Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Fulakas1

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Fulakas1 »

Kouvadakos έγραψε: Τρί Φεβ 07, 2023 5:05 am Τι λες ρε φίλε 1 Μαρτίου εε; Αν δεν ανακοινωθούν εκλογές προσλήψεις δεν σταματάνε. Και 1 Μαρτίου εκλογές δεν ανακοινώνονται. Θα μπω ξανά μέσα σε 1 μήνα να σας γλεντισω. Πονάω που δεν πέρασα εξωτερικός λέει, σιγά ρε φίλε την υπηρεσία που σε πήραν ένα τίποτα θα είσαι και θα το καταλάβεις όταν μπείς. Έχω πολλά περισσότερα μόρια για δημοτική αστυνομία, εκεί να σε δω τι θα κάνεις το πτυχίο σού που θα παρακαλάς να μπεις.
κουβαδακο απο περιεργεια τι μορια εχεις για δημοτικη; Εννοω απολυτηριο και γλωσσα.
Kouvadakos

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Kouvadakos »

Έχω απολυτήριο 18.5 και μια ξένη γλώσσα μηχανή και υπολογιστές. Απλά στις φυλακές δήλωσα μόνο μια περιοχή και πήραν εσωτερικό γιατί πήραν πτυχία μόνο στους εξωτερικούς.
Sicario
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 5:56 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Sicario »

Kouvadakos έγραψε: Τετ Φεβ 08, 2023 11:30 am Έχω απολυτήριο 18.5 και μια ξένη γλώσσα μηχανή και υπολογιστές. Απλά στις φυλακές δήλωσα μόνο μια περιοχή και πήραν εσωτερικό γιατί πήραν πτυχία μόνο στους εξωτερικούς.
Aυτα ειναι τα πολλα μορια που μας ελεγες; Σιγα τα αυγα! Εχω 17 βαθμο, προφισενσι αγγλικα, λοουερ Ιταλικα, ειδικες δυναμεις,ecdl και ολα τα διπλωματα οσα μετρανε τελος παντων απο αυτα! Νομιζω εχω περισσοτερα απο σενα, αλλα δε θα συμμετασχω οποτε δε κινδυνευεις κουβαδακο!
ΥΕΦΚΚ 2023
FreddoEspresso
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 22, 2022 10:13 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από FreddoEspresso »

Παιδιά ερώτηση. Εφόσον υπήρξε μοριοδότηση από προϋπηρεσία και μόνιμη κατοικία, γιατί δεν τα ζήτησαν και αυτά μαζί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά?
Giannis456

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Giannis456 »

Εστειλε κανεις το φακελο με ΕΛΤΑ Δημοσιο απο Αθηνα; Και να μην εχει φτασει ακομα?
Garda
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 23, 2022 3:17 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Garda »

AndreasL έγραψε: Τετ Φεβ 08, 2023 1:13 am Έχουν δημιουργηθεί δύο στρατόπεδα εδώ στο φόρουμ.
Στο πρώτο ανήκουν όλοι οι Μη σχετικοί, κομμένοι από την 9κ ή δυσαρεστημένοι ή και κάποιοι απογοητευμένοι σωφρονιστικοί που θα ήθελαν πολύ να είναι κάτι άλλο εκτός από αυτό που εργάζονται αυτή τη στιγμή. Το δεύτερο στρατόπεδο είναι όλοι οι διοριστέοι Υεφκκ. Η μία πλευρά μόνιμα κάνει μάταιες προσπάθειες μέσα από κείμενα μίζερα, αρνητισμό και τοξικότητα να μας σπάσει το ηθικό και να γράφει ότι θα καθυστερήσουν τα πάντα και να μας αποθαρρύνει γενικά, ενώ η άλλη πλευρά εκφράζετε με χαρά, αισιοδοξία και περηφάνια για την επιτυχία και την εξέλιξη αυτής της προκήρυξης. Η ίδια η ζωή επιβραβεύει τη θετική σκέψη. Ο, τι και να γίνει, κάποιοι πετύχαμε, κάτι άλλοι όμως πολύ φοβάμαι πως θα χαθείτε στα μη πραγματοποιήσιμα όνειρα. Καλή δύναμη σε όλους ΥΕΦΚΚ της 9κ ! Εύχομαι Γρήγορη αντάμωση στη σχολή για εκπαίδευση.
+1
Εξωτερικός φρουρός σειρά 2023 (9Κ/2021)
Garda
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 23, 2022 3:17 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Garda »

Giannis456 έγραψε: Τετ Φεβ 08, 2023 12:53 pm Εστειλε κανεις το φακελο με ΕΛΤΑ Δημοσιο απο Αθηνα; Και να μην εχει φτασει ακομα;
Και εμένα ΕΛΤΑ συστημένο, δεν έφτασε ακόμα από επαρχία,. Πήρα τηλ έχει φτάσει Αθήνα στο κέντρο διανομής αλά λόγο της κακοκαιρίας συμβαίνει, έχουν μαζευτεί πολλές αλληλογραφιες μου είπανε και δεν βγαίνουν όλα τα δρόμολογια, επίσης στην εθνική οδό είχε απαγορευτικο για τα φορτηγά. Κατά πάσα πιθανότητα αύριο να πάει. Εμένα δεν με απασχολεί αυτό αφού έχει ημερομηνία 3/2 είναι οκ. Οπότε και εσύ μην ανησυχείς.
Μακάρι να έχουν αρχίσει να τους ανοίγουν και να προχωραει η διαδικασία. Δυστυχώς εκεί που στέλνουμε τους φακέλους είναι από τις πληγείσες περιοχές της κακοκαιρίας, σήμερα πήγανε οι υπάλληλοι στις δουλειές τους και όχι από το πρωί πρωί, από τις 10:00. Τι να κάνουμε δεν μπορούμε να τα βάλουμε με τον καιρό!
Εξωτερικός φρουρός σειρά 2023 (9Κ/2021)
Stam5225

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Stam5225 »

Giannis456 έγραψε: Τετ Φεβ 08, 2023 12:53 pm Εστειλε κανεις το φακελο με ΕΛΤΑ Δημοσιο απο Αθηνα; Και να μην εχει φτασει ακομα;
Εγώ έστειλα Πέμπτη και είναι ακόμα είναι στα ΕΛΤΑ. Τραγικοί
Giannis456

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Giannis456 »

Garda έγραψε: Τετ Φεβ 08, 2023 1:18 pm
Giannis456 έγραψε: Τετ Φεβ 08, 2023 12:53 pm Εστειλε κανεις το φακελο με ΕΛΤΑ Δημοσιο απο Αθηνα; Και να μην εχει φτασει ακομα;
Και εμένα ΕΛΤΑ συστημένο, δεν έφτασε ακόμα από επαρχία,. Πήρα τηλ έχει φτάσει Αθήνα στο κέντρο διανομής αλά λόγο της κακοκαιρίας συμβαίνει, έχουν μαζευτεί πολλές αλληλογραφιες μου είπανε και δεν βγαίνουν όλα τα δρόμολογια, επίσης στην εθνική οδό είχε απαγορευτικο για τα φορτηγά. Κατά πάσα πιθανότητα αύριο να πάει. Εμένα δεν με απασχολεί αυτό αφού έχει ημερομηνία 3/2 είναι οκ. Οπότε και εσύ μην ανησυχείς.
Μακάρι να έχουν αρχίσει να τους ανοίγουν και να προχωραει η διαδικασία. Δυστυχώς εκεί που στέλνουμε τους φακέλους είναι από τις πληγείσες περιοχές της κακοκαιρίας, σήμερα πήγανε οι υπάλληλοι στις δουλειές τους και όχι από το πρωί πρωί, από τις 10:00. Τι να κάνουμε δεν μπορούμε να τα βάλουμε με τον καιρό!
Οσοι εστειλαν με αλλες εταιρειες ιδιωτικες εχουν φτασει οι φακελοι στο Υπουργειο! Το δημοσιο ελτα κοιμαται μου φαινεται!
Member01

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Member01 »

Καλή η αισιοδοξία αδερφέ αλλά και λίγο ρεαλιστικότητα δεν βλάπτει. Οσο για τα πικρόχολα σχόλια σου για το τι είναι ο καθένας μπορείς να τα κρατήσεις για την πάρτη σου μαζί με την αισιοδοξία σου και να πορευτείς με αυτά ! Δεν έπιασες και το τζόκερ ένα εξωτερικός φρουρός θα γίνεις και ακόμα δεν ξέρεις τι έχεις να αντιμετωπίσεις! Δεν σε ζηλεύουν όλοι κατέβα από το καλάμι! Άνοιξε τα αφτιά σου άκου δες σκέψου και μετά μιλά ! Δεν θα πας σε παιδικό σταθμό!
lolas

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από lolas »

Είναι αυτό που λέγαμε. Αποστολή δικαιολογητικών σε φυσική μορφή χαρτιού. Απαράδεκτο για χώρα Ευρωπαϊκής ένωσης και εν έτη 2023. Θα έπρεπε μόνο από το ονοματεπώνυμο να μπορούν να διαπιστώσουν και να πιστοποιήσουν τα προσόντα του καθενός.
Sofronistikos

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Sofronistikos »

lolas έγραψε: Τετ Φεβ 08, 2023 4:57 pm Είναι αυτό που λέγαμε. Αποστολή δικαιολογητικών σε φυσική μορφή χαρτιού. Απαράδεκτο για χώρα Ευρωπαϊκής ένωσης και εν έτη 2023. Θα έπρεπε μόνο από το ονοματεπώνυμο να μπορούν να διαπιστώσουν και να πιστοποιήσουν τα προσόντα του καθενός.
Και δεν έχετε δει τίποτα ακόμα όσο αφορά τις διαδικασίες που ακολουθεί το δημόσιο. Μπείτε με το καλό στις υπηρεσίες και θα τα δείτε όλα σιγά σιγά.
Fulakas1

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Fulakas1 »

Stam5225 έγραψε: Τετ Φεβ 08, 2023 1:18 pm
Giannis456 έγραψε: Τετ Φεβ 08, 2023 12:53 pm Εστειλε κανεις το φακελο με ΕΛΤΑ Δημοσιο απο Αθηνα; Και να μην εχει φτασει ακομα;
Εγώ έστειλα Πέμπτη και είναι ακόμα είναι στα ΕΛΤΑ. Τραγικοί
και γω εστειλα παρασκευη με ελτα, μεχρι εχτες τιποτα. Απο δευτερα αν ολα πανε καλα
Garda
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 23, 2022 3:17 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Garda »

Giannis456 έγραψε: Τετ Φεβ 08, 2023 1:22 pm
Garda έγραψε: Τετ Φεβ 08, 2023 1:18 pm
Giannis456 έγραψε: Τετ Φεβ 08, 2023 12:53 pm Εστειλε κανεις το φακελο με ΕΛΤΑ Δημοσιο απο Αθηνα; Και να μην εχει φτασει ακομα;
Οσοι εστειλαν με αλλες εταιρειες ιδιωτικες εχουν φτασει οι φακελοι στο Υπουργειο! Το δημοσιο ελτα κοιμαται μου φαινεται!
Σήμερα είναι προς παράδοση! Η διαφορά με τα κούριερ ήταν μια-δυο ημέρες τελικά. Τώρα εάν νομίζεις ότι αξίζουν τα 8 εύρο παραπάνω για την κούριερ οκ. Και άμα δεν ήταν η Μπάρμπαρα θα έκανε μια μέρα μόνο. Το θέμα είναι άλλο, αφού έχουν φτάσει φάκελοι επάνω να έχουν ξεκινήσει την διαδικασία ελέγχου!
Εξωτερικός φρουρός σειρά 2023 (9Κ/2021)
Mak Marine
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 231
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 16, 2021 11:26 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Mak Marine »

Garda έγραψε: Πέμ Φεβ 09, 2023 9:33 am
Giannis456 έγραψε: Τετ Φεβ 08, 2023 1:22 pm
Garda έγραψε: Τετ Φεβ 08, 2023 1:18 pm
Οσοι εστειλαν με αλλες εταιρειες ιδιωτικες εχουν φτασει οι φακελοι στο Υπουργειο! Το δημοσιο ελτα κοιμαται μου φαινεται!
Σήμερα είναι προς παράδοση! Η διαφορά με τα κούριερ ήταν μια-δυο ημέρες τελικά. Τώρα εάν νομίζεις ότι αξίζουν τα 8 εύρο παραπάνω για την κούριερ οκ. Και άμα δεν ήταν η Μπάρμπαρα θα έκανε μια μέρα μόνο. Το θέμα είναι άλλο, αφού έχουν φτάσει φάκελοι επάνω να έχουν ξεκινήσει την διαδικασία ελέγχου!
Καλημερα ... Με οποιαδήποτε εταιρεία απο νησί χωρίς πλοιο για μια εβδομαδα πως θα φθάσουν οι φάκελοι ;
Διοριστέος Εξωτερικός 9K/2021
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες