Θητεία στη Στρατονομια

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
φωτεινη

Στρατονομία - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από φωτεινη »

ο φιλος μου θελει να παει για στρατονομος αλλα θελει να μαθει πως ειναι τα πραγματα εκει απο πλευρας αδειων, μεταθεσεων, εξοδων και συμπεριφορας ανωτερων αξιζει να παει; την εκπαιδευση που κανουν και τετοια

συγνωμη αλλα ειμαι ασχετοι με το στρατο

εχει υψος 1,73 , απολυτηριο λυκειου και αδεια οδηγησης αυτοκινητου κανει για την στρατονομια?

φωτεινη

Στρατονομία - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από φωτεινη »

Παιδια please κανεις;
fma

Στρατονομία - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από fma »

Δε κάνει για στρατονόμος, θέλουν πάνω από 1,80 + πτυχίο τριτοβάθμιας.
φωτεινη

Στρατονομία - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από φωτεινη »

εισαι σιγουρος?αμα εχουν ελλειψη απο ατομα δεν μπορουν να τον παρουν?

στην επιλογη κανουν και αθληματα?

Γιαννης

Στρατονομία - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Γιαννης »

Παιδια καλησπερα εχω κανει χαρτια για ειδικες δυναμεις αλλα τελικα αποφασισα να παω στρατονομια. Πρεπει να στειλω χαρτι στο ΓΕΣ οτι τελικα δεν θελω ειδικες δυναμεις ωστε να παρουσιαστω σε κανονικο στρατοπεδο και οχι πευκο; Επισης αν παρουσιαστω πευκο περνανε ατομα στρατονομιας για να δηλωσω?
fma

Στρατονομία - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από fma »

Γενικά ναι, αν έλλειψη υπάρχει, μειώνονται Τα κριτήρια, αλλά α) στους στρατονόμους δεν υπάρχει έλλειψη β) πρέπει να πετύχει ελλείψεις και σε ύψος και σε πτυχίο. Αθλήματα δεν έχει.
Οπλίτης23

Στρατονομία - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Οπλίτης23 »

Καλησπέρα σε όλους.Ορκίστηκα πριν λίγες μέρες και στο φύλλο πορείας είδα οτι δεν με επέλεξαν για στρατονόμο, ενώ είχα δηλώσει οτι επιθυμώ να πάω. Είμαι 23, με πτυχίο και ύψος 1.94. Το περίεργο είναι οτι από το κέντρο μου, πήραν άτομα για στρατονόμους με ύψος κάτω του 1.8 αλλά και άλλους που είχαν δηλώσει οτι δεν επιθυμούν να πάνε. Δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει γίνει. Αν κάποιος ξέρει τι μπορεί να έγινε ας μου πει. Πέσανε π. Χ βύσματα γιατί διαφορετικά δεν μπορώ να το εξηγήσω. Τέλος μια ερώτηση, αν πάρω τηλ στο Γ. Ε. Σ έχω έστω την παραμικρή ελπίδα να αλλάξουν την μετάθεση και να με στείλουν Σ. Ν αν πω ότι επιθυμώ να πάω (ξέρω οτι είναι σχεδόν αδύνατο αλλά αξίζει την προσπάθεια;) ;

Guest

Στρατονομία - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Guest »

Στρατονομία γίνεται να μπεις αν είσαι 8μηνο  και πληρείς όλες τις άλλες υποχρεώσεις;
Guest

Στρατονομία - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Guest »

Χαιρετώ! Επιλέχθηκαν για στρατόνομια αλλά δεν θέλω να πάω ; Τι πρέπει να κάνω για να μην πάω; Αν τα καταφέρω η μετάθεση που θα μου έρθει παίζει να είναι για Αθήνα αν έχω μέσο ή αποκλείεται να με στείλουν Αθήνα ! Γιατί μου είπαν ότι πας με. την μια παραμεθόριο
Άβαταρ μέλους
12pi
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2015 12:04 am
Τοποθεσία: Δεκανέας
Επικοινωνία:

Στρατονομία - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από 12pi »

Φιλε μου η υπηρεσια απαξ και σε στειλει κεσν δεν φευγεις απο εκει. Μπορεις απλα να κοπεις και να παρεις μεταθεση μετα απο κανα μηνα. Φευγουν μονο οσοι δικαιούνται ευνοϊκή Μεταθεση δηλ. Πολυτεκνοι προστατες κτλπ σε συντομο χρονικο διαστημα.
νικος

Στρατονομία - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από νικος »

Παιδια τα φωτα σας... Εχω κοπει απο την πρωτη μερα στρατονομια και ακομα να ερθει η μεταθεση. Εχω κοπει απο 19 ιουνιου. Ονομαστηκαν οι στρατονομοι και εμεις ακομα εδω! Ξερεις κανεις τι παιζει?
Κωνσταντινος

Στρατονομία - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Κωνσταντινος »

Καλησπερα. Θα ηθελα να ρωτησω σε ποιες πολεις στη ηπειρωτικη Ελλαδα εχει μοναδες στρατονομιας. Ευχαριστω εκ των προτερων!
dimitrisvir

Στρατονομία - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από dimitrisvir »

Παιδια ισχυει οτι για τους στρατονομους η μεταθεση μετα το ΚΕΣΝ ειναι στον τοπο διαμονης-καταγωγης η οχι; Σας ευχαριστω
dimitrisvir

Στρατονομία - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από dimitrisvir »

Παιδια, αν καποιος εχει μυωπια καπου διαβασα οτι κοβεται αυτοματα αν ειναι πανω απο 3.5 βαθμους. Ισχυει κατι τετοιο?
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες