Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Garda
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 23, 2022 3:17 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Garda »

GeorgeMp έγραψε: Δευ Ιαν 23, 2023 7:43 pm 2-3 μήνες να τα κοιτάξουν

Έχει αποδειχθεί ότι άμα θέλουν να τα τρέξουν τα τρέχουν. Και στην 9κ το τρεχουν γρήγορα.
Βλέπε ότι βγήκαν οριστικά ενώ κανονικά ήταν παράνομο έλεγε ο ένας, παράτυπο έλεγε ο άλλος, αντισυνταγματικό έλεγε ο αλλος πιο πέρα. Και εγώ ο ίδιος έλεγα ότι ίσως πάμε για σοχ. Και τσουπ έβγαλε οριστικά. Ούτε συμβάσεις ούτε τίποτα, προχωράει ο διορισμός, ουρανοκατέβατα

Όπως τα είπες θα γίνουν μόνο που ο έλεγχος θα γίνει μπαμ μπαμ. Θα δοθεί προτεραιότητα στους εξωτερικούς για να ξεκινήσουν γρήγορα σχολή.
Στην Θήβα είναι στάνταρ για τους ΔΕ φύλαξης καθώς το λέει και το επίσημο έγγραφο του διδακτικού προσωπικού της σχολής.
Οπότε πάμε σίγουρα σε άλλη σχολή όλοι μαζί (ενδιάμεσα γίνεται και οι απαραίτητες ενέργειες για τον διορισμό) ώστε Απρίλιο -Μάιο το αργότερο να έχει ολοκληρωθεί εκπαίδευση και διορισμός. Και καπάκι εγκαίνια Δράμας και εκλογές.

Οι εσωτερικοί Απρίλιο έχουν διοριστεί και θα δουλεύουν.


Αυτό είναι το δικό μου σενάριο. Είναι καθαρά προσωπική άποψη.
Εξωτερικός φρουρός σειρά 2023 (9Κ/2021)
Sicario
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 5:56 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Sicario »

apiliotis έγραψε: Δευ Ιαν 23, 2023 9:17 pm
Sicario έγραψε: Δευ Ιαν 23, 2023 8:46 pm Ποιος σου είπε ότι έχουν έκπτωση οι αστυνομικοί στα σούπερ μάρκετ;
Μόνο στις συγκοινωνίες έχουν ελεύθερο και παίρνουν και φθηνότερα το καφε.
Ίσως μεμονωμένα μαγαζιά να κάνουν αυτό που λες, δεν ισχύει γενικά όμως.
Ποιος σου είπε εσένα ότι ΔΕΝ έχουν... Αμα δεν ξέρεις όπως λες μην απαντάς! Και όπως και ο ίδιος είπες είναι για μεμονωμένα μαγαζιά... Αλλά εγώ ρώτησα αν πιανομαστε το ίδιο.
Επίσημα δεν έχουν. Μονο στις συγκοινωνίες έχουν. Τα άλλα είναι μεμονωμένα, δηλαδή στη κρίση του μαγαζάτορα. Εγώ ξέρω καφετέρια που δίνει τζάμπα τους καφέδες στους γιατρούς, τι σημαίνει ότι οι γιατροί πίνουν παντού τζάμπα; Έχω συγγενείς αστυνομικούς, δεν εχουν καμία έκπτωση σε γυμναστήρια, φαρμακεία και σούπερ μάρκετ.
Άρα μην ρωτάς αν πιανομαστε και εμείς, ρώτα αυτά τα μεμονωμένα μαγαζιά άμα θα σου κάνουν έκπτωση όταν πιάσεις δουλειά ως Υεφκκ, σωφρον.
Η μόνη ΕΠΊΣΗΜΗ έκπτωση των αστυνομικών είναι στις συγκοινωνιες.
ΥΕΦΚΚ 2023
lolas

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από lolas »

Kouvas έγραψε: Δευ Ιαν 23, 2023 8:11 pm Τώρα έσκασε τηλέφωνο βόμβα κατευθείαν από το γραφείο του υπουργού. Αύριο έρχεται eMail. Σχολή αρχές Μάρτη! Δουλειά Σεπτεμβρίο. Οι εσωτερικοί Φλεβάρη δουλειά
Αλήθεια όντως;
Άβαταρ μέλους
apiliotis
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Δευ Μάιος 16, 2022 3:49 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από apiliotis »

Καλά... Αν ξέρει άλλος ας μου πει παρακαλω, γιατί αρκετοί κάνουν εκπτώσεις... Δεν ρωτάω αυτό, είναι δεδομένο. Εμείς θεωρούμαστε παρεμφερή υπηρεσία;(Εμείς οι Υφεκκ)
Samwise

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Samwise »

Kouvas έγραψε: Δευ Ιαν 23, 2023 8:11 pm Τώρα έσκασε τηλέφωνο βόμβα κατευθείαν από το γραφείο του υπουργού. Αύριο έρχεται eMail. Σχολή αρχές Μάρτη! Δουλειά Σεπτεμβρίο. Οι εσωτερικοί Φλεβάρη δουλειά
Σας παρακαλώ κόψτε τα ναρκωτικά. Θα σε περάσουν εσένα αντράκο μου σχολή Μάρτη και θα σε βάλουν να δουλέψεις Σεπτέμβρη; Εμείς που δουλεύουμε δηλαδή θα αφήσουμε τη δουλειά μας και θα μείνουμε άνεργοι μέχρι το Σεπτέμβρη; Η λογική σε αυτό το φορουμ έχει πάει περίπατο.
Episkeptiss

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Episkeptiss »

Εάν δεν κάνω λάθος λογικά υπουργείο προστασίας του Πολίτη πιάνονται και οι σωφρ. Οποτε είναι ανάλογα τον μαγαζατορα όπως ανέφεραν και πιο πάνω. Τώρα θέλω να ρωτήσω και εγώ κάτι σχετικά με την δερματοστιξια. Διότι στα αθλήματα/γιατρούς/ψυχίατρους δεν έλεξαν. Υπαρχει περίπτωση να κοπεί κάποιος από τέτοιο πράγμα στη σχολή?
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Τα οριστικά του ασεπ δεν έχουν δημοσιευθεί ακόμα σε φεκ και εσύ mail ονειρεύεσαι.
Ο μόνος τρόπος να πιάσουν δουλειά πριν τις εκλογές είναι με σοχ, κανένας άλλος.
Αλλιώς ο διορισμός πάει το συντομότερο Ιούνιο.
Garda
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 23, 2022 3:17 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Garda »

Στην 6κ mail για την αποδοχή δεν ήρθε μετά από λίγες ημέρες από την έκδοση των οριστικών; Γιατί να αργήσει το mail αυτό στην 9κ; Τέλος πάντων θα δείξει, ότι είναι να γίνει θα γίνει, εξάλλου έχουμε τα οριστικά τώρα δεν μένει πολύς δρόμος είτε θα είναι Μάιο είτε Ιούλιο άντε Μαξ φθινόπωρο! Το θέμα είναι ότι το 2023 θα έχουμε διοριστει όλοι!
Εξωτερικός φρουρός σειρά 2023 (9Κ/2021)
lolas

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από lolas »

Τι δικαιολογητικα παιζει να μας ζητησουν τωρα μετα τα οριστικα ρε παιδια μηπως ξερετε; Και πως θα τα στειλουμε ακριβωσ?
Army1963

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Army1963 »

lolas έγραψε: Τρί Ιαν 24, 2023 5:21 pm Τι δικαιολογητικα παιζει να μας ζητησουν τωρα μετα τα οριστικα ρε παιδια μηπως ξερετε; Και πως θα τα στειλουμε ακριβως;
Αυτα που κατεθεσες στον ασεπ πτυχια αγγλικα κ. Τ. Λ θα στα ζητησουν να τα στειλεις με email!
Sicario
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 5:56 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Sicario »

Οτι να ναι λεει ο καθενας!
Τα δικαιολογητικα δε θα τα στειλουμε με email, με φακελο ταχυδρομικα θα τα στειλουμε!
ΥΕΦΚΚ 2023
Marcosad

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Marcosad »

Ερώτηση:
Αν κάποιος είναι ταμείο ανεργίας, θα διακοπεί την πρώτη μέρα που θα παρουσιαστεί στη σχολή ή την πρώτη μέρα που θα αναλάβει υπηρεσία, αφού διοριστεί;

Ερώτηση 2
Αν πχ ο πρωτος μας μήνας υπηρεσίας είναι ο Ιούλιος του 2023, πότε θα πληρωθούμε τον Ιούλιο, τέλους του μήνα ή το πρώτο δεκαήμερο του Αυγούστου. Τα νυχτερινά - εξαιρεσιμα και αργίες θα τα λαμβάνουμε 2 μήνες μετά; Δηλαδή στο παράδειγμα μου Σεπτεμβριο θα μπαίνανε ;

Ερώτηση 3
Πόσες ημέρες κανονικής άδειας λαμβάνουν οι ΥΕΦΚΚ σε ετήσια βάση;
Fanisco

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Fanisco »

Σε αυτή τη χρονική στιγμή, το επόμενο νέο ή ανακοίνωση που αφορά την 9κ, από ποιόν φορέα είναι (ΑΣΕΠ - Διαύγεια - email από το υπουργείο προστασίας του Πολίτη);
Ήθελα να ξέρω από πού να αντλούμε πληροφορίες και τι να αναζητούμε στο διαδίκτυο. Γνωρίζεται αν το σωματείο μας (ΠΟΥΕΦ) πιέζει τους θεσμούς υπέρ μας στο να προχωρήσει η διαδικασία τάχιστα ή μέχρι στιγμής η επιτυχία ήταν κυβερνητική;
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Έχει βγει στο διαύγεια?
GGPSAuth

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από GGPSAuth »

Επισκέπτης έγραψε: Τρί Ιαν 24, 2023 8:19 pm Έχει βγει στο διαύγεια;
Έλα βρε γιωτά, στον κόσμο σου είσαι εσύ.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες