Άλλη ΈΣΣΟ στο mail και άλλη στην στρατολογία ;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Επισκέπτης

Άλλη ΈΣΣΟ στο mail και άλλη στην στρατολογία ;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλησπέρα!

Είχα κάνει αίτηση για να κόψω την αναβολή λόγω σπουδών 27 ή 28 Δεκεμβρίου, με την ελπίδα να μπώ Αεροπορία τον Μάρτιο του 2023.

Στις 2 Ιανουαρίου, έλαβα mail που έλεγε "Σας πληροφορούμε ότι έχετε προγραμματισθεί για κατάταξη με την 2023 B’ ΕΣΣΟ, η οποία αναμένεται να πραγματοποιηθεί εντός του Mαϊου 2023. Εντός Απριλίου 2023 θα σας αποσταλεί νεότερο email, το οποίο θα σας ενημερώνει ότι είναι διαθέσιμη η ηλεκτρονική παραλαβή-εκτύπωση του σημειώματος κατάταξης"

Στο site της στρατολογίας όμως, στις πληροφορίες για την κατάταξη μου, λέει πως "Είστε υπόχρεος κατάταξης με τη 2023 Β΄ ΕΣΣΟ (Μάρτιος), πλην όμως δεν έχουν οριστικοποιηθεί ακόμα ο ακριβής τόπος και ημερομηνία που πρέπει να παρουσιαστείτε. "

Τι ισχύει εν τέλει :?
KT98

Re: Άλλη ΈΣΣΟ στο mail και άλλη στην στρατολογία ;

Δημοσίευση από KT98 »

Και εγώ στην ίδια ΕΣΣΟ μπαίνω. Δεν μου έχει έρθει τέτοιο μήνυμα απ'οτι έχω δει, το μόνο μήνυμα που έλαβα είναι για την συμπλήρωση των στοιχείων.
στην stratologia.gr μου γράφει τα ίδια δλδ για Μάρτιο.
Αλλα διάβασα ότι θα ξαναβάλουν τα κέντρα σε Έβρο Διδυμότειχο κτλπ. Οπότε μπορεί το όλο πράγμα να καθυστερήσει. Κανονικά θα έπρεπε να είχε βγει ήδη ανακοινώσει για το πότε θα πρέπει να παρουσιάσουμε, πάντως δεν πιστεύω να πάει για Μάιο.
είσαι σίγουρος ότι το μήνυμα που σου στάλθηκε είναι αληθινό;


Τελευταία φορά σημειώθηκε ως νέο από το μέλος Anonymous την Κυρ Ιουν 04, 2023 1:55 am.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες