Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3246
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Stam5225 έγραψε: Τετ Ιαν 18, 2023 3:27 pm Διασώστη δεν ξέρω τι παίζει από εδώ και πέρα αλλά αυτό που λες εσύ το έχω ξανά ακούσει και ισχύει. Το μόνο καλό που ξέρω είναι ότι γενικά θέλουν όλα να γίνουν πριν παγώσουν για εκλογές. Και το ποιο σημαντικό να μην πάει πίσω η Δράμα

Η μόνη λύση που σκέφτομαι εγώ είναι μαζί με το mail για την αποδοχή της θέσης και την αποστολή των δικαιολογητικών να υπάρχει και σοχ 8μηνη για να μπουν άμεσα, και μολις ορκιστεί η νέα κυβέρνηση να υπογράψουν πρόσληψη σαν μόνιμοι.
GeorgeMp
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 6:43 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από GeorgeMp »

Άντε με σοχ να φύγουν οι σωφρονιστικοί, εμείς οι εξωτερικοί αναγκαστικά πρώτα σχολή.
Όπως έχω πει ιδανικό σενάριο για εμάς τους έξω σχολή μες στο καλοκαίρι και δουλειά Σεπτέμβριο.
Garda
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 23, 2022 3:17 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Garda »

Sicario έγραψε: Τετ Ιαν 18, 2023 3:31 pm Χθες ξαναμιλησα με τον Προεδρο Πουεφ και μου ειπε οτι ψαχνουν σχολη ωστε να μπουμε ολοι υεφκκ σε μια φουρνια!
Βασικά αυτό είναι που μας απασχολεί για τώρα, για την εξωτερική φρουρά! Στο ενδιάμεσο των διαδικασιών για τον διορισμό μπορεί να γίνει η σχολή ώστε να μην χαθεί χρόνος!

Οι εσωτερικοί θα ξεκινήσουν πιο γρήγορα λόγο ότι η σχολή τους είναι σε μεταγενέστερο χρόνο. Οπότε εάν τα υπουργεία τρέξουν γρήγορα τα διαδικαστικά ίσως αυτό το τρίμηνο που λέει ο διασώστης να γίνει πιο μικρός ο χρόνος για να μπορέσουν να μπουν γρήγορα και του Σ. Κ. Νικηφόρου Δράμας για να εξοικειώνεται και η εσωτερική φύλαξη με τους χώρους και τους κανονισμούς της φυλακής! Εξάλλου σε κάθε άνοιγμα νέας φυλακής σταδιακά ανοίγουν δεν σημαίνει ότι θα πάνε ίδια μέρα κρατούμενοι και προσωπικό! Προφανώς το προσωπικό θα είναι ήδη εγκατεστημένο!
Υπάρχει θέληση πάντως φάνηκε και με τα αποτελέσματα που ήταν οριστικά του ΑΣΕΠ. Πάντως και στο χρονοδιάγραμμα του γενικού γραμματέα που μίλησε τέλος του έτους είναι να ανοίξει η φυλακή γρήγορα και είναι σε σωστό χρονισμό. Τώρα θα δείξει η πορεία πως θα εξελιχθεί!
Εξωτερικός φρουρός σειρά 2023 (9Κ/2021)
Loxias89
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 692
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2020 9:48 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Loxias89 »

Garda έγραψε: Τετ Ιαν 18, 2023 4:08 pm
Sicario έγραψε: Τετ Ιαν 18, 2023 3:31 pm Χθες ξαναμιλησα με τον Προεδρο Πουεφ και μου ειπε οτι ψαχνουν σχολη ωστε να μπουμε ολοι υεφκκ σε μια φουρνια!
Βασικά αυτό είναι που μας απασχολεί για τώρα, για την εξωτερική φρουρά! Στο ενδιάμεσο των διαδικασιών για τον διορισμό μπορεί να γίνει η σχολή ώστε να μην χαθεί χρόνος!

Οι εσωτερικοί θα ξεκινήσουν πιο γρήγορα λόγο ότι η σχολή τους είναι σε μεταγενέστερο χρόνο. Οπότε εάν τα υπουργεία τρέξουν γρήγορα τα διαδικαστικά ίσως αυτό το τρίμηνο που λέει ο διασώστης να γίνει πιο μικρός ο χρόνος για να μπορέσουν να μπουν γρήγορα και του Σ. Κ. Νικηφόρου Δράμας για να εξοικειώνεται και η εσωτερική φύλαξη με τους χώρους και τους κανονισμούς της φυλακής! Εξάλλου σε κάθε άνοιγμα νέας φυλακής σταδιακά ανοίγουν δεν σημαίνει ότι θα πάνε ίδια μέρα κρατούμενοι και προσωπικό! Προφανώς το προσωπικό θα είναι ήδη εγκατεστημένο!
Υπάρχει θέληση πάντως φάνηκε και με τα αποτελέσματα που ήταν οριστικά του ΑΣΕΠ. Πάντως και στο χρονοδιάγραμμα του γενικού γραμματέα που μίλησε τέλος του έτους είναι να ανοίξει η φυλακή γρήγορα και είναι σε σωστό χρονισμό. Τώρα θα δείξει η πορεία πως θα εξελιχθεί!
Και τους εσωτερικούς της Δράμας ποιος θα τους φυλάει απ έξω.;
ΥΕΦΚΚ 9Κ
Garda
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 23, 2022 3:17 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Garda »

Loxias89 έγραψε: Τετ Ιαν 18, 2023 6:32 pm Και τους εσωτερικούς της Δράμας ποιος θα τους φυλάει απ έξω.;
Χωρίς κρατούμενους χρειάζονται οι φρουροί; Μάλλον δεν καταλάβεις τι θέλω να πω. Και αυτό θα είναι προφανώς για λίγο χρονικό διάστημα. Η φυλακή δεν θα ανοίξει μπαμ σε μια μέρα να μπουν όλοι μαζί, υπάλληλοι /σωφρονιστικοί / εξωτερικοί / κρατούμενοι.
Ήδη οι προϊστάμενοι έχουν τοποθετηθεί και νομίζω όλοι οι διοικητικοί (κανουν εξάσκηση σε άλλα καταστήματα κράτησης εδώ και καιρό) οπότε σιγά σιγά να τοποθετηθεί και η φύλαξη και μετά με την σειρά της η εξωτερική φρουρά (αφού είναι η σχολή στην μέση). Και σιγά σιγά ανοίγουν οι πτέρυγες με τον καιρό μια μια για αρχή με λόγους κρατούμενους (50 είχε πει ο γενικός γραμματέας).
Εξωτερικός φρουρός σειρά 2023 (9Κ/2021)
Sicario
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 5:56 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Sicario »

Ρε φιλαρακι θα ανοίξεις τη φυλακή έστω και χωρίς κρατούμενους, και δε θα βάλεις απέξω φρουρούς να φυλάνε τις εγκαταστάσεις;
Οι Υεφκκ είναι το παν στη φυλακή ποιος θα φυλάει την εγκατάσταση ώστε να μη μπουν μέσα ή να μη γίνουν δολιοφθορες; Οι σωφρωνιστικοι?
ΥΕΦΚΚ 2023
Garda
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 23, 2022 3:17 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Garda »

Δηλαδή χρειάζεται όπλα για να φυλάνε; Τώρα που έχει εταιρία security δεν φυλάνε καλά τίς εγκαταστάσεις; Και πόσοι σεκιουριταδες θα είναι βάρδια 1-2 μάξιμουμ άντε και ένα πατρολ.
Οι εσωτερικοί, ΔΕ φύλαξης δεν είναι;24ωρα δεν θα είναι; Οπότε μια χαρά θα είναι οι εγκαταστάσεις. Και βασικά συζητάμε λάθος πράγμα γιατί και πάλι δεν έχεις καταλάβει από τι φαίνεται ! Φιλικά έτσι μην το πάρεις στραβά!
Εξωτερικός φρουρός σειρά 2023 (9Κ/2021)
Garda
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 23, 2022 3:17 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Garda »

Εννοείτε πως οι υεφκκ είναι βασική υπηρεσία (έξωτερικος φρουρός έχω περάσει και εγώ προφανώς και εσύ; ) για την λειτουργία αλλά για εν ενεργεία φυλακή με κρατούμενους αυτό εννοώ. Ναι οι σωφρονιστικοί να φυλάξουν τις εγκαταστάσεις όπως είπα πιο πάνω θα τους πέσει ο ... , Δεν μπορούν; Ίσα ίσα με 100 άτομα σωφρονιστικών δεν θα έχουν τι να κάνουν μέχρι να μπούνε οι κρατούμενοι! Τέλος πάντων φιλαράκι ! Η γνώμη μου είναι έτσι απλά πιστεύω πως κάπως έτσι θα γίνει!
Εξωτερικός φρουρός σειρά 2023 (9Κ/2021)
Sicario
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 5:56 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Sicario »

Μα οι σωφρονιστικόι είναι μέσα. Θα ανέβουν στις σκοπιές να κάτσουν αυτοί δηλαδή;
Επίσης τι νόημα έχει να βάλεις μέσα σωφρον χωρίς κρατούμενους;
Άμα βάλουν μέσα σωφρον σημαίνει ότι θα βάλουν και λίγους κρατούμενους. Φυλακή που έχει έστω και 50 κρατούμενους, δε γινεται να μην έχει Υεφκκ απέξω.
ΥΕΦΚΚ 2023
C134834

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από C134834 »

Σόρρυ αλλά είστε εκτός θέματος... Ξέφυγε η κουβέντα σας
Garda
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 23, 2022 3:17 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Garda »

Το είπα και πιο πάνω. Τελευταίοι εννοείτε θα μπουν οι κρατούμενοι. Τέλος πάντων θα δείξει, το θέμα είναι να τρέξει γρήγορα η όλη διαδικασία και για Δράμα και για όλη την 9κ
Εξωτερικός φρουρός σειρά 2023 (9Κ/2021)
Gian_Arg
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Δευ Φεβ 21, 2022 11:31 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Gian_Arg »

Παιδιά μια φυλακή δεν ανοίγει χωρίς οι υπάλληλοι να έχουν έστω και την παραμικρή ιδέα ! Είτε μιλάμε για φύλαξη είτε για φρουρά! Μέχρι να φτάσουμε στο σημείο να τοποθετηθούν οι υπάλληλοι θα πρέπει να πάρουν τουλάχιστον μία ιδέα για το τι εστί φυλακή! Και μιλάμε για το τι σημαίνει φυλακή και όχι για το τι θα κάνουν στην σχολή! Οπότε πριν περάσουμε στο σημείο να ανοίξει το κατάστημα στην Δράμα οι υπάλληλοι πρέπει να περάσουν από κάποια καταστήματα που λειτουργούν! Όπως ακριβώς έγινε και με τους διοικητικούς!
ARN
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 769
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 12, 2018 3:05 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από ARN »

Θα γίνουν αποσπάσεις, από τις παλαιότερες σειρές υεφκκ που είναι από Δράμα και υπηρετούν στην Νιγρίτα
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ο καθένας πετάει την κοτσάνα του μόνο και μόνο επειδή βιάζεται να διοριστεί. Σεβαστό από την μια πλευρά αλλά να επιμένουμε σε κάτι που ορθολογικά δεν στέκει είναι υπερβολικό.
GGPSAuth

Re: Επιτυχόντες - Επιλαχόντες (9Κ-21)

Δημοσίευση από GGPSAuth »

Από σήμερα έχουν τα ονόματα στο υπουργείο. Από την εβδομάδα που έρχεται θα στείλουν τα email και θα μας ζητηθούν κάποια χαρτιά και θα πρέπει να τα στείλουμε εντός 10 ημερών
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες