Θητεία στη Στρατονομια

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Kostas444
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 07, 2017 12:24 am
Τοποθεσία: Στρατιώτης
Επικοινωνία:

Στρατονομία - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Kostas444 »

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Υπηρετώ στον Έβρο όπου και σήμερα ορκιστηκα. Πριν λιγες μέρες ήρθαν από την Στρατονομία για να ρωτησουν για ατομα αλλά εγώ είχα υπηρεσία και δεν ήμουν παρον να δηλώσω ενδιαφέρον. Γνωρίζει κανείς αν προλαβαίνω να κάνω κάποια ενεργεια στην Στρατολογία; Μήπως μπορώ να κάνω κάποια αίτηση τώρα πριν επιστρέψουμε από τις άδειες;

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση.

Κωστας

Στρατονομία - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Κωστας »

Καλησπερα στην Παρέα ! Ειμαι νεος στο forum και θα ηθελα να κανω μια ερώτηση... Οταν παρουσιαστω στο στρατόπεδο θα υπαρχουν αξιωματικοι την Στρατονομίας οπιυ θα κανουν επιλογή στρατιωτών; Ή δηλώνουν οι ιδιοι οι στρατιώτες για Στρατονομία και αναλογα με τα προσοντα τους τους επιλεγουν; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
FanisT
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Δεκ 20, 2022 1:48 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Ενδιαφέροντα: Boxing, Fitness
Επικοινωνία:

Θητεία στη Στρατονομία

Δημοσίευση από FanisT »

Καλησπέρα σε όλους
Είμαι 20 χρόνων και παρουσιάζομαι με την β' εσσο Μαρτίου 2023. Όταν πέρασα περιοδεύον είχα δηλώσει ότι θέλω να πάω ειδικές δυνάμεις καθώς και στο σάιτ parousiasi που έκανα την δήλωση μου προ εβδομάδων δήλωσα ειδικές δυνάμεις. Για δικούς μου λόγους άλλαξα γνώμη και θέλω να υπηρετήσω στρατονομία, γίνεται τώρα να το αλλάξω και αν ναι πως; Επίσης χρειάζομαι βισμα για την στρατονομία (καθώς δεν έχω)
edwww

Re: Θητεία στη Στρατονομία

Δημοσίευση από edwww »

FanisT έγραψε: Πέμ Ιαν 12, 2023 1:18 am Καλησπέρα σε όλους
Είμαι 20 χρόνων και παρουσιάζομαι με την β' εσσο Μαρτίου 2023. Όταν πέρασα περιοδεύον είχα δηλώσει ότι θέλω να πάω ειδικές δυνάμεις καθώς και στο σάιτ parousiasi που έκανα την δήλωση μου προ εβδομάδων δήλωσα ειδικές δυνάμεις. Για δικούς μου λόγους άλλαξα γνώμη και θέλω να υπηρετήσω στρατονομία, γίνεται τώρα να το αλλάξω και αν ναι πως; Επίσης χρειάζομαι βισμα για την στρατονομία (καθώς δεν έχω)
Δεν παίζει ρόλο τι δήλωσες, όταν παρουσιαστείς θα δηλώσεις ενδιαφέρον για στρατονομία, από εκεί και πέρα το βύσμα σίγουρα θα σε βοηθήσει σε μια καλύτερη μετάθεση.
Dimitris1999
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Ιαν 01, 2024 10:16 am
Τοποθεσία: ΣΠΑΡΤΗΣ
Ενδιαφέροντα: Διάφορα αθλήματα
Επάγγελμα: Άνεργος
Επικοινωνία:

Re: Θητεία στη Στρατονομια

Δημοσίευση από Dimitris1999 »

Καλημέρα
Μετά την εκπαίδευση στην Καρδίτσα θέλω να πάω Αθήνα ή Τρίπολη (189 στρατονομοι είμαστε).
Από Σπάρτη είμαι (60 χλμ από Τρίπολη) και είχα δηλώσει ότι μένω Αθήνα γιατί νοίκιαζα και έμενα Ζωγράφου (η ταυτότητα η στρατιωτική λέει δημότης Σπαρτιατών και Ζωγράφου για κάποιο λόγο).
Αθήνα και Τρίπολη πόσους παίρνουν αντίστοιχα;
Υπάρχει περίπτωση ή πάνε μόνο βύσματα σε αυτά τα 2?
Dimitris1999
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Ιαν 01, 2024 10:16 am
Τοποθεσία: ΣΠΑΡΤΗΣ
Ενδιαφέροντα: Διάφορα αθλήματα
Επάγγελμα: Άνεργος
Επικοινωνία:

Re: Θητεία στη Στρατονομια

Δημοσίευση από Dimitris1999 »

Καλημέρα
Μετά την εκπαίδευση στην Καρδίτσα θέλω να πάω Αθήνα ή Τρίπολη (189 στρατονομοι είμαστε).
Από Σπάρτη είμαι (60 χλμ από Τρίπολη) και είχα δηλώσει ότι μένω Αθήνα γιατί νοίκιαζα και έμενα Ζωγράφου (η ταυτότητα η στρατιωτική λέει δημότης Σπαρτιατών και Ζωγράφου για κάποιο λόγο).
Αθήνα και Τρίπολη πόσους παίρνουν αντίστοιχα;
Υπάρχει περίπτωση ή πάνε μόνο βύσματα σε αυτά τα 2?
Edwwww

Re: Θητεία στη Στρατονομια

Δημοσίευση από Edwwww »

Χωρίς καλό βύσμα το πιθανότερο είναι να βρεθείς πχ στην Ξάνθη.
Edwwww

Re: Θητεία στη Στρατονομια

Δημοσίευση από Edwwww »

Μου αρέσει που γράφεις και αριθμούς λες και παίζει ρόλο :lol:
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες