικονομικά, αλλά τουλάχιστον να βγαίνουν τα ενοίκια (και ενοίκιο έχω παρεπιπτόντως) και τα έξοδα μέχρι να ξεκινήσουμε. Μακάρι να γινόταν όλα κουμπωτα το ένα μετά το άλλο και μακάρι να γίνει έτσι χωρίς μεγάλη απώλεια!

Δεν χρειάζεται ούτε πανικός ούτε τίποτα, μυαλό χρειάζεται και σωστός χειρισμός πραγμάτων. Όλα θα γίνουν όταν είναι να γίνουν και όπως πρέπει να γίνουν, μας αρέσει δεν μας αρέσει!
Εξωτερικός φρουρός σειρά 2023 (9Κ/2021)
Sicario
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 5:56 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Sicario »

Ρε φίλε πάλι λες κάτι που δεν ισχύει. Πως θα βγει φεκ διορισμού για τους εσωτερικούς μέχρι αρχές Απριλίου;
Αφου παγώνουν οι διορισμοί με το που ανακοινωθούν οι εκλογές. Δεν έχετε καταλάβει ακόμα πως πάει το θέμα. Οι διορισμοί σταματούν λόγω εκλογών, είναι απλό!

Επίσης ο ασεπ που λες δεν ελενξε τα χαρτιά μας για γνησιότητα. Αυτό θα το κάνει το Υπουργείο θα τηλεφωνήσει δηλαδή για τον καθένα ξεχωριστά σε κάθε σχολείο, κάθε ιεκ και κάθε φορέα που εξέδωσε πτυχίο Αγγλικών και θα διασταυρωσει αν όντως είναι γνήσιο αυτό που καταθέσαμε. Ο ασεπ δεν ασχολήθηκε με αυτό στη δική μας. Στην 6κ ασχολήθηκε που δεν εμπλεκοταν το Υπουργείο.
ΥΕΦΚΚ 2023
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες