Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
pezonayths

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από pezonayths »

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά. Σας παρακαλώ μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι είναι αυτό το ειδικό ένστολο τμήμα που αναφέρουν; Θα είναι καθόλου μάχιμο; Θα φέρει οπλισμό, χειροπέδες, αλεξίσφαιρο κλπ; Ή χωρίς όπλο θα είναι. Και αν κάποιος καταφέρει και μπει στην δημοτική αστυνομία. Μετά από χρόνια έχει δικαίωμα να δηλώσει να πάει στην ΕΛΑΣ; Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.
Ioan4
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 29, 2022 1:42 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2022)

Δημοσίευση από Ioan4 »

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους. Στο φεκ για τους ΠΕ γραφει για τα αγγλικα οτι πρεπει να υπαρχει καλη γνωση (β2 δηλαδη). Κανω λαθος ρε παιδια;
Magnum7
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 285
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 28, 2022 12:01 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2022)

Δημοσίευση από Magnum7 »

Θέμα χρόνου να βγει η προκηρηξη…. Εκτός αν δεν αλλάξει πάλι κάτι γιατί μην ξεχνάμε στην Ελλάδα ζούμε….
Morris91

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2022)

Δημοσίευση από Morris91 »

Καλησπερα και, χρόνια πολλα ... Τι γίνεται ρε παιδια με τα όρια ηλικίας. Παλι τα αλλαξανε;
Venom94
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 10:52 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2022)

Δημοσίευση από Venom94 »

Φεβρουάριο έχουν πει.
Magnum7
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 285
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 28, 2022 12:01 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2022)

Δημοσίευση από Magnum7 »

ΤΟ ΦΕΚ λέει για όλες τις βαθμίδες 35 έτη…. Τώρα γιατί τα σάιτ επιμένουν στα αρχικά όρια η εξήγηση είμαι μια.Copy paste από παλαιότερα άρθρα…. Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να παίζει
Soldat

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2022)

Δημοσίευση από Soldat »

Απλά κάνουν copy paste από παλαιότερα άρθρα, το φεκ έχει σημασία τι λέει και όχι τα σαιτ!35 έτη για όλους το όριο!
Andr1

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Andr1 »

Καλησπέρα και χρόνια πολλά, είχα παραθέσει μια ερώτηση αναφορικά με τα χρήματα πρίν περάσουμε σε ομάδα. Ενας ΠΕ ξεκινάει με ΜΚ 1096 και πληρώνεται 150 για το πτυχίο + 45 για το μάστερ; Επίσης πληρώνονται τυχόν υπερωρίες; Παίζουν και έξτρα τύπου επιδόματα όπως εχουν στο ΠΝ τα οδοιπορικά?
giorgosser
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 31, 2022 12:14 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από giorgosser »

Καλησπερα θα μετρησει προυπηρεσια σαν φυλακας και ανεργια γνωριζουμε?
Fulakas1

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Fulakas1 »

giorgosser έγραψε: Σάβ Δεκ 31, 2022 12:17 pm Καλησπερα θα μετρησει προυπηρεσια σαν φυλακας και ανεργια γνωριζουμε;
ανεργια οχι. Τα στανταρ μορια ειναι απολυτηριο, ξενογλωσα,ecdl, ειδικες δυναμεις -προεδρικη φρουρα, διπλωμα αυτοκινητου η μηχανακι 50αρι, βεβαιωση εντιπιοτητας, βεβαιωση μονιμης κατοικιας, τριτεκνος, πολυτεκνος. Θα γινεται μονο μια αιτηση για μονο μια κατηγορια και μονο για εναν δημο. Οποιος δεν εχει εντοπιοτητα και βεβαιωση μονιμης κατοικιας για τον δημο που θα βαλει στην αιτηση δεν εχει ελπιδα.
giorgosser
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 31, 2022 12:14 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από giorgosser »

Αυτα τα εχω ολα + προυπηρεσια φυλακας θα δηλωσω εενοειται πρωτα στον δημο που εχω εντοπιοτητα και μετα σε ολους τους αλλους
Rambo1989
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 01, 2023 2:19 pm
Ενδιαφέροντα: Αθλητισμός
Επάγγελμα: Σώμα ασφαλειας
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Rambo1989 »

Παιδιά ακουστε όσο αφορά όλα αυτά που λένε τα διάφορα site μη τα κοιτάτε το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να διαβάσετε προσεχτικά το φεκ ότι λέει το φεκ ισχύει προς το παρόν τίποτε άλλο. Είμαι μόνιμος τα έχω περάσει όλα αυτά πολλές φορές μέχρι να μπω... Μη τρελαίνεστε μόνο υπομονή και όλα καλά...
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Fulakas1 έγραψε: Κυρ Ιαν 01, 2023 8:18 am
giorgosser έγραψε: Σάβ Δεκ 31, 2022 12:17 pm Καλησπερα θα μετρησει προυπηρεσια σαν φυλακας και ανεργια γνωριζουμε;
ανεργια οχι. Τα στανταρ μορια ειναι απολυτηριο, ξενογλωσα,ecdl, ειδικες δυναμεις -προεδρικη φρουρα, διπλωμα αυτοκινητου η μηχανακι 50αρι, βεβαιωση εντιπιοτητας, βεβαιωση μονιμης κατοικιας, τριτεκνος, πολυτεκνος. Θα γινεται μονο μια αιτηση για μονο μια κατηγορια και μονο για εναν δημο. Οποιος δεν εχει εντοπιοτητα και βεβαιωση μονιμης κατοικιας για τον δημο που θα βαλει στην αιτηση δεν εχει ελπιδα.
Αυτα που λες δεν ισχύουν.
Η προκήρυξη θα είναι ΑΣΕΠ, δηλωνεις όσους δήμους θες και χωρίς βεβαίωση μόνιμης κατοικίας.
Εντοπιοτητα θα έχει μόνο στην παραμεθόριο και σε δήμους με κάτω από 10.000 κατοίκους, πουθενά αλλού.
Οι περισσότερες θέσεις θα είναι χωρίς εντοπιότητα, ανοιχτές για όλους.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες